به شایعات توجه نکنید؛کارت سوخت جایگاهداران حذف نمی‌شود
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تکذیب شایعات مطرح شده درباره حذف کارت سوخت جایگاهداران، گفت: هیچ ابلاغیه‌ای درباره حذف کارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین وجود ندارد و چنین طرحی در برنامه نیست.
آغاز طرح برخورد با مشترکان بدمصرف از اول تیرماه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: امسال برای نخستین بار و براساس قانون با مشترکان بدمصرف یعنی کسانی که بیش از دو برابر الگو، آب مصرف می‌کنند برخورد خواهد شد.
علت خاموشی‌های پراکنده چیست؟
سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر شبکه برق کشور بدون مشکل و پایدار است و مشکلی برای تامین برق وجود ندارد، ولی ممکن است در برخی نقاط شاهد خاموشی‌های مقطعی باشیم.
قیمت نفت بالاتر رفت
قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر انتظار سرمایه‌گذاران برای بهبود تقاضا برای سوخت در چین و تردیدها نسبت به تحقق اهداف تولید بالاتر اوپک پلاس، افزایش یافت.
جهش خیره کننده درآمد روسیه از صادرات نفت
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد تحریمهای غربی هیچ تاثیری روی صادرات نفت این کشور نخواهند داشت و سود حاصل از صادرات انرژی امسال جهش بزرگی پیدا خواهد کرد.
آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق
مدیرعامل توانیر از آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق خبرداد و گفت: امسال با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت صمت و صنایع، شاهد اجرای متفاوت این برنامه ها هستیم.
گرانی بنزین در مجلس مد نظر نیست
عضو کمیسیون امور داخلی کشور گفت: در برنامه تحول اقتصادی به هیچ وجه گران شدن نان، بنزین و دارو جزو مصوبات مجلس نیست و برنامه‌ای برای این موضوع در مجلس نداریم.
یارانه گاز مشترکان پرمصرف حذف می‌شود
براساس بودجه ۱۴۰۱، گاز رایگان برای خانواده‌های تحت پوشش مراکز بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) در نظر گرفته و تاکنون بیش از ۶۵۰ هزار خانوار از این قضیه بهره‌مند شده‌اند اما حذف یارانه برای مشترکان پرمصرف نیز مورد توجه قرار گرفته که گفته‌های وزیر نفت نهایتا تا ماه آینده اجرایی می‌شود.
با بالا رفتن مصرف برق پایش مصرف ادارات جدی شد
مرکز ملی راهبری شبکه برق ایران از افزایش قابل توجه مصرف برق در روز جاری خبر داده و اعلام کرده است با توجه به افزایش دمای ۳ تا ۶ درجه‌ای در کل کشور، پیش‌بینی می‌شود امروز اوج نیاز مصرف از مرز ۵۳ هزار مگاوات عبور خواهد کرد.
کمبودی برای تامین بنزین وجود ندارد
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی برای تامین بنزین در کشور وجود ندارد اما باید مدیریت مصرف انجام شود.
کمبودی برای تامین بنزین وجود ندارد
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی برای تامین بنزین در کشور وجود ندارد اما باید مدیریت مصرف انجام شود.
قیمت بنزین تغییر نمی‌کند
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد که قیمت بنزین با تغییر در راستای اصلاح نظام یارانه‌ها تغییر نمی‌کند و این مساله ارتباطی با بنزین نخواهد داشت.
اگر دجله و فرات سیراب نباشند، خبری از توقف ریزگردها نیست
یک کارشناس آب با اشاره به عرف بین‌المللی در تقسیم آب میان کشورهای بالادست و پایین دست گفت: اگر سیاست‌های آبی ترکیه ادامه داشته باشد و آب کافی از دجله و فرات جاری نشود، مشکل ریزگرد در منطقه پابرجا خواهد ماند.
مصرف برق کولرهای گازی چقدر است؟
موتور کولرها با شروع فصل گرما روشن شده و به جان صنعت برق افتاده است، آنطور که اعلام شده بیش ترین میزان مصرف مربوط به وسایل سرمایشی می‌شود و در این میان کولرهای گازی نقش زیادی در ازدیاد مصرف دارند.
سوخت در اروپا سهمیه‌بندی می‌شود؟
چشم انداز قطع دسترسی اروپا به گاز روسیه به تدریج رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.