چه کسانی از مالیات بر اجاره املاک معاف هستند؟
مالیات بر درآمد اجاره املاک، یکی از انواع مالیات بر درآمد است که به دو نوع مالیات اجاره دست اول و اجاره‌داری دست دوم تقسیم می‌شود. براین اساس، محل سکونت افراد تحت تکفل، محل سکونت پدر، مادر، فرزند و...، شخص حقیقی که درآمدی ندارد، از پرداخت مالیات بر درآمد اجاره املاک معاف هستند.
طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد مناسب‌ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌اکنون در این دوره قرار داریم.
پایتخت از طرح ملی مسکن حذف شد
گزارش شهرفردا از ثبت نام طرح مسکن ملی
پس از حذف 43 درصدی اهالی پایتخت از یارانه معیشتی ،در حالی که وزیر راه و شهرسازی پیش از این اعلام کرده بود واحدهای تهرانسر در قالب طرح ملی مسکن واگذار خواهند شد، معاون مسکن وی از حذف پایتخت در این طرح خبر داد.
رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری اعلام کرد که در پی اصلاح قیمت بنزین مسلما شاهد افزایش تقاضا برای سفرهای مردمی با اتوبوس خواهیم بود که هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و قیمت بلیت اتوبوس گران نمی‌شود.
قیمت خانه در تهران پس از یک ماه ثبات، مجددا روند نزولی به خود گرفت و در آبان ماه ۱.۸ درصد نسبت به مهرماه کاهش یافت.
قیمت مسکن در کدام مناطق تهران کاهش یافت؟
قیمت مسکن در ۱۱ منطقه تهران کاهش یافت.
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه فرهنگیان برای ثبت نام جهت خانه‌دار شدن دو هفته زمان دارند، گفت: منابع مالی مسکن بخشی از فرهنگیان در قالب تسهیلات بافت فرسوده تأمین خواهد شد.
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: قیمت خانه در مناطق مصرفی تهران در حال کاهش است و این نشان می‌دهد بازار به سمت واقعیت حرکت می‌کند.
گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که قیمت‌ها در بازار اجاره نسبت به شهریورماه تا ۲۰ درصد کاهش یافته اما نسبت به زمان مشابه سال قبل تا ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ مستاجران نیز به دلیل نگرانی از تحمیل هزینه‌های بیشتر اقدام به تمدید قرارداد می‌کنند.
افزایش چراغ خاموش جمعیت شهرهای جدید پایتخت
گزارش شهرفردا از وضعیت اجاره بها در تهران
افزایش تعداد معاملات اجاره در مهرماه نسبت به شهریور که ماه پایانی فصل جابه جایی به شمار می آید نشان دهنده انتظار مستاجران برای به کف رسیدن میزان اجاره هاست که گفته می شود تا 50 درصد افزایش ارزشی یافته است.
مهم ترین برنامه دولت برای خانه دار کردن مردم کلید خورد
گزارش شهرفردا از اقدام ملی تولید مسکن
جزئیات طرح اقدام ملی تولید مسکن و چگونگی ثبت نام در این طرح برای اقشار آسیب‌پذیر در استانهای مختلف از امرور آغاز شد.
تخلیه حباب مسکن در شهرهای بزرگ آغاز شد
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون عمران گفت : موج کاهش قیمت مسکن که از شهریور ماه در پایتخت آغاز شده بود به شهرهای بزرگ هم رسید
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ۸۴۰ هزار زائر در عراق باقی مانده که برای بازگرداندن آنها نیازمند ۳۹۶ هزار سرویس اتوبوس هستیم.
چه مسیرهایی برای انتخاب راهپیمایی اربعین وجود دارد؟
یادداشتهای یک زائر// دکتر جعفرقادری عضو هیات علمی دانشگاه شیراز
برای راهپیمای اربعین و حرکت به سمت کربلا مسیرهای وجود دارد که عبارتند از مسیر نجف کربلا، مسیرهای کوفه به نجف،مسیر بغداد و کاظمین به کربلا،مسیر حله تا کربلا وجود دارد.
افزایش۱۰۰ درصدی ناوگان اتوبوس برای انتقال زائران
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از افزایش ۱۰۰ درصدی ناوگان اتوبوسی درپی تقاضای بالای زوار اربعین در روزهای ۲۵ تا ۲۸ مهرماه خبر داد.