۶۴ هزار نفر در کشور توسط ناجیان غریق از مرگ نجات یافتند
طی ۸ سال اخیر؛
رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور گفت: طی هشت سال گذشته ۶۴ هزار نفر با تلاش ناجیان غریق در محدوده های آبی کشور از مرگ نجات یافتند که نشان از اهمیت فعالیت این حوزه دارد.
دستگیری قاتل فراری توسط پلیس مرکزی طی کمتر از ۲۴ ساعت
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد
معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که شب گذشته (۲۴خرداد ماه) با اسلحه شکاری شهروندی را در اراک به قتل رسانده و متواری شده بود، در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شد.
تیراندازی در یکی از محله های شهر اراک/ یک نفر به قتل رسید
معاون فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: عصر امروز بر اثر وقوع تیراندازی با اسلحه شکاری در یکی از محله های شهر اراک، مردی ۵۰ ساله به قتل رسید.
بخشی از فضای بازار اراک به ایجاد بازارچه صنایع دستی اختصاص یابد
فرماندار اراک تاکید کرد؛
فرماندار اراک گفت: بخشی از فضای بازار تاریخی اراک از جمله سراهای بازار، پتانسیل آن را دارد که بازارچه عرضه محصولات صنایع دستی در آن راه اندازی شود.
۶۵ پروژه فضای آموزشی نیمه تمام در استان مرکزی وجود دارد
مدیرکل نوسازی مدارس استان مرکزی:
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۶۵ پروژه فضای آموزشی خیرساز و مشارکتی با میانگین پیشرفت فیزیکی ۳۱ درصد در استان وجود دارد که پیش بینی می‌شود امسال ۱۹ پروژه تکمیل شود.
رئیس کمیته بانوان شورای اسلامی شهر ساوه گفت:‌ ایجاد غرفه های دائمی کسب و کار با هدف ایجاد اشتغال و غنی سازی اوقات فراغت تابستانی،‌ در محل بوستان بانوان این شهر در دست اجرا است.
سوانح جاده‌ ای در استان مرکزی ۲ کشته برجای گذاشت
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: سوانح رانندگی جاده‌ ای روز جاری در استان مرکزی موجب جان باختن دو نفر شد.
توزیع کننده نوشیدنی‌های غیرمجاز قاچاق در اراک دستگیر شد
معاون فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: عامل توزیع نوشیدنی‌های غیرمجاز و قاچاق در شهرستان اراک، شناسایی و دستگیر شد.
حوادث جاده ای در استان مرکزی ۳ تن را به کام مرگ کشاند
رئیس پلیس راه استان مرکزی:
رئیس پلیس راه استان مرکزی گفت: در حوادث رانندگی جاده ای روز گذشته در محورهای مواصلاتی استان مرکزی ۳ نفر کشته و ۳ نفر دیگر مجروح شدند.
معافیت طرح‌های گردشگری از عوارض تغییر کاربری در استان مرکزی
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان مرکزی عنوان کرد؛
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: طرح‌های گردشگری با حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات با وسعت بیش از پنج هزار مترمربع در این استان از پرداخت عوارض تغییر کاربری معاف شدند.
بارش فروردین امسال در مرکزی طی ۶۵ سال گذشته بی سابقه بوده است
مدیر کل هواشناسی استان مرکزی:
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: فروردین ماه امسال طی یک هفته بارش ۱۱۲میلیمتری را در استان شاهد بودیم که در طول ۶۵ سال گذشته چنین بارشی بی سابقه بوده است.
حفر چاه های غیرمجاز طی ۳ سال اخیر در استان مرکزی متوقف شده است
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی:
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: با نظارت های انجام گرفته، حفر چاه های غیرمجاز طی سه سال اخیر در استان مرکزی متوقف شده و مسدودسازی چاه های غیرمجاز موجود نیز در دست اجرا است.
اختصاص تسهیلات بانکی برای تجهیز چاه‌های کشاورزی به کنتور هوشمند
استاندار مرکزی خبر داد
استاندار مرکزی گفت: فرمانداران باید از محل اعتبارات صندوق بخش کشاورزی و تسهیلات بانکی، مبالغی را برای تجهیز چاه‌های آب کشاورزی استان به کنتور هوشمند اختصاص دهند.
بارش سال آبی جاری در مرکزی ۲برابر سال قبل است
مدیرعامل آب منطقه ای مرکزی:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: حجم بارش سال آبی جاری(۹۸-۹۷) در استان مرکزی به بیش از دو برابر بارش سال قبل از آن رسیده و در این مدت شازند رکورددار بیشترین بارش در استان بوده است.
پیگیری برای تامین خسارت ناشی از سیلاب در بخش کشاورزی استان مرکزی
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی خبر داد
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی از پیگیری برای تامین خسارت ناشی از سیلاب اخیر در بخش کشاورزی استان خبر داد و گفت: در این رابطه تقاضای ۳۵۰میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارات شده است.