پیش‌بینی قیمت مسکن در سال جاری
یک کارشناس بازار مسکن گفت: ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کنار بهبود روابط بین‌الملل که نشانه‌های آن اواخر سال گذشته بروز کرد، می‌تواند منجر به تقویت ارزش پول ملی، افزایش اشتغال، ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن، رشد صنایع وابسته و بالا رفتن سطح رفاه عمومی شود و تاثیر قابل توجهی در مهار تورم و حتی ریزش قیمت مسکن دارد.
از فروشندگان امتیاز مسکن ملی رودست نخورید!
خرید و فروش امتیاز واحدهای نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و جرم محسوب می‌شود. با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد معاملات این امتیازها به شکل زیرپوستی در جریان است که می‌تواند موجب ضرر و زیان متعاملین (طرفین معامله) شود.
مشوق جدید نوسازی بافت فرسوده در بودجه ۱۴۰۲
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: علاوه بر سه بسته تشویقی سال جاری، زمینه‌ی بسته تشویقی دیگری در بودجه سال آینده فراهم شده که انتظار می‌رود شهرداری‌ها برای ترغیب مردم و سازندگان، صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده را تسریع کنند.
در ماه فروردین، ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی کلنگ می‌خورد
معاون بنیاد مسکن خبر داد
معاون بنیاد مسکن گفت: پیش‌نویس برنامه بنیاد در طرح نهضت ملی مسکن برای سال ۱۴۰۲ آماده شده که تا پایان فروردین ماه احداث ۴۰۰ هزار واحد جدید را آغاز می‌کنیم.
مسکن و حمل و نقل، دانش‌بنیان می‌شوند
با همکاری وزارتخانه‌های شهرسازی و صمت
وزارت راه و شهرسازی بر اساس آیین‌نامه پیشنهادی خود که در هیأت وزیران مصوب شد، برنامه اجرایی بستر سازی، ایجاد و توسعه زیست بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی را در این وزارتخانه تدوین و اجرایی می‌کند.
می‌خواهیم آورده متقاضیان را در مسکن ملی کاهش دهیم
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: با روش‌هایی در پی حل مشکل افزایش قیمت تمام شده واحدهای نهضت ملی مسکن هستیم تا آورده متقاضیان کاهش پیدا کند.
مجوز مجلس به وزارت راه و شهرسازی برای نوسازی بافت‌های فرسوده
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای به وزارت راه و شهرسازی مجوز دادند که زمین‌ها و املاک در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن در حریم و محدوده هر یک از شهرها به موضوع بازآفرینی بافت‌های فرسوده و حاشیه‌های شهرها اختصاص دهد.
لیست ساختمان‌های ناایمن پایتخت تنها در صورت موافقت دادستانی و وزارت کشور منتشر خواهد شد
رئیس شورای شهر تهران:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: لیست ساختمان‌های ناایمن پس از تحویل شهرداری به شورا، تنها در صورت موافقت دادستانی و وزارت کشور اعلام خواهد شد.
صدور ۶۱۰۰ فقره پروانه ساختمانی در تهران طی سال جاری
شهردار تهران از صدور ۶۱۰۰ فقره پروانه ساختمانی در سال جاری خبر داد و افزود: صدور پروانه را به صورت روزانه رصد می‌کنیم و مداوم این موضوع را پایش می‌کنیم.
همه چیز درباره احتمال افزایش وام نهضت مسکن
درحالی‌که اخیرا یکی از نمایندگان مجلس موضوع پیشنهاد افزایش وام ساخت مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان را مطرح کرده، بررسی‌ها نشان می‌دهد که جدیدترین درخواست وزارت راه و شهرسازی از شورای پول و اعتبار، رسیدن سقف وام واحدهای نهضت ملی مسکن به ۵۰۰ میلیون تومان است.
در راستای طرح نهضت ملی مسکن نخبگان، اخیرا نشست‌هایی بین نمایندگان مجلس و مسئولان بانکی درباره بررسی چگونگی تامین مسکن برای نخبگان و خوابگاه دانشجویان متاهل برگزار شده و در همین راستا امروز تفاهم‌نامه ساخت ۵۶۰ واحد مسکونی برای اعضای هیات علمی یکی از دانشگاه‌ها به امضا رسید.
ساخت مسکن ملی سرعت گرفته است / افتتاح ۴۸ هزار واحد تا پایان سال
رییس بنیاد مسکن مطرح کرد
رئیس بنیاد مسکن گفت: سال نخست اجرای طرح نهضت ملی مسکن به تامین زیرساخت‌ها و تدوین قوانین سپری شد که هم‌اکنون این برنامه شتاب گرفته و تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان خواهیم داد.
پرپر شدن مردم را در زلزله بم دیدم
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: از نزدیک پرپر شدن مردم را در زلزله بم که اتفاق نامبارکی بود شاهد بودم که هیچوقت از ذهن مردم بم و مردم ایران پاک نخواهد شد. در آن حادثه بیش از ۳۴ هزار نفر جان خود را به دلیل انجام ندادن تمهیداتی که می‌شد پیش‌تر انجام داد از دست دادند.
خداحافظی وزیر سابق راه و شهرسازی با خان سیاست
از هفده‌سالگی عضو سپاه پاسداران شد، ۴۳ ساله بود که فرماندهی قرارگاه خاتم‌ الانبیاء را به او سپردند تا چهار سال بعد پایش به دولت هم باز شود و به وزارت نفت برود.
وزیر سابق راه و شهرسازی درگذشت
رستم قاسمی وزیر سابق راه و شهرسازی پس از طی یک دوره بیماری صبح امروز درگذشت.