فعالیت ۱۹.۸ درصد شاغلان استان مرکزی در بخش کشاورزی
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی مطرح کرد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با بیان اینکه ۱۹.۸ درصد شاغلان استان مرکزی در بخش کشاورزی فعالیت دارند گفت: ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی مجهز به سیستم آبیاری نوین است.
سانحه رانندگی در کنارگذر اراک ۴کشته برجای گذاشت
بر اثر برخورد مرگبار سه دستگاه خودرو با یکدیگر در محور کنار گذر شهر اراک، چهار نفر در دم جان خود را از دست دادند.
۲.۵میلیون واحد مسکونی در کشور خالی از سکنه است
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: براساس آمار به دست آمده، هم اکنون حدود ۲.۵ میلیون واحد مسکونی در کشور خالی از سکنه است.
یک هزار واحد مسکونی برای محرومان در استان مرکزی احداث می شود
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مقرر است یک هزار واحد مسکونی برای محرومان در استان مرکزی احداث شود که زمین مورد نیاز برای اجرای طرح در اختیار کمیته امداد قرار داده خواهد شد.
تاسیس پژوهشکده توسعه پایدار در استان مرکزی
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: باتوجه به پژوهش‌های موفق جهاد دانشگاهی در کشور و استان، تاسیس پژوهشکده توسعه پایدار را برای نخستین بار در سطح استان دنبال می‌کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه اراک:
عضو هیات علمی دانشگاه اراک خواستار تدوین اطلس آلودگی خاک استان مرکزی جهت اثربخشی اقدامات شد.
دستگیری ۱۰ حفار غیرمجاز محوطه های تاریخی در استان مرکزی
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: ده حفار غیرمجاز محوطه های تاریخی در شهرستان های اراک و کمیجان استان مرکزی شناسایی و دستگیر شدند.
وقوع ۲سانحه رانندگی جاده‌ای در شهرستان ساوه
رئیس مرکز فوریت های پزشکی ساوه خبر داد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ساوه گفت: بر اثر وقوع دو حادثه رانندگی جاده ای در محورهای شهرستان ساوه، شش مجروح برجای ماند.
راه اندازی کمپین سقفی برای تسکین در استان مرکزی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: ساخت 110 سقف برای مددجویان زلزله‌زده نیاز به سه میلیارد و 300 میلیون تومان مشارکت مردمی دارد.
برف و باران استان مرکزی را فرا می‌گیرد
کارشناس هواشناسی استان مرکزی از بارش برف و باران در استان خبر داد.
معلولیت 2.7 درصد جمعیت استان مرکزی
مدیر کل بهزیستی استان مرکزی گفت: 10 درصد جمعیت جهان دارای معلولیت هستند، اما این رقم در کشور ایران حدود 4.5 درصد است و در استان مرکزی 2.7 درصد جمعیت را معلولان تشکیل می‌دهند.
تخریب یک خانه تاریخی در اراک
مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی: تعدادی از ورثه خانه تاریخی حاجباشی اراک قسمتی از این بنا که هفته گذشته به ثبت ملی رسیده بود را تخریب کردند و می بایست در محاکم قضایی پاسخگو باشند.
دولت لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها را به مجلس ارائه دهد
نماینده مردم اراک در مجلس:
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: از دولت انتظار داریم لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها که متاسفانه برخی وزرای اقتصادی، مانع ارسال آن به مجلس هستند را هرچه زودتر برای بررسی و تصویب ارائه دهد.
آغاز مجدد بهسازی سرچشمه محلات در هاله‌ای از ابهام
رئیس شورای شهر محلات گفت: آغاز مجدد بهسازی بوستان سرچشمه منوط به تعیین تکلیف وضعیت آب سرچشمه و نظر کارشناسان خبره است.
فضای سبز اراک روی خط قرمز
موضوع آلودگی هوای اراک همواره در صدر اخبار و مطالبات مردمی بوده است و با گذشت بیش از 10 سال از تصویب طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک و کلانشهر شدن این شهر که ردیف بودجه‌ای خاص را جهت رفع آلودگی به خود اختصاص می‌دهد، همچنان شاهد عدم کیفیت هوا و آلودگی آن در این شهر هستیم.