راهکارهای تحقق درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها در ژاپن

دستیار ارشد رئیس ADBI گفت: در حوزه درآمدی بودجه شهرداری‌ها که در ژاپن دولت‌های محلی نامیده می شوند، به نوعی از مالیات تامین می شود؛ یعنی مردم یک مالیات به دولت و یک مالیات به شهرداری‌ها پرداخت می کنند و درآمد شهرداری‌ها از این بخش تامین می‌شود.
سومین دوره مسابقات عملیاتی- ورزشی قهرمانی آتش نشانان کشور روزهای پنج شنبه و جمعه سوم و چهارم اسفندماه سال جاری به میزبانی منطقه ۲۲ تهران و در دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار می‌شود.
شهرداری منطقه 22 اعلام آمادگی کرد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به همراه مشاورین خود در منطقه 22 حضور پیدا کرد و در جلسه ای که با شهردار و سایر مدیران شهری منطقه 22 برگزار کرد، از اعلام آمادگی مدیریت شهری این منطقه برای اجرای بسترسازی های لازم برای شهر هوشمند استقبال کرد.
شهردار قلب طهران از افزایش ساعات خدمات رسانی واحدهای ستادی پاسخگو و واحدهای عملیاتی این منطقه در آستانه پایان سال خبر داد.
مراسم تشييع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس
در ورودی غربی پایتخت صورت می گیرد
مراسم تشییع، خاکسپاری و وداع با پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و آغاز دهه دوم فاطمیه در منطقه21 برگزار می‌شود.
معابر شمال شرق تهران از مزاحمت های صنفی پاکسازی می شود
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 از ساماندهی اصناف شمال شرق تهران خبر داد و گفت: در آستانه سال جدید سدمعبر و مزاحمت های اصناف جمع آوری می شود.
لایروبی بیش از 98 هزارمتر طول انهار جنوب تهران
طی 10 روز انجام شد
شهردار منطقه 20 از آمادگی شبانه روزی مدیریت شهری این منطقه برای مدیریت بارش های احتمالی و اجرای طرح ده روزه لایروبی انهار شهری و 4 حوضچه رسوب گیر این منطقه خبر داد.
عملیات تبدیل نهر به کانیو در 80 درصد معابر مرکز پایتخت
معاون فنی و عمرانی منطقه 10 از پیشرفت 100 درصدی سهم سال و 80 درصد سهم کل منطقه در عملیات تبدیل نهر به کانیو خبر داد و گفت: در صورت تکمیل شبکه فاضلاب توسط شرکت فاضلاب تهران، تمامی انهار باقی مانده بلااستفاده در کوتاهترین زمان ممکن به کانیو تبدیل می شود.
خیرین مدرسه ساز به کمک مدارس فرسوده منطقه 11 می آیند
هفتمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با همکاری اداره آموزش ومشارکت های شهروندی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 11 و اداره آموزش و پرورش با حضور نمایندگان اصناف سطح منطقه و خیرین مدرسه ساز برگزار شد.
جرایم رانندگی در کدام دستگاه ها هزینه می شود؟
سخنگوی نیروی انتظامی کشور نحوه تخصیص درآمد حاصل از جرایم رانندگی میان دستگاه‌های مختلف را تشریح کرد.
14 محور از محلات چهاردهگانه منطقه 7 جلوه ای تازه خواهند گرفت
در آستانه بهار
شهردار منطقه 7 از اجرای اقدامات ویژه و هماهنگ معاونت های این منطقه در 14 محور از محلات چهاردهگانه همزمان با اجرای طرح استقبال از بهار و با تاکید بر افزایش مشارکت مردمی خبر داد.
عطر و رنگ فاطمی بر ورودی غربی پایتخت نشست
شهردار منطقه21 از اجرای ویژه برنامه های سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با رویکرد ترویج سبک زندگی اسلامی-ایرانی، ولایت مداری و هویت انقلابی، حجاب و عفاف و تحکیم بنیان خانواده خبر داد.
بیش از یکهزار اصله چنار در مرکز پایتخت کاشته شد
شهردار منطقه 11 تهران گفت: از ابتدای سال 96 تا پایان بهمن ماه تعداد 1044 اصله نهال چنار 3 ساله در سطح معابر این منطقه کاشته شد.
شورایاری بهترین پشتوانه مدیریت شهری
شهردار منطقه 6 مطرح کرد
شهردار منطقه ۶ گفت: موفقیت مدیریت شهری با عملکرد خوب شورایاری ها فراهم می شود و باید از داشته ای که در محلات شهر تهران ایجاد شده است بهره برد.
ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در روزهایی برفی و بارانی
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه 7 خبر داد
معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه 7 از افزایش خودروهای ون در خطوط پرتردد و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی فعال در محدوده منطقه 7 در روزهای بارانی و برفی خبر داد.
ارتقای سرانه های فرهنگی – تفریحی در مرکز پایتخت
با بازگشایی سینماهای قدیمی امکان پذیر است
شهردار منطقه 11 تهران گفت: بخش مرکزی پایتخت در این منطقه با 300 هزار نفر جمعیت 13 سینما دارد که 4 سینما در حال فعالیت و 9 سینما نیز تعطیل هستند.