تهران صاحب دریاچه جدید می‌شود
با افتتاح «دریاچه» با مساحت ۲۵ هزار متر مربع و «محوطه باغ هنر» با مساحت ۵ هزار متر مربع در اراضی عباس‌آباد، بزرگترین پروژه هنری قلب پایتخت آماده میزبانی از هنرمندان و شهروندان شده یک دریاچه جدید به شهر تهران اضافه می‌شود.
پادگان 06 تهران پارک می‌شود
علی رغم اینکه ارتش با زمین های خود می تواند بخشی از کمبودهای خود را تامین کند و میراثی است که به این ارگان رسیده است، تمایل دارد فضای پادگان ۰۶ را به تهران هدیه دهد و شهرداری تهران آن را تجهیز کند.
آزادراه تهران - شمال قبل از زمستان افتتاح می‌شود
وزیر راه و شهرسازی درباره پایان کار آزاد راه تهران - شمال، گفت: این آزادراه قبل از زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
اقدامات و برنامه های مدیریت شهری پایتخت برای ایمنی بازار تهران
شهردار تهران در روزهای اخیر جلسه ای را درباره اقدامات و برنامه های شهرداری تهران برای ایمنی بازار برگزار کرد. مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران جزئیات موارد مطروحه در این جلسه را مطرح کرد.
پشت پرده شایعات علیه حیات شبانه در فضای مجازی
شهرفردا بررسی کرد
در حالی که حیات شبانه در خیابان سی تیر طی روزهای گذشته مورد انتقاد در شبکه مجازی قرار گرفته و شایعه مخالفت دولت با احیای شب حیات شبانه منتشر شده ، بررسی ها نشان می دهد خبری از تخریب خیابان سی تیر و پلمپ غرفه های غذا فروشی در این خیابان وجود ندارد.
چین رفت؛ آزادراه تهران ـ شمال جان گرفت
با خروج پیمانکاران چینی از آزادراه تهران ـ شمال، هزینه‌ها کاهش یافت؛ بعد از ورود پیمانکار ایرانی گفته می‌شود که اواخر تابستان تردد در قطعه یک صورت می‌گیرد اما افتتاح نهایی دهه فجر خواهد بود.
آمار سه ماهه صدور پروانه ساخت و ساز در تهران
سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران، آمار سه ماهه صدور پروانه ساخت و ساز را تشریح کرد.
بهره‌برداری از زیرگذر گیشا تا پایان سال
شهردار تهران با بیان اینکه بخش سطحی پروژه گیشا تا اول مهر پاکسازی و اجرایی می‌شود، گفت: بخش زیرسطحی پروژه براساس وعده‌ای که داده شده تا پایان سال آماده بهره‌برداری می‌شود.
آخرین قطعه از پل 45 سا له گیشا لحظاتی قبل با حضور شهردار تهران برداشته شد.
پروژه فاضلاب در منطقه ۲۲ تنها ۲۰ درصد پیشرفت داشته است
معاون وزیر نیرو گفت: برخلاف تهران که در حوزه پروژه فاضلاب پیشرفتی ۷۰ درصدی داشته است در منطقه ۲۲ پروژه فاضلاب تنها ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.
احتمال انتقال آخرین تیر آهن پل گیشا به موزه شهرداری تهران
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از احتمال انتقال آخرین تیر آهن پل گیشا به موزه شهرداری تهران خبر داد.
خبرها از ورود شورای تأمین و فرمانداری تهران به ماجرای افزایش عوارض صدور پروانه ساختمانی حکایت دارد. موضوعی که به‌دنبال یکی از مصوبات شورا پیش آمده و گویا بنا بر اعلام شهرداران مناطق باعث شده درخواست صدرو پروانه به صفر برسد. با این حال، شورای شهر می‌گوید که در حالت بررسی اوضاع است.
نشست تخصصی پایش سلامت سازه های زیربنایی شهرها برگزار شد
نشست تخصصی «پایش سلامت سازه های زیربنایی؛ چالش ها و دستاوردها» با حضور جمعی از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، اساتید برجسته دانشگاه های کشور و مهندسان مشاور فعال در حوزه پایش سلامت سازه های عمرانی برگزار شد.
معاون شهرسازی شهرداری تهران:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از وضعیت نامطلوب مصالح ساختمانی در تهران به‌خصوص مصالح خارجی انتقاد کرد.
پایتخت ،سرگردان در میان الگوهای توسعه شهری
یک شهر باید الگوی توسعه خود را تعیین کند و روند ساخت و ساز خود را بر همان مبنا سامان بدهد. یک شهر نمی‌تواند هم افقی باشد، هم عمودی هم زیرزمینی ،تهران شهری است که منظر شهری آن آشفته است، توسعه شهری آن از الگوهای فرهنگی پیروی نمی‌کند