رشد 40 درصدی اعضای کتابخانه‎های عمومی زنجان
رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی شهرستان زنجان خبر داد
رئیس اداره کتابخانه‎های عمومی شهرستان زنجان گفت: تعداد اعضای فعال کتابخانه‎های عمومی شهرستان زنجان نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.
گردنه های زنجان مه آلود است
مسوول مرکز مدیریت راههای استان زنجان با بیان اینکه برخی محورها و گردنه های زنجان مه آلود است، گفت: مه موجب کاهش دید رانندگان دربرخی محورهای استان زنجان شده است .
برخورد قانونی با کاربری های غیر مجاز کشاورزی در زنجان
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: برخورد قانونی و قاطع با تغییر کاربری های غیر مجاز در اراضی کشاورزی به تعداد ۴۱۲ مورد در ۸۱۷ هکتار انجام شده است.
هم نشینی مه و کوه در ییلاق هزاررود/ عکس
روستای هزاررود یکی از روستاهای مهم و پرجمعیت شهرستان طارم از توابع استان زنجان است.این روستا در پنج کیلومتری غرب شهر آببر واقع شده و در قسمت جنوب به قزل اوزن مشرف است و بخش شمالی هزاررود که مشرف بر کوهستانها و ییلاقهای این روستا می باشد و کوههای آسمان کوه یا ماسوله داغ در آن قرار دارند، بوسیله یک راه پیاده رو و قدیمی و کوهستانی به ماسوله منتهی می شود.
برخی تفکرات قدیمی مانع اجرای پروژه های بزرگ شهری
گزارش خبری؛
جلسه کمیسیون عمران و محیط زیست شورای شهر زنجان در خصوص پروژه سبزه میدان درحالی برگزار شد که بنا به گفته رییس شورای شهر برخی تفکرات قدیمی باوربه اجرای پروژه های بزرگ در شهرزنجان ندارند.
برگزاری جشن توانمندی مددجویان کمیته امداد
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان خبر داد
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان از برگزاری جشن توانمندی مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در بهمن ماه سالجاری در زنجان خبر داد.
۲۵۴ روستای زنجان خالی از سکنه است
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان:
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان گفت: در حال حاضر۲۵۴ روستای خالی از سکنه در زنجان وجود دارد که مهاجرت روستاییان از شهرها به این روستاها در گرو ایجاداشتغال و تامین مسکن مناسب است.
کاهش میزان بارش ها در سال زراعی جاری
سرپرست زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اعلام کرد
سرپرست زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ازاول مهرماه سال جاری تا ۲۶ دی ماه میزان بارش ها در استان زنجان ۷۶ میلی متر بوده که نسبت به سال زراعی گذشته ۴۰ درصد کاهش دارد.
اسکان ۷۰ هزار نفر در سکونتگاه های غیر رسمی زنجان
شهردار زنجان مطرح کرد
شهردار زنجان گفت: ۷۰ هزار نفر در ۷ سکونت گاه غیر رسمی شهر زنجان زندگی می کنند که ۱۸ درصد از جمعیت کل استان را تشکیل می دهد.
۱۳ نفر در زنجان بر اثر گاز گرفتگی جان باختند
مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان:
مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: طی ۹ ماهه سالجاری ۱۳ نفر بر اثر مسمومیت ناشی از گاز گرفتگی جان خود را از دست داده اند.
فضاهای ورزشی در استان زنجان توسعه یابد
مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان:
مدیر کل ورزش وجوانان استان زنجان با بیان اینکه ورزش این استان دارای ظرفیت های خوبی برای مطرح شدن در سطح ملی و جهانی است و گفت: باید فضاهای ورزشی در استان زنجان توسعه یابد. ب
نمونه‌برداری بیش از ۳۲ هزار مورد از منابع آب
مدیر دفتر کنترل کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان زنجان خبرداد
مدیر دفتر کنترل کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان زنجان از نمونه‌برداری ۳۲ هزار و ۶۲۷ مورد از شبکه، مخازن و منابع سطح استان طی ۹ ماهه امسال خبر داد.
تصادف در زنجان دو کشته و یک مصدوم برجای گذاشت
رئیس پلیس راه استان زنجان:
رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: تصادف در محور زنجان به میانه دو کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.
وجود مه غلیظ در گردنه های زنجان
معاون راهداری اداره کل حمل و نقل و راهداری استان زنجان خبر داد
معاون راهداری اداره کل حمل و نقل و راهداری استان زنجان گفت: در حال حاضر مه غلیظ در گردنه های استان زنجان حاکم است و دید افقی برای رانندگان کاهش یافته است.
راه ارتباطی ۵۰ روستای زنجان بازگشایی شد
معاون راهداری اداره کل حمل و نقل و راهداری استان زنجان:
معاون راهداری اداره کل حمل و نقل و راهداری استان زنجان گفت: با توجه به بارش برف راه ارتباطی ۵۳ روستا در استان زنجان مسدود بود که با تلاش راهداران راه ارتباطی ۵۰ روستا بازگشایی شد.