گرم کردن خانه چقدر تمام می‌شود؟
در حال حاضر حداقل قیمت بخاری در بازار یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، بخاری برقی ۸۵۰ هزار تومان، شوفاژ برقی دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و شوفاژ معمولی یک میلیون تومان است.
روند افزایشی قیمت نفت معکوس شد
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا در پی نگرانی از ضعیف شدن تقاضای چین برای سوخت، اندکی کاهش یافت.
مشکلی برای تامین آب کشور نیست/ تهران از شرایط بحرانی عبور می‌کند
سخنگوی صنعت آب:
سخنگوی صنعت آب گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تامین آب شرب پایدار تمام استان ها بدون مشکل انجام می شود، پایتخت نیز دوران اوج مصرف را پشت سر گذاشت و اکنون شرایط تامین آب کل کشور نرمال است.
انگلیس رکورددار بالاترین قبض‌ برق در دنیا!
بررسی قیمت برق و گاز نشان داد که مردم انگلیس، بالاترین قبض انرژی در دنیا را پرداخت می کنند.
صرفه جویی در مصرف تنها گزینه موجود برای حل بحران کم‌آبی
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت منابع آبی کشور در حوزه شرب، کشاورزی و دامداری بر کسی پوشیده نبوده و تنها راهکار در کوتاه مدت صرفه جویی در مصرف و در بلند مدت ایجاد سدهای آبخیز داری و بهره گیری از منابع آب دریاها است.
توسعه همکاری‌های ایران و ترکمنستان در حوزه انرژی
وزیر نیرو در گفت‌وگوی برخط با ‌وزیر انرژی ترکمنستان با اشاره به لزوم افزایش میزان مناسبات دو کشور، بر توسعه همکاری‌های فی مابین در حوزه انرژی تأکید کرد.
جهت تامین نظر شورای نگهبان؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تامین نظر شورای نگهبان، ‌ طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق را ‌اصلاح کردند.
ضرورت توجه به بازچرخانی آب در تهران
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه ایجاد شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی از اهمیت بسزایی برخوردار است بر لزوم توجه به موضوع بازچرخانی آب برای تامین منابع آبی در تهران تاکید کرد.
ایجاد سازوکاری برای مقابله با قاچاق سوخت
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ایجاد ساز و کاری برای مقابله با قاچاق سوخت از نیروگاه‌ها خبر داد و گفت: باید نحوه بازتوزیع یارانه بنزین تغییر کند تا عادلانه شود، به طوری که افراد چه خودرو داشته باشند و چه نداشته باشند سهمی از یارانه بنزین ببرند.
مشترکان آبی منتظر پاداش و جریمه باشند
علی‌رغم گذر از پیک تابستان، تنش‌های آبی در پاییز هم ادامه دار شده است؛ در این راستا وزارت نیرو در طرحی جدید برای مقابله با این مساله پاداش برای مشترکان خوش مصرف و قطع آب مشترکان بدمصرف را در دستور کار خود قرار داده است.
حل معماهای بحران آب کشور
یک کارشناس معتقد است: ساخت سدهای تکراری و اضافی به میزان دست کم ۶۰ و یا ۷۰ درصد و یا بیشتر در خشکی دریاچه ‌ها، رودخانه‌ها و تالاب‌ها، توسعه بی‌رویه کشاورزی در فضای باز و تغییر کاربری‌های شدید اراضی شهری و گسترش بی ‌رویه کلانشهرها در وقوع این بحران موثر بوده است و یک چرخه ناپایدار و خطرناک توسعه ‌نیافتگی را پدید آوردند.
تولید برق نیروگاههای نصب شده به ۸۷ هزار مگاوات رسید
دبیرکل فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران گفت: در سال ۱۴۰۱ ظرفیت نصب شده نیروگاهی باید به ۱۰۵ هزار مگاوات می‌رسید که این اتفاق نیفتاد و اکنون این عدد به ۸۷ هزار مگاوات رسیده است و شاهد کمبود ۱۵ تا ۱۷ هزار مگاوات نیروگاه جدید هستیم.
هشدار! مصرف روزانه آب تهران همچنان بالاست
بنا به اعلام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، در حالی که انتظار می‌رفت با شروع فصل پاییز از حجم بالای مصرف آب در تهران کاسته شود، اما به عنوان نمونه میزان مصرف آب در روز نخست مهرماه معادل سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون لیتر بوده و در باقی روزهای هفته اول مهرماه نیز تغییری نداشته است.
مسیر حرکت انرژی ایران و ازبکستان هموار شد
وزیر نفت ایران و سرپرست وزارت انرژی ازبکستان برای همکاری در بخش‌های مختلف انرژی توافق کردند، موضوعی که به گفته کارشناسان حوزه انرژی می تواند گلوگاهی برای توسعه روابط بین المللی ایران با سایر کشورها باشد.
امیدواریم زمستانی بدون خاموشی داشته‌ باشیم
وزیر نیرو خبر داد
وزیر نیرو گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با وزارت نفت امیدواریم که در تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها با مشکل مواجه نشویم و چالشی برای تامین برق ایجاد نشود.