گام مهم مجلس در انحصارزدایی از برخی کسب‌وکارها
مجلس امروز در اقدامی مهم، کلیات طرح «تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار» را تصویب کرد؛ طرحی که با حذف امضاهای طلایی و شکستن حلقه بسته اعطای مجوزها، برخی رانت‌های موجود را از بین خواهد برد.
روایت غیررسمی از وزیران پیشنهادی رئیسی
در فهرست وزیران ابراهیم رئیسی؛ ۴ نام از مدیران طراز اول دولت احمدی نژاد دیده می شود؛ او ترکیب دولت را البته با مدیرانی جوان بسته است؛ میانگین سنی وزیران پیشنهادی رئیسی ۵۲ سال است.
رئیسی در گفت‌وگوی تلفنی رئیس جمهور فرانسه:
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت جدید ایران از توسعه روابط با فرانسه براساس منافع مشترک و احترام متقابل استقبال می‌کند، بر توسعه روابط دو کشور بویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری تاکید کرد و گفت: در هر مذاکره‌ای باید حقوق ملت ایران تأمین شود.
بررسی طرح صیانت از دو هفته‌ دیگر آغاز می‌شود
نماینده موافق طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی معتقد است که این فضا صرفا به کسب‌وکارها محدود نمی‌شود و باید فرهنگ و امنیت در این حوزه را نیز مورد توجه قرار داد. در عین حال مخالف طرح معتقد است اگر می‌خواهیم کسب‌وکارها را با خودمان همراه کنیم، باید اقداماتی را دنبال کنیم که برای بخش خصوصی آورده داشته باشد و حال آنکه این قانون چندصفحه‌ای تفسیرپذیر است و معنی ندارد.
مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری تا ساعاتی دیگر
مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره‌ی ریاست جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ با حضور رهبر انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام در حسینیه‌ امام خمینی (ره) برگزار و منتخب ملت ایران توسط ولی فقیه به سِمت «ریاست جمهوری» منصوب می‌شود.
طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شود
انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در بیانیه‌ای نسبت به آن‌چه آثار زیان‌بار طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی عنوان کرده است ابراز نگرانی کرد.
سقف اعتبار کارت مرابحه ۲۰۰ میلیونی شد
سقف پرداختی در قالب کارت اعتباری مرابحه به مشتریان بانک‌ها و موسسات اعتباری از ۵۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.
آموزش استعلام آخرین وضعیت دریافت مستمری از خانه
در دوران کرونا انجام کار‌های اداری از خانه می‌تواند جلوی گسترش این بیماری را بگیرد در این گزارش دریافت یکی از خدمات تامین اجتماعی آموزش داده شده است.
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است
دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
صدور ۱۴۵۰ شناسنامه برای کودکان دارای مادرایرانی
مدیرکل امور اتباع وزارت کشور خبر داد
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از صدور ۱۴۵۰ شناسنامه برای فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی تاکنون خبر داد.
درخواست کارمندان اپل از تیم کوک برای اعلام حمایت از مردم فلسطین
حدود هزار کارمند اپل با امضای یک نامه داخلی، از تیم کوک، مدیرعامل خود خواستند این شرکت بیانیه عمومی برای حمایت از مردم فلسطین منتشر کند.
پیام تسلیت مدیرکل امور اتباع در پی شهادت دختران دانش‌آموز در افغانستان
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پیامی وقوع انفجار تروریستی در کابل و شهادت و مجروحیت ده‌ها تن از دانش‌آموزان دختر را به دولت و ملت افغانستان تسلیت گفت.
پول‌های بلوکه شده ایران در عراق آزاد می‌شود
دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق خبر داد
دبیرکل اتاق بازرگانی ایران و عراق می‌گوید با وجود شرط دشواری که دولت عراق بر سر راه شرکت‌ها گذاشته اما پول‌های ایران در عراق امکان جابجایی پیدا کرده‌اند.
تورم ترکیه اوج گرفت
نرخ تورم ترکیه بار دیگر در آستانه عبور از ۱۷ درصد قرار گرفت.
استقبال مجلس از هرگونه همکاری با هدف تقویت امنیت، پیشرفت و توسعه همه جانبه
قالیباف خطاب به تعدادی از روسای مجالس کشورهای جهان مطرح کرد
رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه‌ای به تعدادی از روسای مجالس کشورهای جهان فرارسیدن عید سعید باستانی نوروز سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت.