اولین نقاشی‌های دیواری در عربستان سعودی+عکس
نقاشی های دیواری در عربستان سعودی + تصاویر
برای اولین بار ۲۰ هنرمند عربستانی، دیوارهای شهر الخبر در این کشور را نقاشی کردند.
توقف آلودگی هوای چین با استفاده از یک اپلیکیشن
وقتی روزهای آلوده بسیار زیادی وجود دارد، به‌جای اینکه مردم عصبانی شوند، اکنون می‌توانند از انرژی خود برای چیزهای دیگر استفاده کنند: دریابید که چه کسی آلودگی ایجاد می‌کند و آن را توییت کنید.
درست بعد از فیلترینگ ویز در ایران و ممنوعیت استفاده از آن، کاربران طبق معمول به دنبال جایگزین بودند. راهی که البته به «دال» ختم شد. دال یک مسیریاب ایرانی است.
چگونه هوش های مصنوعی به کمک نظام شهری می آیند؟
گزارش شهرفردا از خودروهای خودران
خودروهای خودران با داشتن رادار و لیدر و جی پی اس در واقع هوش های مصنوعی هستند که می توانند ساختارهای شهری را متحول کنند و در خدمت نظام شهرسازی نسل های آینده قرار گیرند.
افتتاح اولین ایستگاه انتظامی بانوان در مترو تهران
اولین ایستگاه انتظامی بانوان در مترو با حضور مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه افتتاح شد.
جاده‌ی شب‌تاب مخصوص دوچرخه سواری در هلند + تصاویر
جاده شب‌تاب در هلند که با پیچ و تاب‌های انحنادار و رنگ درخشان مسیر، به دوچرخه سواران کمک می‌کند شب هنگام از مسیر منحرف نشوند.
دوبی امروزه یکی از زیباترین و پرطرفدارترین شهرهای توریستی جهان محسوب می شود. شهری که کمتر از 20 سال قبل بیابانی بیش نبود اکنون به منهتن خاورمیانه بدل شده است و علت آن را می توانید در عکس های زیر ببینید.
خلاقیت در شهر با نقاشی های دیواری
در تصاویر زیر خلاقیت شهری را با نقاشی های دیواری مشاهده کنید.
هوشمندسازی و دوراهی شهرهای عمودی یا افقی
اختصاصی شهرفردا/ بررسی شهر هوشمند و انتظام فضایی شهرها
اصول رشد هوشمند در مقایسه با پراکندگی شهری در جهت دستیابی به شهر پایدار منطقی تر است. رشد هوشمند الگوی کاربری فشرده و مبتنی بر پیاده روی و دوچرخه سواری را مطرح می کند. رشد هوشمند برخورد اجتماعی برای توسعه روابط محله ای را ضروری و مهم می داند
ساخت جنگل عمودی برای مقابله با آلودگی هوا + تصاویر
چین برای گذر زودهنگام از بحران آلودگی هوا در یکی از شهرهای خود، دست به اقدامی ابتکاری و البته به نوعی تبعیت از الگوی میلان برای احداث برجهای سبز کرده است که ترکیبی از ساختارهای معماری را شامل می‌شود.
خانه ای 55 متری که بزرگتر از ظاهرش است
خانه‌ای ۵۵ مترمربعی توسط معماران ژاپنی ساخته‌ شده که طراحی داخلی‌اش آن را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد.
موج سوم در شهرها
به طور كلي موج سوم بر اين مفهوم بنا شده است كه تاريخ بشر دو انقلاب را پشت سر گذاشته. انقلاب كشاورزي و انقلاب صنعتي و در دوره ي حاضر در آستانه ي سومين تجربه ي خود يعني انقلاب الكترونيكي مي باشد.
ساخت اولین شهر سرپوشیده‌ی جهان با قابلیت کنترل دما
اولین شهر سرپوشیده‌ی جهان با قابلیت کنترل دما در شهر دوبی احداث می شود.
کوچه‌های مرکز شهر ونکوور به کثیفی و بوی نامطبوع شهره‌اند و گاهی اوقات مجبورید دقت کنید که پایتان را کجا و روی چه چیزی می‌گذارید؛ اما این وضعیت اخیراً در یکی از کوچه‌های جنوب خیابان وست هیستینگز که بین خیابان‌های گرانویل و سیمور قرار گرفته است به‌طور کامل تغییر پیدا کرده است.