شناسه قبض برق را چطور پیدا کنیم؟
برای استفاده از خدمات غیر حضوری شرکت توزیع برق مشترکان باید اطلاعات قبض خود شامل شناسه پرداخت و شناسه قبص خود را داشته باشید. روش‌های متعددی برای دریافت شناسه قبض وجود دارد، بهترین آن دریافت قبض برق از طریق شماره کنتور است. پرداخت قبض با شماره کنتور اگرچه مستقیماً امکان پذیر نیست، اما راه‌حل‌های بسیاری برای آن وجود دارد.
میانگین ۱۱۴ میلیون لیتری مصرف بنزین کشور در سال جدید
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد: در سومین روز از فصل بهار سال ۱۴۰۲ معادل ۱۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شده است.
تولید روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با بیان اینکه تولید روزانه بنزین در کشور ۱۱۵ میلیون لیتر گذشت، ‌ گفت: در عین حال رشد مصرف بنزین در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۰ معادل ۱۱ درصد رشد داشته است.
اجرای جدی برنامه‌های تامین برق تابستان در تهران
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: هماهنگ با برنامه های جامع گذر از دوران اوج مصرف تابستان، طرح های اولویت‌دار تأمین برق بالادستی را با تمام توان در مرحله اجرا داشته و به صورت مستمر پیشرفت پروژه ها و دست یابی به اهداف قبل از آغاز تابستان ١٤٠٢ را در دستور کار جدی خود داریم.
در سفرهای نوروزی کارت سوخت شخصی را همراه داشته باشید
سخنگوی صنف جایگاهداران کشور گفت: تقاضا از مردم برای استفاده از کارت سوخت شخصی به‌معنای غیرفعال شدن کارتهای آزاد جایگاه‌ها نیست اما مهم است که دارندگان خودرو کارت شخصی خود را به همراه داشته باشند تا با مشکلی در شلوغی پمپ بنزینها خصوصا در برخی استانها مواجه نشوند.
قبض‌های سنگین در انتظار پرمصرف‌های آبی
افزایش مصرف آب باوجود محدودیت‌های موجود، دولت را وادار به اجرای سیاست‌های تنبیهی برای بدمصرف‌ها کرده است و بر اساس آخرین تصمیم پرمصرف‌های آبی از سال آینده مشمول افزایش بها می‌شوند.
امکانات و زیرساخت‌های دورکاری در کشور فراهم نیست؟
یک فعال حوزه کار با بیان اینکه در دورکاری باید تمام امکانات و ابزار کار برای انجام فعالیت مهیا باشد، معتقد است: تا زمانی که بسترها و زیرساخت‌ها در کشور فراهم نباشد، اجرای دورکاری موفقیت لازم را نخواهد داشت.
راه‌اندازی سامانه‌ای جدید برای کارت‌های جامانده در جایگاه‌های سوخت
مدیر سامانه هوشمند سوخت گفت: از هفته آینده سامانه‌ای راه‌اندازی می‌شود که مردم می‌توانند با مراجعه به آن، مطلع شوند که کارت سوخت خود را در کدام جایگاه سوخت جا گذاشته‌اند.
ماشین هم نداشته باشید، بنزین دارید
کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ تغییرات تازه‌ای در حوزه تخصیص سهمیه بنزین اعمال کرد که بر اساس آن قرار است خانواده‌هایی که خودرو ندارند هم ماهانه ۱۵ لیتر بنزین به ازای هر عضو خانواده دریافت کنند.
بنزین کلان‌شهرها یورو ۴ است
رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه در عمده کلانشهرها بنزین یورو ۴ توزیع می‌شود، گفت: این موضوع که قرار بود خودروها یورو ۵ شود هم اصلاح شده و در حال حاضر طبق قانون خودروها باید یورو ۴ باشند.
صفر تا صد برنامه دولت برای تهاتر دارایی‌ها و نفت
رئیس‌جمهوری در سخنان خود در دفاع از لایحه بودجه ۱۴۰۲ از "پیش‌بینی تأمین سرمایه از محل تهاتر دارایی‌ها و نفت" برای تولید در بودجه سال آینده خبر داده است؛ موضوعی که روشن شدن جزییات آن می‌تواند بخش مهمی از برنامه‌های تامین مالی دولت در سال آینده را مشخص کند.
سهمیه بنزین بهمن ماه امشب شارژ می‌شود
۶۰ لیتر سهمیه بنزین بهمن ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد شنبه(یکم بهمن ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.
وزیر نفت:
وزیر نفت گفت: دستور رئیس‌جمهوری برای تعطیلی مراکز آموزشی و اداره‌های شهر تهران کمک بزرگی به تأمین گاز کشور کرد و در این مدت حدود ۲.۵ میلیون مترمکعب کاهش مصرف انجام شد.
گاز و برق زیر سایه سنگین برف!
روایت اقتصاد ایران در ۲۵ دی‌ماه
ورود سامانه جدید بارشی و تداوم سرمای هوا در بسیاری از نقاط کشور باعث شده، اقتصاد ایران نیز مانند دیگر بخش‌های جامعه با آن درگیر شده و بخش مهمی از خبرهای روز نیز به برف و سرما و تبعات آن اختصاص دارد.
لزوم همراهی مردم برای تداوم گازرسانی/ ۵ استان در شرایط هشدار تامین گاز قرار دارند
مدیر مرکز راهبری گاز کشور گفت: اگر میزان مصرف به همین روال ادامه داشته باشد استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، گلستان و مازندران با چالش مواجه خواهند شد.