فعالان بازار مسکن از حرکت این بازار به سمت خروج از رکود سخن می گویند. رکودی که چند سالی دامن این بازار را گرفته بود. اکنون گفته می شود نشانه های بهبود وضعیت خریدو فروش خانه در تهران و دیگر شهرهای کشور دیده می شود.
زمین مشمول مالیات جدید نمی‌شود
شهر فردا گزارش می‌دهد
به دنبال اعمال مالیات 10 درصدی واحدهای نوساز و انتقاد کارشناسان مبتنی بر امکان خروج سرمایه از بخش مسکن معاون سازمان امور مالیاتی، زمین را از مالیات های جدید کنار گذاشت.
اختلاف قابل توجه میان قیمت پیشنهادی و قطعی آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز در منطقه 4 نشان می‌دهد انتظار فروشندگان برای افزایش قیمت بیش از نرخ تورم نسبت به قیمت معاملات سال گذشته، بیجا و غیر قابل تحقق است.
افزایش 70 درصدی عوارض واحد‌های مسکونی و تجاری
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن گفت: با توجه به افزایش قیمت معاملاتی از سوی وزارت اقتصاد و دارایی نرخ عوارض واحد‌های مسکونی و تجاری ۱۵ تا ۷۰ درصد رشد داشته است.
رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران در گفت‌وگو با شهرفردا:
رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان گفت: 1700 واحد مسکن مهر پردیس تا ماه آینده قابل بهره‌برداری است و تامین آب و گاز با گرفتن انشعاب از لوله‌های حاشیه امکانپذیر شد، با این وجود هنوز مترو پردیس در دستور کار دولت نیست.
گرانی در بازار رهن و اجاره رکورد زد/ افزایش 35 تا 40 درصدی اجاره بها در پایتخت
شهر فردا گزارش می‌دهد
در حالیکه بازار خرید و فروش مسکن همچنان در رکود به سر می‌برد تقاضا به سمت بازار رهن و اجاره هدایت شده و در آستانه فصل جابه‌جایی شاهد افزایش 35 تا 40 درصدی اجاره هستیم.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین با اشاره به اینکه تمام هدف سازمان نظام مهندسی بالا بردن عمر ساختمان‌ها است، گفت: عمر متوسط مسکن 30 سال است و این در حالی است که نرخ استهلاک مسکن 3.2 در سال است.
تهران به امید
شهر فردا گزارش می‌دهد
سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام کرد: تهران با گودبرداری‌های 70 متری، رکورددار عمیق‌ترین گودبرداری‌های جهان شد، گود برداری‌هایی که با انگیزه تامین جای پارک خودرو ایجاد شده اند.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: تعطیلات عید فطر دو سال پیش ترافیک خیلی سنگینی در جاده کرج ایجاد شده بود که موجبات خستگی و تصادف جاده‌ای را فراهم کرد.
90 درصد خانه‌ اولی‌ها هنوز خانه نخریده‌اند/ رونق کوچک متراژها در نیمه دوم سال
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با شهر فردا:
90 درصد خانه‌اولی‌ها برخلاف اتمام زمان سپرده‌گذاری هنوز موفق به خرید آپارتمان مورد نظر خود نشده‌اند و جز تلنگری به بازار مسکن تغییری در معاملات خرید وفروش ایجاد نشده است.
بیش از ۵۰ درصد تاخیر در پروازهای اردیبهشت ۹۶ ثبت شد
طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری بیش از ۵۰ درصد پروازهای انجام شده در اردیبشهت ماه ۱۳۹۶ در فرودگاه مهرآباد با تاخیر انجام شده است.
در حالی‌ که گفته می‌شد قیمت مسکن بعد از انتخابات ریاست جمهوری افزایشی خواهد بود، گزارش‌ها حاکی از این است که قیمت‌های امسال با قیمت‌های سال گذشته به دلیل نبود متقاضی جدی و پایین بودن قدرت خرید تغییری نداشته است.
وقتی لاکچری‌های مسکن معادله‌های بازار را بهم می‌زنند
شهر فردا گزارش می‌دهد
واحد لاکچری، مستر خواب‌ها، متریال ایتالیایی و ویوی ابدی از مشخصات واحدهای مسکونی است ،که با هشتک "#" لوکس این روزها هم در بازارهای الکترونیک مسکن و هم در منوهای فعال، مشاوران املاک به وفور دیده می‌شود.
الگوهای فرهنگی رویارویی با
شهر فردا بررسی می‌شود
مقایسه‌های "عبرت آموز" گرنفل و پلاسکو با تمرکز بر جنبه‌های مختلف ماجرا این روزها بازار داغی دارد اما جدا از ابعاد فنی و مدیریتی دو حادثه، نقش مردم، خبرگزاری‌ها و شبکه‌های مجازی دو کشور نیز قابل توجه است، آیا انگلیسی‌ها هم به اندازه ما سلفی گرفتند و جوک ساختند و شایعه رواج دادند؟
عضو هیات مدیره شهرهای جدید با بیان این‌که تداخل اجرای مترو هشتگرد با پل حصارک باعث ایجاد وقفه‌ در کار شده است گفت: قطعا تا دهه فجر امسال مترو هشتگرد افتتاح می‌شود.