برقراری پروازهای
پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" از تهران به مقصد استانبول که در پی شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود، با دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی ترکیه از روز ۲۳ تیرماه سال جاری مجدداً برقرار خواهد شد.
قیمت اوراق مسکن باز هم افزایش یافت
قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن که پس از افزایشی چشم گیر در اردیبهشت ماه، مجددا کاهشی شده بود، دوباره اوج گرفته است به طوریکه آخرین قیمت (قیمت اوراق خرداد امسال) بیش از ۷۶ هزار تومان است.
از پذیرش مسافران بدون ماسک معذرویم
مدیر کل مسافری سازمان راهداری:
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: با وجود این که در گذشته نیز استفاده از ماسک را تاکید و اجباری کرده بودیم اما با توجه به دستور رئیس جمهور، از این به بعد از پذیرش مسافران بدون ماسک در پایانه‌های مسافربری و ناوگان جاده‌ای بین شهری معذرویم.
جزئیات  پرداخت تسهیلات کرونایی برای شرکت‌های ریلی
معاون راه آهن به ایسنا اعلام کرد
معاون مسافری شرکت راه آهن اعلام کرد: حدود ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره برای شرکت‌های ریلی در نظر گرفته شده که در سریع‌ترین زمان ممکن این کار انجام خواهد شد.
نشانه های افت بازار مسکن در تیر ماه
اولین داده های قیمتی از بازار مسکن شهر تهران افت هفت درصدی نرخ های پیشنهادی را نشان می‌دهد؛ در شمال تهران سرعت رشد ماهیانه از ۲۲ درصد به ۳.۵ درصد رسیده است.
دریافت گواهی‌های پایان کار ساختمانی غیرحضوری شد
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از عملیاتی شدن دریافت غیر حضوری گواهی‌های پایان کار ساختمانی خبر داد.
کدامیک از مناطق پایتخت محدوده ارتفاع ساخت دارند؟
ساخت و ساز در برخی از مناطق پایتخت باید با محدودیت ارتفاع انجام شود و این قانون متأثر از موضوع میراثی و امنیتی است.
نبض بازار مسکن در ۲۲ منطقه پایتخت
آمار از افت ماهیانه معاملات مسکن در ۱۳ منطقه از شهر تهران حکایت دارد و با اینکه خرید و فروش در ۹ محدوده از جمله منطقه یک با رشد مواجه بوده، شاخص قیمت در نقاط پر تقاضا از رشد میانگین کل پایین تر بوده است.
میانگین هر متر مربع مسکن در تهران از ۱۷ میلیون به ۱۹ میلیون تومان رسید
دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در جدیدترین گزارش خود از افزایش ۲ میلیون تومانی مسکن در هر متر مربع در تهران خبر داده است.
آخرین مهلت تکمیل اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن اعلام شد
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:
قائدی گفت: متقاضیانی که از طریق پیامک در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند تا ۶ تیر برای تکمیل اطلاعات فرصت دارند.
پرواز تهران – منچستر راه‌اندازی شد
مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد: پرواز برنامه‌ای تهران – منچستر از ۱۴ تیر ماه و در روزهای شنبه هر هفته انجام می‌شود و مسافران می‌توانند از طریق سایت، سامانه تلفنی این شرکت، دفاتر فروش هما یا آژانس‌های معتبر در ایران نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.
مرز میرجاوه از امروز به طور کامل باز شد
گمرک اعلام کرد
سخنگوی گمرک گفت: از صبح امروز (۳۰ خرداد) با پذیرش ۴۵ کامیون محموله صادراتی ایران از سوی پاکستان، محدودیت‌های تردد کالای تجاری از این مرز برداشته شد.
ارزیابی کرونایی ایرلاین‌ها و فرودگاه‌ها از مسافران
برای از سرگیری پروازها انجام می‌شود
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: برای از سر گرفتن پروازها و نیز ارزیابی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شرکت‌های هواپیمایی و فرودگاه‌ها، از مسافران نظرسنجی می شود.
تاثیر پسا کرونا بر افزایش یا کاهش قیمت بلیت هواپیما
شیوع گسترده و پاندمی بیماری کووید ۱۹ موجب شده است که بسیاری از کارشناسان فعال در صنعت هوانوردی درخصوص افزایش یا کاهش قیمت بلیت هواپیما در دوران پسا کرونا اظهارنظر کنند.
آمادگی مشروط برای الکترونیکی کردن ۴ آزادراه + مسیرهای اضافه
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور از آمادگی کامل برای الکترونیکی کردن عوارض چهار آزادراه که نصب تجهیزات آن هم به پایان رسیده است، خبر داد و گفت: همه این مسائل بستگی به این دارد که مردم عوارض الکترونیکی آزادراه‌های خود را پرداخت کنند تا سرمایه‌گذاران نسبت به اجرای طرح الکترونیکی کردن عوارض آزادراهی ترغیب شوند.