ثبات اقتصادی اجتماعی؛ بسترساز اصلاح نظام مدیریت شهری
یک دکترای شهرسازی گفت: تغییر در نظام برنامه‌ریزی شهری نیازمند تغییرات اجتماعی و اقتصادی است، این تغییرات کوتاه‌مدت نیست و نیازمند صرف زمان است تا به تدریج بتوان نواقص نظام برنامه‌ریزی و مدیریتی را برطرف کرد.
آخرین آمار واکسیناسیون کرونا جهان ۱۸ دی
طبق آخرین آمارهای جهانی در خصوص واکسیناسیون کرونا در جهان تا امروز ٩ میلیارد و ۳۶۸ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۹۲۱ دوز واکسن کرونا در کشورهای مختلف تزریق شده است.
بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه
با حضور جمعی از مدیران شهری صورت پذیرفت
صبح امروز یازدهم دی ماه سال 1400، پروژه احداث میدانگاه شهدای صادقیه طی مراسمی با حضور "عباس شعبانی" معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، "هادی حق بین" سرپرست سازمان عمرانی مناطق و "مهدی صالحی" شهردار منطقه ۲ به بهره برداری رسید.
تاکید بر ادامه همکاری پژوهشی میان ایران و ژاپن
مدیر ارشد دپارتمان سازمان همکاری‌های بین‌المللی ژاپن، نماینده یوشیکاوا
مدیر ارشد دپارتمان سازمان همکاری‌های بین‌المللی ژاپن، نماینده یوشیکاوا با ابراز خوشنودی برای حضور در سیزدهمین جشنواره مدیریت شهری و طرح‌های خلاقانه و نوآورانه و هشتمین جشنواره آموزش و پژوهش در مدیریت شهری و روستایی ابراز امیدواری کرد: سال آینده این جشنواره در سطح بین‌المللی برگزار شود و سازمان‌های بین‌المللی و جائیکا بتوانند در آن شرکت کنند و تجارب خود را در اختیار کارشناسان قرار دهند.
مخالفت پلیس با برگزاری نمایشگاه پر مخاطب در نمایشگاه بین‌المللی تهران
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از مخالفت پلیس با برگزاری هرگونه نمایشگاه پرمخاطب در محل نمایشگاه بین المللی تهران در بزرگراه شهید چمران خبر داد.
وقتی پلیس فرانسه نیز با بی خانمانان برخورد می کند
پلیس فرانسه با صدها بی‌خانمان که روز گذشته (پنجشنبه) در یک حرکت نمادین اقدام به برپایی چادرهایی در میدان مقابل شهرداری پاریس کرده و خواستار داشتن اسکان بهتری شده بودند، برخورد کرد.
رایزنی ایران و استرالیا درباره پناهندگان افغان
نماینده ویژه استرالیا در امور افغانستان و سفیر استرالیا در ایران با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور دیدار کردند.
رفع چالش‌های محیط زیستی تهران در گرو مشارکت شهروندان
مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران تاکید کرد
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: تلاشمان می‌کنیم خانه‌های محیط زیست از طریق آموزش و ارتقای مولفه‌های محیط زیست و در نهایت ارتقای کیفیت زندگی منجر به کاهش بهره‌برداری از منابع طبیعی و محیط زیستی شوند.
نصب چراغ راهنمایی مخصوص عابران موبایل به دست در کره جنوبی
در کره جنوبی چراغ راهنمایی و رانندگی در کف خیابان تعبیه شده تا امنیت جانی عابران موبایل به دست در حین عبور از خیابان حفظ شود.
سیستم
مسافران مترو در شهر مسکو بزودی قادر خواهند بود با سیستم تشخیص چهره از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده کنند.
شرایط تزریق دوز دوم واکسن خبرنگاران +جدول پایگاه ها
معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران در خصوص تزریق دز دوم واکسن خبرنگاران توضیحاتی ارائه کرد.
سفید کردن بام‌ها و کاشت درخت برای مبارزه با تغییر اقلیم در سیدنی
شهرداری سیدنی برای کمک به مقابله با تغییر اقلیم و کاهش گرمای سوزان تابستان، تیره بودن بام خانه‌های نوساز را ممنوع کرد و از ساکنان این شهر خواست در هر باغچه یک درخت بکارند.
افزایش شمار قربانیان سیل در چین
ده‌ها هزار نفر از ساکنان مناطق سیل زده مرکز چین مجبور به ترک محل زندگی خود شده و به گفته مقامات محلی تاکنون ۳۳ نفر جان خود را از دست داده اند.
نشست تخصصی استانداردهای اطلاع رسانی حوزه مدیریت شهری برگزار شد
نشست تخصصی استانداردهای اطلاع رسانی حوزه مدیریت شهری با حضور سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 تهران ، سردبیر خبرگزاری شهر و اکرم صوفی سرپرست اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 18 برگزار شد.
بودجه ۹۸ هزار میلیاردی شهرداری و دهیاری های کشور
معاون وزیر کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را بزرگترین دستگاه اجرایی با بودجه ۹۸ هزار میلیارد تومانی دانست و عنوان کرد: در سطح کشور ۱۴۰۰ شهرداری و ۹۲ هزار دهیاری داریم که دارای یک جامعه هدف ۸۰ میلیونی هستند.
آخرین اخبار