مهلت وام کمک ودیعه مسکن تا پایان شهریور تمدید شد
با مصوبه بانک مرکزی، مهلت اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ تمدید شد.
شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد
تا خرداد ماه امسال انجام می‌شود
تاکنون ۳۴۱ هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله‌ی اجرا رسیده و برنامه شناسایی اراضی دولتی و خصوصی به منظور اجرای پروژه‌ها در سال ۱۴۰۲ آغاز شده که تا خرداد امسال انجام می‌شود.
تفاهم ایرلاین‌ها برای ساماندهی پروازهای نوروزی
به گفته سخنگوی هما، تفاهم‌نامه‌ای بین این شرکت و چهار ایرلاین دیگر منعقد شده تا در صورت بروز مشکل برای هواپیمای یک ایرلاین، شرکت‌های دیگر بتوانند به مسافران خدمات ارائه دهند.
مسکن تدریجی؛ طرح جدید خانه‌دار کردن مردم
طرح خانه‌دار کردن مردم درقالب نهضت ملی مسکن در استان هرمزگان به این صورت اجرا می‌شود که بخشی از واحد مسکونی تا درصدی از پیشرفت، احداث و به متقاضی واگذار می‌شود. فرد می‌تواند به میزان توان مالی و تسهیلات بانکی مابقی خانه را به تدریج تکمیل کند.
پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار از نیمه اسفند
معاون حمل نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه به دستور وزیر، نشست کارگروه اجرایی ستاد سفرهای نوروزی به طور مستمر تشکیل می شود، از شروع پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی قطار از اواسط اسفندماه خبر داد.
مسکن ملی تهران خرداد افتتاح می‌شود؛ به سه شرط
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بیش از ۷۸۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان تهران به مرحله اجرا رسیده که ۲۳۰۰ واحد غالبا در مراحل پیشرفت بالای ۷۰ درصد قرار دارد و در صورتی که زیرساخت های خدماتی، تسهیلات و آورده متقاضیان به موقع تزریق شود در خردادماه ۱۴۰۲ شاهد افتتاحاتی در این زمینه خواهیم بود.
ساماندهی ۱۰۵ هزار خانوار عشایری در کشور
معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران خبر داد:
معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران از ساماندهی ۱۰۵ هزار خانوار عشایری در کشور خبر داد.
خانمی که کشف حجاب کرد، رد صلاحیت نشده بود
سازمان نظام مهندسی:
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حسب قانون برای مجمع این سازمان شرط استعلامی وجود ندارد، لذا خانمی که در جریان انتخابات کشف حجاب کرد، ردصلاحیت نشده بود و در حال استفاده از فرصت معرفی خود بوده است.
توافق با اژدها، چین را به خطوط ریلی ایران برمی‌گرداند؟
به گفته یکی از مدیران پیشین راه‌آهن، به‌دنبال توافق ۲۵ ساله ایران و چین، این دو کشور می‌توانند در زمینه برقی کردن خط ریلی تهران - مشهد که پیشتر ناتمام مانده بود، همکاری کنند.
حکم تخریب ساختمان‌های غیرمجاز در حریم دکل‌های برق صادر شد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با انتقاد از عملکرد برخی سازمان‌ها در ارائه مجوز ساخت و ساز بدون رعایت حرائم شبکه های برق گفت: طبق قانون و به دلیل امکان بروز آسیب، هرگونه ساخت و ساز در حریم خطوط انتقال برق ممنوع است، اما سازمان‌های صادر کننده مجوز در برخی موارد توجه کمتری به این موضوع دارند.
هواپیماهای چین وارد ناوگان ایران می‌شوند؟/ امکان ساخت فرودگاه در ایران توسط چین
یک کارشناس حوزه حمل‌ونقل هوایی گفت که به‌دنبال برنامه توافق ۲۵ ساله ایران و چین، اگرچه در بخش حمل‌ونقل تنها به حوزه صنعت هوایی، طراحی، تولید و انتقال تکنولوژی اشاره شده است اما یقیناً باید از ظرفیت‌های فاینانس لیزینگ، تامین مالی و سرمایه‌گذاری و اجاره هواپیما استفاده کرد.
تمامی فرودگاه‌های کشور باز است/ مسافران پیش از حرکت به‌ سمت فرودگاه تماس بگیرند
مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت تمامی فرودگاه‌های کشور عملیاتی است اما مسافران حتما پیش از عزیمت به فرودگاه‌ها با شماره ۱۹۹ در سراسر کشور تماس بگیرند و از وضعیت پروازشان مطلع شوند.
به‌دنبال بارش برف و باران، در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت، تردد روان جریان دارد و در آزادراه قزوین-کرج، ترافیک سنگین است.
فرودگاه مهرآباد از احتمال تاخیر یا لغو تعدادی از پروازهای خروجی از این فرودگاه به‌دلیل شرایط نامناسب جوی فرودگاه‌های مقصد خبر داد.
یک کارشناس مسکن گفت: مالیات بر عایدی سرمایه یکی از پایه‌های مهم مالیاتی است که به کاهش اختلاف طبقاتی و کنترل سوداگری‌های مخرب در املاک و خودرو منجر می‌شود و دولت باید اعمال این سیاست را از دلالان دانه درشت آغاز کند.