حمایت از کالاهای ایرانی چگونه محقق می شود؟
رییس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با شهرفردا
رییس کمیسیون اقتصادی گفت : کنترل واردات و قاچاق ،نظارت بر کیفیت و قیمت و همچنین اصلاح سیاستهای پولی نظیر مالیات و تجدید نظر در مباحث بیمه ای باید در دستور کار سال حمایت از کالای ایرانی قرار گیرد.
تصمیم مجلس شورای اسلامی برای واریز سهم درمان کارگران تامین اجتماعی از محل پرداخت حق بیمه به حساب خزانه، یکی از مصوبات جنجالی پایان سال ۹۶ بود
76 میلیون ایرانی یارانه خواهند گرفت
با توجه به تصویب بودجه حدود ۳۰ میلیارد تومانی سازمان هدفمندی در سال ۹۶، به گفته مسئولین تعداد یارانه بگیران در سال جاری تغییری نخواهد کرد و ۷۶ میلیون نفر یارانه می‌گیرند.
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ماه سال ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸.۲ درصد بوده است.
کنترل واردات پیش شرط حمایت از کالای داخلی است
یک اقتصادان در گفتگو با شهرفردا
یک اقتصاددان گفت : سمت و سوی سخنان رهبری کنترل واردات و تغییر سیاست های اقتصادی کشور و حمایت از تولیدات داخلی است و حتی اگر بخش خصوصی اقدام به واردات می کند باید با سیاستهای تعرفه ای واردات و صادرات را موازنه شود.
کار به مردم سپرده شود نتیجه‌بخش خواهد
نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس با اشاره به اینکه برخی مسؤولان نتوانستند در سنوات گذشته در تحقق شعار سال نمره قبولی کسب کنند، گفت: امسال کار به عهده مردم گذاشته‌ شده است که قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود.
دلار ۴۸۱۰ تومان شد
بر اساس معاملات بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴۴ هزار تومان گران شد و نرخ دلار هم به ۴۸۱۰ تومان رسید.
شاخص قیمت کالاهای وارداتی ۲.۸ درصد کاهش یافت
مرکز آمار:
شاخص قیمت کالاهای وارداتی سال ١٣٩٥ نسبت به سال ١٣٩٤ براساس اعلام مرکز آمار ٢.٨ درصد کاهش داشته است.
241 میلیارد تومان ترقه سوزاندیم؛ لاکچری‌های تازه وارد چهارشنبه سوری
گزارش شهرفردا از گردش مالی هزینه‌های چهارشنبه سوری
بودجه سال آینده کل کشور 424 هزار میلیارد تومان و بودجه عمرانی کشور حدود 60 هزار میلیارد است، اما اگر هزینه هر خانوار ایرانی فقط 10 هزار تومان در نظر بگیریم رقمی بالغ بر 241 میلیون تومان که می تواند نسبت قابل توجهی از بودجه عمرانی کشور باشد ،هزینه خرید ترقه و مواد منفجره شد.
رشد ۴.۴ درصدی اقتصاد ایران در ۹ ماهه امسال
مرکز آمار ایران اعلام کرد
رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه امسال 4.4 درصد و بدون احتساب نفت 4.7 درصد بوده است و همچنین در زیربخش‌ها رشد بخش‌های کشاورزی یک درصد، صنعت 3.1 درصد و خدمات 7 درصد محاسبه شده است.
نرخ مبادله ای 33 ارز در بانک مرکزی افزایش یافت
بانک مرکزی امروز (چهارشنبه) نرخ برابری 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر مبنای آن قیمت 33 ارز همچون دلار آمریکا، پوند انگلیس و یورو نسبت به دیروز افزایش و 3 ارز دیگر کاهش یافت؛ سه واحد پولی نیز تغییری نداشت.
کسری بودجه آمریکا به ۲۱۵ میلیارد دلار رسید
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد به دلیل کاهش درآمدها و افزایش مخارج، کسری بودجه دولت در ماه فوریه به ۲۱۵ میلیارد دلار رسید.
بازار طلافروشان کساد شد!
عضو هیات رییسه اتحادیه طلافروشان گفت: در فروش نوروزی امسال رکودی بی‌سابقه در زمینه فروش طلاهای زینتی ایجاد شده است.
مذاکرات دستمزد ۹۷ وارد فاز جدید شد
مذاکرات نشست کارگروه مزد در حالی امروز وارد مراحل نهایی می شود که خروجی این کارگروه، به عنوان ۲ محور مهم، در دستور کار نشست عصر امروز شورای عالی کار قرار می گیرد.
جزئیات دریافت تسهیلات اشتغال زایی
تسهیلات اشتغال به دلیل جلوگیری از انحراف منابع و هزینه کرد در محل اشتغالزایی، تنها به متقاضیانی ارائه می شود که مراحل اعلام شده را طی کنند.