پروژه های عمرانی باید توجیه محیط زیستی داشته باشند
انصاری:
مدیر کل محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران گفت: تمامی پروژه های عمرانی باید قبل از اجرا توجیه محیط زیستی داشته باشند.
اعمال محدودیت ساخت و ساز برای ساختمان‌های مهم بر روی پهنه‌ گسلی
معاون شهرسازی شهرداری تهران از عدم صدور پروانه برای ساختمان‌های بلندمرتبه، خطرساز و پرجمعیت به روی پهنه‌های گسلی خبر داد.
آغاز ثبت‌نام مسکن ملی در تهران از هفته آینده
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن در تمامی شهرهای جدید از جمله شهرهای اطراف تهران، هفت تا هشت روز دیگر آغاز می‌شود.
کدام نهادها  مشمول تحریم نبوده و برای حل مشکلات شهروندان فعالیت نمی کنند؟
عضو کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت :شهرداریها ، سازمان شهرداریها و دهیاریها و همچنین سازمان بازنشستگی و تامین اجتماعی به عنوان نهادهای عمومی مشمول تحریم نیستند و طبق اساسنامه می توانند برای حل مشکلات اقتصادی شهروندان فعالیت کنند.
تخطی دکل‌های مخابراتی از ضوابط شهرسازی
مدیرعامل شرکت ارتباط مشترک شهر با بیان اینکه تعداد دکل‌های مخابراتی متخلف در سطح شهر تهران زیاد است، از صدور اخطار برای برچیدن دکل مخابراتی که در مجاورت دو مرکز آموزشی در اکباتان قرار دارد، خبر داد.
درکمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست حناچی شهردار تهران، دستورالعمل تدقیق، شناسایی و بهره برداری اراضی ذخیره توسعه و نوسازی شهر تهران، تصویب شد.
آئین رونمایی از سرویس های هوشمند شهر سازی
با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد
آئین رونمایی از سرویس های هوشمند شهر سازی با حضور اعضای شورای شهر برگزار شد.
چگونه فرانسویها به ساختمانهای سبزی رسیدند که ایران 20 سال دیگر خواهد رسید؟
در فرانسه ۱۸ میلیون ساختمان وجود دارد که نصف ایران است و از سال ۱۹۹۰ فرانسه آغاز به ایجاد ساختمانهای سازگار با محیط زیست کرده است و در خوشبینانه ترین حالت در ایران ۲۰ سال زمان لازم است تا به ساختمانهای سازگار با محیط زیست دست یابد.
بهره‌برداری از سطح صفر زیرگذر گیشا در اول مهر
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سطح صفر پروژه زیرگذر گیشا از اول مهر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: بهره‌برداری از این سطح تاثیر بسزایی در تسهیل عبور و مرور شهروندان در محدوده گیشا و تقاطع چمران خواهد داشت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از پیشرفت 85 درصدی عملیات حفاری هشتمین تونل ترافیکی پایتخت خبر داد.
مناسب سازی ۱۰ هزار واحد مسکن معلولان
مدیرکل دفتر امور توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۰ هزار واحد مسکن معلولان در سال جاری طی تفاهم نامه با سازمان بسیج سازندگی مناسب سازی خواهد شد.
عوارضی تهران - قم جابجا نمی شود
معاون استاندار تهران:
معاون عمرانی استانداری تهران با تاکید بر اینکه در محل فعلی عوارضی تهران-قم معضل ترافیکی خاصی وجود ندارد، گفت: برنامه‌ای برای جابجایی عوارضی تهران - قم نداریم.
مشـکل قیمت‌های زیاد مسکن با وجود تمام طرح‌های اقتصادی و اجرایی ارگان‌های گوناگون، هیچگاه حل نشده و حتی از شدت فشار آن بر مخارج خانواده‌ها هم کاسته نشده است.
تهران صاحب دریاچه جدید می‌شود
با افتتاح «دریاچه» با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و «محوطه باغ هنر» با مساحت ۵ هزار متر مربع در اراضی عباس‌آباد، بزرگترین پروژه هنری قلب پایتخت آماده میزبانی از هنرمندان و شهروندان شده یک دریاچه جدید به شهر تهران اضافه می‌شود.
پادگان 06 تهران پارک می‌شود
علی رغم اینکه ارتش با زمین های خود می تواند بخشی از کمبودهای خود را تامین کند و میراثی است که به این ارگان رسیده است، تمایل دارد فضای پادگان ۰۶ را به تهران هدیه دهد و شهرداری تهران آن را تجهیز کند.