برگ برنده بانک‌ها در بازارهای موازی
جا ماندن نرخ سود سپرده گذاری بانک‌ها از نرخ تورم باعث شده که در این سال‌ها بسیاری از مردم ترجیح بدهند که پول خود را برای حفظ ارزش به سایر بازارها منتقل کنند، تجربه‌ای که حالا بانک مرکزی می‌خواهد با تصمیم جدید خود آن را متوقف کند.
رئیس کل بانک مرکزی در نشست با اقتصاددانان:
رئیس کل بانک مرکزی مهار تورم را سیاست اصلی و محوری بانک مرکزی در دوره جدید اعلام کرد و گفت: سیاست فعال پولی و بانکی را در این دوره عملیاتی می‌کنیم بر همین اساس، برای مهار تورم نیز کنترل تقاضاها از ناحیه نقدینگی و خلق پول در کنار عوامل تاثیرگذار سمت هزینه در دستور کار جدی بانک مرکزی قرار دارد.
تلاش بانک‌ها برای جذب نقدینگی سرگردان مردم
در شرایطی که در روزهای گذشته خبرهایی درباره افزایش نرخ سود بانکی مطرح شده است، اظهارات و بیانیه‌های رسمی منتشر شده و برخوردهای اعلامی حاکی از آن است که این اتفاق به صورت رسمی نیافتاده، اما برخی بانک‌ها به نظر نرخ سود را بالاتر برده‌اند.
توضیح بانک مرکزی درباره توزیع اسکناس‌های جدید ۱۰۰۰ تومانی
در حالی که خبرهایی درباره توزیع اسکناس‌های ۱۰۰۰ تومانی جدید و حذف چهار صفر از آن منتشر شده بود مدیر روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد که این اسکناس‌ها در دوره‌های قبلی چاپ شده و در بازار توزیع شده‌اند اما چهار صفر از آن حذف نشده است.
رئیس کل بانک مرکزی بر این موضوع تاکید کرد که ارائه ندادن خدمات به برخی افراد به هیچ وجه صحت ندارد.
تشکیل پرونده‌ در کمیسیون اصل ۹۰ برای رسیدگی به تخلفات بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کلان
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از تشکیل پرونده‌ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات بانک‌ها نسبت به چگونگی افشا و پرداخت تسهیلات کلان و اشخاص مرتبط خبر داد.
بیش از ۷۰ درصد تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش شد
در یک ماهه نخست امسال مجموعا بیش از ۱۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های کشاورزی، ‌صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، ‌بازرگانی، خدمات و بخش‌های متفرقه پرداخت شده که ۷۶.۲ درصد معادل بیش از ۱۰۸ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تامین سرمایه در گردش در بخش‌های مختلف شده که بیشترین سهم از این تسهیلات را نیز به خود اختصاص داده است.
پرداخت تسهیلات به طرح جهش مسکن سرعت می‌گیرد
معاون بانک مرکزی ضمن اعلام پرداخت ۲۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات بابت طرح های نهضت ملی، گفت:‌ با رعایت چارچوب منابع و مصارف شبکه بانکی و رفع ایرادات سامانه وزارت راه و شهرسازی و همچنین دستور کاری که در دولت درخصوص تنوع بخشی به نحوه تامین مالی طرح جهش مسکن در جریان است، اجرای این طرح سرعت بیشتری خواهد گرفت.
ساعت آغاز به کار بانک‌ها در استان تهران اعلام شد
ساعت شروع به کار خدمات‌رسانی بانک‌ها در استان تهران ساعت ۷:۳۰ صبح تعیین شده است.
جزئیات بیشتر از دستگیری متهمان جدید سرقت بانک ملی
صبح امروز رئیس پلیس پایتخت از دستگیری چند متهم جدید در پرونده سرقت از صندوق‌های امانات بانک ملی خبر داد و حالا رییس پلیس آگاهی تهران جزئیاتی بیشتر از دستگیری این افراد را شرح داده است.
خداحافظی با دوران کارت به کارت!
پس از آنکه گام نخست قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان برداشته و دستگاه‌های کارتخوان ساماندهی شدند، بسیاری از فعالان اقتصادی برای فرار از مالیات، کارت به کارت را جایگزین پرداخت از طریق دستگاه پوز کردند اما به نظر می رسد با تفکیک حساب‌های تجاری از حساب‌های شخصی، زمان خداحافظی با دوران کارت به کارت فرا رسیده است.
صرافی‌ها و شعب ارزی کشیک بانک‌ها در تعطیلات پیش‌رو باز هستند
بانک مرکزی اعلام کرد
فعالیت شبکه صرافی‌های مجاز در روزهای جمعه و شنبه ۲۵ و ۲۶ شهریورماه با اولویت ارائه خدمات ارز اربعین به زوار حسینی استمرار دارد. همچنین شعب ارزی کشیک بانک‌های ارائه دهنده ارز اربعین در ایام تعطیل و غیرتعطیل تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۶ شهریورماه نسبت به فروش ارز به زائرین حسینی اقدام می‌کنند.
ردپای برخی دستگاه‌ها و بانک‌ها در گرانی مسکن
یک کارشناس بازار مسکن گفت: رشد قیمت مسکن در ۲۰ محله از شهر تهران که عمدتا فضای بورس‌بازی و سفته‌بازی در آن‌جا حاکم است، بر روی ۳۶۰ محله تاثیر می‌گذارد و راه حل پایان سفته‌بازی در این بازار، اعمال مالیات بر عایدی سرمایه و خانه‌های خالی است.
طرح مجلس بانک مرکزی را مستقل می‌کند؟
دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری با بیان اینکه طرح بانکداری مجلس دارای نقایص و ایرادهای ساختاری اساسی است که در صورت عدم اصلاح و تصویب آن، به احتمال زیاد نظام بانکی کشور و بانک مرکزی را دچار چالش‌های بسیاری می‌کند، گفت: با تغییراتی که در ساختار بانک مرکزی از نظر اجرایی در این طرح ایجاد شده، نمی‌توان انتظار استقلال بانک مرکزی را داشت.
میزان سپرده‌ و تسهیلات بانکی اعلام شد
میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان فروردین ماه سال جاری نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته معادل ۴۲.۴ و ۴۸.۴ درصد افزایش یافته است.