بودجه کشوری به کمک توسعه کردستان می آید
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: در لایحه بودجه کل کشور ردیفی با عنوان ارتقای شاخص های توسعه این استان بامبلغ ۱۰۰میلیارد تومان اختصاص یافته است.
تصویب طرح بازآفرینی از تپه ها و چشمه های شهر سنندج
معاون استاندار کردستان خبر داد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از تصویب طرح بازآفرینی و حفاظت از تپه ها و چشمه های شهر سنندج در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور خبر داد.
سنندج کلکسیونی از معماری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با اشاره به اینکه سنندج به تنهایی کلکسیون بی نظیری از معماری است، بیان کرد: معماری در کشور ما مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته و وضعیت آشفته و اسفباری دارد.
جلب رضایت شهروندان عامل رونق و توسعه بازار
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قروه عنوان کرد
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قروه جلب اطمینان شهروندان را عامل رونق بازار دانست و از ۲۷۸ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۴ میلیارد ریال در ده ماهه سال جاری خبر داد.
هزارکانیان سردترین نقطه ایران
پنج کشته در یک تصادف رانندگی
بارش یک هفته ای برف در کردستان در شرایطی به پایان رسید که موجی از هوای سرد این استان را فرا گرفت و به همین دلیل سردترین دمای هوا در کشور مربوط به هزارکانیان و شهر سقز در کردستان بود.
تردد روزانه 150 دستگاه ترانزیت از مرزهای کردستان
مدیرکل گمرکات استان کردستان عنوان کرد
مدیرکل گمرکات استان کردستان گفت: روزانه بیش از 150 دستگاه ترانزیت، 300 کامیون کالای صادراتی و 50 کامیون کالای وارداتی از مرزهای استان ورود و خروج پیدا می‌کند.
شناسایی 933 بیمار ام اس در کردستان
کارشناس مسؤول بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد
کارشناس مسئول بیمارن خاص دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: امسال 933 بیمار ام اسی در این استان شناسایی شده که سنندج در صدر آمار مبتلایان به این بیماری است.
تعطیلی برخی مدارس کردستان در شیفت عصر
مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان خبر داد
به دنبال کاهش دمای هوا و همچنین یخبندان مدارس شماری از شهرستانهای کردستان در نوبت بعد از ظهر تعطیل اعلام شد.
تغییر محل ایستگاه سه خط اتوبوس درون شهری سنندج
مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری سنندج خبر داد
مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری سنندج گفت: با هدف کاهش ترافیک محل ایستگاه سه خط شهرک ساحلی، دوشان -گریزه و پردیس از پایین‌تر از سه راهی شهیدنمکی به جنب خیابان فردوسی روبه‌روی پارک سوار ناصر خسرو منتقل شد.
راه‌ ارتباطی 90 درصد روستاهای سقز بسته است
فرماندار شهرستان سقز:
فرماندار شهرستان سقز در جلسه ستاد بحران این شهرستان گفت: راه 90 درصد از روستاهای شهرستان همچنان بسته است.
حقوق شهروندی به گفتمان ملی تبدیل شود
استاندار کردستان:
استاندار کردستان گفت: حقوق شهروندی باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود و مردم باید به صورت کامل با این حقوق آشنا شوند و بدانند باید مطالبه‌گر حقوق شهروندی خود باشند.
ضرورت تغییر در رویکرد عملکردی نیروهای خدمات شهری
عضو شورای شهر سنندج مطرح کرد
عضو شورای اسلامی شهر سنندج گفت: نیروهای خدمات شهری شهرداری، نیروهای خدومی هستند که نیاز است در رویکرد عملکردی آنها تغییری ایجاد شود که آنها هم بدرستی در جمع خانواده خود قرار بگیرند.
نیروهای شهرداری سنندج تبدیل وضعیت می‌شوند
شهردار سنندج:
شهردار سنندج گفت: بیشتر کارکنان شهرداری سنندج در قالب‌های ساعتی، حجمی، قراردادی و شرکتی فعالیت دارند که تبدیل وضعیت آنها یکی از برنامه‌های جدی شهرداری است که برای تعداد زیادی از آنان اقدام شده است.
خریداری 1800 تن میوه شب عید در کردستان
مدیر تنظیم بازار و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی کردستان خبر داد
مدیر تنظیم بازار و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی کردستان از خریداری یک‌هزار و 800 تن سیب و پرتقال برای شب عید در کردستان خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در زمینه تامین میوه شب عید در استان نداریم.
کردستان تا پایان هفته برفی
موج جدید بارش ها در کردستان از صبح امروز آغاز شده و بر اساس گزارش های هواشناسی استان این موج بارشی تا پایان هفته جاری سراسر کردستان را تحت تاثیر بارش برف قرار خواهد داد.