رسیدگی به پروژه ماهان بهارستان در مجلس  کلید خورد
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: بلاتکلیف رها کردن متقاضیان پروژه ماهان بهارستان بعد از 5 سال در کمیسیون شوراهای مجلس پیگیری می شود.
شعله خرید و فروش و اجاره مسکن در حال خاموشی
اطلاعات مرکز آمار نشان می دهد به رغم پیش بینی ها حجم معاملات مسکن میل کاهشی پیدا کرده و به نظر می رسد بازار داغ اجاره هم که در تابستان امسال به بخت مالکان حسابی تاخته بود ،از نفس خواهد ایستاد .
تعمیر و ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان آغاز شد
سرپرست مدیریت تامین مسکن کمیته امداد استان تهران:
سرپرست مدیریت تأمین مسکن کمیته امداد استان تهران به بیان برنامه های عمرانی این نهاد در سال ۹۶ پرداخت.
دستور نقشه «شهرداری شیشه‌ای» به ترکیب جدید مدیریت شهری پایتخت ارائه شد. فاز اول انتشار عمومی اطلاعات شهری باارزش، «افشای کاربری‌» املاک موجود در تهران عنوان شده است که برای تحقق آن باید امکان «دسترسی نامحدود» همه شهروندان به داده‌های سامانه استعلام طرح تفصیلی فراهم شود. دو عضو شورای پنجم، راه مهار ساخت‌و‌سازهای رانتی و انسداد مسیر اخذ مجوزهای مغایر با ضوابط بالادست را اطلاع عمومی از ریز کاربری‌ها و میزان تراکم مجاز می‌دانند. دیده‌بانی عمومی ساخت‌وسازها از دوربین طرح تفصیلی، «بازدارندگی» نسبت به انحراف از ضوابط ایجاد می‌کند.
رفع ابهام از شرط ارائه سند برای تسهیلات مسکن
بانک مسکن با ارسال بخشنامه‌ای به شعب خود در سراسر کشور، ابهام مهم برای پرداخت تسهیلات خرید مسکن را برطرف کرد.
چگونه لیزینگ، بازار مسکن در چین و یونان را تکان داد؟
اختصاصی شهرفردا
بررسی الگوهای جهانی نشان می دهد زمانی بازار مسکن تغییر جهت خواهد یافت که قدرت خرید عامه مردمی با استفاده از منابع مالی ترکیبی نظیر وام های رهنی ،امکان لیزینگ و پیش خرید تقویت شده و رشد سایر بخش های اقتصادی همراه با نظارت بر عملکرد مشاوران املاک و همچنین نوسازی بافت فرسوده در دستور کار قرار گیرد.
3 گره کور احیای بافت فرسوده/نوسازی پلاک به پلاک الگوی صحیحی برای احیاء نیست
گزارش شهرفردا از موانع نوسازی بافت فرسوده
انتقاد رئیس جمهور از روند کند احیای بافت فرسوده باعث شد وزیر پیشنهادی از شناسایی و احیای سالانه 700 محله در بافت های فرسوده سخن بگوید، بافتی که با وجود داشتن زیرساخت‌های شهری سرعت دادن ساخت و ساز در آن از ساختن خانه در بیابان سخت تر نشان می دهد.
مسکن مهر؛ ثروت ملی یا سربار ملی!
گزارش شهرفردا از خانه‌هایی که به تعبیر رئیس جمهور در بیابان ساخته شد
مسکن مهر پروژه‌ای با بیش از 450 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ملی است که چندان محبوبیتی در میان دولتی‌ها ندارد و دائم فصل الخطاب عتابهاست آنچنان که رئیس دولت از وزیر راه و شهرسازی‌اش می‌خواهد به جای ساخت خانه در بیابان به بافت فرسوده بیندیشد.
تخفیف 20 درصدی به استفاده کنندگان ازطرح ETC
معاون دفتر نظارت بر بهره‌داری از آزاد راه‌ها مطرح کرد
معاون دفتر نظارت بر بهره‌داری از آزاد راه‌ها با اشاره به فراخوان جدید وزارت راه برای اجرای طرح ETS در آزادراه‌ها گفت: حدود 77.5 درصد از آزادراه‌های کشور با مشارکت بخش غیر دولتی و بانک‌هاساخته شده است.
پشت پرده افزایش قیمت مسکن مهر
یک مقام مسئول اعلام کرد
یک مقام مسئول گفت: قیمت مسکن مهر پردیس، به هیچ وجه از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت نگرفته و این مسأله، زیاده خواهی برخی از انبوه سازان است.
پرواز برگشت حجاج از خانه خدا تغییر خواهد کرد
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه تاکنون ۶۰ درصد حجاج به خانه خدا اعزام شده‌اند، گفت: امروز ۱۴ پرواز برای اعزام زائران در ۶ فرودگاه انجام می‌شود.
استقبال از اتوبوس بین شهری 60 درصد سقوط کرد
کمبود مسافر، شرکتهای حمل و نقل بین شهری را در آستانه بحران جدی قرار داده کارشناسان معتقدند یک راهکار خروج از این شرایط، تبدیل خرده مالکیِ اتوبوس به مالکیت شرکتی است.
خبری از گران شدن مسکن نیست
بازار مسکن و صنعت ساختمان پیشران حداقل 200 صنعت کوچک و بزرگ است و به تعبیر وزیر اقتصاد دولت یازدهم، مسکن می تواند لوکوموتیو اقتصاد کشور باشد از این رو هر گونه نوسان در آن تاثیر غیر قابل انکاری در اقتصاد کشور دارد .
اسراف 250 میلیارد دلاری ثروت ملی در خانه‌های خالی
شهر فردا گزارش می‌دهد
با وجود گذشت حدود دوسال از تصویب مالیات بر واحدهای خالی از سکنه هنوز سامانه ملی املاک و اسکان راه اندازی نشده و همچنان 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکن خالی با حبس 250 میلیارد دلار نشان از بیماری پنهان بازار مسکن دارد که اگر عود کند اقتصاد کشور را با مخاطره روبرو خواهد کرد.
رکود مسکن ابقا شد/مسکن وارد پنجمین سال رکود خود شد
شهرفردادر گفتگو با کارشناس بازار مسکن بررسی کرد
بانک مسکن اعلام کرد میزان خرید اوراق مسکن در چهارماه نخست امسال یک میلیون برگ نسبت به سال گذشته افزایش یافت ،در حالیکه دفتر وزارت راه وشهرسازی آمار معاملات مسکن را با کاهش 6درصدی منتشر کرد که نشان دهنده ابقای رکود در بازار است.