خبرها از ورود شورای تأمین و فرمانداری تهران به ماجرای افزایش عوارض صدور پروانه ساختمانی حکایت دارد. موضوعی که به‌دنبال یکی از مصوبات شورا پیش آمده و گویا بنا بر اعلام شهرداران مناطق باعث شده درخواست صدرو پروانه به صفر برسد. با این حال، شورای شهر می‌گوید که در حالت بررسی اوضاع است.
نشست تخصصی پایش سلامت سازه های زیربنایی شهرها برگزار شد
نشست تخصصی «پایش سلامت سازه های زیربنایی؛ چالش ها و دستاوردها» با حضور جمعی از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، اساتید برجسته دانشگاه های کشور و مهندسان مشاور فعال در حوزه پایش سلامت سازه های عمرانی برگزار شد.
معاون شهرسازی شهرداری تهران:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از وضعیت نامطلوب مصالح ساختمانی در تهران به‌خصوص مصالح خارجی انتقاد کرد.
پایتخت ،سرگردان در میان الگوهای توسعه شهری
یک شهر باید الگوی توسعه خود را تعیین کند و روند ساخت و ساز خود را بر همان مبنا سامان بدهد. یک شهر نمی‌تواند هم افقی باشد، هم عمودی هم زیرزمینی ،تهران شهری است که منظر شهری آن آشفته است، توسعه شهری آن از الگوهای فرهنگی پیروی نمی‌کند
اینفوگرافیک
شهروندان در شهر هوشمند از امکاناتی مثل سامانه سلامت هوشمند ،خانه هوشمند،آموزش هوشمند ،مدیریت شهری هوشمند برخوردار خواهند بود
مجری گودبرداری فاز 2 میلاد، ایمنی گود را تا 5 سال آینده تضمین می کند
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: مجری گودبرداری و پایدارسازی فاز 2 میلاد، مدعی است که گود برج میلاد برای 5 سال آینده ایمن است و تا پایان سال 99 ایمنی آن را تضمین می کند.
مقاوم‌سازی ۳.۲ میلیون خانه روستایی در کشور
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: نیمی از مسکن‌های روستایی در کشور با همت و تلاش بنیاد مسکن مقاوم‌سازی شده است.
حیات شهرهای کوچک وابسته به ابتکارات جدید
در حالی که شهرهای بزرگ توجه دولت را متوجه خود ساخته است شهرهای کوچکی در سایه آنها گرفتار شده اند که حیات آنها وابسته به ابتکارات جدید، فرصتهای آموزشی پیشرفته و سرمایه انسانی قوی است.
با نوآوری در معماری مشکلی نداریم
معاون شهرسازی شهرداری تهران:
معاون شهرسازی شهرداری تهران گفت: باید بین نوآوری و بدعت تفاوت قائل شد با نوآوری در معماری مشکلی نداریم اما با بدعت مشکل داریم؛ اعتقاد داریم در برابر بدعت ها باید به سنت ها روی آورد.
اعزام تجهیزات سازمان مهندسی و عمران تهران به مناطق سیل‌زده لرستان
شهرداری تهران اولین سری از ماشین‌آلات و تجهیزات سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام کرد.
راه‌آهن محورهای شمال و جنوب مسدود اعلام شد
راه‌آهن محور جنوب از روز گذشته (دوشنبه) و راه‌آهن محور شمال از صبح امروز (سه‌شنبه) مسدود شدند.
امدادرسانی راهداران به ۹۵۰۰ خودروی در راه مانده
رئیس مرکز مدیریت بحران وزارت راه اعلام کرد
رئیس مرکز مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ترمیم بیش از۷هزارکیلومتر از مسیرهای تخریب شده توسط سیل گفت:در نوروز به٩هزار و ٥١٧ خودروی در راه مانده توسط راهداران امدادرسانی شده است.
ممنوعیت انجام هرگونه عملیات عمرانی در پایتخت از ۲۵ اسفند تا ۵ فروردین ۹۸
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خبر داد
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ممنوعیت انجام هرگونه عملیات عمرانی در پایتخت حدفاصل ۲۵ اسفندماه سال جاری تا ۵ فروردین و ممنوعیت عملیات تخریب و گودبرداری از تاریخ ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ خبر داد.
بررسی نرخ کرایه حمل و نقل عمومی پایتخت در شورای شهر
رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران از آغاز بررسی لایحه نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در شورا خبر داد.
نقش شهرهای کوچک در تعادل منطقه‌ای
اختصاصی شهر فردا
در کشورهای در حال توسعه،الگوی استقرار جمعیت و کانون‌های زیستی از نظام بهره‌گیری متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود تبعیت نمی‌کند و همچنین سیمای اسکان جمعیت، تصویر نامتعادلی را به تصویر میکشد.