کاهش نرخ تورم نقطه‌ای و افزایش نرخ سالانه در آبان‌ماه
نرخ تورم ماهانه و نقطه‌ای در مهر ماه از سوی مرکز آمار اعلام شد که نسبت به ماه گذشته و ماه مشابه سال گذشته روند کاهشی داشته است اما نرخ تورم سالانه در این ماه همچنان با رشد همراه بوده است.
آخرین رقم مانده تسهیلات و سپرده‌های بانکی
از سوی بانک مرکزی اعلام شد
میزان مانده کل سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان مهر امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته معادل ۳۲.۸ و ۳۲.۹ درصد افزایش یافته است.
سومین اقتصاد بزرگ جهان سر به زیر شد
تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ژاپن به طور غیرمنتظره‌ای با نرخ سالانه ۱.۲ درصد منقبض می‌شود.
طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی در روزهای پایانی قرار دارد
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اتاق بازرگانی مربوط به ۵۰ سال قبل است و تلاش شده تا همه شکاف ها و مسایل و مشکلاتی که در این قوانین وجود داشته بررسی و اصلاح شوند.
دلیل عدم تحقق ۲۰۰ هزار میلیاردی بودجه چیست؟
در جلسه امروز مجلس، نمایندگان از پرداخت نشدن ۱۳ هزار میلیارد تومان درآمد بخش اشتغال انتقاد کردند، اما رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان عدم تحقق منابع تبصره ۱۴ به دلیل افزایش منابع از سوی مجلس و با وجود مخالفت‌های صورت گرفته اتفاق افتاده است؛ لذا نمایندگان در این شرایط باید مدارا کنند.
دلار جهانی سقوط کرد
انتشار آمار اشتغال ایالات‌متحده قیمت دلار را پایین کشید.
واریز حقوق‌های جدید به حساب کارمندان و بازنشستگان به اضافه معوقات
درپی تایید مصوبه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان، کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری از آبان ماه حقوق افزایش یافته دریافت می کنند و معوقه این افزایش قیمت برای مهر ماه نیز به حساب شان واریز می شود.
لزوم تمرکز بر فرارهای مالیاتی/رشد ۵۲ درصدی اظهارنامه ها
منظور عنوان کرد:
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در کشور ۵۲ درصد رشد اظهارنامه اتفاق افتاده است گفت: در استان مرکزی نیز تعداد اظهارنامه اشخاص حقیقی ۵۰ درصد رشد داشته است.
جزئیات افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
باتوجه به اینکه نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه) جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری را تصویب کردند، رئیس امور جبران خدمت سازمان اداری - استخدامی جزئیات این افزایش حقوق را اعلام کرد.
بیش از یک ماه از تغییر غیررسمی قیمت مرغ می‌گذرد و مصرف‌کنندگان مرغ گرم کامل را حدود ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب خریداری می‌کنند. افزایش قیمتی که تولیدکنندگان آن را ناشی از افزایش هزینه‌های تولید می‌دانند و معتقدند بایستی قیمت‌ مرغ اصلاح شود، ولی به نظر می رسد هنوز تصمیمی برای اصلاح قیمت صورت نگرفته و افزایش غیر رسمی قیمت مرغ، بازار این کالای پروتئینی را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.
وعده وزیر برای جاماندگان سهام عدالت / هر جامانده، ۱۰ میلیون تومان سهام عدالت دریافت می‌کند
درحالی که رسیدگی به جاماندگان سهام عدالت مراحل نهایی خود را طی می‌کند، وزیر اقتصاد در تازه‌ترین اظهار نظر خود از رقم ۱۰ میلیون تومانی به ازای هر جامانده سخن گفته است.
ابلاغ آیین نامه تعیین مرجع ایرانی یا خارجی بودن کالای مکشوفه
با امضای محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه دولت در خصوص تعیین مرجع ایرانی یا خارجی بودن کالای مکشوفه ابلاغ شد.
آخرین خبرها از اتصال کارت‌های بانکی ایران و روسیه
در راستای توافقات پولی و بانکی انجام شده بین ایران و روسیه قرار است شبکه کارت‌های بانکی ایران و روسیه به هم متصل شود که در این باره معاون بانک مرکزی ضمن اعلام اینکه تیم شبکه بانکی دو کشور در حال طراحی جزئیات این موضوع هستند، توضیحاتی ارائه کرد.
اعلام جزئيات جدید افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری که روز گذشته در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفت، در نهایت بالاتر از مبلغ پیشنهادی دولت تصویب شد و دولت نیز در این زمینه انعطاف نشان داد که بر این اساس قرار است حقوق کارمندان حدود ۳۰۰ هزار تومان و حقوق بازنشستگان حدود ۷۵۰ هزار تومان بیشتر از مبلغ پیشنهادی دولت افزایش یابد.
کاهش آسیب‌های شغلی با حضور بازرسان کار
بر اساس اعلام معاونت روابط کار وزارت کار، ۲۱ هزار کمیته حفاظت فنی در صنایع تشکیل شده و بیش از ۸۰۰ بازرس کار در سطح کشور فعالیت دارند.