حقوق مهرماه بازنشستگان امشب واریز می شود
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز حقوق مهرماه بازنشستگان و موظفین این صندوق تا ساعت 24 امشب، 29 مهر خبر داد.
ریشه فساد اقتصادی کجاست؟
حسن عابدی جعفری اعتقاد دارد برای اتخاذ تصمیمات کلان اقتصادی در دوران تحریم حتماً باید از ژنرال‌های اقتصادی استفاده کنیم تا بعداً با مخالفت سربازان اقتصادی کشور با مصوبات اتاق جنگ مواجه نشویم.
پشت پرده کاهش نرخ بیکاری؛ بیکاران ناامید شدند
گزارش شهر فردا از کاهش نرخ بیکاری تابستان 98
درحالی آمارها از کاهش نرخ بیکاری 1.7 درصدی در تابستان امسال نسبت به سال گذشته خبر می دهند که کاهش بیکاری همچنان در جامعه فراگیر بوده و میل به افزایش دارد، با این حال کارشناسان معتقدند نرخ مشارکت اجتماعی و تغییرات جمعیتی و البته ناامید شدن بیکاران از یافتن کار مناسب باعث روند نزولی آمارهاست.
وضعیت آخرین تحولات موثر بر محیط اقتصاد کلان کشور و رشد اقتصادی چگونه است؟
جعفر قادری:
به طور کلی، اقتصاد کلان در وضعیت مطلوبی به سر نمی برد. اگرچه اوضاع روبه بهبود است ولی در حال حاضر، از شرایط حاکم بر کشور رضایتمندی وجود ندارد، چرخه اقتصادی کشور در حال گردش نیست، نرخ بیکاری بالا است و درآمد سرانه افزایش نیافته است.
۲۱ تن از اقتصاددانان برجسته و اساتید بانکداری اسلامی در نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس، نسبت به ایرادات فاحش طرح بانکداری جدید هشدار دادند.
روسای قوه مجریه و قضاییه اخیرا درباره نحوه مبارزه با فساد به اظهار نظر پرداختند؛ این در حالی است که بسیاری معتقدند با حذف سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی، بستر اصلی فساد اقتصادی از بین خواهد رفت.
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: برنامه‌ریزی صحیح برای عبور از بحران سالمندی نقش مهمی دارد.
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار به دلیل تسهیل نگرانی‌ها نسبت به تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین، پایین آمد.
بازار گردشگری طی پنج سال آینده سریع‌ترین رشد نرخ اشتغال را نسبت به سایر بخش‌ها تجربه می‌کند؛ ضمن آنکه، «زنان» و «جوانان» نقش اصلی نیروی کار را در این بازار ایفا خواهند کرد.
تغییرات دو قطبی بودجه بدون نفت چگونه خواهد بود؟
یادداشت //رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل۴۴ قانون اساسی
با افزایش فشار تحریم های اقتصادی حرکت بودجه به سمت حذف درآمدهای نفتی الزامی است،اما با وجود انقباضی بودن بودجه سال 99 تجدید نظر در ساماندهی مالیات و یارانه ها بدون تردید تکلیف دولت خواهد بود.
به دنبال ابلاغ قیمت‌های جدید نان در شهر تهران، سرپرست نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از طرح نظارتی ۱۵ روزه این سازمان بر قیمت نان در شهر تهران خبر داد.
برنج تراریخته در بازار وجود ندارد
مدیر فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذاودارو با بیان اینکه برنج تراریخته در بازار وجود ندارد، گفت: تمام مواد غذایی که در سیستم رسمی وجود دارد، تحت کنترل است.
دولت الگوی پایبندی به تعهدات است
به استناد بند ب ماده 159 قانون برنامه پنجم توسعه کشور کلیه واحدهای تولیدی مستقر در مناطق محروم و توسعه نیافته کشور شبیه واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد تجاری - صنعتی کشور از معافیت 20 ساله مالیاتی بر درآمدهای ابرازی خود برخوردار می شوند.
کشف یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های زمین‌خواری در کشور
وزارت اطلاعات اعلام کرد
وزارت اطلاعات از کشف یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های زمین‌خواری توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.
بر اساس اعلام راه آهن قیمت بلیت قطارهای مسافری برای اربعین امسال بدون افزایش قیمت خواهد بود و قیمت بلیت مشهد-خرمشهر ۱۹۲ هزار تا ۲۷۲ هزار تومان بسته به نوع قطار است.