شنا کردن در دریاچه سدهای کردستان ممنوع است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان بر ممنوع بودن شنا در دریاچه سدها، شبکه‌های پایاب، رودخانه‌ها و تأسیسات آبی استان تاکید کرد.
محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرستان سنندج اعمال می‌شود
فرماندار سنندج:
فرماندار شهرستان سنندج از روند رو به رشد شیوع کرونا و افزایش شمار افراد مبتلا در این شهر خبر داد و گفت: محدودیت‌های جدید کرونایی در روزهای آینده در این شهرستان اعمال می‌شود.
قاتل جوان سنندجی از قصاص رهایی یافت
با گذشت اولیای دم؛
معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف گفت: با تلاش شبانه روزی شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج خانواده اولیای دم قاتل را بخشیدند.
قاتل قروه‌ای در کمتر از ۱۲ ساعت دستگیر شد
فرمانده انتظامی قروه:
فرمانده انتظامی شهرستان قروه گفت: فردی که روز گذشته یکی از اهالی روستای ظله‌جوب از توابع قروه را به قتل رسانده بود، در کمتر از ۱۲ ساعت دستگیر و بازداشت شد.
یک شرکت عمرانی متخلف به پرداخت یک میلیارد ریال محکوم شد
مدیر کل تعزیرات حکومتی کردستان:
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: یک شرکت عمرانی به دلیل قاچاق، محکوم به پرداخت یک میلیارد و ۵۵۴ میلیون و ۲۲۸ هزار ریال شد.
اصول زیست محیطی در طرح‌های توسعه ای مورد توجه قرار می‌گیرد
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: در اجرای طرح‌های توسعه ای و بهره برداری از معادن استان اصول و دستورالعمل‌ های زیست محیطی مورد توجه قرار می‌گیرد.
اصول زیست محیطی در طرح‌های توسعه ای مورد توجه قرار می‌گیرد
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: در اجرای طرح‌های توسعه ای و بهره برداری از معادن استان اصول و دستورالعمل‌ های زیست محیطی مورد توجه قرار می‌گیرد.
۵۵ مغازه غیرمجاز در سنندج پلمپ شد
شهردار سنندج:
شهردار سنندج گفت: در راستای اجرای قانون، ۵۵ مغازه‌ای که بصورت غیر مجار احداث شده بودند پس از بررسی پرونده و براساس حکم کمیسیون ماده ۱۰۰، پلمپ شدند.
تمامی مدارس استان کردستان قبل از بازگشایی ضدعفونی شدند
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: تا روز گذشته تمامی مدارس استان کردستان به صورت کامل ضد عفونی و گندزدایی شدند.
پایداری شرایط جوی در کردستان
همزمان با وزش باد؛
بعد از بارش های نسبتا خوب در سال جاری، شرایط جوی استان کردستان از هفته گذشته پایدار شده و پیش بینی می شود که این روند پایداری جوی در استان همچنان ادامه داشته باشد.
بازگشایی مدارس کردستان از ۲۷اردیبهشت
همزمان با سراسر کشور؛
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه همزمان با سراسر کشور مدارس استان از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه بازگشایی می‌شود، گفت: حضور دانش آموزان در مدارس داوطلبانه است.
بانوی ۷۵ ساله قروه‌ای کرونا را شکست داد
روایتی از یک حمایت؛
بانوی ۷۵ ساله قروه ای که به ویروس کرونا مبتلا شده بود، با حمایت های فرزندان دخترش در حالی از این بیماری نجات پیدا کرد که در حصار برخی بدرفتاری های اجتماعی اسیر شده بود.
موج جدید بارشی در راه کردستان
همزمان با کاهش کیفیت هوا؛
بعد از سه روز پایداری وضعیت جوی در استان کردستان، از ظهر امروز سه شنبه موج جدید بارشی وارد این استان شده و باعث بارش باران، رگبار و رعد و برق می شود.
لزوم ساماندهی مرز باشماق
استاندار کردستان:
استاندار کردستان با تاکید بر لزوم تسریع در ساماندهی مرز باشماق مریوان، گفت: عملیات ساماندهی این مرز به منظور توسعه فعالیت‌های مرزی استان از روز شنبه آینده ۲۰ اردیبهشت آغاز می شود.
عملیات اجرایی ساماندهی حدفاصل میدان گاز تا میدان حجاب آغاز شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سنندج:
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: حدفاصل میدان گاز تا حجاب با بازسازی سنگفرش و نورپردازی در مسیر و نرده گذاری و تلفیق فضای سبز در محور ساماندهی می شود.