کووید 19 چه بلایی سر مسکن آورد؟

اگر گذری از تاثیر ویروس کرونا بر پیکره اقتصاد داشته باشیم کاملا تغییرات اقتصادی من جمله افزایش قیمت مسکن به خصوص در برخی استانها بسیار مشهود است.
چک و چانه برای اصلاح کمیسیون بنگاه های مسکن
تغییر نرخ کمیسیون دفاتر املاک در حالی روی میز کمیسیون نظارت وزارت صمت قرار گرفته که بعضی نمایندگان مجلس از فرایند کنونی انتقاد دارند؛ از طرف دیگر کارشناسان معتقدند عدد کمیسیون مشاوران املاک برای مردم مهم نیست آنچه چه اهمیت دارد سطح پایین خدمات حقوقی و مشاوره‌ای متناسب با حق الزحمه‌ای است که پرداخت می کنند.
یکه تازی دلار در معاملات جهانی
ارزش دلار در قله دو ماهه باقی ماند.
مهلت ثبت نام وام کرونا فقط تا امروز
مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات حمایتی کرونا که پیش از این کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا تا ۳۱ شهریور ماه تمدید کرده بود کم کم روبه پایان است و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا تنها تا پایان وقت امروز برای ثبت نام فرصت دارند.
ریزش‌های لیر تمامی ندارد
ارزش لیر در برابر دلار بار دیگر کاهش یافت.
دلار عقب رفت
ارزش دلار در برابر بسیاری از ارزهای مهم کاهش یافت.
گران‌فروشی کمتر شده، احتکار بیشتر
طبق اعلام اتاق اصناف:
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی اتاق اصناف ایران در پنج ماهه نخست امسال بیشترین میزان احتکار مربوط به لاستیک، روغن، برنج و شکر بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل تخلفات گران‌فروشی ۱۹ درصد، درج نکردن قیمت ۱۹ درصد، صادر نکردن صورت‌حساب ۲۲ درصد و تقلب ۱۸ درصد کاهش و احتکار چهار درصد افزایش یافته است.
کشش بودجه ۱۴۰۰ به مالیات
در شرایطی بودجه ۱۳۹۹ با تمام کسری‌ها بر مالیات و به طور ویژه تامین مالی از بازار سرمایه تکیه داشت که شواهد از این حکایت دارد در بودجه سال آینده نیز این دو محل درآمدی جایگاه خاص خود را خواهند داشت، البته با تمرکز بیشتر بر مالیات.
افت جهانی دلار
ارزش دلار در برابر یورو و ین کاهش یافت.
حرکت پرشتاب دلار در بازارهای جهانی
ارزش بیشتر ارزهای مهم در برابر دلار کاهش یافت.
۱۵ شهریور، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: ۱۵ شهریورماه، آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۹ است.
نرخ تورم لبنان از ۱۰۰ درصد گذشت
تورم لبنان تا پایان ماه ژوئیه به بالای ۱۱۲ درصد رسید.
چرا کارت‌ بازرگانی جدید صادر نمی‌شود؟
انتقاد تند تجار و پاسخ سازمان توسعه تجارت
با گذشت بیش از یک ماه از ورود مستقیم وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت به صدور کارت‌های بازرگانی جدید، اختلاف نظرها میان این دستگاه دولتی و اتاق بازرگانی تهران ایجاد شده است.
همه بانک‌های نظامی در بانک سپه ادغام شدند
پیش از این دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان به عنوان بانک‌های نظامی در بانک سپه ادغام شدند و اکنون نیز با اعلام رئیس کل بانک مرکزی مبنی براینکه ادغام رسمی سه بانک (قوامین، انصار و موسسه اعتباری کوثر) دیگر نیز انجام شده و ففط ارائه خدمات آن‌ها به مشتریان با تابلوهای بانک سپه، باقی مانده است. بنابراین، پروژه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح به ایستگاه پایانی رسید.
تصمیم گیری درباره دستمزد ۱۴۰۰ کار هرکسی نیست!
مقام ارشد کارگری اعلام کرد
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران معتقد است اگر دستمزد در نیمه دوم سال بازنگری شود تاثیر مثبتی در جلسات پایان سال شورای عالی کار خواهد داشت و مذاکرات دستمزد ۱۴۰۰ در انتهای سال با کمترین فشار و مناقشه ای همراه خواهد بود.
افت جهانی دلار
ارزش دلار در برابر ارزهای مهم کاهش یافت.