رشد تقاضای جهانی برای برق رکورد زد

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق شش درصد در سال ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۱۵۰۰ تراوات ساعت رسید که بزرگترین رشد درصدی از زمان احیای اقتصادی از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۱۰ و بزرگترین رشد ثبت شده تاکنون بود.
مالیات بر ارزش افزوده متقاضی جدید پیدا می‌کند؟
نمایندگان بخش خصوصی معتقدند برای توسعه برخی زیرساخت‌ها و افزایش فعالیت‌های تولیدی، باید سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرک‌های صنعتی اختصاص پیدا کند.
پیکر بی‌جان فرش دستباف و ادامه بی‌توجهی ها
در حالی که در سال جاری بارها نسبت به افت شدید صادرات و ریزش اشتغال در صنعت فرش دستباف هشدار داده شده، اما هنوز بخی از موانع داخلی مهم صادرات برطرف نشده است.
طلا ارزان‌تر شد
قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار که نگرانیها نسبت به منازعه نظامی در اوکراین را تحت تاثیر قرار داد، به روند کاهشی خود ادامه داد.
جزئیات مرحله چهارم درج قیمت تولیدکننده اعلام شد
سازمان حمایت لیست ۹ گروه کالایی جدید را منتشر کرد که از ۲۳ بهمن ماه در راستای مرحله چهارم پروژه شفاف‌سازی قیمت، ملزم به درج قیمت تولیدکننده (به جای قیمت مصرف کننده) هستند.
پسته تنها محصول کشاورزی در میان ۱۰ کالای برتر صادراتی کشور
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس: میعانات نفتی و گازی عمده محصولات صادراتی کشور را تشکیل می‌دهند و تنها پسته به عنوان محصول کشاورزی در میان ۱۰ کالای برتر صادراتی وجود دارد.
طلا فرصت جدیدی برای افزایش قیمت پیدا خواهد کرد؟
بازار طلا هفته گذشته با شکستن قیمت بالای ۱۸۳۰ دلار دست به غافلگیری زد و هفته جاری برای شکسته شدن قیمت بالاتر یا روند قیمت ثابت این فلز ارزشمند محوری خواهد بود.
آیا شیرینی با رشد قیمت مواجه می شود؟
رییس اتحادیه قنادان می‌گوید افزایش قیمت شکر و روغن و تامین روغن تخصصی قنادی‌ها مشکلات بسیاری را برای قنادان ایجاد کرده است.
هنوز همه واحدهای معدنی و زنجیره‌های وابسته در سامانه جامع تجارت ثبت‌نام نکرده‌اند
معاون معادن و امور فرآوری مواد وزارت صنعت، مجدد در نامه‌ای خطاب به روسای سازمان صنعت ، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان، سازمان مناطق آزاد تجاری و صنعتی قشم، ارس و ماکو به الزام ثبت واحد های معدنی و زنجیره های وابسته تولید و توزیع در سامانه جامع تجارت مجددا تاکید کرد؛ این موضوع نشان می‌دهد پس از گذشت چندماه از این الزام، همچنان همه واحدها در سامانه مذکور ثبت‌نام نکرده‌اند.
ضرب‌الاجل وزیر صمت برای بررسی دقیق علل تصادف زنجیره‌ای بهبهان
با گذشت چند روز از حادثه تصادف زنجیره‌ای خودروها در محور بهبهان به رامهرمز وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از دریافت گزارشات خودروسازان، در نامه‌هایی جداگانه به وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات عامل ایدرو، بررسی دقیق و تعیین عوامل دخیل در بروز حادثه مذکور را خواستار شد.
برف و باران‌ و سرما این روزها ادامه دارد/ ورود سامانه بارشی تازه از 30 دی
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ادامه بارش‌‌ها در روزهای آتی، گفت: روز با ورود سامانه جدید، در برخی مناطق نظیر شمال‌غرب و غرب، سواحل خزر و دامنه‌های جنوبی البرز، برف و باران و وزش باد شدید خواهیم داشت.
تحقق اهداف توسعه‌ای با مدیریت واحد در منطقه معدنی سنگان
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: مدیریت واحد در منطقه معدنی سنگان، تحقق اهداف توسعه ای را سرعت خواهد بخشید.
تخصیص ارز ترجیحی برای نهاده های طیور ادامه خواهد داشت
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: رئیس جمهوری و وزیر جهاد تاکید داشته اند که تغییری در ارائه خدمات به مرغداران صورت نگیرد. به این معنا که تخصیص ارز ترجیحی برای نهاده طیور ادامه خواهد داشت.
اقساط نهضت ملی مسکن برای اقشار پایین و متوسط اعلام شد
وزارت راه و شهرسازی، مبلغ اقساط ماهیانه طرح نهضت ملی مسکن برای اقشار کم‌درآمد در مناطق مختلف کشور را بین ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته و مبلغ اقساط برای گروههای متوسط را بین ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد کرده است.
کدام خودروها و خانه‌ها در سال ۱۴۰۱ باید مالیات بپردازند؟
دولت تمامی مالکان حقیقی و حقوقی باغ ویلاها و واحدهای مسکونی گران که ارزش ملک آنها ۱۰ میلیارد تومان و بالاتر است را مکلف‌کرده تا قبل از پایان بهمن ۱۴۰۱ مالیات سالانه مربوطه را پرداخت کنند.
از وعده برای عرضه ۱۰۰ هزار خودرو مازاد تا قول افزایش روزانه ۲۵۰۰ دستگاه خودرو
معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو:
معاون بازاریابی و فروش ایران‌خودرو از وعده ایران خودرو برای عرضه ۱۰۰ هزار خودرو مازاد بر تعهدات تا پایان سال خبر داد.