طرح‌های تفصیلی با مشارکت مردم تهیه شود
یک کارشناس شهرسازی و معماری:
یک کارشناس شهرسازی و معماری گفت: طرح تفصیلی شهرها باید به صورت مشارکتی با همیاری مردم تهیه شود، زیرا اگر مردم در تمام فرایند تهیه طرح مشارکت کنند در زمان اجرا، مدافع و مجری طرحی می شوند که در تهیه آن دخیل بوده‌اند.
یک خبر خوش برای رانندگان تاکسی
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان از اجرای طرح ساماندهی بیمه رانندگان تاکسی خبر داد و گفت: در مرحله نخست طرح، رانندگان پلاک "ت" بیمه می‌شوند.
تشریح تصمیمات برای ساخت پلاسکوی جدید
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از تصمیمات جدید برای ساخت ساختمان جدید پلاسکو خبر داد و افزود: این ساختمان در 20 طبقه و طی مدت دو سال توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان ساخته می شود.
۱۱ مسیر در جهت ساماندهی
تهران از چند موضوع رنج می‌برد که باید مدیریت جدید تهران به آنها بپردازد
وجه اصلی تفاوت تهران با لندن و نیویورک
بررسی وضعیت موجود شهر تهران نشان می‌دهد: سرانه‌های فضایی خدمات در تهران به شکلی نامتناسب توزیع شده است.
ضرورت آینده پژوهی در پیشبرد برنامه های مدیریت شهری در زمینه بافت های فرسوده شهری
یادداشت// کارشناس ارشد شهرسازی
بکارگیری روش های آینده نگاری و با شناسایی و اولویت بندی مهمترین عوامل و متغیرهای مؤثر و مرتبط در فرآیند برنامه ریزی به ارائه سیاست ها و راهکارهای پیشنهادی در جهت پیشبرد مطلوب فرآیند برنامه ریزی بافت های فرسوده شهری
کارنامه شهرداری تهران در پارک پردیسان
شهرداری تهران ۲۳۶ روز پیش (مهرماه ۹۶) در روزهای ابتدایی آغاز به کار شهردار شانزدهم(محمدعلی نجفی) با دو هدف، در قالب انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در ساختمان سازمان محیط‌زیست، مدیریت و بهره‌برداری یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های پایتخت را از دولت در اختیار شهر قرار داد.
دو جایگزین برای برج باغ
شهرداری تهران لایحه «نحوه حفاظت از باغات باقیمانده در پایتخت» را به پارلمان شهری ارائه کرد. اواخر سال گذشته با تصویب شورا،‌ مقرر شده بود شهرداری ظرف دو ماه، برای ایجاد انگیزه در مالکان باغات بابت حفظ کاربری سبز این اراضی، راهکارهای جایگزین مجوز «برج باغ» را طراحی کند.
تشکیل شورای سیاست‌گذاری معماری و طراحی شهری در شهرهای جدید
عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه کیفیت شهرسازی و معماری نیز در این دوره به طور ویژه در طول فرایند احداث شهرهای جدید مورد توجه قرار گرفته است گفت: درحال حاضر شورای سیاستگذاری معماری و طراحی شهری در شهرهای جدید در حال شکل‌گیری است تا با ساخت مراکز جدید شهری با ویژگی‌های خاص و همچنین ساخت و سازی فاخر به شهرها هویت بخشیده، تعاملات اجتماعی را افزایش و ساکنان را از مزایای بیشتر خدمات شهری بهره‌مند سازد.
آينده مناطق شهری كلانشهرها؛ شب مردگی حركت به سوي پژمردگی شهری
اگرچه فضاي تجاري با خود نام آوري، شغل،درآمد و .. ايجاد ميكند اما ورود افراد جديد با تعاملات جديد در سطح منطقه زندگي سكنه را با اختلال مواجه مي‌كند.
اگر فکری برای گرد وغبار خوزستان وسیستان نکنیم ، به‌زودی باید شاهد انقلاب‌های جمعیتی در کشور باشیم؛ یعنی این تعادل جمعیتی نصفه و نیمه‌ای که در کشور داشته‌ایم، به هم خواهد خورد.
تشکیل شورای اعتلای معماری تصویب شد
در چهارمین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۹۷، ضرورت تشکیل کمیته اعتلای معماری ایران بررسی شد و با نظر اکثریت آرا، مقرر شد تا کمیته اعتلای معماری به منظور ساماندهی به معماری و کیفیت بخشیدن به زندگی شهروندان، تشکیل شود.
اعطای وام ۵۰ میلیونی نوسازی برای بافت های فرسوده
معاون وزیر راه تشریح کرد؛
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تخصیص ۲۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی مسکن به توسعه‌گران بافت های فرسوده خبر داد.
پنجمین پل بلوار ارتش به زودی افتتاح می شود
پل دسترسی از بزرگراه امام علی(ع) به سمت غرب بلوار ارتش، به عنوان طولانی ترین پل در تقاطع این ۲ بزرگراه تا پایان خرداد تکمیل می شود.
قیمت ملک در سیدخندان/ معایب و مزایای سکونت در این محله
«سیدخندان» را می‌توان در زمره قدیمی‌ترین محله‌های تهران دانست که قدمت آن به دوره ناصرالدین شاه می‌رسد و در آن زمان به شکل دهکده‌ای خوش آب و هوا و سرسبز بود.