ضرورت پیوست مطالعاتی برای اقدامات شهری
عضو شورای اسلامی شهر تهران به لزوم پیوست مطالعاتی برای اقدامات شهری اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده که پژوهش‌های خوبی انجام می‌شود، اما در عرصه عمل کمتر از آنان استفاده می‌شود.
آغازمبارزه با مافیای پسماند
نوری خبر داد
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پیمانکاران پسماند سال‌ها به صورت شبکه‌ای فعالیت کرده‌اند،‌گفت: این موضوع نباید محدود به گروه خاص باشد و ما اقداماتی در این زمینه آغاز کرده‌‌ایم.
جزئیات تازه از پرونده 62 باغ پر حاشیه پایتخت
رئیس کمیسیون خدمات شهری،‌محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران جزئیات تازه‌ای از پرونده 62 باغ پر حاشیه در تهران را اعلام کرد.
واکنش عضو شورای شهر تهران به موضوع صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان
زهرا صدراعظم نوری گفت: تعداد موتور سواران زن در جامعه ما خیلی نیست اما همان تعدادی که علاقمند هستند باید شرایطی فراهم شود که گواهینامه اخذ کنند و براساس قانون و مقررات اقدام کنند و تخلفی صورت نگیرد.
ابهامات گزارش تلفیق بودجه سال 93 را اصلاح شود
پیشنهاد عضو شورا به شهرداری تهران
عضو شورای شهر تهران گفت:‌ شهرداری باید طی 90 روز ابهامات گزارش تلفیق بودجه سال 93 را اصلاح کند.
رییس کیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران یکی از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری تهران را ضرورت توجه به حمل و نقل همگانی دانست و پیشنهاداتی را در خصوص تحقق توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل همگانی علی الخصوص توسعه مترو ارائه کرد.
انتقاد عضو شورا از ایمنی حمل و نقل مواد خطرناک در پایتخت
عضو شورای اسلامی شهر تهران از وضعیت ایمنی حمل و نقل مواد خطرناک در پایتخت انتقاد کرد.
در جلسه شورای شهر با شهرداری مطرح شد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه مشترک خود با شهردار تهران برای بررسی مشکلات حمل و نقل عمومی خبر داد.
عرضه غیر بهداشتی دام در شیوع بیماری‌ها نقش دارد
رئیس ستاد طرح عرضه بهداشتی دام با اشاره به اجرای طرح عرضه بهداشتی دام در روز عرفه و عید قربان گفت: عدم اجرای این طرح نقش مهمی در شیوع بیماری‌ها دارد.
بازدید هاشمی از روند احداث پارکینگ طبقاتی امیرکبیر
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، خواستار تلاش برای هم افزایی کارکرد پروژه های احداث پارکینگ طبقاتی و میدانگاه امیرکبیر در جهت تسهیل دسترسی شهروندان به ایستگاه مترو شد.
12 گام برای مناسب سازی شهر برای افراد دارای معلولیت
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهری که به نیمی از جمعیت خود بی توجه است، چطور می توان انتظار فعالیت و شادی و مشارکت جمعی داشت؟
۱۶.۳ درصد منتخبین اصلی شورایاری را زنان تشکیل می‌دهند
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ۱۶.۳ درصد منتخبین اصلی شورایاری را زنان تشکیل می‌دهند، گفت که این آمار نسبت به دوره چهارم شورایاری افزایش داشته و ۲۰۰ نفر اضافه شده است.
ضرورت آسیب‌شناسی انتخابات شورایاری‌ها از سوی مدیریت شهری
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری باید آسیب‌شناسی انتخابات شورایاری‌ها را در دستور کار خود قرار دهد، گفت: حضور بیش از 500 هزار نفر از مردم تهران پای صندوق‌های رای در شرایط بحرانی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.
۸۸ پروژه مناسب سازی معابر شهری برای کم توانان اجرا می‌شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: هر منطقه شهرداری تهران موظف شد که ۴ پروژه شهری مثل پارک، معبرو ساختمان اداری را برای کم توانان مناسب سازی کند که در حال حاضر ۸۸ پروژه در این زمینه فعال شده است.
تامین فضای باز شهری در تراز همکف پروژه امیر کبیر
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از تأمین فضای باز شهری و برخی از خدمات مورد نیاز محله شکوفه در تراز همکف پروژه امیرکبیر خبر داد.