درخواست نوبخت از مسافران مترو/کاهش چشمگیر مسافران مترو در پی اپیدمی ویروس کرونا

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرامون تمهیدات متروی تهران نسبت به انتشار ویروس کرونا و همچنین در پی معضل این ویروس، کاهش مسافران پس از اعلام تعطیلی مراکز آموزشی گفت: روزانه چندین بار با مواد ضد عفونی کننده شبکه ریلی متروی تهران ضد عفونی و گند زدایی می شود.
فاصله‌گذاری اجتماعی یک قدم عقب‌نشینی از قرنطینه بود
سخنگوی شورای شهر تهران:
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: به نظر می‌رسد بهتر بود به جای اصناف ادارات تهران تعطیل می‌شدند زیرا در ادارات رفت و آمد بیشتری صورت می‌گیرد.
جلسه فوق العاده اعضای شورا با حناچی برای بررسی بودجه در
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از برگزاری جلسه فوق العاده اعضای شورای شهر تهران با شهردار تهران برای بررسی وضعیت بودجه‌ای شهرداری تهران در شرایط کرونایی خبر داد.
پیشنهاد شهرداری برای کنترل ورودی و خروجی فضاهای جنگلی در ۱۳ فروردین
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: باتوجه به اینکه کنترل ورود و خروجی در فضاهای جنگلی نیازمند حضور نیروی انتظامی است، شهرداری پیشنهاد خود مبنی بر تعطیلی این اماکن در تاریخ ۱۲ و ۱۳ فروردین را به ستاد می‌دهد، اما تصمیم‌گیری نهایی برعهده ستاد مقابله با کرونا است.
درخواست شورای شهر تهران، تعطیلی حمل و نقل عمومی تهران است
سخنگوی شورای شهر:
سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرد که تصمیم‌گیری نهایی درمورد تعطیلی سیستم حمل و نقل عمومی پایتخت، منوط به تأیید ستاد استانی به ریاست استاندار تهران یا ستاد ملی مقابله با کرونا است.
دید و بازدید‌ها را با تماس تصویری انجام دهید
میرلوحی گفت: مردم برای یکسال دید و بازدید را تعطیل کنند و از طریق فضای مجازی اینکار را انجام دهند.
ارائه بسته پیشنهادی شورای شهر تهران به دولت برای مقابله با کرونا
اعطا خبر داد
سخنگوی شورای شهر تهران از ارائه پیشنهادات این شورا به هیات دولت به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: دوشنبه شب (۴ فروردین) با همفکری اعضای شورا، مجموعه‌ای از پیشنهادها به منظور ارائه در هیات دولت، تهیه و تنظیم شده است.
پیشنهاد اختصاص ۵۰ درصد بودجه فرهنگی سازمان‌های دولتی به ستاد کرونا
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران مطرح کرد
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در نامه‌ای به فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خواستار اتخاذ تدابیری برای صرف ۵۰ درصد بودجه فرهنگی نهاد و سازمان های دولتی شد.
صنایع مجاور تهران آلاینده‌تر از خودرو‌های شخصی هستند
فخاری گفت: برای کنترل آلودگی هوای تهران اول باید به قدرتمندان و واحد‌های فعال مرتبط با دولت و بخش خصوصی توجه کرد.
اعضای شورای شهر تهران به عنوان نمایندگان پارلمان شهری از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در پایتخت مصوباتی را به منظور ارایه خدمات و تسهیلات به شهروندان در این راستا به تصویب رساندند.
حمایت از رفتگران با رها نکردن دستکش و ماسک‌ در معابر
رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از شهروندان خواست در راستای حمایت از پاکبانان شهر تهران دستکش و ماسک‌های خود را نه تنها در معابر رها نکنند؛ بلکه در کیسه‌های در بسته، در مخازن زباله قرار دهند.
در خانه بمانید تا زنجیره بیماری قطع شود
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا گفت: درحال حاضر پسماندهای شهر تهران، عفونی، خطرناک و در حال جمع آوری است.
درخواست برای مسدود شدن درهای بهشت زهرا در پنجشنبه آخر سال
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران ضمن درخواست از همه شهروندان تهرانی برای عدم مراجعه به بهشت زهرا (س)‌ در پنجشنبه آخر سال خواستار مسدود شدن درب‌های بهشت زهرا (س) ‌و کنترل رفت و آمد در پنجشنبه آخر سال ش
قرنطینه در حد درجه کم شاید برای پایتخت مثبت باشد
محسن هاشمی:
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید برای موضوع قرنطینه تعریف مشخصی ارائه شود، گفت: قرنطینه در حد درجه کم شاید برای پایتخت مثبت باشد.
رییس شورای اسلامی استان تهران خواستار تعطیلی ادارات استان ولغو موقت طرح ترافیک شد
رئیس شورای اسلامی استان تهران در نامه ای خطاب به استاندار تهران و فرمانده ستاد کرونا تهران خواستار اتخاذ تدابیری برای مهار کرونا ویروس شد.
دولت همزمان با توصیه خانه نشینی اقدام به اعلام تعطیلی نکرده است
انتقاد عضو شورای شهر به دولت
دولت همزمان با توصیه به مردم برای خانه‌نشینی، اقدام به اعلام تعطیلی در کشور یا حداقل در استان‌های دارای نرخ بالای شیوع نکرده است.