روند گرانی در بازار مسکن متوقف شده است /ثبات در بازار مسکن پایتخت

روند صعودی قیمت مسکن که از ماه های گذشته به ویژه در مناطق لوکس نشین تهران آغاز شده بود، اکنون در روند نزولی قرار گرفته و بازار مسکن شرایط باثباتی را تجربه می‌کند.
اخطار قطعی برق به دستگاه‌هایی که مصرف بهینه انرژی را رعایت نکنند
استاندار تهران با تاکید بر لزوم مصرف بهینه انرژی توسط دستگاه‌های اجرایی گفت: دستگاهی که موارد ابلاغ شده را رعایت نکند با قطعی برق مواجه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت: برای تکمیل طرح فاضلاب تهران هدف پنج‌ساله‌ای تعیین کرده‌ایم که این امر حمایت‌های شورای شهر را می‌طلبد.
مصرف روزانه 100 میلیون لیتر بنزین درکشور
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در کشور روزانه 100 میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، گفت: میزان مصرف بنزین بالاست و قیمت آن بسیار ارزان است.
نقشه‌ سدها برای جذب گردشگر
توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری پیرامون سدها و دریاچه‌ها یکی از مواردی است که رئیس جمهور اخیراً بر آن تاکید داشته و وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی را مأمور اجرای این طرح کرده است. در این راستا، استفاده بهینه از فضای منابع آبی برای گردشگری به عنوان دستور کار اصلی مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای شمرده می‌شود.
الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از الزام استفاده از کارت سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه خبر داد و گفت: این طرح را با هدف جلوگیری از سوءاستفاده و مقابله با قاچاق سوخت اجرایی خواهیم کرد.
ساقط شدن پهپاد آمریکایی توسط ایران موجب شد قیمت نفت بیش از ۶ درصد جهش کند.
آب در خیابان طالقانی شهرک ولیعصر تهران قطع می شود
شرکت آب و فاضلاب استان تهران با صدور اطلاعیه اعلام کرد: به‌ منظور سه راه گیری خط ۵۰۰ در خیابان طالقانی شهرک ولیعصر (منطقه 18) از ساعت ۲۲ امشب (دوشنبه ۲۰ خرداد) الی ۵ بامداد روز بعد دچار قطع و افت فشار آب خواهد شد.
تحریم صنایع پتروشیمی تهدیدی نمایشی است
گزارش شهرفردا از آثار تحریمی محصولات پتروشیمی
نماینده شیراز در مجلس نهم گفت :بیشتر تولیدات پتروشیمی ایران در داخل کشور مصرف می‌شود و تهدیدهای دشمن مبتنی بر تحریم شرکت‌های پتروشیمی اثر چندانی در موازنه اقتصادی بین الملل ایران ندارد.
کارت سوخت از 20 مرداد بصورت رسمی بازمی گردد
گزارش شهرفردا از اطلاعیه شرکت ملی فراورده های نفتی
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد، که عرضه بنزین از ۲۰ مردادماه صرفاً با کارت هوشمند سوخت در جایگاه های سراسری توزیع خواهد شد .
از ابتدای خرداد تعرفه برق مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد افزایش می یابد که انتظار است مشترکان در کاهش برق مصرفی خود اهتمام جدی داشته باشند.
معافیت مدارس در پرداخت هزينه‌های برق در صورت رعایت الگوی مصرف
واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش در صورت رعايت الگوی مصرف از پرداخت هزينه‌های آب، برق و گاز معاف هستند و مدارسی که الگوی برق را رعایت نکنند، بهای برق را باید پرداخت کنند.
علت افزایش ناگهانی مصرف برق این روزها چیست؟
همزمانی شروع ماه مبارک رمضان با افزایش دمای اقصی نقاط کشور نسبت به اردیبهشت سال گذشته موجب جهش ناگهانی پیک مصرف کشور در طی چند روز اخیر شده است.
بازگشت کارت سوخت ؛سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین منتفی شد
سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرداد
سخنگوی هیت رئیسه مجلس گفت : با توافق دولت و مجلس هیچ گونه افزایش قیمت یا سهمیه بندی در بنزین اجرایی نخواهد شد ، و تنها با احیای کارت سوخت به قیمت همان هزارتومان تلاش می شود قاچاق بنزین کنترل شود.
افزایش قیمت بنزین فعلا در دستور کار دولت نیست
عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با شهرفردا
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت : به نظر نمی رسد دولت با توجه به شرایط اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی به صورت ناگهانی و بدون مجوز مجلس اقدام به افزایش قیمت بنزین کند.
قطع موقت خطوط مشترکان پرمصرف همراه اول به دلیل اشتباه در صدور قبض
در نتیجه بروز اختلال در اجرای عملیات صدور قبض جدید، امروز ۸۰۰ هزار مشترک پرمصرف همراه اول قبوض اشتباه دریافت کردند که این موضوع ساعاتی بعد از سوی اپراتور تصحیح و ارتباط قطع‌شده مشترکان برقرار شد.