پیامد آغاز جنگ تجاری آمریکا و چین برای ایران چیست؟

شروع جنگ تجاری آمریکا و چین با اعمال تعرفه علیه کالاهای دو کشور در حالی از روز گذشته اجرایی شد که تبعاتی بر اقتصاد دنیا و ایران بجا خواهد گذاشت.
یکه تازی چشم بادامیها در بازار خودروی ایران
شهرفردا گزارش مرکزپژوهشهای مجلس را بررسی کرد
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی طی گزارشی از میزان داخلی سازی خودروهای چینی در ایران رمزگشایی کرده است و مشخص شده حداکثر داخلی سازی خودروهای چینی در ایران 40 درصد است و البته برخی از آنها حداکثر با تکمیل قطعاتی نظیر تایر ،باتری و صندلی با ضریب زیر 14 درصد وارد بازارهای ایران می شوند.
چرا بازار سکه و ارز آرام نمی‌ گیرد؟
یک اقتصاددان معتقد است: هجوم مردم برای خرید سکه و ارز و افزایش ‌تقاضای آنها به تنهایی عامل اصلی این افزایش روزانه در بازارهای غیر رسمی نیست.
دغدغه کمبود پوشک در بازار رفع شد
عضو مجمع نمایندگان استان تهران، از رفع دغدغه برای کمبود پوشک در بازار در پی دستور دولت برای واردات فوری مواد اولیه مورد نیاز آن خبر داد.
مرغ کمی ارزان شد
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از کاهش ۸۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار خبر داد وگفت: نرخ این کالا در مراکز خرده فروشی به کیلویی ۹۰۰۰ تومان رسیده است.
امروز در صرافی‌ها، هر قطعه سکه طرح قدیم چهار میلیون و ۳۱۰ هزار تومان و سکه طرح جدید سه میلیون و ۹۵۶ هزارتومان به فروش رسید.
خلاقیت و نوآوری، نیاز صنعت اسباب بازی کشور است
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه هایی همچون نمایشگاه مادر و کودک، تشویق و ترغیب مردم به استفاده بیشتر از کالای داخلی را به همراه دارد.
عبور از فساد؛ سنگاپور الگویی آسیایی
فساد در اشکال گوناگون در همه جای جهان مشاهده می شود و هم اینک بیش از دو سوم کل کشورهای جهان در زمره ممالک فاسد قرار دارند و در این میان استثناهایی همانند سنگاپور نیز وجود دارند که به الگوی مبارزه با این پدیده تبدیل شده اند.
امروز در بازار تهران سکه طرح جدید با ۱۴۵ هزار تومان کاهش ۴ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و دلار با ۳۰۰ تومان کاهش ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته شد.
نمایشگاه بین المللی مادر، کودک و نوزاد جمعه تعطیل است
نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، کودک و نوزاد در روز جمعه ۱۶ شهریورماه جاری تعطیل خواهد بود.
رسته‌ها و ظرفیت‌های منتخب اشتغال به تفکیک هر استان در قالب طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) شناسایی شده تا سیاست‌های اشتغالزایی در ۳۱ استان معطوف به ظرفیت‌های همان استان شود
پراید ارزان شد
طی چند روز گذشته که موضوع پیش فروش سه شرکت ایران خودرو، سایپا و کرمان موتور اطلاع‌رسانی شد، بازار واکنش نشان داد و قیمت‌ها در مقایسه با روزهای گذشته که به اوج خود رسیده بود، روند نزولی پیش گرفت
رکوردزنی دلار و سکه در بازار امروز
قیمت دلار در بازار تهران ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان ثبت شده است.
همزمان با توزیع سکه‌های پیش فروش شش ماهه، قیمت سکه در بازار تا چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش رفته که در این حالت سود هر قطعه سکه به حدود سه میلیون تومان می‌رسد.
تب دلار و سکه دوباره بالا رفت
گزارش شهرفردا از وضعیت قیمت بازارهای مالی
بازار ارز و سکه که چند هفته ای از هیجانات قیمتی دور مانده بود ،روز گذشته دوباره سطوح مقاومتی خود را شکست و رکوردهای جدیدی ثبت کرد که کارشناسان معتقدند دلیل آن را باید در کاهش صادرات نفت و انفعال سامانه نیما جستجو کرد.
موادغذایی و کالاهای اساسی غرق در سونامی گرانی
شهرفردا بررسی کرد
سونامی گرانی که از چندماه گذشته بازار داخلی ایران را درنوردیده و سر از همه زیربخش های اقتصادی نیز درآورده حالا به تایید بانک مرکزی نیز رسیده و خبر از رشد 30 تا 80 درصدی قیمت کالاهای اساسی و سفره غذایی مردم دارد.