اپراتورها با شرکت‌های خارجی و داخلی یکسان قرارداد ببندند
عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات:
عضو هیات مدیره‌ی سندیکای صنعت مخابرات، گفت: از وزیر محترم ارتباطات می‌خواهیم که به اپراتورها تاکید داشته باشند تا شرایط قراردادی که با خارجی‌ها چه در بحث پرداخت و چه در مباحث دیگر داشتند را با شرکت‌های داخلی هم داشته باشند. ما تنها شرایط برابر با خارجی‌ها می‌خواهیم.
درحالی که برخی افراد، غیرفعال کردن لایه‌های امنیتی را برای نصب اپلیکیشن‌های حذف‌شده پیشنهاد کردند، کارشناسان امنیتی معتقدند حذف لایه‌های امنیتی می‌تواند عواقب امنیتی برای اطلاعات کاربر و خود دستگاه داشته باشد.
نقش اپراتورهای موبایل در پیشگیری از وقوع بحران
در حالی‌که تجربه استفاده از سیستم انتشار سلولی (Cell Broadcast) پیش از این‌هم در ایران وجود داشت، پس از وقوع سیل در ایران، اپراتورها تصمیم به استفاده از این امکان برای اطلاع‌رسانی در شرایط بحران گرفتند.
کمک ۱۵۰ میلیارد ریالی همراه اول به سیل زدگان
همراه اول در راستای حمایت هر چه بیشتر از سیل زدگان، ۱۵۰ میلیارد ریال صرف تأمین اقلام اساسی این خانوارها کرد.
اینترنت اشیا به زودی در دبی اجرایی می شود
کنفرانس و نمایشگاه فن آوری های اقتصادی دیجیتال اعلام کرد که 50 برنامه و پروژه های آزمایشی برای حمایت از تحول دیجیتال در کشورهای عربی، در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس مرکز تحقیقات فضایی با بیان اینکه استفاده از تصاویر ماهواره‌ راداری برای مدیریت سیل اخیر اولین تجربه کشور در این زمینه بوده است، گفت: از آنجایی که افزایش دما و ذوب برف، مشکلات منطقه سیل‌زده استان گلستان را افزایش می‌داد؛از این رو در مطالعات خود اقدام به پایش وضعیت ذوب برف‌ مناطق کوهستانی این استان کردیم.
مکالمه همراه اولی‌ها در ١٣شهر سیل زده رایگان شد
همراه اول مجدداً مکالمه در مناطق سیل‌زده را رایگان کرد.
وقتی اتصال به وای‌فای رایگان، گران تمام می‌شود!
کارشناسان امنیت سایبری خطاب به کاربران توصیه کرده و هشدار داده‌اند که به هیچ عنوان از اینترنت وای‌فای رایگانی که در اماکن عمومی ارائه می‌شود، استفاده نکنند چرا که خطرات متعددی را برای آنها به وجود خواهد آورد.
سیم اتصال کدام سامانه برای ثبت گوشی تلفن همراه قطع است؟
اگرچه برخی مسئولان از باز شدن سایت ثبت گوشی مسافری خبر می‌دهند، اما به دلیل اختلالات سامانه همتا، این سایت کماکان مسدود است.
جهرمی بدنبال کاهش کمک های تبلیغاتی به تلویزیون
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هزینه تبلیغات تلویزیونی اپراتورها در سال جاری ۲۰۰میلیارد تومان گزارش شده است.
نرخ صدور کارت هوشمند ملی ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان است
دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت:
فلاح گفت: برای صدور کارت ملی نیاز به تعویض شناسنامه نیست مگر اینکه شناسنامه مخدوش، بسیار قدیمی و فاقد عکس باشد.
ایران در
به استناد جدیدترین نمودار وب سایت معتبر "نت‌ایندکس"
به استناد آخرین نمودار منتشر شده توسط وب سایت معتبر "نت‌ایندکس" در خصوص متوسط سرعت دانلود و آپلود اینترنت ثابت و همراه در کشورهای مختلف دنیا، ایران در اینترنت ثابت در رتبه‌ی 107 و در اینترنت موبایل در رتبه‌ی 58 جهانی قرار گرفته است.
اسپیکر هوشمند مودم اینترنت می‌شود
هواوی در جریان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ از محصول جدید خود که ترکیبی از مودم ۴G، روتر وای فای خانگی و یک اسپیکر هوشمند است، رونمایی کرد.
طبق اظهارات فعالان بازار، سیم‌کارت‌های دائمی قدیمی که تقاضای زیادی برایشان وجود دارد، تعیین‌کننده‌ قیمت سیم‌کارت هستند و با توجه به جایگاهشان نزد کاربران و قدمتی که دارند،‌ به نوعی ایجاد بورس کرده‌اند تا جایی که قیمت بعضی از این سیم‌کارت‌ها به چند صد میلیون تومان هم رسیده است!
آخرین وضعیت هوشمندسازی مدارس تهران اعلام شد
بنا بر اعلام مسوولان، از ۳۹۲۱ مدرسه در شهر تهران، ۱۱۵۲ مدرسه هوشمند هستند و ۱۰ کلاس درسی با تبلت کار می‌کنند.