پاساژ 5 طبقه نوساز میزبان کسبه پلاسکو
نایب رئیس اتاق اصناف از انتخاب پاساژی پنج طبقه و نوساز در خیابان جمهوری برای اسکان کسبه آسیب‌دیده ساختمان پلاسکو خبر داد و گفت: دو نقطه دیگر نیز در حوالی جمهوری انتخاب شده که به زودی و طی ماه جاری همه کسبه خسارت‌دیده ساختمان پلاسکو تا آماده شدن سرقفلی خودشان در این مکان‌ها اسکان داده می‌شوند.
حادثه پلاسکو اتفاق غم‌انگیزی بود که نه تنها زنگ خطر را برای بسیاری از ساختمان‌های قدیمی کشور به صدا در آورد که هشداری برای مسئولان در جهت ایمن سازی شهرکها و نواحی صنعتی به حساب می‌آید، شهرک‌هایی که فقط ۲۰ درصد آنها دارای حداقل امکانات ایمنی هستند.
شورای نگهبان مصوبه برنامه ششم درباره نظارت دولت بر شهرداری ها را رد می کند
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با «شهرفردا»:
کولیوند گفت: در برنامه ششم توسعه نظارت بر مسائل مالی شهرداریها ، هلال احمر و تامین اجتماعی به دیوان عدالت اداری واگذار شد، این در حالیست که این بند از برنامه با احتمال زیاد با اخطار 58 قانون اساسی از سوی شورای نگهبان مواجهه خواهد شد.
چرا رشد اقتصادی را نمی بینیم ولی تورم را می بینیم؟
یکی از مسائلی که تقریبا همه دولتها با آن روبرو هستند این واقعیت است که توده مردم نسبت به آمارهایی که اعلام می‏شود بدبین هستند و نسبت به صحت آنها اطمینان ندارند. به طور مشخص هر وقت که رقم تورم اعلام می‏شود بسیاری از مردم رقم واقعی تورم را خیلی بالاتر می دانند و معتقدند که در زندگی روزمره با ارقام بالاتری مواجه هستند. در قضیه رشد اقتصادی هم مسئله بدتر است و به شرحی که خواهد آمد بسیاری از مردم آن را در حالت عادی احساس نمی کنند.
حدود 25 درصد از واحدهای تجاری و تولیدی ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه بوده‌اند که بعضاً به‌دلیل پایین اعلام کردن سرمایه برای عدم پرداخت حق بیمه واقعی، دارای پوشش‌های ناکافی از 50 میلیون تومان تا چند صد میلیونی بوده‌اند که جمعاً از سوی شرکت‌های بیمه کمتر از 40 میلیارد تومان تعهد برای این ساختمان تجاری و تولیدی بیمه شده است.
تولیدی‌های پلاسکو وام 100 میلیونی با بهره 4 درصد  می گیرند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌های این وزارتخانه برای تولید‌ی‌ها و کارگران بیکار شده پلاسکو گفت: به دارندگان کارگاه‌های تولیدی در پلاسکو با هماهنگی استانداری وام 100 میلیونی با بهره 4 درصد داده می‌شود.
رئیس دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری عنوان کرد
رئیس دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری گفت: تلاش برای ساختن شهرهایی که از لحاظ اقتصادی، پر رونق، از منظر فرهنگی، پر جنب و جوش، به لحاظ اجتماعی، منسجم و از نظر زیست‌محیطی، ایمن و پایدار باشند؛ رسالتی است که بر دوش جامعه علمی و اجرایی کشور است.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش 2 هزار تومانی شقه بدون دنبه نسبت به هفته گذشته خبر داد.
گردشگری، کارآفرینی و تحول در اقتصاد شهرهای کوچک
«شهرفردا» منتشر کرد
گسترش گردشگري باعث روي آوردن مردم به فعاليت هاي سازنده و رونق اقتصادي و كاهش فقر مي شود كه گسترش خدمات اجتماعي و رشدسرمايه گذاري را در مناطق شهرهای کوچک در پي خواهد داشت.
ثبت‌نام ۶۵۰ هزار بانوی جویای شغل در مراکز کاریابی
مشاور وزیر کار در امور بانوان با اشاره به ثبت نام حدود ۶۵۰ هزار زن جویای کار از سراسر کشور در مراکز مشاوره شغلی و کاریابی گفت: حدود۱۰۰هزار نفر از این تعداد به کارگمارده شده‌اند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه اگر ۴ میلیارد دلار هم به دولت داده شود باز هم اقدامی در جهت اشتغالزایی صورت نمی گیرد گفت: طرح برداشت ۱.۵ میلیارد به خاطر برنامه ششم متوقف شده، دولت حتی یک ریال از منابع حذف یارانه را به اشتغال اختصاص نداد.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران میانگین رقم قبض‌های تلفن را رقمی بین ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان و در تهران رقمی حدود ۹۰۰۰ تومان اعلام کرد.
رییس انجمن فروشندگان سیم کارت، گوشی موبایل و تجهیزات جانبی با اشاره به شرایط بازار آیفون در ایران، گفت: در چنین شرایطی واقعا نمی‌دانم چرا مردم به جای برندهای مختلف از آیفون استفاده می‌کنند.
درآمد 4613 تومان در هفته «شغل» حساب شد
گستره افراد شاغل طبق گزارش رسمی از نتایج آمارگیری نیروی کار در تابستان 95 با شگردهای جالبی افزایش یافت تا همچنان نرخ واقعی صفوف بیکاران در کشور پنهان بماند.
ترکیب شورای عالی کار که در حال حاضر به صورت متعادل بین شرکای اجتماعی تقسیم شده، در لایحه اصلاح قانون کار شاهد افزایش سهم دولت به دو برابر گروه های کارگری و کارفرمایی است.