تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌اپ‌ها قرار دهند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
معاون علمی و فناوری رذئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارتاپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند.
بهره‌گیری از هوش مصنوعی برای دستیار صوتی هوشمند خودرو
شرکت ال‌جی با همکاری با یک شرکت توسعه هوش مصنوعی موسوم به "Cerence" قصد دارد دستیار صوتی هوشمند مخصوص خودرو ایجاد کند.
گردش ۱۰ هزار میلیاردی ۴۳ پارک علم و فناوری
مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت علوم مطرح کرد
مدیرکل دفتر فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گردش مالی ۴۳ پارک علم و فناوری ایجاد شده در کشور را ۱۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: یکی از چالش‌های اساسی در حوزه پارک‌ها، عدم اختصاص کامل اعتبارات است، ضمن آن که در لایحه بودجه سال جاری اعتبارات این پارک‌ها تنها ۶ درصد افزایش داشته است.
اشتباهی تراریخته نخوریم!
فارغ از تصمیم‌گیری درباره خوب یا بد بودن محصولات تراریخته مصرف‌کنندگان حق دارند با آگاهی به انتخاب این محصول دست بزنند، بنابراین ضروری به نظر می‌رسد که عنوان "تراریخته" واضح و مشخص برای تمام افراد روی کالا درج شود.
ساخت سیستم‌های مختلف واسط انسان-رایانه
با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان برای برای معلولان جسمی-حرکتی صورت می‌گیرد
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با هدف افزایش کارایی معلولان جسمی-حرکتی، موفق به تولید محصول "موس مختص افراد دارای ضایعه نخاعی" شده است.
تشریح اهداف پهپاد پستی
مدیر عامل شرکت پست درباره اهداف پهپاد پستی که اخیرا رونمایی شد، گفت: در گام اول بحث ارائه خدمات برای دستگاه‌های امدادرسان است، از جمله هلال احمر و اورژانس که مجوزهای لازم برای آن‌ها اخذ شده است. برای ورود به بحث تجاری، باید با طمانینه بیشتری موضوع را بررسی کنیم.
ثبت ۱۶ میلیون کیلومتر تصویر از مسیرهای جهان توسط گوگل
شرکت گوگل در "Street View" سرویس نقشه خود، ۱۶ میلیون کیلومتر از مسیرهای جهان را تصویربرداری کرده و نقشه‌ی ۹۸ درصد از مکان‌‌های سکونت مردم در جهان را نیز آماده کرده است.
تلگرام رفع فیلتر می‌شود؟
مرکز ملی فضای مجازی، خبر رفع فیلتر تلگرام را تکذیب کرد.
اولویت امنیت امروز کشور شبکه ملی اطلاعات است
اتفاقات اخیر در کشور ما نشان می دهد با وجود همه ادعاها درباره پیشرفت بالای زیرساخت شبکه ملی اطلاعات و افتتاح های چندین باره هنوز این برنامه ملی به نقطه قابل اتکایی نرسیده است.
قطع  اینترنت  تا چه زمانی ادامه دارد؟
گزارش شهرفردا از آخرین وضعیت اینترنت در کشور
درحالیکه اینترنت از هفته گذشته قابلیت اتصال به شبکه جهانی را ندارد ، نمایندگان مجلس معتقدند برای جلوگیری از ضرر و زیان به کسب و کارهای آنلاین باید هرچه سریعتر وصل اینترنت به شبکه ملی یا شبکه جهانی صورت گیرد.
2 برابر شدن درآمد با اجرای طرح تحول پست
جهرمی:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با اجرای طرح تحول پست، انتظار داریم که درآمد پست در سال اول 2 برابر شود و به ۱۶۰۰ میلیارد تومان برسد.
واتس‌اپ قطع می‌شود
واتس‌اپ به کاربران گوشی‌های ویندوزفون هشدار داده که این اپلیکیشن تنها تا ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی کار می‌کند.
حال و روز این روزهای اینترنت در شبکه ملی اطلاعات
درحالی که دسترسی به اینترنت جهانی در چند روز گذشته با محدودیتهایی مواجه بوده است، اما وب‌سایت‌های داخلی که از سرورهای داخلی هم استفاده می‌کردند، در دسترس کاربران قرار داشته و این اتفاق از نتایج شبکه ملی اطلاعات اعلام شده است.
محصول فناورانه‌ای که ایران به اروپا صادر می‌کند
میکروتوربین محصول فناورانه‌ای است که قابلیت استفاده ابعاد کوچک خانگی را دارد و به واسطه آن می‌توان تولید برق و گرما کرد، مشتریان این محصول چند کشور اروپایی هستند.
نقصی در سیستم‌عامل پیام‌رسان واتس‌اپ در دستگاه‌های اندرویدی شناسایی شده که می‌تواند با بازکردن گالری واتس‌اپ توسط کاربر، به‌طور خودکار باعث آسیب‌پذیری ‌شود و برای جلوگیری از این آسیب، لازم است کاربران واتس‌اپ خود را به آخرین نسخه به‌روز کنند.