مسکن ملی را بانگاه تخصص گرایانه دنبال کنیم
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران و رئیس مجمع روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری استان‌ها و کلانشهرها گفت: رویکرد این جلسات تمرکز بر بازآفرینی تخصصی حوزه مسکن با رعایت استانداردها و ایمنی ساختمانها باشد.
درخواست معاون وزیر از بانک مسکن
از حدود ۲۳ هزار واحدی که برای دریافت وام نوسازی به بانک مسکن معرفی شده‌اند، این بانک تا کنون به ۳۵۲۸ واحد تسهیلات پرداخت کرده که معاون وزیر راه و شهرسازی خواسته این کار تسریع شود.
اگر تا یک ماه پاسخ استعلام نهضت مسکن نیامد مثبت است
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر بانک‌ها تسهیلات۴۵۰ میلیون تومان نهضت ملی مسکن را پرداخت می‌کنند و مشکلی از این بابت وجود ندارد، گفت: اگر پاسخ استعلام متقاضیان بیشتر از یک ماه طول کشید مثبت تلقی می‌شود.
واحدهای نیمه تمام مسکن مهر جدی پیگیری شود
مدیرعامل شهرهای جدید تاکید کرد
اگر چه دولت وعده اتمام مسکن مهر در پایان سال ۱۳۹۹ را داده بود، طبق آخرین آمار ۲۷۳ هزار واحد از این پروژه نیمه‌کاره مانده و بخش قابل توجهی از آن در شهرهای جدید اطراف تهران است؛ در این خصوص مدیرعامل شهرهای جدید دستور داده به طور جدی تاخیرات پیمانکاران در طرح مسکن مهر رسیدگی شود.
اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از ۹۰۰۰ هکتار اراضی ملی استان تهران
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اخذ سند تک برگی برای بیش از ۹۴۴۷ هکتار از اراضی ملی در شهرستان های شمیرانات، ورامین، دماوند، فیروزکوه و پردیس در استان تهران خبر داد.
۴۳ درصد تهرانی ها مستاجرند
معاون شهر سازی شهردار تهران با بیان اینکه ۴۳ درصد تهرانی ها مستاجرند گفت: بر اساس مطالعات ۴۲ درصد مردم در کشور زیر خط فقر مسکن هستند که این رقم در استان تهران ۸۰ درصد است.
ایران آماده میزبانی از مسافران جام جهانی قطر است
وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران برای همکاری با قطر برای میزبانی از مسافران جام جهانی فوتبال آمادگی دارد.
رایزنی بنیاد مسکن و اداره راه و شهرسازی استان تهران
حدود ۱۸۰ هزار نفر متقاضی نهضت ملی مسکن در استان تهران هستند که عمده آنها برای شهرهای رودهن، بوهمن و دماوند تقاضا داده‌اند، به همین دلیل دولت با چالش تامین زمین در این سه شهر روبه‌رو شده و البته وزارت راه و شهرسازی در تلاش برای رفع این مشکل است.
سالانه حدود 600 هزار نفر در شهر تهران، صاحب خانه می شوند
صارمی با اشاره به اجرای طرح مسکن استطاعت پذیر عنوان کرد:
 معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با اشاره به ساخت سالانه بیش از 180 هزار واحد مسکونی در شهر تهران در قالب طرح تأمین مسکن استطاعت پذیر گفت: با اجرای این طرح، سالانه حدود 600 هزار نفر از اقشار متوسط و پایین جامعه، خانه دار می شوند.
افتتاح زیرساخت های تفرجگاه مسگرآباد در منطقه 15
همزمان با 22 پروژه شهری در جنوب شرق تهران انجام می شود؛
زیرساخت های عمرانی، خدماتی و رفاهی تفرجگاه مسگرآباد در جنوب شرق تهران آماده شده است و همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح می شود.
بهره برداری از ۸ پروژه بخش کهریزک با حضور استاندار تهران
بخشدار کهریزک از بهره برداری هشت پروژه با اعتبار ۳۲۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در بخش کهریزک با حضور استاندار تهران و فرماندار ری خبر داد.
مناسب سازی بوستان های شمال شرق پایتخت در طرح نگهداشت شهر
معاون شهردار منطقه 4 خبر داد:
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران گفت: همزمان با اجرای طرح نگهداشت شهر با رسیدگی ویژه به بوستان ها شهروندان امکانات رفاهی بیشتری را شاهد خواهند بود.
بهره برداری از ۴۹۵۹ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری ها در دهه فجر
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ۴۹۵۹ پروژه عمرانی و خدماتی توسط دهیاری ها در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با صرف بیش از ۱۶۵۶ میلیارد تومان اعتبار در روستاها به بهره برداری رسید.
هفت خان صدور پروانه ساختمانی در پایتخت
طولانی شدن فرآیند صدور پروانه تقریبا داد همه دست اندرکاران عرصه ساخت و ساز را در آروده است، چرا که در خوشبینانه ترین حالت چندین ماه طول می کشد که مجوز ساخت به دست متقاضی برسد، این درحالی است که نوسان قیمت ها و خاص بودن شرایط ساخت و ساز به گونه ای است که این طولانی بودن فرآیند صدور پروانه موجب دلسردی متقاضیان شده و آنها عطای ساخت و ساز را به لقایش می بخشند.
راه‌اندازی پایانه جدید شرق تهران در سال آینده
طی جلسه و بازدید مدیران ارشد شهرداری تهران از پروژه پایانه جدید شرق، مشکلات ناشی از توقف پنج ساله پروژه و راهکارهای مربوط به بهره‌برداری از پایانه در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۱ مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.
آخرین اخبار