گاز ۳ شهر زلزله زده به دلایل ایمنی قطع شد
رئیس HSE شرکت ملی گاز گفت: پس از وقوع زلزله در مناطق غرب قطع گاز نداشتیم، اما در سه شهر قصرشیرین، سر پل ذهاب و ثلاث باباجانی، کارشناسان گاز مشترکان و منازل قطع را کردند که پس از اقدامات لازم وصل می‌شود.
مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر:
مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر گفت: بخش اعظم خاموشی‌ها در مناطق زلزله زده برطرف شده است و خاموشی اساسی نداریم.
مدیر شرکت لوله مخابرات نفت منطقه تهران از سوآپ یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام سوآپ به منطقه تهران خبر داد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی از احداث سه نیروگاه جدید در تهران خبر داد و گفت: با توجه به نگرانی‌هایی که برای تامین برق تهران وجود دارد لازم است که هر چه سریع‌تر این سه نیروگاه ایجاد شود. چرا که در غیر این صورت در سال ۱۴۰۰ با مشکل تامین برق مواجه خواهیم شد.
الگوی توسعه شهرها در ایران منطبق با مدل‌های جهانی نیست/ خدمات زیربنایی سهمی از عوارض دریافتی شهرداری‌ها ندارد
معاون وزیر نیرو در گفت‌وگو با شهرفردا:
معاون وزیر نیرو در برق و انرژی گفت : در حالیکه شهرداریها مبادرت به تراکم فروشی می کنند که هیچ سهمی به خدمات زیربنایی تعلق نمی گیرد و لازم است اخذ پایان کار مجتمع های مسکونی نوساز منوط به راه اندازی ژنراتورهای خورشیدی شود.
گازوئیل یورو 4 از سال 99 توزیع می شود
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با اعلام این که براساس قانون هوای پاک در اوایل سال جاری گازوئیل مشمول استاندارد اجباری شده است، گفت: براساس تکلیف قانونی و طی مدت زمان تعیین شده سه ساله وزارت نفت موظف است گازوئیل را براساس استاندارد یورو ۴ تولید کند.
آخرین وضعیت آب شیرین‌کن‌ها در ایران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: در حال حاضر می‌توان بیش از ۶۰ درصد آب شیرین‌کن‌های مورد نیاز را به صورت ساخت داخل تولید کرد.
کاهش قیمت CNG به دولت رفت
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به نامه‌نگاری صورت گرفته با هیأت دولت، گفت: بررسی و تعیین قیمت CNG به عنوان درصدی از قیمت بنزین در هیأت دولت انجام می‌شود.
توسعه انرژی‌های نو در ریل ژرمن‌ها
نخستین کمیته مشترک «وزارت نیروی ایران» و «وزارت انرژی و اقتصاد آلمان» با محوریت تعمیق روابط و تبادل تجربیات درخصوص توسعه انرژی‌های نو برگزار شد.
افزایش تعرفه انشعاب برق از ماه جاری اجرایی می شود
سرپرست وزارت نیرو خبر داد
سرپرست وزارت نیرو در خصوص زمان اجرای افزایش تعرفه انشعاب برق گفت: برنامه شروع اجرای این طرح از ابتدای سال ۹۶ بود اما در هفت ماه نخست سال اجرایی نخواهد شد و این طرح از آبان ماه یا مقداری با تاخیر در همین ماه شروع خواهد شد.
میانگین مصرف بنزین ایران تا ۲۸مهرماه سال جاری ۷۹ میلیون لیتر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵.۳ درصد رشد داشته است.
با ابلاغ رسمی رأی دیوان عدالت اداری و با اعلام اینکه "مشخصاً قانون خاصی برای اخذ آبونمان وجود ندارد"، آبونمان از قبوض گاز حذف می شود.
نفت در مسیر افزایش قیمت ماند
نفت روز جمعه در پی کاهش تولید و ذخایر نفت آمریکا که محدود شدن عرضه به بازار را نشان داد، افزایش پیدا کرد.
راهکار مخابرات برای هزینه‌های ناخواسته قبوض تلفن ثابت
معاون شرکت مخابرات ایران از شارژ آنلاین سرویس‌های هوشمند تلفن ثابت برای جلوگیری از هزینه‌های ناخواسته روی صورت‌حساب مشترکان خبر داد.
آخرین اخبار از میزان حق آبه استانها
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه این وزارتخانه تصمیم جدیدی در مورد تغییر سهم حقابه‌بران ارس اتخاذ نکرده و برنامه‌ای هم برای تجدیدنظر در این بخش ندارد، گفت: انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه به اندازه سقف سهم حقابه استان آذربایجان شرقی بوده است.