اعزام نیروی کار به خارج؛ سیاستی که به بار ننشست
نماینده تهران در گفت‌وگو با شهرفردا:
دبیرکل خانه کارگر گفت: با وجود رایزنی‌های صورت گرفته با کشورهای استرالیا، کره، امارات، انگلیس و قطر موفقیت‌های سیاست اعزام نیروی کار تنها 5 درصد ارزیابی شده است.
مهلت تسویه اقساط سهام عدالت تا فرداشب تمدید شد
سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه شماره ۷ خود اعلام کرد: پایان مهلت قانونی تسویه باقیمانده اقساط سهام عدالت توسط مشمولان ۳۱ شهریورماه امسال خواهد بود و این زمان از نظر قانونی امکان تمدید نخواهد داشت.
در حکمی که از سوی رییس جمهوری به منظور اعلام اولویتهای تعیین شده اشتغال به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده بر لزوم اجرای سیاست‌های فعال بازار کار، اعمال مشوق‌های بیمه‌ای، ارتقای مهارت، توجه به معیشت کارگران و ساماندهی بخش تعاون تاکید شده است.
مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با اشاره به توقف انتشار اسکناس‌های 5000 ریالی گفت: موجودی اسکناس‌های 5000 ریالی بانک مرکزی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.
مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریور ماه مهلت دارند حساب سهام عدالت خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند. نکته مهم این که وراث فوت شده‌هایی که مشمول سهام عدالت بودند نیز در این مدت زمانی می‌توانند اقساط سهام عدالت فوت شده خود را تا سقف یک میلیون تومان پر کنند.
تهدیدها و فرصتهای کاهش سن بازنشستگی زنان
شهرفردا در گفت‌وگو با فعال حوزه کارگری بررسی کرد
قانون کاهش سن بازنشستگی زنان به گفته معاون رئیس جمهور احیاء شده و بنا دارد با کاهش سن بازنشستگی به 25 سال و بازگرداندن حداقل 150 هزار بانوی شاغل به خانه از کانون خانواده حمایت کند.
اقتصاد بیمار، ژن های خوب و بیش از 10 میلیون فقیر!
شهر فردا گزارش می‌دهد
رئیس کمیته امداد از جمعیت بیش از 10 میلیون نفری مشمول فقر خبرداد که نشان دهنده اقتصاد بیماری است که ریشه در رانت بازی و منافع ژن های خوب دارد.
با توجه به شمارش معکوس مشمولین سهام عدالت برای دریافت سود در پایان شهریور ماه، مسئولین سازمان خصوصی‌سازی رقم دقیق سود سهام را 150 هزار و 65 هزار تومان اعلام کردند.
توهمی که دولت خود را متصدی تمام امور اقتصادی می‌داند و جامعه ارائه منابع ارزان از سمت دولت را یک وظیفه بدیهی می‌داند؛ غافل از اینکه همین رویکرد سبب مخارج افراطی دولت و مصرف بی‌رویه جامعه شده است. مسعود نیلی رفع این تمرین اجتماعی غلط 70 ساله را از ضروریات اقتصاد کشور می‌داند.
آن روی سکه  افزایش قیمت دلار/بازار واقعی بورس چند رقمی است؟
یادداشت/
افزایش قیمت دلار می تواند ضمن حذف سیستم دلالی از سفرهای غیر ضروری که باعث خروج ارز از کشور می ود جلوگیری شود.
راغفر در گفت و گو با شهرفردا: طرح کارورزی تنها یک ترمز برای ورود به بازار کار است
یک اقتصاددان گفت: بدنه اقتصادی دولت باید برای بهبود فضای کسب و کار و ساماندهی اشتغال، برنامه‌های عملیاتی و طرح‌های ضربتی داشته باشد که اساسا با کارورزی تفاوت دارد.
شهرفردا از وضعیت واریز سود سهام عدالت گزارش می دهد
واریز سود سهام عدالت در انتظار تصمیم شورای اصل 44 است ،که با ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود و قرار است، 125 هزار تومان به حساب دارندگان سهام یک میلیونی و 65 هزار تومان به حساب دارندگان سهام 530 هزار تومانی واریز کند.
آینده قیمت طلا چگونه خواهد بود؟
یادداشت
قیمت یک اونس طلا دو سال قبل در همین تاریخ نیز ١٢٠٠ دلار بود اما در مقطعی به ١٣۵٠ دلار نیز رسید، اما متوسط قیمت یک اونس طلا طی دو سال گذشته حدود ١٢٠٠ دلار بوده است تحلیل فدرال رزرو بر أین أساس أستوار است که اقتصاد جهانی انرژی نگهداری قیمت طلا بالای ١٢٠٠ دلار در سه ماهه چهارم سال جاری را ندارد.
مهمترین اخبار هفته جاری به بهره‌برداری ۶۵۵ طرح تعاونی در هفته تعاون، بهره‌مندی۲۲۰ هزار نفر از مقرری بیمه بیکاری و اشتغال ۲۴۶ هزار نفری تعاونی‌ها در دولت یازدهم اختصاص داشت.
آیا دلار گران می‌شود؟
یادداشت
از یکسو عرضه دلار به بازار افزایش یافته و از سوی دیگر تقاضا در سه حوزه دچار انجماد شده و ترکیب آن باعث شده تا دلار کمتر از آنچه که فعالین اقتصادی تصور می کردند افزایش یابد.