در گفت و گو با رئیس کمیسیون حمایت از تولید مطرح شد
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: حذف رانت و بنگاه داری مهمترین اقدام وزرای اقتصادی دولت دوازدهم است که باید با ایجاد اقتصاد مولد و تجدید نظر در قانون کار صورت گیرد.
چه کسانی از فردا منتظر سود 125 هزار تومانی سهام عدالت باشند؟
از 27 میلیون نفری که شماره شبای آنها تایید شده ،آن دسته که سهام یک میلیون تومانی دارند سود 125 تا 150 هزار تومانی می گیرند .
زیمباوه برای کنترل تورم و رکود چه کرد؟
در حالیکه زیمباوه پس از جنگ تورم 98 درصدی را تجربه کرده و روزانه نصف ارزش پول خود را از دست می داد ،دولت وقت برای کنترل تورم ورکود دلار آمریکا را جایگزین دلار این کشور کرد ،اکنون تورم زیمباوه 11 درصد گزارش می شود.
وزیر اقتصاد روسیه از لزوم خروج دلار از نظام مالی و اقتصادی روسیه به دلیل تمایلات زیاد برای این اقدام خبر داد.
هزینه خانوارهای ایرانی چقدر شد؟
متوسط هزینه خانوار شهری با ۱۱.۴ درصد افزایش به ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده که خوراکی‌ها و مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت‌ها، بیشترین سهم را در این هزینه به خود اختصاص دادند.
اوضاع کسب وکار کمی بهترشد
نتايج منتشر شده از پايش ملي محيط كسب‌و‌كار كه از سوي اتاق ايران انجام شده، نشان مي‌دهد كه شاخص ملي كسب و كار در زمستان سال گذشته 5.83 بوده كه در مقايسه با همين شاخص در فصل پاييز 1395فقط 0.03واحد معادل 0.6درصد بهتر شده است.
محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته
طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۰۵۲ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
کاهش درآمدهای مالیاتی در 3 ماهه نخست 96/نظام مالیاتی کنونی نسخه شفابخشی برای درآمدهای دولت نیست
یک استاد دانشگاه در گفت‌وگو با شهرفردا
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم گفت: مادامیکه سیستم محاسبه درآمد عمومی معیوب بوده و پرداخت مالیات تنها متوجه کارگران و کارمندان است و فرار مالیاتی وجود دارد ،نمی توان انتظار نسخه شفابخش درآمدی از نظام مالیات گیری کشور داشت.
سوگولیهای اقتصادی مشکل امروز اقتصاد کشور
رئیس اتاق ایران با بیان اینکه دولت باید در حوزه اقتصاد برنامه ارایه کرده و انتخاب را براساس این برنامه مد نظر قرار دهد، گفت: دوگانگی و حضور گروه‌های ذی نفوذ در تصمیمات اقتصادی عرصه را بر بخش خصوصی بسیار تنگ کرده است.
چقدر اسکناس در بازار هست؟
در حال حاضر حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان مجموع اسکناس و سکه‌ای است که در دست مردم بوده و در حال گردش است.
مزایا و معایب تغییر واحد پول ملی؛ تومان با اقتصاد ایران چه می‌کند
شهر فردا بررسی می‌کند
رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: آنچه روز گذشته در هیئت وزیران گفته شد مصوبه آذرماه گذشته این هیات بود و تغییر واحد پول ملی باید با مصوبه مجلس و در زمان ثبات اقتصادی کشور انجام شود.
در بازار امروز 31 تیرماه 96 بهای سکه یک بهار قدیم به 1 میلیون و 175 هزار تومان رسید.
بانک مرکزی در جریان قیمت گذاری ۳۹ ارز بانکی موجود در معاملات امروز (شنبه) مرکز مبادلات ارزی نرخ ۲۴ ارز ازجمله دلار و یورو را افزایش و نرخ ۱۱ ارز دیگر ازجمله پوند انگلیس را نسبت به روز چهارشنبه کاهش داد ضمن آنکه نرخ ۴ ارز نیز ثابت ماند.
تهدیدها و فرصت‌های کاهش نرخ سود بانکی برای اقتصاد شهر
شهرفردا در گفت‌وگو با سخنگوی کمیسیون اقتصادی بررسی می‌کند
پرونده کاهش نرخ سود بانکی در حالی دوباره بازگشایی شده که نگرانی‌های جدی بابت خروج سرمایه از بانک‌ها و چگونگی ادامه حیات موسسات اعتباری وجود دارد، موسساتی نظیر کوثر و ثامن که کاهش نرخ سود بانکی در سال گذشته به مشکلاتشان دامن زده است.
30 نفر زیر خط نسبی فقر قرار دارند
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: وضعیت فقر در کشور بسیار نامناسب است به گونه ای که 12 میلیون تن، زیر خط فقر مطلق قرار دارند و 25 تا 30 میلیون تن، زیر خط نسبی فقر بسر می برند