شهرداران و دهیاران برای ایجاد درآمد پایدار نوآوری داشته باشند
معاون وزیر کشور تأکید کرد
معاون امور عمرانی وزیر کشور با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، گفت: باید در این حوزه از تفکرات نوآورانه و خلاقانه استفاده شود.
همکاری مشترکان برق و کاهش مصرف
در ایران فراوانی منابع انرژی سبب شده تا همگان با تصور فناناپذیر بودن این منابع بیش از نیاز خود مصرف کنند در حالی که امروز با توجه به هزینه‌های بالای تولید نیازمند اصلاح الگوی مصرف هستیم.
اجرای ۳۲ پروژه حفاظت و مرمت در استان گیلان
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از اجرای ۳۲ پروژه حفاظت و مرمت در این استان خبر داد و گفت: ۵ پروژه مرمتی دیگر نیز با مشارکت سازمان های دولتی در حال اجرا است.
تبدیل اراضی شالیزاری به ویلا
رشد قارچ گونه ویلاها در دل جنگل‌های گیلان
در سال‌های اخیر با افزایش مهاجرت ها شاهد رشد قارچ گونه ویلاها در مناطق سرسبز جنگلی و حفاظت شده گیلان هستیم اقدامی که ادامه آن به نابودی کشاورزی این استان می انجامد.
کشف پیکر۴۰ هزار شهید مفقودالاثر
جانشین کمیته جستجوی مفقودین عنوان کرد
جانشین کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به کشف پیکر ۴۰ هزار شهید مفقودالاثر اشاره کرد و گفت: تفحص‌ها برای کشف پیکر مطهر ۳ هزار شهید باقیمانده ادامه دارد.
در فرایند انتخاب شهردار رشت مجموعه استانداری هیچ نقشی نداشته است
استاندار گیلان تأکید کرد:
استاندار گیلان با تأکید بر اینکه در انتخاب شهردار برای رشت از سوی استانداری هیچ فردی معرفی نشده است، گفت: گاهی دخالت های فراتر از قانون سبب بروز نابسامانی می شود.
بافت های تاریخی استان گیلان واکاوی می شود
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از اجرای طرح واکاوی بافت های تاریخی این استان خبر داد و گفت: شش تیم باستان شناسی و معماری در این طرح مشارکت می کنند.
حفظ محیط زیست خط قرمز مسئولان دستگاه های اجرایی گیلان است
استاندار گیلان تأکید کرد:
استاندار گیلان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست خط قرمز مسئولان دستگاه های اجرایی این استان است، گفت: تصمیمات در حوزه محیط زیست نباید افراطی و احساسی باشد.
ورود ۲.۲میلیون مسافر به گیلان
مدیر کل میراث فرهنگی گیلان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ورود ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار مسافر به این استان در تعطیلات روزهای گذشته، گفت: بیش از ۱۵ هزار نفر از موزه ها و بناهای تاریخی گیلان بازدید کردند.
بازدید ۵ هزار گردشگر داخلی و خارجی از منطقه قلعه رودخان در فومن
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اقامت بیش از ۲ میلیون نفر شب مسافر طی چند روز گذشته در این استان از بازدید ۵ هزار گردشگر از منطقه تاریخی قلعه رودخان در شهرستان فومن خبر داد.
۱۷ هزار کلاه ایمنی در بین موتورسواران گیلانی توزیع می شود
رئیس پلیس راهور گیلان:
رئیس پلیس راهور گیلان با اشاره به اجرای طرح ارتقای ایمنی موتورسیکلت سواران در این استان، گفت: تا پایان امسال ۱۷ هزار کلاه ایمنی در میان موتورسواران گیلانی توزیع می شود.
قطعی احتمالی برقی باید به مشترکان اطلاع رسانی شود
استاندار گیلان:
استاندار گیلان گفت: در صورتی که مجبور به قطع برق برخی واحدها باشیم باید این موضوع از قبل به مشترکان اطلاع رسانی شود.
۹۱۳ زندانی جرائم غیرعمد در گیلان نیازمند کمک خیران برای آزادی
رئیس کل دادگستری گیلان مطرح کرد
رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه وجود برخی نارسایی ها عامل جرم در جامعه است و گفت: ۹۱۳ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان چشم انتظار حمایت خیران برای آزادی هستند.
اجرای طرح ۲۰۲۰ زمینه ایجاد تحول در گیلان را فراهم می کند
در نشستی مطرح شد؛
مشاور ارشد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اینکه هر نقطه گیلان یک جایگاه گردشگری وبوم گردی برای مردم است، گفت: اجرای طرح ۲۰۲۰ زمینه تحول در این استان را فراهم می کند.
اعلام نظر نهایی درباره شهر زیرزمینی رودبار بعد از اتمام بررسی ها
معاون میراث فرهنگی گیلان مطرح کرد
معاون میراث فرهنگی گیلان با اشاره به کشف سازه های زیرزمینی دست کن در زیر شهر کنونی جیرنده رودبار، گفت: نظر قطعی در زمینه کشف شهر زیر زمینی در رودبار منوط به تکمیل بررسی ها است.