2 کارگر مصدوم در اثر ریزش آوار درنظام آباد
ظهر امروز یک ساختمان قدیمی در محله نظام آباد ریزش کرد. در این حادثه دو کارگر افغانستانی مصدوم شدند.
خروج دو کارگر از زیر آوار یک باب مغازه/ این حادثه تلفات جانی نداشت
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خبر داد
سید جلال ملکی از حادثه آوار یک باب مغازه واقع در میدان شهر ری و گرفتار شدن دو تن در زیر آوار خبر داد و گفت: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در پی نداشت .
چگونه بیکاری در شبهای پایتخت کاهش می یابد؟
شهرفردا در گفتگو با کارشناسان بررسی کرد:
در حالیکه حیات شبانه در لندن 66 هزار پوند نصیب شهروندان کرده و در سان فرانسیسکو برای 60 هزار نفر شغل ایجاد کرده است ، در ایران هنوز به رسمیت شناخته نشده و اکنون به علت مخالفتها کنار گذاشته شده است ، طرحی که اجرای محدود و محافظت شده آن می تواند در کنترل بیکاری موثر باشد.
چالش های مدیریت شهری برای ساماندهی دستفروشان کجاست؟
گزارش شهرفردا از طرح ساماندهی دستفروشان شهرداری
در حالیکه شرایط نامساعد اقتصادی باعث افزایش تعداد دستفروشان در سطح شهر شده، مسولان شهرداری معتقدند برخوردهای احساسی شهروندان و عدم فرهنگسازی برای طرح ساماندهی شهرداری باعث شده تا ساماندهی دستفروشان از سرعت کافی برخوردار نباشد.
بومی سازی ساختمانهای سبز در اولویت های  شهرداری قرار گیرد
استفاده از مصالح ساختمانی ایرانی، نقش بسیار نافذ و تعیین کننده ای در حمایت از صنعت ساختمان سازی ایفا کرده و در نقطه مقابل تمایل به خرید محصولات خارجی، بسیاری از مراکز تولید اقلام مرتبط با این عرصه را با چالش های جدی ای مواجه می کند.
نسخه دولت و مدیریت شهری برای پایان دادن به شلوغی مترو /ایران  در رتبه 15 اتحادیه بین المللی حمل و نقل ریلی
شهرفردا از اقدامات مدیریت شهری برای تقویت مترو گزارش می دهد
درحالی نمایندگان مجلس شلوغی مترو را مورد انتقاد قرار دادند که مدیران شهری معتقدند تحریم ها قراردادهای واردات واگن را تعلیق کرد و باعث هدایت تقاضا به سمت تولید واگن داخلی شد که انتظار می رود با حمایت مجلس و دولت 630 واگن به حمل و نقل ریلی شهری اضافه شود.
تعیین تکلیف گود برج میلاد در حاله ای از ابهام
گود برج میلاد گودالی که قرار بود برجی دوقلو در آن قرار بگیرد اکنون بلاتکلیف در کنار برج میلاد مانده است و همچنان در انتظار تصمیم مسئولین بر فراز برج می نگرد تا شاید راهی برای پر کردن و یا ساختن آن پیدا شود.
لایحه مالیات بر ارزش افزوده با درآمد شهرداریها چه خواهد کرد؟
قائم مقام دبیرخانه شهرداری های کلان شهر کشور در گفتگو با شهرفردا
قائم مقام دبیرخانه شهرداری های کلان شهر کشورگفت: معافیت های مد نظر دولت بر بودجه شهرداریها نیز تحمیل شده و عملا منابع مالی شهرداریها کاهش می یاید ، از سوی دیگری به علت عدم گزارش دهی سازمان های دولتی امکان برنامه ریزی از شهرداریها برای محاسبه درآمدی گرفته می شود.
مترو جای خود را در میان زندگی مردم پیدا کرده
بهترین وسیله حمل ونقل عمومی در کلانشهر تهران، مترو است. وزیر راه و شهرسازی در بازدید از غرفه شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت:باید مترو گسترش پیدا کند.
پیاده راه سازی چگونه به کمک پویایی و نشاط شهرها می آید؟
شهر فردا گزارش می دهد
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه با تاکید براینکه عمدتاً پیاده راه محلی برای نقش آفرینی شهروندانی است که هویت فردی خود را در هویت جمعی شهری نشان دهند،گفت: پیاده راه به ما کمک می‌کند تا شهروند با شهر خود ارتباط پیدا کند و زندگی شهری برای او دارای معنا و مفهوم خاصی شود.