رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافری در واکنش به احتمال افزایش قیمت بلیت اتوبوس برای سفرهای زائران اربعین به سمت‌ مرزهای ایران و عراق، گفت: هنوز قیمت قطعی مشخص نشده و احتمال افزایش قیمت وجود دارد اما هیچ مشکلی برای سرویس‌دهی و ارائه خدمات به زائران نداریم.
قیمت طلا و سکه امروز در بازار روندی نزولی را در پیش گرفت.
هیئت مقررات زدایی، مبنای محاسبه مالیات علی الحساب ۴ درصدی واردات را از پایه ارزش گمرکی و حقوق و عوارض به ارزش گمرکی مندرج در اظهارنامه تقلیل داد.
طی ۲۰ سال اخیر نرخ اشتغال در اروپا شش درصد افزایش داشته است.
با تاکید دولت مبنی بر شروع حذف یارانه‌بگیران از مهرماه، یارانه‌ای که امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود می‌تواند آخرین یارانه بخشی از افرادی باشد که سال‌هاست هر ماه رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت می‌کنند.
امروز بازار سیر نزولی را در پیش گرفت و دلار در بازار امروز تهران ۱۱,۳۲۰ (یازده هزار و سیصد و بیست ) تومان ارزش گذاری شد.
نرخ تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها در مرداد ماه امسال حکایت از کوچک تر شدن ۵ برابری سفره های مردم طی یک سال گذشته دارد.
آرامش بازار ایران تا کی ادامه خواهد داشت؟
یک اقتصاددان در گفتگو با شهرفردا
یک اقتصاددان گفت : آرامش کنونی بازار ایران نتیجه کاهش نرخ ارز پس از طغیان آن است و اگر دولت برای کسری بودجه و نقدینگی چاره اندیشی موثر مثل اصلاح بودجه ریزی و مالیات گیری نکند باید نگران آینده بازار بود.
با ظهور و بروز مشکلات اقتصادی، ضریب خروج کارگران افغان از ایران با شدت و افزایش هر چه بیشتری همراه شده، به واقع کار و درآمدزایی در ایران به مانند گذشته برای افغان‌ها مقرون به صرفه نیست .
با گذشت یک ماه از بازداشت پوری حسینی رئیس پرحاشیه سازمان خصوصی‌سازی، صندولی ریاست این سازمان که قرار بود عملکرد مدیرانش جراحی بزرگی را در اقتصاد کشور رقم بزند اما این روزها خود به جراحی بزرگتری نیاز دارد، کماکان خالی است و روند واگذاری‌ها نیز متوقف.
همه ابزارهای جبران کسری بودجه دولت برای سال آینده
شهرفردا در گزارشی بررسی کرد
هرچند دولت تلاش کرد با برداشت از صندوق توسعه ملی جبران کسری بودجه خود را انجام دهد ، اما روند کسری بودجه برای سال آینده همچنان ادامه دارد و بودجه ای ها معتقدند بجای برداشت از صندوق باید روش مالیات گیری را اصلاح کرده و در پرداخت یارانه اصلاحاتی صورت دهد.
ارزهای خانگی روانه بازار شد
۲۰ میلیارد دلار از ارزهای خانگی با ثبات قیمت ارز وارد بازارهای داخلی شدند و انتظار می رود رفته رفته روند رشد تورم و نقدینگی کنترل شود.
وزیر امور اقتصادی و داراریی گفت: با کنترل عرضه و تقاضا بازار ارز مدیریت شد و این روند ادامه‌دار است.
قیمت سکه طرح جدید ۱۳ شهریورماه به ۴ میلیون و ۱۳۰ هزارتومان رسید
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران، امروز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه به ۴ میلیون و ۱۳۰ هزارتومان رسید.
یک اقتصاددان با اشاره به تغییرات در الگوی سرمایه‌گذاری در سال جاری، سه حوزه تولید، بورس و بانک را به عنوان بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد کرد.