افزایش نرخ کرایه تاکسی در اراک به تایید نهایی نرسیده ‌است
سرپرست سازمان حمل و نقل شهرداری اراک:
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک گفت: تاکنون افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر اراک مورد تایید نهایی قرار نگرفته است.
استاد دانشگاه قلابی مقیم آمریکا در اراک دستگیر شد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی:
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری جوانی که دختران جوان را با عنوان دروغین دکتری مقیم آمریکا فریب می داد، در عملیات ماموران پلیس امنیت عمومی استان خبر داد.
طرح‌های آب‌رسانی استان مرکزی امسال به بهره‌برداری می‌رسد
با حضور وزیر نیرو؛
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: ۵۶ طرح آب‌رسانی روستایی و ۱۵ طرح آب‌رسانی شهری امسال در سفر وزیر نیرو به استان مرکزی بهره‌برداری می‌شود.
افزایش ۵ برابری بستری کرونا در مرکزی
استاندار مرکزی هشدار داد
استاندار مرکزی در خصوص وضعیت این استان در مواجه با ویروس کرونا نسبت به سایر استان‌های کشور هشدار داد و گفت: تعداد بستری شدگان نسبت به ۱۵ روز قبل پنج برابر افزایش یافته است.
انعقاد تفاهم‌نامه شورای شهر اراک با استانداری و شهرداری
رئیس شورای اسلامی شهر اراک خبر داد
رئیس شورای اسلامی شهر اراک از انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه شورای اسلامی شهر، شهرداری اراک و استانداری مرکزی با هدف اجرای پاره‌ای از برنامه‌های اجرایی امسال و سال آینده خبر داد.
تخصیص ۶۵۱ میلیارد تومان تسهیلات مربوط به کرونا در مرکزی
مدیرکل کار مرکزی خبر داد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی از تخصیص ۶۵۱ میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا برای واحدهای آسیب دیده استان خبر داد.
اتمام ۱۰۰ پروژه نیمه تمام در استان مرکزی تا پایان سال ۹۹
استاندار مرکزی:
استاندار مرکزی گفت: اتمام ۱۰۰ طرح نیمه تمام با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی تا پایان امسال در دستور کار است.
نوجوان ۱۱ ساله در سد روستایی تفرش غرق شد
فرمانده انتظامی تفرش:
فرمانده انتظامی شهرستان تفرش از غرق شدن یک نوجوان ۱۱ ساله در سد محدوده بازرجان شهرستان تفرش در روز گذشته خبر داد.
شنا در محدوده سازه‌های آبی استان مرکزی ممنوع است
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی نسبت به خطر غرق شدگی به دنبال شنا در محدوده سازه‌های آبی استان شامل سدها، بندها وکانال‌های آب هشدار داد.
سکونتگاه‌های غیررسمی مولود ساخت و سازهای غیر مجاز است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی با بیان اینکه حکم مقابله با افرادی که اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می‌کنند قاطع و بازدارنده نیست، گفت: هم اکنون در شهر اراک دستور تخریب‌های زیادی برای مکان‌هایی که در آن ساخت و ساز غیر مجاز صورت گرفته وجود دارد، اما هیچکدام از این حکم‌ها انجام نشده است.
راز قتل مرد و زن ساوجی برملا شد
فرمانده انتظامی ساوه:
فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از شناسایی و دستگیری عاملان قتل زن و مرد ساوجی در پی تحقیقات کارآگاهان پلیس ساوه در استان یزد خبر داد.
تأسیس موزه اسناد تاریخی شهرداری با گنجینه‌ای ۲ میلیون نسخه‌ای
مدیر موزه و مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک خبرداد
مدیر موزه و مرکز اسناد تاریخی شهرداری اراک گفت: روند احیا و مرمت خانه تاریخی محسنی اراکی آغاز شده است و طی هشت ماه آینده به عنوان موزه اسناد تاریخی شهرداری مورد بهره برداری و آماده بازدید عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.
جمع آوری بیش از یک میلیارد تومان فطریه و کفاره در استان مرکزی
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان مرکزی گفت: تاکنون یک میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان زکات فطره و کفاره از روزه‌ داران استان مرکزی جمع آوری شده است.
۳ پارکینگ احتکار خودرو در اراک کشف شد
فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی ۳ پارکینگ احتکار خودرو در طرح عملیاتی پلیس در شهرستان اراک خبر داد.
تولید پسماند در اراک ۳۰ درصد افزایش یافت
سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: تولید پسماند یک ماه اخیر در این کلانشهر نسبت به فروردین‌ماه سال جاری تا حدود ۳۰ درصد افزایش یافت.