رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: از ابتدای سال حجم معاملات مسکن با کاهش روبرو شده و این میزان در آذر و دی ماه امسال در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.
بازار مسکن و همچنین اقتصاد کشور در ایستایی عمیقی به سر می‌برند‌. بعضی از کارشناسان رکود فعلی مسکن را عادی می‌دانند و معتقدند دلیل اصلی رکود، وجود واحدهای خالی فراوان و زیادی عرضه مسکن است‌.
ساختمان آلومینیوم،بازار و لاله زار را دریابید
مدیر سابق محور فرهنگی تاریخی تهران، حادثه پلاسکو را یک زنگ هشدار برای آینده می‌داند و می‌گوید: این اتفاق هشدار است برای همه‌ هشدارهایی که دادیم و کسی توجه نکرد و حالا باید منتظرِ بزرگ‌تر بودن فاجعه‌ها در ساختمان‌هایی باشیم که حجم گسترده‌تری دارند.
رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که تا یک دهه آینده ۷۰ درصد معاملات بخش مسکن از طریق فضای مجازی انجام می‌شود گفت: نمی‌توان جلوی پدیده‌های نوین را سد کرد، بنابراین باید آنها را به عنوان یک واقعیت بپذیریم و از ظرفیت آنها در جهت رونق اصناف استفاده کنیم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که ارزش ۳۰ هزار متربربع فضای تجاری ساختمان پلاسکو با احتساب اقلام موجود در آن حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود، گفت: در بحث بازدارندگی از فعالیت مجتمع‌های تجاری باید قوانین جدیدی وضع شود.
آب و برق منطقه حادثه دیده پلاسکو برقرار است
وزیر نیرو گفت: با تلاش‌های صورت گرفته آب و برق مورد نیاز برای آواربرداری و ساکنین اطراف منطقه حادثه تامین شده است.
مدير پژوهشكده علوم زمين به «شهر فردا» خبر داد
عضو كار گروه تخصصي زلزله گفت:بیش از 5.3 درصد تهران را بافت فرسوده با 3هزار و 268 هکتار شامل می شود که بدون شک کاندید بروز فجایعی نظیر پلاسکو است و لازم است پس از چنین حادثه ای اراده ونگاه مدیران کشور به نوسازی بافت فرسوده از عزم جدی تری برخوردار باشد.
خانه های نوساز منطقه هفت چند؟
قیمت آپارتمان نوساز در منطقه هفت تهران از متری 3 میلیون و 200 هزار تومان تا هر متر 11 میلیون تومان اعلام شده است.
سرمایه گذاری در بخش مسکن 0.8 درصد رشد یافت
مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان این که بازار مسکن در مرحله خروج از رکود است، گفت: نرخ رشد سرمایه گذاری در ساختمان‌های شروع شده نیز در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 0.8 درصد مثبت شده است.
تمرکز بر زنده نجات دادن محبوس‌شدگان آوار پلاسکو
معاون عمران وزیر کشور تاکید کرد
معاون عمران وزیر کشور گفت: حجم زیاد و سنگین آوار شرایط سختی را در منطقه پلاسکو ایجاد کرده است.
اطلاعات مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌هـای معـاملات ملکـی در شـهر تهـران در تابستان سال ۱۳۹۵ در حدود ۴ میلیون و ۵۴۱ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۷۷ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۰.۲ درصد کاهش داشته است.
برج‌سازی در تهران چه هزینه ای دارد؟
وزیر راه‌وشهرسازی هزینه‌های ناشی از بلند مرتبه‌سازی‌های بی‌ضابطه برای آینده شهر تهران را تشریح کرد و «مرتفع‌سازی در کریدورهای هوایی پایتخت» را مهم‌ترین مشکل حل نشدنی برای بهبود وضعیت زیست محیطی در این کلان‌شهر اعلام کرد.
از کل ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۶۱ واحد افتتاح و یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۰ واحد تحویل متقاضیان شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا کنون ۱۶۰ هزار نفر برای دریافت وام خانه اولی‌ها پس انداز کرده‌اند که از این طریق ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری شده است.
وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که سه سال پیش برخی دوستان شفیق پیشنهاد ساخت ساختمان ۱۰۰ طبقه را به بنده دادند، گفت: بلندمرتبه سازی در ایران هزینه از جیب ملت است.