حاشیه‌سازی پورشه‌های گذرموقت در ممنوعیت!
در رابطه با تردد پورشه‌های با پلاک گذر موقت در سطح شهر آن‌ هم با وجود ممنوعیتی که برای آنها وجود دارد، گمرک ایران اعلام کرد که مجوز را برای سه دستگاه که متعلق به هموطنان مقیم اوکراین بوده و در جریان جنگ به کشور برگشته‌اند،صادر کرده است.
نحوه پرداخت خسارات مشتریان بانک ملی اعلام شد
بانک ملی ایران جزئیات تازه‌ای از جبران خسارات مالباختگان سرقت از صندوق‌های امانات شعبه دانشگاه اعلام کرد.
روسیه خواستار استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری گروه بریکس شد
روسیه در دیدار با وزرای گروه بریکس خواستار استفاده از ارزهای ملی برای واردات و صادرات، یکپارچه کردن سیستم‌ها و کارت‌های پرداخت و ایجاد یک سیستم پیام‌دهی مالی مخصوص به این گروه شد.
ثروتمندترین میلیاردرهای زیر ۳۰ سال جهان چه‌کسانی هستند؟
بر اساس فهرست میلیاردرهای جهانی فوربس در سال ۲۰۲۲، گری وانگ، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد فناوری صرافی ارزهای دیجیتال FTX مستقر در باهاما، ثروتمندترین میلیاردر زیر ۳۰ سال جهان با دارایی خالص ۵.۹ میلیارد دلار انتخاب شد.
ذخایر طلا و ارز اوکراین اعلام شد
اولگ اوستنکو، مشاور اقتصادی رئیس جمهور اوکراین در تلویزیون ملی گفت: ذخایر طلا و ارز خارجی اوکراین به ۲۹ میلیارد دلار رسیده و در همان سطح قبل از جنگ است.
واگذاری سند به ساکنان حاشیه شهرها
از جمله مواردی که در قالب بودجه ۱۴۰۱ در دستور کار دولت قرار دارد، موضوع اعطای سند به ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی و تامین ۵۲۰۰ میلیارد تومان منابع برای پراخت تسهیلات نوسازی است.
احداث یک شهرک مسکونی جدید در جنوب پردیس
ایجاد ۴۰ شهر و شهرک جدید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که چهار مورد در استان تهران خواهد بود؛ شهر جدید خوارزمی، ایوانکی، شهری در غرب تهران و شهرک فردوس در جنوب پردیس که عملیات تغییر کاربری آن در حال انجام است از آن جمله‌اند.
رقم حداقل دستمزد امشب مشخص می شود؟
نشست دستمزد شورای عالی کار که از ساعاتی قبل با حضور معاون وزیر کار آغاز شده کماکان با مذاکرات فشرده گروههای کارگری و کارفرمایی در جریان است. با توجه به اعلام معاون وزیر کار مبنی بر مختومه شدن پرونده دستمزد در روز شنبه ۲۱ اسفند، رقم حداقل دستمزد کارگران امشب باید مشخص شود.
فراهم شدن فرصت اشتغال برای زنان سرپرست خانوار
تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با هدف کمک به اشتغال زنان سرپرست خانوار با تاکید بر تشکیل و پیاده سازی الگوی تعاونی به امضا رسید.
ساخت چهار واحد جدید در هر پلاک بافت فرسوده
آنطور که معاون وزیر راه و شهرسازی گفته است در بافت‌های ناکارآمد شهر تهران به ازای هر واحد بازسازی شده ۳.۹ واحد جدید ساخته شده و این بدان معناست که هم یک سقف لرزان کم شده و هم حدود ۳ واحد جدید به دست آمده است.
اهدای زمین رایگان به خانوارهای دارای سه فرزند
بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که سه فرزند دارند و فرزند سوم آنها از ۱۹ آبان امسال به بعد متولد می‌شود زمین رایگان اختصاص می‌یابد که شب گذشته توسط معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان یک برنامه تلویزیونی، اولین قطعه زمین به یک زوج که دارای فرزندان چهارقلو اهدا شد.
ما در بحران اوکراین طرفدار توقف جنگ هستیم
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌مناسب عید مبعث
رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تبریک عید مبعث پیامبر اعظم (ص) تاکید کردند، ما در بحران اوکراین طرفدار توقف جنگ هستیم.
قیمت نهضت ملی مسکن فعلا متری ۴.۵ میلیون/ احتمال تغییر در آینده
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم‌اکنون بر اساس آخرین فهرست بها قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن ۴.۵ میلیون تومان در هر متر مربع است که شاید در آینده تغییر کند گفت: قیمتی که در حال حاضر با سازنده‌های واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن بسته می‌شود، صرفا مربوط به هزینه ساخت است و نهایی نیست؛ قیمت تمام شده زمانی که پروژه به اتمام می‌رسد با لحاظ سایر هزینه‌ها مثل نرخ عوارض، خدمات، دستمزد و دیگر موارد اعلام خواهد شد.
فضای مجازی فرصتی بی‌نظیر برای ایجاد مشاغل جدید
یک کارشناس بازار کار، استفاده از فضای مجازی و اینترنت را یک فرصت بی نظیر برای توسعه بازار کار و ایجاد مشاغل جدید در کشور دانست و ضمن تاکید بر نظارت و قانونمند شدن کسب و کارهای اینترنتی، گفت: هرچه دولت فعالانه وارد فضای مجازی برای صدور مجوز کسب و کارها شود و از این فرصت برای ایجاد مشاغل جدید استفاده کند، تهدیدها در بخش فضای مجازی و اینترنت به همان نسبت کاهش پیدا می کند.
بازدهی بخش مسکن در سال آینده مثبت است
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه سال آینده دولت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان مستقیما برای بخش مسکن اختصاص داده که هیچ بخشی اینقدر رشد نداشته است گفت: اوضاع حوزه خدمات خوب است و به نظر من بالاترین بازدهی را در اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۱ با وقوع توافق هسته‌ای و بدون توافق هسته‌ای خواهد داشت؛ بنابراین انتظار داریم خدمات، صنعت و ساختمان در سال آینده اوضاع بهتری را داشته باشند.