رشد تقاضای جهانی برای برق رکورد زد

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق شش درصد در سال ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۱۵۰۰ تراوات ساعت رسید که بزرگترین رشد درصدی از زمان احیای اقتصادی از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۱۰ و بزرگترین رشد ثبت شده تاکنون بود.
شرکت‌های نفتی آمریکا به دولت بایدن هشدار دادند
بعضی از بزرگترین شرکت‌های آمریکایی از جمله گروه لابی صنعت نفت آمریکا از دولت بایدن خواستند در وضع تحریمهای جدید علیه روسیه که ممکن است به تولیدکنندگان آمریکایی و توان رقابتی آنها صدمه بزنند، محتاطانه عمل کند.
صدور قبوض برق بهمن ماه با قیمتهای جدید
علی رغم اینکه تا کنون اعلام می شد که از بهمن ماه تنها ۱۵ درصد مشترکان شامل افزایش تعرفه برق می شوند، اما پیامک‌های اخیر به تعداد زیادی از مشترکان تهرانی این موضوع را نقص می کند. در همین رابطه سخنگوی صنعت برق اقدام به شفاف سازی و توضیحات مفصلی ارائه کرد.
جریان صادرات گاز به ترکیه از طرف ایران قطع نشده است
در پی بروز نشت گاز در ایستگاه بازرگان از دو اتصال عایقی و بر هم خوردن شرایط استاندارد کاری در ایستگاه، صادرات گاز به ترکیه کاهش یافته و تا زمان رفع اشکال برای مدتی کوتاه، به حال تعلیق در خواهد آمد.
امضای اسناد مهم میان ایران و روسیه
وزیر نفت از امضای اسناد مهمی میان ایران و روسیه خبر داد.
توسعه تجدیدپذیرها در تهران تا کجا پیش رفت؟
مدیر دفتر نظارت بر مولدهای مقیاس کوچک، تولید پراکنده و انرژی های نو شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در حال حاضر حدود ۲۳۰ نیروگاه خورشیدی در تهران فعال است و ۳۳ نیروگاه با توان تولیدی حدود ۲ مگاوات (در مجموع) نیز در مرحله راه اندازی قرار دارد.
هیچ‌کدام از استان‌ها قطعی گاز ندارند/ مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند
وزیر نفت با دعوت مردم به مصرف بهینه گاز اعلام کرد: با تلاش همکاران در هیچ‌کدام از استان‌های کشور با قطعی گاز یا مشکل در تأمین سوخت صنایع روبه‌رو نیستیم.
رشد تقاضای جهانی برای برق رکورد زد
آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق شش درصد در سال ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۱۵۰۰ تراوات ساعت رسید که بزرگترین رشد درصدی از زمان احیای اقتصادی از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۱۰ و بزرگترین رشد ثبت شده تاکنون بود.
تب افزایش قیمت نفت بالا گرفت
قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر اختلالات عرضه در بعضی از کشورهای تولیدکننده و افت ارزش دلار افزایش یافت و چهارمین رشد هفتگی متوالی را رقم زد.
ساز و کار مشخصی برای اعلام دوره محدودیت سوخت وجود ندارد
عضو کارگروه سوخت شرکت‌های تولیدکننده برق گفت: اگر رویه‌های استاندارد و مشخص برای تامین سوخت نیروگاه‌ها تدوین شود، به طور قطع برنامه‌ریزی نیروگاه‌ها را برای تولید و تعمیرات بهبود خواهد یافت.
مشکل پرداخت پمپ بنزین ها حل شد
رئیس صنف جایگاهداران کشور گفت: کارت‌های بانکی سپه. مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان و قوامین در دو روز گذشته با اختلال مواجه بودند اما اکنون مشکلی وجود ندارد.
تبادل انرژی کشور چقدر است؟
طبق اعلام مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در حال حاضر تبادل انرژی به گونه‌ای است که از سه کشور برق را وارد و به سه یا چهار کشور برق صادر می‌کنیم. مجموع تبادل انرژی ما حدود یک درصد از کل مصرف انرژی روزانه کشور بوده که تاثیری روی مصرف کل برق ندارد.
برنامه جدید خاموشی های احتمالی برق پایتخت از دوم لغایت ششم مردادماه ۱۴۰۰ منتشر شد.
علت قطعی آب در اهوازچیست؟
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به قطعی آب اهواز، گفت: خطوط شبکه آب اهواز فرسوده هستند و باید بازسازی شوند.
برداشت بی رویه آب بر اساس آمار
بنا بر اعلام وزارت نیرو، میزان مصرف آب در بخش کشاورزی در سال ۱۳۷۳ معادل ۷۶/۳ میلیارد مترمکعب بوده و این رقم در سال ۹۹ به ۸۲ میلیارد مترمکعب رسیده است.
آژیر خطر خشکسالی به صدا درآمده!
شهر فردا خبر می دهد؛
مهمترین منبع انرژی در کشور آب است اگر این منبع انرژی دچار اختلال و یا کاهش شود منابع دیگری نیز همچون برق دچار آسیب جدی شده و می تواند در کسری از ثانیه تمام ارتباطات را قطع کند.