اختصاص 55 میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت به زلزله زدگان کرمانشاه
بر اساس مصوبه هیئت دولت،کمک بلا عوض به ازای هر خانوار زلزله زده کرمانشاه ۵میلیون تومان برای احداث ۱۱۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و مجموعا ۵۵ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.
هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۲۷ هزار تومان رسیده و دلار آمریکا ۴۱۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در اولین دستور هیئت وزیران چگونگی ۴ سرفصل احداث، مرمت خانه ها، تامین لوازم منزل و اسکان موقت مطرح شد.
وقتی سیکل معیوب دریافت مالیات اصلاح نمی‌شود
گزارش شهرفردا از منابع بودجه‎ای دولت
در حالیکه نرخ مالیاتی کشورهای دنیاز از 20 تا 65 درصد برآورد می‌شود به علت سیستم معیوب دریافت مالیات، بودجه همچنان وابسته به نفت تدوین شده و روند اصلاحی آن به کندی صورت می‌گیرد. سیکل معیوبی که در خود خلاء های قانونی، تضعیف حسابرسی و عدم تعیین حق الزحمه مناسب برای حسابدران را دارد.
بساط انتشار اوراق مشارکت نامحدود برچیده شد
گزارش شهرفردا از بودجه 97
سال گذشته دولت برای جبران کسری بودجه 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کرد اما مجلسی‌ها تلاش می‌کنند با تصویب ماده واحده‌ای، سقف انتشار اوراق را محدود کنند.
چگونه
گزارش شهرفردا از روند سقوط بیت کوین
بیت کوین که طی دو سال گذشته میلادی با افزایش تقاضا مبدل به با ارزش ترین پول مجازی شده بود و تا نزدیکی های 8 هزار دلار ارزش گرفت، روز گذشته به علت عدم ارتقاء توسط یک نزم افزار به نام "سِگ ویت2 اکس " سقوط 1000 دلاری خود را آغاز کرد.
پیدا و پنهان بودجه‌ریزی در ایران ،
شهر فردا بررسی می‌کند
یک نماینده ادوار مجلس گفت: همه دولت‌ها مدعی تدوین بودجه مبتنی بر عملکرد هستند اما باید دید در بستر اطلاعات مبهم و آمار غیرشفاف و نبود یک برنامه جامعه نظیر 6 توسعه چگونه می‌توان بودجه عملیاتی تدوین کرد؟
بزرگترین قحطی جهان یمن را تهدید می کند
سازمان ملل متحد هشدار داده است، در صورتی‌که ائتلاف سعودی به جلوگیری از ارسال کمک‌های انسانی به یمن ادامه دهد، این کشور با بزرگترین قحطی جهان در دهه‌های اخیر روبه‌رو خواهد شد.
حال و روز ارز در نیمه پاییز
قیمت طلا و دلار امروز در بازار تهران افزایش یافت.
گزارش شهرفردا از نظام بودجه ریزی سال آینده
دولت دوازدهم بنا دارد با توجه به نوسان نفت و تغیرات دلار و همچنین شرایط سیاسی بودجه سال 97 را از سیستم سنتی خارج کرده و بر اساس نظام "بودجه ريزي" عملياتي يا مبتني بر عملکرد تدوین کند ،تا نخستین بودجه دولت دوازدهم هدفدار از آب در آید.
فرصت‌ها و تهدیدهای طرح کاروزی؛ مهار بیکاری با بیگاری؟!
گزارش شهرفردا از طرح کارورزی
طرح کارورزی که به منظور مهارت آموزی فارغ التحصیلان روی کار آمد اکنون باعث نگرانی فعالان کارگری شده و معتقدند این طرح جز ارزان سازی نیروی انسانی، جامعه کارگری را از بدیهی‌ترین حقوق قانونی محروم کرده و طرحی است که با بیگاری سعی در کاهش آمار بیکاری دارد.
مسیر یکسان سازی نرخ ارز کوتاه تر شد/ثبت گرانترین نرخ مبادله‌ای رسمی کشور
گزارش شهرفردا از وضعیت نرخ ارز
دولت که بنای یکسان سازی نرخ ارز را گذاشته است روز گذشته برای نخستین بار در تاریخ بانکی ایران نرخ ارز مبادله ای را 35 هزار و 57 ریال قیمت داد تا بالاترین نرخ رسمی دلار ثبت شود.
توپ سهام عدالت دوباره در زمین مجلسی‌ها افتاد
گزارش شهرفردا از آخرین وضعیت پرداخت سود سهام عدالت
پرداخت سود سهام عدالت این بار با مخالفت مجلسی‌ها روبرو شده و با وجود اعلام آمادگی سازمان خصوصی سازی برای پرداخت سود سهام، نمایندگان مجلس معتقدند این مبلغ اندک دردی از مردم دوا نکرده و باید به بخش تولید و اشتغال رود.
یک فعال صنعت ساخت و ساز با بیان اینکه به طورسنتی، زمین و ساختمان مهمترین هدف مردم در سرمایه گذاری است گفت: بازارهایی مانند ارز، طلا، سهام و بانک در اولویت‌های بعدی نزد مردم قرار دارند.
رئیس سازمان برنامه با اشاره به تفاوت های اساسی میان بودجه ۹۷ و ۹۶ وعده داد: با اصلاح نظام بودجه ریزی، چالش ها و مشکلات بودجه کشور در سال آینده رفع شود.