حذف یارانه ثروتمندان بصورت استانی در لایحه بودجه 98
عضو کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهرفردا خبرداد:
عضو کمیسیون اقتصادی گفت : تشخیص مصادیق ثروتمندی برای حذف سه دهک بالای جامعه در لایحه بودجه 98 به استانداری ها واگذار شده اما نظام توزیع یارانه در اختیار دولت است.
عوارض حذف 4 صفر از پول ملی در اقتصاد کشور
شهرفردا بررسی کرد
تصمیم دولت برای حدف چهار صفر از پول ملی با تاکید ریس بانک مرکزی وارد مرحله اجرا شد ، تصمیمی که پیش شرط آن کنترل تورم است.
افزایش 20 درصدی حقوق در بودجه 98 کافی نیست
عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با شهرفردا
عضو هیات علمی دانشگاه علامه گفت : برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم باید در جریان تصویب بودجه بسته حمایتی ویژه تصویب شود تا بتواند از فشار رکود و تورم سال آینده بکاهد.
آن‌طور که رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید احتمالا لایحه بودجه سال آینده یکشنبه یا سه‌شنبه به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.
دولت طی روزهای اخیر عرضه مرغ منجمد با قیمت هرکیلوگرم ۸۹۰۰ تومان را به منظور تنظیم بازار این کالا آغاز کرده، اما این اقدام تا امروز نتوانسته منجر به ایجاد تعادل در بازار و کاهش قیمت شود.
بر اساس اعلام صرافی‌های بانکی، دلار در روز اول زمستان به کانال ۹ هزار تومانی بازگشت و به قیمت ۹۹۹۰ تومان فروخته می‌شود.
علی‌رغم اینکه صرافی‌های بانکی معاملات امروز خود را با نرخ ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومانی برای خرید آغاز کردند، اما اندکی پس از شروع معاملات، نرخ اکنون وارد کانال ۹۰۰۰ تومانی شده است.
دلار و طلا در سراشیبی قیمت ؛ ارز در آستانه تک رقمی شدن
گزارش شهرفردا از وضعیت بازار مالی
تابلوهای صرافی ها که از ابتدای سال با رشد آهنگ قیمت دلار را تا 19 هزار تومان نشان داد، طی هفته های گذشته روند نزولی قیمت به خود گرفته و دیروز وارد کانال 10 هزار تومان شد.
مهارقاچاق و مصرف بنزین با بازگشت کارت سوخت
شهرفردا بررسی کرد:
قاچاق بنزین که از اوایل سال جاری باآمار غیر رسمی قاچاق روزانه 20 میلیون لیتر بنزین از ایران به کشورهای همسایه توانسته بود آمار متفاوتی را در تاریخ قاچاق بنزین رقم بزند بالاخره با کاهش فرآورده‌های نفتی کمی آرام گرفت ،اما همچنان مصرف بنزین در ایران بالاتر از استانداردهای جهانی است .
سقوط دلار دیوانه
گزارش شهرفردا از عقب نشینی قیمت دلار
فشار بازار ارز از روز دوشنبه افتاد ،تا در یک سراشیبی از 17 به 15 هزار تومان تنزل یابد ،سقوط قیمتی که کارشناسان معتقدند به دلیل عرضه دلارهای خانگی به بازار ،تصمیمات جدید بانک مرکزی ،افزایش قیمت نفت اتفاق افتاده و روند نزولی استمرار خواهد داشت.
تامین ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی، دارو و خط تولید، برنامه یکساله برای واردات و صادرات، ثبت سفارش در سه روز و توافق قیمتی صادرکننده و واردکننده راهکار مدیریت بازار ارز است.
یک استاد دانشگاه با اشاره به بررسی FATF در مجلس شورای اسلامی، تصویب و اجرایی شدن این قانون را بی ارتباط با نرخ ارز در بازار آزاد توصیف کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: قیمت‌گذاری دستوری و سرکوب قیمتی خودرو موجب شده تولید قطعه برای قطعه‌سازان و تولید خودرو برای خودروسازان با زیان همراه باشد.
استراتژیک و تاکتیک های ایران در جنگ اقتصادی چیست؟
گزارش شهرفردا از راهکارهای کارشناسان اقتصادی
نوسانات نرخ ارز ، آشفتگی بازار مالی و بی ثباتی حاکم بر بازار نشان از شروع جنگ اقتصادی دارد، که می تواند شالوده اقتصاد کشورمان را تحت تاثیر قرار دهد ، کارشناسان اقتصادی معتقدند کنترل نرخ ارز ، هدایت نقدینگی به سمت تولید و اصلاح سیاست های ارزی و اعلام شرایط جنگی باید در دستور کار قرار داده شود.
نقش مردم در گرانی
ما با دیگر کشورها خیلی خیلی متفاوتیم. آنها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گرانتر شود و این فرهنگ باید تغییر کند.