افتتاح ۱۱ هزار و ۶۳۳ واحد مسکونی در بافتهای ناکارآمد
با حضور رییس‌جمهور صورت گرفت
همزمان با مراسم افتتاح ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی در کشور، بهره‌برداری از ۱۱ هزار و ۶۳۳ واحد از پروژه‌های شرکت بازآفرینی شهری نیز با حضور رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی انجام شد.
با زلزله ۶.۵ ریشتری ۵۰۰ هزار خانه در تهران تخریب می‌شود
رییس سازمان نظام مهندسی:
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه زلزله ۶.۵ ریشتری منجر به تخریب کامل ۵۰۰ هزار واحد مسکونی می شود گفت: موضوع ارتقای کیفیت سازه ها، افزایش دستمزد مهندسان و مبارزه با امضافروشی باید در دستور کار قرار گیرد.
با حذف عوارض ساخت هتل، تهران مقصد گردشگری نمی‌شود
سخنگوی شورای شهر تهران:
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: با حذف عوارض ساخت هتل، تهران مقصد گردشگری نخواهد شد.
اعتراضات به آزمون نظام مهندسی در حال رسیدگی است
معاون وزیر راه و شهرسازی:
برخی شرکت کنندگان در آزمون ورود به حرفه سازمان نظام مهندسی عنوان کردند تعدادی از سوالات ایراد داشته که در این خصوص معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه چندین جلسه با حضور کارشناسان به منظور بررسی اعتراضات برگزار شده گفت که روز دوشنبه نیز این موضوع مجددا پیگیری می شود اگر حقی از کسی ضایع شده باشد اعاده خواهد شد.
تذکر نظری درباره عدم تعطیلی تهران
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در تذکری درباره عدم تعطیلی تهران با توجه به شرایط کرونایی گفت: شهر تهران با درنظر گرفتن شرایط ممنوعیت ورود و خروج باید به مدت معلومی تعطیل اعلام شود.
خانه تهران توسط شهرداری ساخته می‌شود
شهرداری تهران با رأی اکثر اعضای شورای شهر ملزم به ساخت و ایجاد خانه تهران شد.
عوارضی آزادراه تهران-شمال موقتی است!
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور گفت: دریافت وجه نقد در عوارضی های آزادراه تهران – شمال طبق هماهنگی انجام شده و تا حل و فصل کامل زیرساختهای کنترل دریافت عوارض به طور موقت خواهد بود.
جمعیت شهرهای جدید امسال از ۱.۱ میلیون نفر می‌گذرد
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون جمعیت شهرهای جدید یک میلیون و ۳۴ هزار نفر است گفت: با توجه به افزایش سرانه های خدماتی و تکمیل واحدهای مسکونی، جمعیت شهرهای جدید در پایان سال ۱۳۹۹ از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر عبور خواهد کرد.
مچ اندازی هاشمی با وزیر بهداشت
هاشمی نسبت به تخصیص ندادن بودجه به مدیریت شهر تهران برای مقابله با ویروس کرونا واکنش نشان داد.
راه اندازی تالار گفتگوی معاونت شهرسازی و معماری
ضوابط و دستورالعمل ها "تالار گفتگو شهری" معاونت شهرسازی و معماری راه اندازی شد که بر این اساس طرح های موضوعی و موضعی در نقشه مکان نما برای عموم شهروندان قابل دسترسی است.
تثبیت چند باغ در جلسه امروز شورای شهر
اعضای شورای شهر تهران در جلسه فوق‌العاده صبح امروز خود به بررسی پرونده باغات پرداختند و چند باغ را به تثبیت رساندند.
برنامه ریزی برای بهره گیری بیشتر از فناوری های نوین تولید آسفالت
استفاده از فناوری های نوین، نانو ذرات و افزودنی های جدید، از اهم برنامه های سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در فرآیند تولید آسفالت است.
لزوم انبوه سازی، سبک سازی و ارزان سازی در ساخت مسکن اقشار کم‌درآمد
یک اقتصاددان با ارزیابی طرح شهرداری تهران مبنی بر ساخت خانه‌های کوچک‌اندازه معتقد است شهرداری باید از الگوی انبوه سازی، سبک سازی، ارزان سازی و صنعتی سازی استفاده کند.
تشکیل ۲۵۰ هزار پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در تهران
مدیر کل کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران از تشکیل ۲۵۱ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ (ساخت و سازهای غیر مجاز) خبر داد.
نامه‌ 300شهرساز و معمار کشور به شهردار تهران
بیش از 300نفر از شهرسازان، معماران، استادان دانشگاه و هنرمندان و فعالان اجتماعی در نامه‌ای به شهردار تهران و همچنین اعضای شورای شهر پایتخت، خواستار بازگشایی «خانه گفتمان شهر و معماری وارطان» به‌عنوان مرکزی برای گفت‌وگو و تبادل اندیشه میان اندیشه‌ورزان پایتخت شدند.
پربازدید ها
آخرین اخبار