اعتصاب دوباره کامیون‌داران در کره‌جنوبی
کامیون‌داران در کره‌جنوبی امروز (پنجشنبه) دومین اعتصاب بزرگ خود را در کمتر از شش ماه آغاز و تهدید کردند که تولید و عرضه سوخت برای صنایع، از خودرو گرفته تا پتروشیمی در دهمین اقتصاد بزرگ جهان را مختل خواهند کرد.
فروش خودروهای جدید آمریکا ترمز کشید
فروش خودروهای جدید ایالات‌متحده در ماه نوامبر با توجه به نرخ بهره بالا ثابت خواهد بود.
معاون وزیر کار از کاهش ۳۰ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تراز صندوق بیمه بیکاری بعد از چند سال مثبت شده است.
هیچ معادله‌ای بدون نظر موافق ایران در منطقه رقم نمی‌خورد
رئيس جمهور:
رئیس جمهور با اشاره به لفاظی اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: رئیس جمهور حواس‌پرت آمریکا ظاهرا گفته که می‌خواهیم ایران را آزاد کنیم، اما نمی‌داند که ملت ایران ۴۳ سال قبل از چنگال آمریکا آزاد شده و جوانان ایران اسلامی هرگز اجازه نمی‌دهند ایران دوباره به اسارت آمریکا درآید.
صدور پروانه ارائه خدمات پستی غیردولتی
مدیرکل صدور پروانه خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از صدور ۳ پروانه ارائه خدمات پست بین‌الملل (خارجه و داخله) خبر داد.
گرانی کالا در انگلیس رکورد زد
افزایش قیمت‌ها در انگلیس، بار دیگر در 12 ماه منتهی به ماه سپتامبر سرعت گرفته و به بالاترین رقم از سال 2005 رسیده است.
آزاد شدن صادرات تایر
مدیرکل دفتر صادرات گمرک، طی بخشنامه‌ای به همه واحدهای ستادی و گمرکات صادرات تایر را با رعایت همه قوانین و مقررات، آزاد اعلام کرد.
۳ ساله شدن مهلت رفع تعهد ارزی فرش
نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری درخواست کردند
رئیس مرکز ملی فرش از مطالبه ۱۲۰ نفر از نمایندگان‌ مجلس با امضای درخواستی از رئیس جمهوری مبنی بر اصلاح قانون حداکثر مهلت زمانی بازگشت ارز و ایفای تعهد صادرکنندگان فرش دستباف به ۳۶ ماه خبر داد.
روش های گشت ارشاد نیاز به اصلاح دارد
الهیان:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رابطه با موضوع حجاب و عفاف شان و کرامت زنان باید حفظ شود، گفت: روش‌های گشت ارشاد حتما نیاز به اصلاح دارد، اما این موضوع منافاتی با لزوم برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت روانی مردم ندارد.
کلید حل مشکلات کشور در دستان مردم است نه بیگانگان
رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت خوداتکایی و مردم‌باوری در منظومه گفتمانی دولت سیزدهم، گفت: دولت مردمی تابع امامی است که «ما می‌توانیم» مهم‌ترین مبنای فکری او بود و همچنین رهبر انقلاب که همواره بزرگترین حامی استقلال کشور است.
تاکید بر رعایت سقف لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی
کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد
اعضای کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام مواردی از سیاستهای کلی پیشنهادی برنامه هفتم توسعه را در خصوص اصلاح ساختار بودجه را بررسی کردند.
مهمترین نگرانی‌های دنیا شامل شکاف جنسیتی جهانی، تاثیرات نکول بدهی روسیه، کندی حمل ونقل و تجارت برای انعطاف پذیری آب‌وهوا خواهد بود.
حاشیه‌سازی پورشه‌های گذرموقت در ممنوعیت!
در رابطه با تردد پورشه‌های با پلاک گذر موقت در سطح شهر آن‌ هم با وجود ممنوعیتی که برای آنها وجود دارد، گمرک ایران اعلام کرد که مجوز را برای سه دستگاه که متعلق به هموطنان مقیم اوکراین بوده و در جریان جنگ به کشور برگشته‌اند،صادر کرده است.
نحوه پرداخت خسارات مشتریان بانک ملی اعلام شد
بانک ملی ایران جزئیات تازه‌ای از جبران خسارات مالباختگان سرقت از صندوق‌های امانات شعبه دانشگاه اعلام کرد.
روسیه خواستار استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری گروه بریکس شد
روسیه در دیدار با وزرای گروه بریکس خواستار استفاده از ارزهای ملی برای واردات و صادرات، یکپارچه کردن سیستم‌ها و کارت‌های پرداخت و ایجاد یک سیستم پیام‌دهی مالی مخصوص به این گروه شد.