تکمیل پارک بانوان اراک نیازمند اعتبار
عضو شورای شهر اراک با بیان اینکه تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به منظور پارک بانوان از اعتبارات استانی دریافت کردیم، گفت: نباید به همین پارک اکتفا کنیم و تنها پارک و فضای ورزشی برای بانوان باشد.
حرکت لاک‌پشتی بازسازی بافت‌های فرسوده فرمهین
احیای بافت‌های فرسوده فرمهین با سرعت کمی پیش می‌رود و علاوه بر مسئولین مردم هم رغبتی در تسریع روند بازسازی این بافت‌ها نداشته و نسبت به خطرات جانبی این بافت‌ها غافل هستند.
روستایی که هنوز نفت گرمابخش خانه هایش است/ عکس
شب‌های سرد زمستانی در ۲۸ روستای بدون گاز
با اینکه یک سال از آغاز عملیات گازرسانی به روستای فرسمانه می گذرد، اما هنوز اهالی این روستا با نفت و کپسول های گازی که از روستای مجاور تامین می شود، خانه های خود را گرم نگه می دارند.
پرداخت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبر داد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان مرکزی به ۶۹۶ واحد کوچک و متوسط صنعتی پرداخت شده است.
عروسک‌بازی روی تخت شیمی‌درمانی؛ مادر مرا به خانه ببر
موهایی که می ریزد، بغض هایی که فرو خورده می شود
صورت رنگ پریده و نگاه بی روحش به سوی مادر که بالای سرش ایستاده می چرخد، مادر بغضش را فرو می برد، از عروسک بازی روی تخت بیمارستان خسته شده، بانگاه ملتمسانه می گوید مادر مرا به خانه ببر.
هوای اراک ناسالم
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای شهر اراک در روز دوم بهمن ماه به علت غلظت فراتر از حد مجاز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، در وضعیت ناسالم قرار گرفت.
28 میلیارد ریال اعتبار به موزه بزرگ اراک ابلاغ شد
از محل اعتبارات سفر هیأت دولت استان مرکزی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از ابلاغ اعتبار 28 میلیارد ریالی موزه بزرگ اراک از محل اعتبارات سفر هیأت دولت به استان خبر داد.
بررسی طرح اصلاحی زیرگذر دلیجان در شورای ترافیک
مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی خبر داد
مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی گفت: با وجود پیگیری‌های بسیار از سوی دبیرخانه شورا، بالاخره هفته گذشته طرح اصلاحی زیرگذر دلیجان به دبیرخانه تحویل داده شد و بزودی طرح در شورای ترافیک بررسی می‌شود.
کارگاه ساخت دستگاه‌های حفاری غیرمجاز در اراک پلمب شد
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی:
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی از پلمب یک کارگاه ساخت دستگاه‌های حفاری غیرمجاز کششی و تراکتوری در شهرستان اراک خبر داد.
استان مرکزی چهار راه اقتصادی ایران است
رئیس اتاق بازرگانی چین:
رئیس اتاق بازرگانی چین با اشاره به اینکه استان مرکزی چهار راه اقتصادی ایران است، گفت: استان مرکزی به عنوان پایتخت ایران و به عنوان یکی از مراکز مهم ذخایر نفتی و معدنی است.
برقراری 15 پست قرنطینه ثابت و سیار در استان مرکزی
با توجه به بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صورت گرفت
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: تعداد 15 پست قرنطینه ثابت و سیار دامپزشکی در استان مرکزی برقرار شد.
احداث 24 کیلومتر شبکه برق در ساوه
در سال جاری صورت گرفت
مدیر توزیع برق شهرستان ساوه از احداث نزدیک به 24 کیلومتر شبکه برق در ساوه و غرق آباد طی 9 ماه سال جاری خبرداد.
تلخ؛ همچون طعم بدسرپرستی
مروری بر خلاء های حمایت از کودک در ایران
کودک دو ساله می‌فهمید عروسک بی‌جانش پناه می‌خواهد و لحظه‌ای او را فراموش نکرد، حتی با وجود سیاه بودنش ولی جای تعجب است که جامعه ما هنوز به این درک نرسیده که کودکان بی‌پناه بسیاری در این سرزمین پناه و حمایت از نوع مستمر و جدی‌اش را می‌خواهد و اینکه صرفا تاییدشان کنیم، با دردهای بزرگ جان‌های کوچک‌شان همدردی کنیم و حتی برای غم‌هایشان اشک بریزیم، دردی از آنان دوا نخواهد شد.
تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای رونق بوم‌گردی در ساوه
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساوه خبر داد
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساوه از پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی برای متقاضیان احداث اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی در این شهرستان خبر داد.
گرانی و ضرر ارمغان نبود میدان تره‌بار در شازند
تابلویی که باستانی شد
شهرستان شازند از میدان بزرگ میوه و تره بار تنها تابلویی را به ارث برده که با توجه به عمر بالای تابلو دیگر می توان آن را جزو آثار باستانی به ثبت رساند.