۸۰ درصد تصادفات ناشی از عوامل انسانی است/استقرار ۲۱۰ تیم عملیاتی
فرمانده انتظامی استان کردستان:
فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: براساس امار و ارقام های موجود ۸۰ درصد از تصادفات جاده ای و درون شهری ناشی از عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط عوامل انسانی است.
جشن نوروز در کردستان با نگاه ویژه به توسعه گردشگری برگزار می شود
فرماندار شهرستان سنندج:
فرماندار سنندج با تأکید بر اینکه جشن نوروز در کردستان با نگاه ویژه به توسعه گردشگری برگزار شود، گفت: توسعه گردشگری با بهره ‌گیری از ظرفیت ‌های فرهنگی، تسریع ‌بخش توسعه کردستان است.
کمتر از یک درصد جرائم کل کشور متعلق به کردستان است
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان:
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: در حال حاضر امنیت در این استان به گونه ای برقرار شده که کمتر از یک درصد جرائم کل کشور مختص به استان کردستان است.
قتل‌عام بلوط‌های زاگرس
حضور چوب‌خواران در کردستان
جنگل‌های زاگرس یکی از ظرفیت‌های مهم منطقه غرب کشور به‌ویژه استان کردستان محسوب می‌شود که طی چند سال اخیر قطع بی‌رویه بلوط‌ها و حالا قاچاق چوب باعث نگرانی‌ مردم و دوستداران محیط‌زیست شده است.
نهال کاری ۱۰۳۶ هکتار از اراضی کردستان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری هزار و ۳۶ هکتار از اراضی ملی سطح استان نهال کاری می شود.
۲۰۳ حلقه چاه غیرمجاز طی سال جاری در کردستان مسدود شد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان گفت: براساس برنامه عملیاتی ابلاغی به این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۳ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان کردستان مسدود شده است.
وزارت نیرو برای بازنگری تخصیص آب کردستان اعلام آمادگی کرد
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: برای تخصیص آب بیشتر به کردستان باید طرح بازنگری در کمترین زمان ممکن در وزارت نیرو اجرایی شود که این وزارتخانه امادگی خود را برای این کار اعلام کرده است.
وزارت نیرو برای بازنگری تخصیص آب کردستان اعلام آمادگی کرد
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: برای تخصیص آب بیشتر به کردستان باید طرح بازنگری در کمترین زمان ممکن در وزارت نیرو اجرایی شود که این وزارتخانه امادگی خود را برای این کار اعلام کرده است.
عامل برداشت ۷۵۶ میلیون تومانی غیرمجاز در کردستان دستگیر شد
فرمانده انتظامی استان کردستان:
فرمانده انتظامی استان کردستان ازدستگیری عامل برداشت غیرمجاز هفت میلیارد ۵۶۰ میلیون ریالی از حساب یک تبعه خارجی طی یک عملیات توسط ماموران پلیس فتا خبرداد.
۳۳۱ نفر از مجرمان فضای سایبری در کردستان دستگیر شدند
فرمانده پلیس فتا استان کردستان:
رئیس پلیس فتا کردستان گفت: امسال ۳۳۱ نفر در حوزه جرایم فضای سایبری در کردستان دستگیر شدند که ۲۶۰ نفر از آنان مرد و ۷۱ نفر زن بودند.
از قلب خلیج فارس تا نقطه صفرمرزی
نگاهی به دستاوردهای شاخص انقلاب
به برکت انقلاب دستاوردهای بسیاری در طول ۴۰ سال گذشته برای مردم مرزدار کرد به دست آمده که یکی از مهمترین آنها انتقال گاز از قلب خلیج همیشه فارس تا نقطه صفر مرزی استان کردستان است.
ریزش کوه در محور مواصلاتی سنندج – دهگلان
در پی بارش شدید برف در کردستان؛
بارش شدید برف در گردنه ها و ارتفاعات استان کردستان که از شب گذشته آغاز شده است، باعث شد که در مسیر سنندج به دهگلان کوه دچار ریزش شد و ترافیک در این محور به وجود آید.
آسمان کردستان تحت تاثیر شرایط ناپایدار
بارش باران در سراسر استان؛
آسمان کردستان از اوایل شب یکشنبه تحت تاثیر شرایط ناپایدار جوی و بارش های فراگیر باران قرار گرفته که براساس آخرین پیش بینی های اداره کل هواشناسی کردستان تا روز سه شنبه نیز ادامه دارد.
بهره مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت شهری از آب شرب
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهرنشین استان کردستان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند هستند.
۲۹۵ طرح کشاورزی در کردستان در ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در ایام مبارک دهه فجر ۲۹۵ طرح در حوزه کشاورزی در این استان به بهره برداری می رسد.