ارائه گزارش پلاسکو در صحن علنی مجلس
شهردار تهران از رییس مجلس درخواست کرده است در جلسه ای علنی گزارشی از ابعاد حادثه پلاسکو ارایه کند .
8 هزار تن آوار از پلاسکو خارج شد
دبیر کمیته آوار برداری ساختمان پلاسکو مطرح شد
دبیر کمیته آوار برداری ساختمان پلاسکو با اعلام اینکه تاکنون 8 هزار تن آوار از محل حادثه پلاسکو تخلیه شده است اعلام کرد: در حال حاضر امکان کار برای بیل مکانیکی 800فراهم شده است و تا ظهر این تجهیزات در محل آوار برداری فعالیت خود را آغاز می کنند.
چک لیست شهرداری نیویورک برای ایمنی ساختمانها در برابر آتش
گزارش شهر فردا از ضعف های مقررات ملی ساختمان در مساله «حریق»
شهرداری‌ها در شهرهای مختلف دنیا، دستورالعمل‌ها و راهکارهایی برای فرهنگ‌سازی مدیریت تعمیر و نگهداری ساختمان ها در برابر حوادثی همچون حریق ارائه نموده‌اند و حتی مسئولین و جرائم و هزینه‌های پیش فرض را نیز مشخص کرده‌اند.
منطقه 12 مامن پلاسکوها / مالکان نهادی از ایمن سازی سرباز می زنند
تندگویان در گفت و گو با «شهرفردا» عنوان کرد
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز هیچ آمار دقیقی در خصوص ساختمان های مشابه پلاسکو در پایتخت وجود ندارد، گفت: با این وجود می دانیم که درصد قابل توجهی از این ساختمان ها در منطقه 12 واقع هستند.
مقصر اصلی حادثه پلاسکو کیست؟ / قانون داریم اما اجرا نداریم!
«شهرفردا» گزارش می دهد
اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم که مقصر اصلی این حوادث چه کسانی هستند شاید در مرحله اول تقصیر را به گردن خود مالکان بیندازیم. شاید هم قانونی که به هر کدام از دستگاههای متولی همچون شهرداری فقط تا جایی اجازه دخالت می دهد که بتواند تذکری سطحی بدهد.
تجهیزات آتش نشانان دوبی / تصاویر
آتش نشانی دوبی از امکانات ویژه ای برای مقابله با حریق بهره مند هستند که جت پک ها تنها یکی از آن است.این جت پک ها برای حمل و نقل محموله های مورد نیاز در عملیات های اطفا حریق می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
جزئیات
در گفت و گو با «شهرفردا» عنوان شد
معاون حمل و نقل شهرداری تهران با بیان اینکه هر موتورسیکلت روزانه 10 برابر یک خودروی یورو 2 آلایندگی دارد، گفت: به همین علت اخذ طرح ترافیک از موتورسیکلت ها می تواند اقدامی مهم در ساماندهی آنها باشد و مهم نیست که این طرح چقدر موفق است.
هنوز به هیچ یک از افراد محبوس دست نیافته ایم
ملکی در تشریح آخرین وضعیت آوار برداری ساختمان پلاسکو:
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه 2 تا 3 ستون سنگین را با چرثقیل های 60 تنی در قسمت جنوبی و شرقی با احتیاط خارج کرده ایم، گفت: به رغم تلاش بدون وقفه آتش نشانان هنوز به هیچ یک از افراد محبوس دست نیافته ایم.
تلاشها برای نجات جان گرفتارشدگان جهت­‌دهی شود/ رسیدگی به علل حادثه مسأله­‌ی بعدی است
پیام رهبر انقلاب در پی حادثه دردناک آتش‌سوزی و فروریختن ساختمانی در مرکز تهران
رهبر معظم انقلاب در پی حادثه دردناک آتش‌سوزی و فروریختن ساختمانی در مرکز تهران پیامی صادر کردند
دستور ویژه وزیر کشور به دستگاه‌های مسئول
برای مدیریت بحران در ساختمان پلاسکو صورت گرفت
وزیر کشور با صدور دستور ویژه‌ای به استاندار و شهردار و سایر دستگاه‌های مسئول در تهران خواستار حداکثر اقدامات لازم امدادی و عملیاتی برای مدیریت بحران آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو شد.