افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت از ابتدای اسفند، از نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران و ارتقای ظرفیت موبایل خبر داد.
سرعت اینترنت خانگی حداقل ۴ برابر می‌شود
وزیر ارتباطات خبر داد
طبق اعلام وزیر ارتباطات، امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد.
حملات سایبری و اختلالات اینترنتی
حملات سایبری از مواردی است که با هدف قرار دادن زیرساخت‌های کشور به اختلال اینترنتی و نارضایتی کاربران منجر شد، هرچند از ابتدای سال گذشته از سپر دفاعی با نام دژفا رونمایی شده بود که در شناسایی و مقابله با این حملات سایبری تاثیر زیادی داشت.
برنامه های زیرساخت ارتباطی برای سال جدید
بررسی وضعیت شبکه ارتباطی کشور در سال ۹۸ از رشد ۱۳.۵ درصدی ظرفیت شبکه IP داخلی در یک سال حکایت دارد همچنین در چشم انداز برنامه های زیرساختی آینده، تقویت شبکه ملی اطلاعات دیده شده است.
توقف اینترنت رایگان خانگی از فردا
وزیر ارتباطات خبر داد
وزیر ارتباطات در نشستی که امروز با فعالان شبکه‌های اجتماعی داشت، از متوقف شدن اینترنت رایگان خانگی خبر داد.
در سایه شیوع کرونا برنامه کارآموزی تابستانی گوگل مجازی برگزار می‌شود
گوگل در پاسخ به عالم گیری کرونا، برنامه کارآموزی تابستانی خود را د. قالب آنلاین برگزار می‌کند. بر این اساس کارورزان به جای آن در تکرار‌های مجازی از رویداد‌های معمول کارآموزی تابستانی شرکت شرکت می‌کنند.
بیت‌کوین به پرواز درآمد!
ارزش بیت‌کوین در معاملات امروز بیش از ۱۴ درصد بالا رفت.
هوش مصنوعی باید تصمیمات خود را توضیح بدهد!
برخی از شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی برای پیشگیری از تعصب و غرض‌ورزی احتمالی این فناوری، باور دارند که هوش مصنوعی باید برای تصمیمات خود، دلایل قانع‌کننده‌ و به دور از تبعیض داشته باشد.
تور مجازی بازدید از موزه‌های خودروی معروف جهان
به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه ماندید و هیچ سرگرمی ندارید. از علاقه‌مندی‌های خود دور افتادید و دلتان برای دیدن‌شان تنگ شده است. خوب، ما در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم و معجزه‌ای به نام اینترنت داریم.
حمله به کاربران با وعده اینترنت رایگان
استفاده افراد از اینترنت این روزها به‌دلیل خانه‌نشینی افزایش یافته و سودجویان از وعده اینترنت رایگان استفاده می‌کنند تا کاربران را با کلیک کردن روی لینک‌های آلوده، به سایت‌های فیشینگ هدایت کرده و اطلاعات مرورگرها را ذخیره یا حساب‌های بانکی‌ را خالی کنند.
درخواست گوگل برای دورکاری ۱۰۰ هزار کارمند از خانه
گوگل در اقدامی برای پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹، از همه کارمندانش در منطقه آمریکای شمالی خواست وظایف‌شان را از خانه انجام دهند.
فناوران و نوآوران علمی ایران در مجموعه های مختلف مانند شرکت‌های دانش بنیان، مراکز تحقیقاتی اعم از دانشگاهی و بخش خصوصی، شرکت های فعال و مراکز رشد، وارد عرصه طراحی و ساخت تجهیزات از جمله کیت تشخیص و داروها برای مقابله با بیماری کرونا شدند.
تجاری‌سازی دستگاه تولید آب از رطوبت هوا
دستگاه آب ساز از رطوبت هوا بدون وجود نمونه آزمایشگاهی برای اولین بار در ایران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به مرحله تجاری‌سازی رسید.
ارتباط با سازمان برنامه و بودجه فقط الکترونیکی یا پیامکی
برای پیشگیری از کرونا انجام می‌شود
به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش مراجعات، سازمان برنامه و بودجه انجام تمامی مکاتبات مربوط به این سازمان را فقط به صورت الکترونیکی و شبکه پیام دولت اعلام کرد.
درمان عفونت‌های زخم با نانو اسپری محققان کشور
محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از نانو ذرات نقره محصولی را برای ضدعفونی‌کردن محل زخم عرضه کردند که به گفته آنها این محصول قدرت بالایی در حذف میکروارگانیزم‌ها دارد.