تلاش مجلس برای گنجاندن پیشنهاد انتشار کالابرگ الکترونیکی به جای یارانه معیشتی در لایحه بودجه ۹۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد: از آنجا که توزیع یارانه بنزینی موجب تزریق ۳۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی به جامعه شده، بهتر است دولت در سال آینده کالابرگ الکترونیکی را فعال کند و مجلس نیز در تلاش است این مهم را در لایحه بودجه بگنجاند.
کاهش 105 هزار میلیاردی درآمدنفتی در مقابل افزایش 23هزار میلیاردی مالیات
شهرفردا بررسی کرد
نگاهی کلی به بودجه سال 99 نشان می دهد که دولت با افزایش 23 هزار میلیاردی درآمدهای مالیاتی در مقابل کاهش 105 هزار میلیارد تومانی درآمدهای نفتی و اختصاص ارز 4200 تومانی و معافیت حقوق بگیران زیر سه میلیون تومان بودجه غلتان دو سال آینده کشور را بسته است.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران بابیان اینکه افزایش قیمت تخم مرغ به دلیل افزایش تقاضاست وربطی به نرخ بنزین ندارد،از آمادگی مرغداران برای عرضه مستقیم این کالابه مردم خبر داد.
قول استاندار تهران از کاهش قیمت گوجه در روزهای آینده
استاندار تهران با اشاره به رسیدن محصول گوجه فرنگی مناطق گرمسیری به بازار از کاهش قیمت این کالا ظرف روزهای آینده خبر داد.
نظارت دولت بر قیمت‌ها و برخورد قضایی با متخلفان؛ آنچه مردم می‌خواهند
کنترل و نظارت دقیق دولت بر قیمت‌ها و برخورد قاطع قوه قضاییه با متخلفان اقتصادی به یکی از مهمترین خواست های مردم پس از اصلاح قیمت بنزین تبدیل شده است.
تعیین تکلیف جاماندگان از دریافت بسته حمایتی دولت
وزارت رفاه در ارتباط با سرپرست خانوارهایی که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده‌اند و خود را واجد شرایط می‌دانند، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.
به‌دلیل تغییرات فصلی و ناتوانی دولت در تنظیم بازار، قیمت گوجه‌فرنگی که برای مصرف‌کننده در هفته‌های گذشته تا هزار تومان کاهش یافته بود، به بالای ۸هزار تومان افزایش یافت.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت گفت: طرح تخصیص شیر رایگان به مدارس از شنبه دوم آذرماه اجرایی می شود.
سرنوشت نامعلوم حذف سود مرکب
حذف سود مرکب به واسطه تشویق تولیدکنندگان و تسویه بدهی‌های بانکی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما این مصوبه هنوز سرنوشت معلومی ندارد.
افزایش قیمت بنزین چه تاثیری بر تورم خواهد داشت ؟
شهرفردا در گفتگو با کارشناس اقتصادی بررسی کرد
کارشناسان اقتصادی معتقدند ، افزایش قیمت بنزین اگر با نظارت مقتدرانه دولت در بازار توام باشد لزوما آثار تورمی گسترده ای بر اقتصاد کشور نخواهد داشت.
یارانه های جدید در راه است ؟
گزارش شهرفردا از وعده جدید دولت برای پرداخت یارانه
حسن روحانی روز گذشته ازاختصاص یارانه جدید به 18 میلیون خانوار خبر داد ، که قرار است جزئیات آن طی روزهای آینده مشخص شود ، این در حالیست که همزمان حذف یارانه پردرآمدها ، حذف یارانه پنهان و تقویت پایه های مالیاتی برای جبران کسری بودجه دولت در حال عملیاتی شدن است.
چرا با وجود مهار  دلار گرانی ادامه دارد؟
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهرفردا
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : با وجود مهار قیمت دلار و افزایش ارزش پول ملی هنوز چسبندگی قیمت ها ادامه دارد و ضرورت دارد دولت با مدیریت عرضه وتقاضا به گرانی کالاها و خدمات خاتمه دهد.
تله تحریمی جدید آمریکا برای ایران در قالب صادرات مواد غذایی و دارو
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری مطرح کرد:
عضو هیات مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری گفت : مکانیزم جدید آمریکا برای صادرات مواد غذایی و دارو به ایران بیش از آنکه راهی برای صدور کالا به ایران باشد ،تله تحریمی برای ایران محسوب می شود
بازار مسکن راکد شد؛ متقاضیان پرند عقب نشستند
با شروع رکود بازار مسکن متقاضیانی که تا چند ماه قبل در شهر جدید پرند پیگیر تحویل واحدهایشان بودند ظاهرا عقب‌نشینی کرده‌اند و برای پرداخت تعهدات خود اقدام نمی‌کنند؛ مدیرعامل عمران پرند از این گروه تقاضا کرد برای کمک به تکمیل واحدها آورده خود را تکمیل کنند.
حقوق مهرماه بازنشستگان امشب واریز می شود
معاون اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری از واریز حقوق مهرماه بازنشستگان و موظفین این صندوق تا ساعت 24 امشب، 29 مهر خبر داد.