کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی با هوشمندسازی کنترل نقشه های معماری
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: هوشمندسازی کنترل نقشه های معماری برای نخستین بار در کشور توسط شهرداری تهران درحال انجام است که این اقدام موجب کاهش زمان صدور پروانه می شود.
همه‌چیز درباره پلاسکو ۱۴۰۰؛ صدور پایان‌کار پلاسکو تا ۲۲ بهمن
ساختمان بلند و مدرن بیست طبقه جدید پلاسکو، این روزها زیبنده خیابان جمهوری پایتخت شده و حالا در میان پاساژهای قدیمی و ناایمن می‌درخشدو جای آن ساختمانی مدرن و ایمن ایجاد شده تا بتواند الگوی ساختمان‌های تهران باشد.
صدور 4 هزار و 381 مورد پروانه ساختمانی در 9 ماهه نخست امسال
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از صدور 4 هزار و 381  مورد پروانه ساختمانی طی 9 ماهه نخست امسال خبرداد و گفت: مناطق 21، 22 و 3 در صدر جدول بیشترین درصد تعداد صدورپروانه نسبت به تعداد پارسل های کل منطقه قرار گرفتند.
الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازهای پایتخت
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اقدامات انجام شده برای ایمنی ساختمان ها در برابر حوادث را تشریح کرد و گفت: استفاده از مصالح استاندارد در پروژه های ساختمانی شهر تهران الزامی است و به صورت مرتب کنترل می شود.
ایجاد منطقه آزاد مشترک بین ایران و سوریه/ تشکیل کمیته مشترک بین ایران و سوریه برای بررسی تفاهم‌نامه ها
وزیر راه و شهرسازی از توافق برای ایجاد منطقه آزاد مشترک بین ایران و سوریه خبر داد.
مدیران شهری دوره پیشین بر ساخت و ساز قفل زدند
معاون معماری و شهرسازی شهرداری گفت: متاسفانه افراد قبل از ما به ساخت و ساز در شهر قفل زده‌ اند و سازندگان تمایلی به ساخت و ساز ندارد.
هوشمندسازی تونل‌های ترافیکی تهران ضروری است
مدیر پروژه های تونلی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، با اشاره به ضرورت هوشمند سازی تونل های ترافیکی، خواستار مشارکت شرکت های دانش بنیان در این امور شد.
اعزام تجهیزات فنی شهرداری تهران برای کمک به سیل‌زدگان کنارک
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اعزام چندین دستگاه ماشین‌آلات تخصصی و نیروی انسانی برای کمک به سیل‌زدگان کنارک خبر داد.
با ۱۵۰ میلیون تومان صاحب خانه شوید/ وعده وزیر راه و شهرسازی برای متقاضیان مسکن ملی
وزیر راه و شهرسازی خبر داد
وزیر راه و شهرسازی گفت از تحقق صاحب خانه شدن با آورده ۱۵۰ میلیون تومانی توسط متقاضیان خبر داد.
بازدید مديرعامل شركت مترو از ايستگاه ميدان ولي عصر(عج)
بازديد مديرعامل شركت بهره برداري مترو از ايستگاه ميدان حضرت ولي عصر(عج) و ايستگاه صلواتي مديرعامل جديد شركت بهره برداري متروي تهران و حومه به مناسبت هفته بسیج از ایستگاه هاي صلواتی كه در ايوان انتظار ايستگاه ميدان حضرت وليعصر (عج) برپا بود؛ بازديد كرد.
طرح کنترل هوشمند کرونا و داشتن کارت واکسن کرونا برای سفر
مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا و اظهارات مسئولان وزارت راه و شهرسازی به زودی، طرح کنترل هوشمند کرونا در کشور اجرایی می‌شود و بر این اساس مردم بدون داشتن کارت واکسن یا تست منفی PCR بسیاری از فعالیت‌های معمول خود را نمی‌توانند، انجام دهند.
ساخت چهار میلیون مسکن در کشور یکی از قول‌های رییس دولت سیزدهم به مردم است که از همان روزهای اول ورود به پاستور نیز بر اجرای آن تاکید کرد، به‌گونه ای که در یکی از جلسات هیات دولت با اشاره به وعده خود برای ساخت یک میلیون مسکن در هر سال، تأکید کرد که "وزیر راه و شهرسازی با جدیت دنبال کند تا این وعده محقق شود.
انتخابات نظام مهندسی تهران دو هفته دیگر برگزار می‌شود
انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها به شکل الکترونیکی تاکنون در ۲۶ استان برگزار شده و استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، زنجان، سمنان و کرمان باقی مانده که انتخابات تهران دو هفته آینده خواهد بود.
افتتاح ۱۱ هزار و ۶۳۳ واحد مسکونی در بافتهای ناکارآمد
با حضور رییس‌جمهور صورت گرفت
همزمان با مراسم افتتاح ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی در کشور، بهره‌برداری از ۱۱ هزار و ۶۳۳ واحد از پروژه‌های شرکت بازآفرینی شهری نیز با حضور رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی انجام شد.
با زلزله ۶.۵ ریشتری ۵۰۰ هزار خانه در تهران تخریب می‌شود
رییس سازمان نظام مهندسی:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه زلزله ۶.۵ ریشتری منجر به تخریب کامل ۵۰۰ هزار واحد مسکونی می شود گفت: موضوع ارتقای کیفیت سازه ها، افزایش دستمزد مهندسان و مبارزه با امضافروشی باید در دستور کار قرار گیرد.
آخرین اخبار