وزیر گردشگری به شاهرود سفر می‌کند
برای جشن ثبت جهانی جنگل ابر؛
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود، گفت: وزیر گردشگری برای این جشن به شاهرود سفر می‌کند.
۱۵ خودروی گرفتار در برف محور گلوگاه به دامغان امدادرسانی شدند
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان:
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان بابیان اینکه ۱۵ خودروی گرفتار در برف محور گلوگاه به دامغان امدادرسانی شدند، گفت: کار امدادرسانی همچنان ادامه دارد.
کاهش سطح آب‌های زیرزمینی در استان سمنان
به نظر می‌رسد خشک‌سالی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی سبب شده تا کیفیت آب استحصال‌شده در استان سمنان به طرز چشم‌گیری کاهش‌یافته و آب به سمت شوری حرکت کند.
جشنواره ملی ایل سنگسری در ایستگاه آخر
جشنواره ملی ایل سنگسری با رونمایی از پرونده ثبت ملی فنون بافت و برپایی گوت، کوچ ایل سنگسری و ۱۲ نان مهدی‌شهر به کار خود پایان داد.
گردشگری استان سمنان ۳۷.۵ درصد رشد داشته است
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان ضمن بیان اینکه تبدیل استان از معبر به مقصد ازجمله هدف‌گذاری‌های میراث فرهنگی است، گفت: امسال گردشگری استان ۳۷.۵ درصد رشد داشته است.
کشف ۶۴۰ کیلوگرم مواد مخدر در سمنان
در درگیری مسلحانه؛
فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف ۲۰۰ کیلو شیشه و ۴۴۰ کیلوگرم تریاک در سمنان خبر داد و گفت: در این درگیری مسلحانه سوداگر مرگ به هلاکت رسید و پنج عضو باند دستگیر شدند.
تردد ۴ میلیون خودرو در محورهای استان سمنان ثبت شد
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سمنان:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان بابیان اینکه ۵۶ سامانه تردد شمار در محورهای استان فعال است، گفت: چهار میلیون خودرو طی پایان ماه صفر در این محورها تردد کردند.
کریدور راه‌آهن شمال-جنوب تایید شد
نماینده شاهرود و میامی در مجلس؛
نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به بهبود شاخص‌های توسعه در شرق استان سمنان، گفت: اتمام مطالعات توجیهی و تایید پروژه کریدور راه‌آهن شمال-جنوب یکی از این زیرساخت‌ها است.
وقوع ۲ زلزله در سمنان
فرماندار سمنان:
فرماندار سمنان با اشاره به وقوع دو زمین لرزه در حومه این شهرستان، گفت: بزرگترین این زلزله ها ۴.۴ درجه در مقیاس ریشتر بوده است.
طرح آب‌رسانی به سرخه تا پایان تابستان ۹۹ بهره‌برداری می‌شود
نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس:
نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس بابیان اینکه امروز کمبود آب نگرانی ساکنان روستاهای سرخه مانند اسدآباد است، گفت: طرح آب‌رسانی به شهرستان تا پایان تابستان ۹۹ بهره‌برداری می‌شود.
۲۰۰ مورد واژگونی طی بارندگی‌های اخیر در کشور رخ‌داده است
رئیس پلیس‌راه کشور:
رئیس پلیس‌راه کشور بابیان اینکه طی بارندگی روزهای گذشته حدود ۲۰۰ مورد واژگونی خودرو در محورهای مختلف رخ‌داده است، گفت: شرایط جوی ناپایدار وضعیت ویژه رانندگی را می‌طلبد.
گروه‌های کوهنوردی غیرمجاز؛ فعالیت خارج از استانداردها
گروه‌های کوهنوردی غیرمجاز امروز یکی از مشکلات این ورزش در استان سمنان هستند و خارج از استانداردهای کوهنوردی فعالیت می‌کنند.
فرودگاه شاهرود آماده پذیرش انواع هواپیما
مدیر فرودگاه بین‌المللی شاهرود:
مدیر فرودگاه بین‌المللی شاهرود با اشاره به تطویل باند این فرودگاه به طول بیش از سه هزار و ۲۴۰ متر، گفت: ظرفیت کامل برای پذیرش پرواز همه نوع هواپیما فراهم شده است.
مقابله با بیابان‌زایی تشدید شد
معاون دفتر بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
معاون دفتر بیابان سازمان جنگل‌ها و مراتع بابیان اینکه مقابله با بیابان‌زایی در سال‌های اخیر تشدید شده است، گفت: در دو میلیون هکتار اراضی بیابانی کشور درخت کاشته شده است.
تصادف کامیون با پژو پارس در محور سمنان-دامغان
مدیرعامل هلال‌احمر استان سمنان:
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از وقوع تصادف کامیون با پژو پارس در کیلومتر هشت محور سمنان-دامغان خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر جان باخت.
آخرین اخبار