۴هزارو ۶۱۹ واحد صنعتی مازندران مشمول امهال حق بیمه شدند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارمازندران می‌گوید: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا تاکنون چهارهزار و ۶۱۹ واحد صنعتی در این استان برای امهال بیمه سهم کارفرما به تامین اجتماعی معرفی شدند.
تعرفه صادرات مرغ کاهش می‌یابد
دبیر ستاد تنظیم بازار از کاهش مصرف مرغ به دلیل برگزار نشدن مجالس مختلف در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت این محصول در بازار خبر داد و اعلام کرد که برای حمایت از مرغداران؛ عوارض صادرات مرغ که پیش از این به ازای هر کیلو ۵۰۰۰ تومان بود، به ۱۵۰۰ تومان کاهش می‌یابد و شرکت پشتیبانی امور دام کشور نیز قرار است گوشت مرغ مازاد در بازار را خریداری کند.
اقدام جدید اپل برای مقابله با ویروس کرونا
مدیرعامل اپل به تازگی اعلام کرده که این غول تکنولوژی آمریکایی قصد دارد در هفته یک میلیون ماسک پوشاننده صورت مورد نیاز کادر درمانی را به تولید برساند.
افزایش قیمت طلای جهانی
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید نگرانیها نسبت به پیامدهای اقتصادی همه گیری ویروس کرونا و تقاضا برای خرید دارایی امن، افزایش پیدا کرد.
سهم ۲۵ درصدی بخش معدن از اجرای طرح‌های وزارت صنعت فلزات و معادن
وزارت صعنت، معدن و تجارت آمار داد در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) از مجموع ۱۰۴ طرح مهم راه‌اندازی شده، بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۲۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.
درخشش طلا ادامه خواهد داشت
در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به ادامه روند افزایش قیمت طلا و اوج گرفتن از رکورد پایین اواسط ماه میلادی گذشته ابراز خوش بینی کردند.
هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تخصیص ارز به واردکنندگان برنج خبر داد و گفت: هیچ توجیهی برای افزایش قیمت برنج وجود ندارد.
استارتاپها در قرنطینه خانگی چگونه چرخ اقتصاد را می چرخانند؟
دکتر جعفر قادری در گفتگو با شهر فردا:
دکتر جعفر قادری عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: در زمان فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی نقش استارتاپها پر رنگ تر و نیاز به کسب و کارهای اینترنتی افزایش می یابد.
تعطیلی صنایع قطعه‌سازی تا ۲۲ فروردین‌ماه
در پی درخواست و پیگیری هر دو انجمن قطعه‌سازان مبنی بر تعطیلی این صنایع و خطوط تولید قطعه‌سازی و خودروسازی، به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کروناویروس، در نهایت با تعطیلی تا ۲۲ فروردین‌ماه به منظور پیادهسازی پروتکل‌های بهداشتی موافقت شد.
بازار خودرو در سال ۹۹ به کدام سمت می‌رود؟
سایه کرونا روی بازار خودرو و احتمال ادامه رکود تا خردادماه
یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است: اگر شرکت‌ها مجددا با رویه قیمت‌گذاری دستوری حرکت کنند، دوباره ماشین تولید زیان آن‌ها فعال می‌شود و سال را با زیانی جدید باید به پایان می‌رسانند.
تولید ماسک ۵ برابر شد
مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) از افزایش پنج برابری تولید ماسک بعد از شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت که اولویت توزیع این محصولات مراکز درمانی هستند.
طرح "نوآفرین" با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپا شکل گرفته تا موانع استارت‌آپ‌ها از جمله بیمه، مالیات، سرمایه‌گذاری و مجوز را برطرف کند و به گفته وزیر ارتباطات توانایی ایجاد ۶۸ هزار شغل در سال را دارد.
کاهش قیمت مرغ تازه در میادین میوه و تره بار
مرغ تازه در میادین میوه و تره بار به پایین‌ترین قیمت خود در ۱۶ ماه گذشته یعنی از آذر ۹۷ تا به امروز رسید.
بایدها و نبایدها برای تحقق جهش تولید
دبیرکل کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران، جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها را بزرگترین مشکل حال کشور دانست و با تاکید بر اصلاح و بازنگری قوانین بانکی، گفت: با بسته شدن یک کارخانه، امرار معاش یک خانواده به خطر می افتد، تولید کارفرما متوقف می شود و دولت به درآمدهایش نمی‌رسد.
توزیع کالای اساسی تعطیل‌بردار نیست
قائم‌مقام وزیر صنعت اعلام کرد
قائم‌مقام وزیر صمت با تاکید بر اینکه تولید و توزیع کالاهای اساسی، شوینده، بهداشتی و اقلام ضروری مورد نیاز مردم بی‌وقفه ادامه دارد، گفت: خرید تضمینی گندم و محصولات کشاورزی تعطیل نمی‌شود.