سمنان ۵۷۰هکتار بافت ناکارآمد میانی و شهری دارد
فرماندار سمنان:
فرماندار سمنان، بابیان اینکه این شهرستان دارای ۵۷۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری و میانی است، گفت: سمنان از این لحاظ رتبه نخست را در بین شهرستان‌های استان دارد.
وقوع ۴۵ حادثه در محورهای استان سمنان
رئیس پلیس‌راه استان سمنان خبر داد
رئیس پلیس‌راه استان سمنان بابیان اینکه از ابتدای طرح ترافیکی نوروز۹۷ تاکنون ۴۵ حادثه در محورهای استان به وقوع پیوسته است، گفت: در این حوادث ۳۷ نفر مجروح و سه نفر جان باختند.
ناوگان‌های حمل‌ونقل عمومی در استان سمنان نوسازی می‌شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به اینکه گردشگری قطب سوم اقتصاد دنیا است گفت: ناوگان‌های حمل‌ونقل عمومی در استان سمنان نوسازی می‌شود.
هلال احمر سمنان به ۵۸ خودرو گرفتار در برف امدادرسانی کرد
معاون هلال احمر استان سمنان:
معاون امداد و نجات هلال احمر سمنان بابیان اینکه این نهاد به ۵۸ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده است، گفت: عملیات امداد در سه محور برفگیر استان طی ۲۴ساعت گذشته انجام شد.
آمادگی 700 دستگاه ناوگان مسافری سمنان برای ارائه خدمات نوروزی
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل سمنان خبر داد
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان از آمادگی بیش از 700 دستگاه ناوگان مسافری این استان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد.
زمین‌لرزه امروز در مرز استان‌های سمنان و گلستان خسارتی نداشت
بر اساس اعلام تیم‌های ارزیاب
زمین‌لرزه امروز در مرز استان‌های سمنان و گلستان بر اساس اعلام تیم‌های ارزیاب خسارتی نداشته است.
زلزله ۴.۶ ریشتری در کلاته خیج شاهرود احساس شد
مدیرکل بحران استان سمنان گفت: زلزله ۴.۶ ریشتری در کلاته خیج شاهرود احساس شد.
بحران کم‌آبی استان سمنان را تهدید می‌کند
نماینده دامغان در مجلس:
نماینده مردم دامغان در مجلس با تاکید بر اینکه بحران کم‌آبی به‌شدت استان سمنان را تهدید می‌کند، گفت: انتقال آب تنها راه برون‌رفت از این بحران محسوب می‌شود.
شاهرود در انتظار گردشگران
شاهرود نگین انگشتری گردشگری استان سمنان
شاهرود در آستانه نوروز، میزبان ده‌ها هزار مسافر نوروزی و زائر امام رضا(ع) است تا بهار این شهر را در کنار لطافت هوا و جاذبه‌های زیبای گردشگری تجربه کنند.
حریق جنگل‌ها ۶۰ درصد کاهش یافت
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی:
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی، بابیان اینکه در سال‌های قبل میانگین ۱۵هزار هکتار جنگل در آتش می‌سوخت، گفت: در سال۹۶ شاهد کاهش ۶۰ درصدی آتش‌سوزی جنگل‌ها بوده‌ایم.
سمنان دیار ستارگان کویری/ شهری که در آن زمان نمی‌گذرد
سمنان میزبانی مسافران نوروزی؛
در آستانه بهار۹۷، شهرستان سمنان رنگ و بوی بهاری به خود گرفته و آماده است تا از مهمانان نوروزی خود پذیرایی کند، کهن دیار قومس جایی است که در آن زمان نمی‌گذرد.
فعالیت ۲۸ پست امداد و نجات در ایام نوروز در سمنان
معاون امداد و نجات هلال احمر سمنان خبر داد
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه ۲۸ پست امداد و نجات در ایام نوروز در این استان فعال می‌شود، گفت ۸۰ امدادگر و نجاتگر و ۴۵ خودروی عملیاتی در استان مستقر می‌شوند.
شوراها پل‌ ارتباطی مردم و دولتمردان هستند
مشاور استاندار سمنان در امور شوراها:
مشاور استاندار سمنان در امور شوراها با بیان اینکه شوراها پل‌های ارتباطی بین مردم و دولتمردان هستند، گفت: وظیفه شوراها صرفاً عمران و سازندگی نیست و شوراها می‌توانند انسان‌سازی و ایجاد آرامش کنند.
۷۹۰ نفر به دلیل حوادث ناشی از کار در کشور جان باختند
معاون وزیر کار:
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی سال جاری ۷۹۰ نفر از کارگران قربانی حوادث ناشی از کار شدند که نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
نوروز و طعم خوش کمک به همنوع
در آستانه بهار
یکی از سنت‌های حسنه مردم استان سمنان، خیرات در آستانه نوروز است، رسمی که در دنیای ماشینی و بی‌روح امروز نباید به فراموشی سپرده شود.