مشکل اینترنت خانگی، انحصار مخابرات است
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مشکل توقف در توسعه اینترنت خانگی، انحصار مخابرات ایران در سیم مسی و داکت‌های زیرزمینی است که در خصوصی‌سازی به اشتباه به آنها واگذار شده است.
خالق نرم افزار مک‌آفی به کلاهبرداری در تبلیغ رمزارزها متهم شد
دادستانهای آمریکایی علیه جان مک‌آفی، چهره امنیت سایبری برجسته و خالق نرم افزار آنتی ویروس مک‌آفی که در اسپانیا به دلیل اتهامات مالیاتی آمریکا در بازداشت بسر می برد، برای کلاهبرداری و پولشویی به دلیل استفاده از رسانه اجتماعی برای تبلیغ رمزارزها اعلام جرم کردند.
آزمایش گزینه لغو ارسال برای کاربران پولی توییتر
شرکت توییتر در حال آزمایش قابلیت لغو ارسال است که به کاربران فرصت کوتاهی برای لغو توییت پیش از ارسال شدن آن می دهد.
اهمیت توجه به مباحث فضای مجازی در دانشگاه‌ها
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: مباحث جدی باید بعد از فروکش کردن تب اولیه توسعه فضای مجازی که باعث توده‌ای و شبکه‌ای شدن حوزه رسانه‌ای در این فضا شده است، مورد توجه قرار گیرد.
حذف تصادفی لایک‌های کاربران در اینستاگرام
اینستاگرام به دلیل یک باگ، کانتر لایک را موقتا برای برخی از کاربران مخفی کرد.
گزینه‌های سامسونگ برای ساخت کارخانه ۱۷ میلیارد دلاری
شرکت سامسونگ الکترونیکس علاوه بر آستین تگزاس، در حال بررسی دو محل در آریزونا و نیویورک برای ساخت کارخانه تراشه ۱۷ میلیارد دلاری خود است.
۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص یافت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت ارتباطات مجوز دادند که ۵۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری انجام طرحهای دولت الکترونیک و توسعه خدمات الکترونیکی و تا مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اینترنت روستایی اختصاص دهد.
شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد
به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، شیب صعودی قیمت رمزارزها را به هیچ وجه نمی‌توان تضمین کرد و ورود افراد به این حوزه به عنوان ثروت‌اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست.
شیب صعودی رمزارزها تضمینی ندارد
به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، شیب صعودی قیمت رمزارزها را به هیچ وجه نمی‌توان تضمین کرد و ورود افراد به این حوزه به عنوان ثروت‌اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست.
تاثیر امواج تلفن‌ همراه بر سلول‌ها
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد امواج تلفن همراه، سرعت رشد سلول‌های زنده را کند می‌کند و سبب ایجاد آسیب‌های موقت به مادۀ ژنتیکی سلول می‌شود.
برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و بنیاد سعدی «رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی» را برگزار می‌کند.
ارزهای دیجیتالی باز هم ریختند
بیتکوین در ادامه روند نزولی خود وارد کانال ۴۴ هزار دلاری شد.
برپایی نمایشگاه ۳بعدی از دستاوردهای حوزه آموزش الکترونیکی
همزمان با برگزاری چهاردهمین کنفرانس ملی و هفتمین کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی نمایشگاه ۳ بعدی شرکت‌های فناور در حوزه آموزش الکترونیکی برپا خواهد شد.
5G همراه اول در تهران راه‌اندازی شد
پس‌ از رونمایی از دو سایت 5G همراه اول در مشهد، سومین سایت این اپراتور در تهران رونمایی شد.
مرکز پردازش هوشمند پستی راه‌اندازی شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پست یکی از زیرساخت‌های اصلی تحول دیجیتال است، گفت:خود پست‌ هم چاره‌ای ندارد جز اینکه درون خودش یک تحول دیجیتال را تجربه کند، زیرا با شیوه‌های سنتی نمی‌شود خدمات الکترونیکی را ارائه داد.