شناسایی ۸۱۰۰ هکتار زمین در اختیار دستگاه‌ها برای خانه‌سازی
وزارت راه و شهرسازی از شناسایی ۸۱۰۰ هکتار زمین مازاد در اختیار ادارات و دستگاههای دولتی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خبر داده که ۳۱۰۰ هکتار آن به نام این وزارتخانه سند خورده اما هنوز نیمی از زمین‌های شناسایی شده که ادارات برای پروژه‌های تعطیل و متوقف خود در اختیار گرفته بودند به خانه‌سازی برای مردم اختصاص داده نشده است.
افزایش قیمت تمام شده در پی طولانی شدن اجرای نهضت مسکن
سازنده نهضت ملی مسکن مطرح کرد
رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی در اجرای تعهدات خود در قبال پروژه‌های نهضت‌ملی مسکن خوب عمل نکردند و به تدریج کارها در حال کُند شدن است که این تعلل باعث شده تا هزینه‌ها حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.
رفت و آمد سخت است، مترو نیست، امکانات نیست...
قرار بود تا سال ۱۳۹۵ حدود شش میلیون نفر در شهرهای جدید ساکن شوند اما امروزه کمتر از ۱.۲ میلیون نفر در این مناطق زندگی می‌کنند که مهم‌ترین دلایل آن به کمبود امکانات، خدمات و زیرساخت‌های حمل و نقل مربوط می‌شود.
هشدار عباسی نسبت به ساخت و سازهای غیر مجاز در تهران
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز توسط افراد سودجو در شرایط اغتشاشات در تهران هشدار داد.
۱۰۰ اتوبوس جدید پایتخت در انتظار شماره گذاری
رئیس شورای شهر تهران خبر داد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از انتظار ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شماره گذاری و ورود به چرخه فعالیت بخش حمل و نقل عمومی خبر داد.
خانه فرسوده خود را با ۴ مشوق دولتی نونوار کنید
پرداخت تسهیلات تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان، امکان ساخت تا دو طبقه بیشتر نسبت به تراکم مجاز، ارایه حداقل ۵۰ درصد تخفیف در صدور پروانه و امکان تهاتر زمین با اراضی دولتی از جمله امتیازاتی است که دولت در اختیار مالکان واحدهای مسکونی واقع در بافتهای ناکارآمد قرار می‌دهد.
زمان صدور پروانه ساختمان به یک ماه کاهش یافت
بنا به گفته مدیرعامل بانک مسکن، فرآیند صدور پروانه ساختمان توسط شهرداری‌ها از هشت ماه به یک ماه کاهش یافته است.
بلاتکلیفی ۵۰۰۰ هکتار از اراضی پایتخت به دلیل ضوابط محدودکننده شهرسازی
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از تهیه طرح بازآفرینی برای ۲۵۰۰ هکتار از ۵ هزار هکتار اراضی بلاتکلیف و املاک فریز شده در پایتخت خبر داد.
بررسی‌های میدانی از کسادی معاملات و به تبع آن ثبات نسبی قیمت مسکن در تیرماه حکایت دارد؛ این افت پس از آن رخ داد که اردیبهشت و خرداد، معاملات در بازار مسکن افزایش یافته بود.
مسکن ملی را بانگاه تخصص گرایانه دنبال کنیم
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران و رئیس مجمع روسای کمیسیون های شهرسازی و معماری استان‌ها و کلانشهرها گفت: رویکرد این جلسات تمرکز بر بازآفرینی تخصصی حوزه مسکن با رعایت استانداردها و ایمنی ساختمانها باشد.
درخواست معاون وزیر از بانک مسکن
از حدود ۲۳ هزار واحدی که برای دریافت وام نوسازی به بانک مسکن معرفی شده‌اند، این بانک تا کنون به ۳۵۲۸ واحد تسهیلات پرداخت کرده که معاون وزیر راه و شهرسازی خواسته این کار تسریع شود.
اگر تا یک ماه پاسخ استعلام نهضت مسکن نیامد مثبت است
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر بانک‌ها تسهیلات۴۵۰ میلیون تومان نهضت ملی مسکن را پرداخت می‌کنند و مشکلی از این بابت وجود ندارد، گفت: اگر پاسخ استعلام متقاضیان بیشتر از یک ماه طول کشید مثبت تلقی می‌شود.
واحدهای نیمه تمام مسکن مهر جدی پیگیری شود
مدیرعامل شهرهای جدید تاکید کرد
اگر چه دولت وعده اتمام مسکن مهر در پایان سال ۱۳۹۹ را داده بود، طبق آخرین آمار ۲۷۳ هزار واحد از این پروژه نیمه‌کاره مانده و بخش قابل توجهی از آن در شهرهای جدید اطراف تهران است؛ در این خصوص مدیرعامل شهرهای جدید دستور داده به طور جدی تاخیرات پیمانکاران در طرح مسکن مهر رسیدگی شود.
اخذ سند تک ‌برگی برای بیش از ۹۰۰۰ هکتار اراضی ملی استان تهران
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اخذ سند تک برگی برای بیش از ۹۴۴۷ هکتار از اراضی ملی در شهرستان های شمیرانات، ورامین، دماوند، فیروزکوه و پردیس در استان تهران خبر داد.
۴۳ درصد تهرانی ها مستاجرند
معاون شهر سازی شهردار تهران با بیان اینکه ۴۳ درصد تهرانی ها مستاجرند گفت: بر اساس مطالعات ۴۲ درصد مردم در کشور زیر خط فقر مسکن هستند که این رقم در استان تهران ۸۰ درصد است.
آخرین اخبار