«روز اراک» فرصتی برای بازخوانی هویت شهری
شهردار اراک در پیامی اینستاگرامی ۲۸ مهرماه سالروز صدارت امیرکیبر «روز اراک» را به شهروندان اراکی تبریک گفت.
گردانندگان ۲ تور گردشگری غیرمجاز در اراک به دام قانون افتادند
افرادی که با فعالیت در شبکه های اجتماعی مجازی اقدام به راه اندازی تورهای گردشگری خارج از شئونات اسلامی در اراک می کردند، توسط پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شدند.
مشارکت شهروندان اراکی در تعیین سرنوشت شهر
شهردار کلانشهر اراک گفت: امروز اراک در آستانه دورانی تازه قرار دارد که در آن عقلانیت و مشارکت شهروندان در تعیین سرنوشت شهر تاثیر بسزایی خواهد داشت.
اخاذی از دختر جوان با تهدید انتشار تصاویر خصوصی وی
رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبر داد
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فرد شیادی که با تهدید انتشار تصاویر خانم جوانی در فضای مجازی، اقدام به اخاذی از وی کرده بود توسط پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.
واژگونی کامیون در محور قدیم ساوه-تهران موجب مرگ راننده شد
رئیس پلیس راه استان مرکزی:
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی کامیون در محور قدیم ساوه - تهران، راننده کامیون در دم جان خود را از دست داد.
کسب رتبه اول پلیس فتا استان مرکزی در کشور برای هشتمین سال متوالی
رئیس پلیس فتا استان مرکزی خبر داد
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: پلیس فتا استان مرکزی برای هشتمین سال متوالی امسال نیز در حوزه کشفیات جرائم سایبری در کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
حوادث جاده ای در استان مرکزی ۳ تن را به کام مرگ کشاند
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: بر اثر وقوع ۲ سانحه جاده ای در محورهای مواصلاتی استان مرکزی، ۳ نفر در دم جان باختند.
آشفته‌بازار مسافربری در اراک
همواره یکی از مهم‌ترین مباحثی که حوزه حمل و نقل عمومی و سیستم درآمد تاکسیرانان را با چالش روبه رو کرده است و گاه باعث اعتراض‌های این قشر شده، هجوم مسافربرهای شخصی به شهرها بوده که بدون هیچ‌گونه نظارت و تعیین هویت قبلی مشخص اقدام به جابجایی شهروندان می کنند.
اجرای طرح جایگزین ۵۵ متری نیازمند همکاری شهرداری اراک است
فرماندار اراک:
فرماندار شهرستان اراک گفت: اجرای طرح جایگزین پروژه ۵۵ متری اگر با همکاری شهرداری اراک انجام پذیرد، کار دشواری به نظر نمی رسد.
افزایش حجم تردد وسائل نقلیه در محورهای استان مرکزی طی سال جاری
مدیرکل راهداری استان مرکزی خبر داد
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان مرکزی از افزایش حجم تردد در محورهای استان مرکزی طی شش ماه نخست امسال خبر داد و گفت: در مدت مذکور بیش از ۱۱۶ میلیون تردد در محورهای استان ثبت شد.
ضرورت دستیابی استان مرکزی به الگوی مصرف آب طی ۷ سال آینده
مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی خبر داد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: تا افق ۱۴۰۵ باید مصرف آب استان در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات به دو میلیارد و ۱۱ میلیون مترمکعب برسد.
تخصیص حق آبه از سد ۱۵ خرداد به شهرستان دلیجان محقق شد
فرماندار دلیجان؛
فرماندار شهرستان دلیجان گفت: به دنبال مکاتبات و پیگیری های صورت گرفته با معاون رئیس جمهور و وزیر نیرو، تخصیص حق آبه از سد ۱۵خرداد به شهرستان دلیجان در حوزه شرب، کشاورزی وصنعتی محقق شد.
حوادث جاده ای در استان مرکزی ۲ کشته برجای گذاشت
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در حوادث رانندگی روز گذشته در محورهای مواصلاتی استان مرکزی، ۲ نفر جان خود را از دست دادند.
روند افزایشی تردد وسائل نقلیه در مرکزی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: طی سال گذشته و امسال میزان تردد وسائل نقلیه در جاده های استان روند افزایشی داشته و استقرار تجهیزات کنترلی بیشتر در محورها ضروری است.
سانحه رانندگی جاده ای در تفرش موجب مرگ ۲ نفر شد
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: واژگونی خودروی سمند در محور روستایی شهراب - دارستان در شهرستان تفرش، ۲ کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.