سومین فروم برنامه توسعه اقتصادی منطقه‌ای آسیای میانه برگزار شد
به میزبانی قرقیزستان
سومین فروم برنامه توسعه اقتصادی منطقه‌ای آسیای میانه (CAREC) در روزهاى ١٧ و ١٨ ژوئيه ٢٠١٨ در اقامتگاه رئیس جمهور قرقيزستان در بيشكك برگزار شد.
پیش‌بینی روند طلا
براساس پیش‌بینی کارشناسان بازار جهانی، طلا همچنان در موضع ضعف قرار خواهد داشت. با توجه به عدم‌تمایل سرمایه‌گذاران به خرید دارایی‌های مبتنی‌بر طلا و شکل‌گیری صفوف فروش در بازار آتی، در حالتی که دلار جایگاه خود را حفظ کند، فلز زرد به سطح ۱۲۰۰ دلاری نزدیک خواهد شد. براساس جدیدترین نظرسنجی کیتکو تحت‌تاثیر افت چند وقت اخیر قیمت طلا کارشناسان وال‌استریتی کاهش بیشتر را پیش‌بینی کردند؛ درحالی‌که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خرد اعتقاد به افزایش قیمت فلز زرد داشتند.
راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی
وقتی بازارهای اعتباری در تنگنا قرار می‌گیرند، تامین مالی دشوار می‌شود.
افزایش سقف وام ضروری بازنشستگان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش سقف وام ضروری بازنشستگان خبر داد و گفت: این وام ها از ۴ میلیون به ۵ میلیون افزایش می یابد و از شهریورماه به 400 هزار نفر بازنشسته تعلق می گیرد.
دستور مهم رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور درباره بازار سکه و ارز
منابع آگاه از نامه مهم رهبر معظم انقلاب به حسن روحانی رئیس جمهور در خصوص مسائل بوجود آمده در بازار سکه و ارز خبر دادند.
کاسبی جدید با سکه‌ های پول!
یک نماینده مجلس و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خبرهای تازه‌ای درباره سودجویی برخی از باندها می‌دهد.
در پی انتشار اسامی واردکنندگان کالا با ارز 4200 تومانی در دو ماهه اخیر، برخی واردکنندگان کالا نسبت به افشای اطلاعاتی که آن را اطلاعات تجاری خود خوانده اند، معترض شده اند.
تداوم جنگ تجاری در جهان و تشدید تنش میان آمریکا و هند باعث شد تا روپیه هند به پایین‌ترین نرخ برابری خود در برابر دلار سقوط کند.
«ای تی آر» مابقی سفارش هواپیمای ایران را تحویل نمی دهد
شرکت هواپیماسازی ای تی آر اعلام کرد، ناگزیر است برنامه تحویل مابقی هواپیماهای سفارش ایران را به دلیل تحریم های جدید آمریکا متوقف کند.
خبر خوش برای بازنشستگان کشور
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: به دنبال پراکنده کردن یاس و نا امیدی در مجموعه‌ها نیستیم، ما جعبه سیاه صندوق بازنشستگی کشور را درآینده‌ای نزدیک تغییر می‌دهیم.
ایده‌ای که صنعت هتلداری را به چالش کشید
۹ سال پیش، سه جوان با یک ایده ساده برای پول درآوردن از خانه شخصی خودشان کسب‌وکاری را شروع کردند که امروز ۳۰ میلیارد دلار ارزش و میلیون‌ها طرفدار دارد.
قیمت تره بار در خرداد ماه
بازار تره‌بار وضعیت باثبات‌تری نسبت به بازار میوه دارد و در این بخش کمتر قیمت غیرمنطقی به چشم می‌خورد. در این بازار برگ مو گران‌ترین و پیاز زرد ارزان‌ترین محصول هستند.
تغییر ساعت کاری استان‌های گرمسیر
مصوبه کاهش ساعت کاری در برخی استان‌ها به‌منظور مدیریت مصرف برق از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری به استانداری‌ها ابلاغ شد. براساس جزئیات اصلاح تصویب‌نامه هیات وزیران، ساعات کاری ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی مناطق گرمسیری از نیمه خرداد تا نیمه شهریورماه جابه‌جا خواهد شد.
شرط اصلی برای ادغام بانک های نظامی، موافقت سهامداران است
مدیرعامل بانک قوامین گفت: زیان بانک ها نجومی است و در این مدت بانک ها سودی نداشتند اما سود اعلام و تقسیم کردند، پس موضع بانک مرکزی مبنی بر شفافیت نظام بانکی موضع درستی است اما دیر اجرا شده و باید 10 سال گذشته اجرایی می شد.
آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر سکه طلا در بورس
پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر سکه طلا از امروز به مدت ۵ روز کاری آغاز شد.