معافیت مدارس در پرداخت هزينه‌های برق در صورت رعایت الگوی مصرف
واحدهای آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش در صورت رعايت الگوی مصرف از پرداخت هزينه‌های آب، برق و گاز معاف هستند و مدارسی که الگوی برق را رعایت نکنند، بهای برق را باید پرداخت کنند.
علت افزایش ناگهانی مصرف برق این روزها چیست؟
همزمانی شروع ماه مبارک رمضان با افزایش دمای اقصی نقاط کشور نسبت به اردیبهشت سال گذشته موجب جهش ناگهانی پیک مصرف کشور در طی چند روز اخیر شده است.
بازگشت کارت سوخت ؛سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین منتفی شد
سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرداد
سخنگوی هیت رئیسه مجلس گفت : با توافق دولت و مجلس هیچ گونه افزایش قیمت یا سهمیه بندی در بنزین اجرایی نخواهد شد ، و تنها با احیای کارت سوخت به قیمت همان هزارتومان تلاش می شود قاچاق بنزین کنترل شود.
افزایش قیمت بنزین فعلا در دستور کار دولت نیست
عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با شهرفردا
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت : به نظر نمی رسد دولت با توجه به شرایط اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی به صورت ناگهانی و بدون مجوز مجلس اقدام به افزایش قیمت بنزین کند.
قطع موقت خطوط مشترکان پرمصرف همراه اول به دلیل اشتباه در صدور قبض
در نتیجه بروز اختلال در اجرای عملیات صدور قبض جدید، امروز ۸۰۰ هزار مشترک پرمصرف همراه اول قبوض اشتباه دریافت کردند که این موضوع ساعاتی بعد از سوی اپراتور تصحیح و ارتباط قطع‌شده مشترکان برقرار شد.
مخزن ذخیره آب در تهران مقاوم‌سازی شد
عملیات مقاوم‌سازی ۱۰ باب مخزن ذخیره آب در آبفای استان تهران با حجم تقریبی ۳۰۰ هزار مترمکعب انجام شد.
بارش‌های مناسب سال آبی جاری باعث شده تا میزان ذخیره آب سدهای کشور با رشد 63 درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از 39 میلیارد مترمکعب رسیده و 78 درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور نیز پر شود.
صدور بیانیه مشترک درباره سیلاب‌های فروردین ۹۸
وزارت نیرو اعلام کرد
بر اساس اعلام وزارت نیرو، انجمن برق‌آبی ایران و کمیته ملی سد‌های بزرگ ایران، درباره سیلاب‌های فروردین ۹۸ بیانیه مشترک صادر کردند.
صدور اولین قبض برق پر مصرف‌ها تا آخر خرداد
معاون توزیع شرکت توانیر با اشاره به اینکه اولین قبض برق پرمصرف‌ها که 23 درصد خواهد بود تا آخر خرداد ماه صادر می‌شود، گفت: چنانچه پرمصرف‌ها به خوش‌مصرف‌ها تبدیل نشوند، افزایش تعرفه‌ها در سال 99 باز هم برای این گروه اعمال خواهد شد.
ایران به‌دنبال تحقق اینترنت ۲۰ مگابیتی با فیبر نوری
برای دسترسی ۸۰ درصد خانوارهای ایرانی به اینترنت با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه که تکلیف آن در برنامه ششم توسعه آمده است، باید به سمت فناوری‌های جدیدی مانند فیبر نوری رفته و آن را با ADSL جایگزین کنیم.
افزایش قیمت برق گریبانگیر ۱۵ درصد از مشترکان
کفش کنان با بیان اینکه تنها ۱۵ درصد مشترکان پرمصرف هستند، گفت: افزایش قیمت برق شامل مصرف کنندگان پرمصرف خواهد شد.
دلیل بازنشدن دریچه برخی سدها در سیلاب‌های اخیر
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وپدافند غیرعامل در مورد انتقادهای اخیر در مورد سیلاب نسبت به وزارت نیرو توضیح داد.
کاهش قیمت مرغ و تخم‌مرغ در بازار
قیمت گوشت مرغ و تخم‌مرغ سال جدید در بازار کاهش یافته، اما گوشت قرمز همچنان می‌تازد و قیمت آن قصد پایین آمدن ندارد.
گاز همه شهرهای استان لرستان وصل شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز خبر داد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تکمیل فرآیند اتصال گاز شهرهای دوره، چگنی و معمولان در لرستان خبر داد و گفت:اکنون به جز چند روستا که با آبگرفتگی شدید و تخریب روبه‌رو شده‌اند، گاز همه شهرها و روستاهای استان لرستان وصل شده است.
برطرف شدن قطعی برق 540 روستای لرستان
مدیرعامل توانیر اعلام کرد
مدیرعامل توانیر با بیان اینکه وقوع سیلاب برق 840 روستای لرستان را قطع کرده بود، گفت: با تلاش تیم‌های عملیاتی حاضر در استان مشکل قطعی برق 540 روستای استان تاکنون برطرف شده است.