هشدار بخش خصوصی به دولت
نمایندگان تشکل‌های تولیدی حوزه لوازم خودرو در بیست و هفتمین جلسه کمیسیون «بهبود محیط ‌کسب‌وکار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران نسبت به تبعات سیاست دولت مبنی بر الزام درج قیمت تولیدکننده و مصرف‌کننده روی لوازم یدکی هشدار دادند.
آیا واردات خودرو می‌تواند تاثیری در بازار داخلی بگذارد؟
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاثیر واردات خودرو بر بازار داخلی را ناشی از عوامل متعددی خواند و گفت: سقف ارزش ارزی تعیین شده برای واردات خودرو به گونه‌ای است که نمی‌تواند اثر محسوسی در بازار داشته باشد البته که بی‌تاثیر هم نخواهد بود.
اتفاقی جالب در بازار سکه و طلا
نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران، ضمن اشاره به کم نوسان بودن بازار طلای جهانی، از آرام‌تر شدن بازار سکه و طلا در این هفته نسبت به هفته‌های پیش‌ خبر داد. طی این هفته علیرغم اینکه قیمت سکه‌های تمام و یک گرمی‌ و همچنین قیمت طلا روند افزایشی داشته اما نیم سکه و ربع سکه کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.
افزایش میزان تولید قارچ در کشور/ واحدهای جدید باید حمایت شوند
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی عنوان کرد
رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ضمن اعلام خبر افزایش میزان تولید قارچ در کشور عنوان کرد که واحدهای جدید یا واحدهایی که در حال احداث هستند، باید حمایت شوند.
هیچ مشکلی در تامین سوخت نداریم
شرکت پخش فرآورده های نفتی:
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیچ کمبودی در زمینه تامین سوخت در هیچ‌یک از مناطق و نواحی تحت پوشش وجود ندارد و توزیع نفتگاز (گازوییل) نیز روند مطلوب و روال عادی دارد.
تولید و تجارت ایران در منطقه زبانزد شده است
رئیس جمهور گفت: برخلاف کشورهای دیگر که متکی به قدرت نظامی هستند مهم‌ترین مولفه قدرت این نظام مردمی در صحنه هستند که در ۴۳ سال گذشته دشمن را در همه عرصه‌ها ناکام گذاشته‌اند و در جریان اغتشاشات اخیر نیز بار دیگر توطئه آنها را به شکست کشاندند و ناکام گذاشتند.
استقبال بازار از قیمت پیشنهادی برای صادرات روسیه و سقوط نفت
قیمت نفت در پی سقف قیمت پیشنهادی کشورهای گروه هفت برای نفت روسیه که بالاتر از سطح قیمت معاملات جاری است و رفع نگرانی‌ها نسبت به کمبود احتمالی عرضه، به ریزش شب گذشته ادامه داد و روز پنج شنبه کاهش بیشتری پیدا کرد.
امکان ساخت قطعات اپتیکی با سامانه ایرانی
سامانه رسوب‌دهی فیزیکی از فاز بخار به منظور تولید قطعات مورد نیاز در حوزه اپتیک در کشور بومی‌سازی شد.
پول ساخت خانه‌های نهضت مسکن را از کجا بیاوریم؟
عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان مطرح کرد
عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازن استان تهران گفت: وزیر آینده راه و شهرسازی اگر می‌خواهد برای خانه‌دار شدن مردم اقدامی انجام دهد باید ارتباط مستقیم و مستمر با بخش خصوصی برقرار کند. برای تامین اعتبارات طرح نهضت ملی مسکن نیز باید بانک‌ها را به پرداخت تسهیلات تکلیفی موظف کرد، بخش مهمی از منابع هم می‌تواند در قالب قراردادهای مشارکتی تامین شود.
بیت‌کوین سطح حمایتی را از دست داد؟
کاهش ارزش ارزهای دیجیتال پس از ریزش نقدینگی یکی از صرافی‌های رمزنگاری، تقریباً به همه دارایی‌های دیجیتال از جمله بیت‌کوین (BTC) سرایت کرد.
تلاش شرکت‌های فناوری برای جذب کارکنان سابق توییتر
شرکت‌های فناوری که با کمبود نیروی ماهر روبرو هستند، تلاش می‌کنند هزاران کارمند سابق توییتر که توسط ایلان ماسک اخراج شده‌اند را جذب کنند.
افزایش قیمت خودروسازان چینی کلید خورد
خودروساز چینی بی‌وای‌دی اعلام کرد که قیمت برخی از مدل‌های برقی را افزایش می‌دهد.
بازار طلای جهانی در خواب زمستانی
قیمت طلا امروز چهارشنبه ثابت بود زیرا سرمایه‌گذاران از انجام شرط بندی‌های بزرگ در آستانه آخرین صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا که می‌تواند سرنخ هایی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره ارائه دهد، اجتناب کردند.
سرقت سکه‌های طلای تاریخی
یک گنجینه از سکه‌های طلای تاریخی به ارزش میلیون‌ها یورو از موزه‌ای در آلمان به سرقت رفت.
تعرفه صادرات گوجه‌فرنگی به ۶۰۰۰ تومان بازگشت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از بازگشت تعرفه صادرات گوجه‌فرنگی از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان به ۶هزار تومان خبر داد.