چراغ سبز رئیس انجمن برنج به واردات
رئیس انجمن برنج با اشاره به آزاد شدن ثبت سفارش واردات این کالا، گفت: فرآیند انجام واردات و ورود برنج به بازار داخلی، حدود ۶ ماه زمان می برد.
وضعیت اشتغال کشور همچنان نابسامان/ نقدینگی در مسیر رشد
شهرفردا گزارش مرکز آمار را بررسی کرد
بررسی گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری بجای بخش مولد نظیر صنعت و کشاورزی به حوزه خدماتی و نامولد هدایت شده و رشد اقتصادی چه 12.5 درصدی سال گذشته و چه 4.5 درصدی نیمه نخست 96 نتوانسته در بهبود وضعیت اشتغال گامی بردارد.
با پایان بررسی جزئیات بودجه ۹۷ در کمیسیون تلفیق، متن گزارش کمیسیون تلفیق در اختیار نمایندگان قرار گرفت تا پیشنهادات خود را نسبت به ماده واحده و بندهای آن اعلام کنند.
درحالی‌که رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تازگی از مصوبه دولت درباره تخصیص ۱۲۰۰ میلیارد تومان به اشتغال گردشگری روستایی خبر داده، جمشید حمزه زاده خواسته که به وضعیت موجود تاسیسات گردشگری نیز اهمیت داده شود.
بر اساس لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، دریافت بیش از یک حقوق بازنشستگی وراث توسط کارمندان یا وراث قانونی مشروط به اینکه جمع دریافتی هر یک از آنها بیش از دو برابر حداقل حقوق و فوق العاده‌های سالیانه نباشد مجاز است.
سدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی برای جبران هزینه‌‌های دولت را موجب تورم بیشتر و امری ناعادلانه و فشار مضاعف اقتصادی به اقشار کم‌درآمد عنوان کرد و اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی باید براساس نرخ تورم و میزان درآمدهای افراد باشد.
نرخ سود بانکی در ایران همچنان بالاست
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تاکید کرد:« نرخ سود بانکی در ایران همچنان بالاست به همین دلیل بسیاری از عاملان اقتصادی نرخ سود حقیقی 5 درصدی بدون ریسک را بر سایر فرصت های پیش روی خود ترجیح می دهند.»
اگرقانون خدمات کشوری تصویب شود ،حقوق کارمندان افزایش می یابد
رئیس سازمان اداری و استخدامی نوشت: امتیازات حقوق و مزایای کارمندان دولتی در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است که دولت متناسب با مشاغل و شرایط خود این افزایش ها را اعمال می کند.
چرخش منفی رشد اقتصادی کشور با وجود شتاب فزاینده بخش ساختمان
گزارش شهر فردا از رشد اقتصادی کشور در سال 96
رشد اقتصادی نیمه نخست سال 96 درحالی با 8 درصد کاهش به 4.5 درصد تقلیل یافت که با وجود اثرات کاهنده نفت، صنعت و هتلداری و بازرگانی، بخش ساختمان با رشد مثبت 12.5 درصد بیشترین اثرگذاری را در این حوزه داشته است.
بانک مرکزی منتشر کرد:
بانک مرکزی که در سال جاری هیچ آماری از تغییرات رشد اقتصادی اعلام نکرده، سرانجام از رشد اقتصادی ۴.۵ درصدی در نیمه اول امسال خبر داد.
مدیریت نظام مهندسی کشاورزی تهران نشان مدیریت جهادی کشور راگرفت
نشان مدیر برگزیده جهادی به رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران اعطا شد
استاندارد موتورسیکلت‌ها ۲۵ گانه شد
تعداد استاندارد‌های مربوط به موتورسیکلت‌ها ­با اضافه شدن هشت عنوان استاندارد جدید از ابتدای دی امسال، از ۱۷ به ۲۵ مورد افزایش یافت.
در حالی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دولت برای حذف یارانه ۳۳میلیون نفر در سال ۹۷ را تصویب کرده که در جلسه اخیر هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق با تیم اقتصادی دولت در حضور لاریجانی و روحانی به دولت توصیه شد، در حذف یارانه مردم عجله نکند.
پرداخت«خارج از نوبت»مستمری خانواده دریانوردان سانچی
یک مقام مسئول با اشاره به دستور وزیر کار برای پیگیری خارج از نوبت برقراری مستمری خانواده‌ جان باختگان حادثه نفتکش گفت: مستمری بازماندگان متوفیان این حادثه به زودی پرداخت می شود.
ارزانی 10 درصدی تخم مرغ
قیمت تخم‌مرغ که طی هفته‌های اخیر به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته بود،با کاهشی تا حدود ۱۰ درصدی در روزهای اخیر همراه شد.