در حالی که مقامات ارشد دولت بیشتر خرابی ها و کشته های زلزله کرمانشاه را مربوط به مسکن مهر عنوان کرده بودند، قائم مقام آخوندی کشته های مسکن مهر را صرفا ۲ نفر اعلام کرد.
زلزله به راه‌های استان کرمانشاه چه میزان خسارت زده است؟
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که میزان خسارت‌های وارد آمده به راه‌های استان کرمانشاه تا به امروز 17 میلیارد تومان براورد شده است، گفت: نصب گالری‌ها و ایمن سازی جاده ها در برابر ریزش کوه هزینه‌های ساخت را به شدت افزایش می دهد اما در مناطق حساس این هزینه‌ها رامی پردازیم.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از انجام بیش از ۵۰۰ پرواز فوق العاده، انتقال ۲۷۸ نفر مصدوم و ۸۷۸ تن بار از روز دوشنبه خبر داد.
بررسی قانون جدید اصلاح نظام مهندسی در مجلس
عضو کمیسیون عمران گفت: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و تدوین قانون جدیدی برای اصلاح مسائل مربوط به نظام مهندسی است.
یک عضو سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که تهران در برابر زلزله تسلیم محض است گفت: بساز و بفروش‌ها از کار می‌زنند؛ شهرداری‌ها برای منافع خودشان مقررات را نادیده می‌گیرند؛ سازمان نظام مهندسی به بنگاه تجاری تبدیل شده و در این شرایط وزارت راه و شهرسازی فقط روی بخش راه تمرکز کرده است.
حدود ۹۰ درصد ساختمان‌های استان تهران از سوی افراد فاقد صلاحیت ساخته شده است، به همین دلیل نمی‌توان اطمینان داد که این ساخت و سازها از استاندارد لازم برخوردار هستند.
نوسازهای فرسوده و آبی که به آسیاب زلزله ریخته شد!
گزارش شهر فردا از مقاوم‌سازی شهری
14 سال پیش وقتی زلزله بم 70 هزار کشته و زخمی به جا گذاشت ،گمان می کردیم استاندارهای ساخت وساز و مقاوم سازی شهرها تاب آوری در مقابل زلزله را خواهند آموخت اما حالا نوسازهای فرسوده با بیشترین تخریب بنا قوز بالای قوز نظام شهری شده اند.
در مسکن مهر از نظام مهندسی درخواست مجری و ناظر نشد
رئیس سازمان نظام مهندسی تهران با تأکید بر اینکه این سازمان در جریان چگونگی ساخت واحدهای مسکن مهر نبوده و نیست، گفت: برای ساخت مسکن مهر از سازمان نظام مهندسی درخواست مجری و مهندس ناظر نشد.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از اختصاص ۵ پرواز فوق‌العاده به به فرودگاه‌های مناطق زلزله زده خبر داد.
راه‌های مناطق زلزله‌زده باز و تردد امکان‌پذیر است
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا این لحظه بخش اعظم راه‌ها باز شده و تردد و امدادارسانی امکان‌پذیر است.
سید حمید موسوی سرپرست اداره کل معماری و ساختمان شد
انتصاب در معاونت شهرسازي و معماري شهرداري تهران
طی حکمی از جانب مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران،سید حمید موسوی به عنوان سرپرست اداره کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران منصوب شد.
گزارش شهرفردا از سابقه طرح فروش مسکن متری
طرح مسکن متری با هدف خانه‌دار شدن طبقات کم درآمد در بدنه دولت مطرح شده تا براساس آن متقاضی بتواند با خرید چند متر از یک ملک آن را تصرف کرده و در طول زمان ساخت متراژ خریداری شده خود را ارتقاء دهد اما آیا این طرح با توجه به سابقه آن به خانه‌دار شدن تهرانی‌ها منجر می‌شود.
مسکن در حالی دوره پیشارونق را سپری می کند که بررسی کارنامه قیمتی در این بازار نشان می دهد طی ۲۴ سال اخیر به رغم باور عمومی ، مسکن همواره بازاری سودده برای سرمایه گذاران نبوده است.
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور را تشریح کرد.
گزارش شهرفردا از وضعیت بازار مسکن
بررسی آمار خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد برخلاف دوره‌های قبل، رونق بخش مسکن اینبار توسط قشر متوسط صورت می‌گیرد که با خوف و رجاء وارد بازار می‌شوند و با هرگونه شوک قیمتی یا هدایت نامناسب مشاوران املاک، برای مدت نامعلومی بازار را ترک خواهند کرد.