شناسایی ۲۴ منطقه بحرانی فرسایش بادی در استان سمنان
مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان خبر داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از شناسایی ۲۴ منطقه بحرانی فرسایش بادی طی مطالعات جدید در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳ منطقه در شاهرود است.
بیمارستان صحرایی سرکویر جنوب دامغان راه‌اندازی شد
مسئول بهداری پدافند هوایی سپاه:
مسئول بهداری پدافند هوایی هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از راه اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه سرکویر جنوب دامغان خبر داد.
راه اندازی 26 اقامتگاه بوم‌گردی در استان سمنان
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان خبر داد
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در رشد گردشگری استان تعیین کننده است، گفت: در دو سال گذشته شاهد افتتاح ۲۶ اقامتگاه بوم گردی بوده‌ایم.
انتقال آب نمرود به گرمسار نیازمند 3000 ميليارد ریال
نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان با اشاره به طرح انتقال آب از سد نمرود به گرمسار گفت: سد نمرود که از مهم‌ترین پروژه‌های آبی این منطقه محسوب می‌شود در حال حاضر دارای بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی است.
اجرای طرح اضطراری تأمین آب در سمنان
معاون عمرانی استاندار سمنان خبر داد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از اجرای طرح اضطراری تأمین آب در مرکز استان خبر داد و گفت: کیفیت آب در شهر سمنان یکنواخت می‌شود.
بهره‌برداری از طرح تعریض جاده سمنان- فیروزکوه تا شهریور 96
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان خبر داد
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از بهره‌برداری از طرح تعریض جاده سمنان- فیروزکوه تا شهریور 96 خبر داد و گفت: ادامه مسیر در حوزه استان تهران هم به مناقصه رفته است.
ساخت باند فرودگاه سمنان ۹۲ درصد پیشرفت دارد
معاون استاندار سمنان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه عملیات عمرانی باند فرودگاه سمنان ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این باند دهه فجر سال جاری افتتاح می شود.
جاده میامی-جیلان در پیچ و خم اعتبارات
عضو شورای شهر احداث جاده میامی به جیلان را به عنوان یکی از خواسته های مردم این شهرستان دانست و ابراز داشت: تاکنون پیگیری های بسیاری برای اتمام این پروژه انجام شده است اما در نهایت عملیات به دلایل متعدد تعطیل شد.
ظرفیت ناشناخته گردشگری در سرخه
فرماندار سرخه با بیان اینکه سرخه دارای قابلیت های گردشگری و صنایع دستی است که برای بسیاری از عموم ناشناخته مانده، گفت: این امر می طلبد تا دستگاه های اجرایی زیرساخت های این صنعت پاک را در شهرستان گسترش دهند.
خانه‌های متروکه ای که رنگ نو می گیرند
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت: خانه‌های متروکه بلوار شریف‌واقفی سمنان که در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد، بازسازی می‌شود.
احداث کارخانه عظیم دارویی در ایوانکی
امام جمعه ایوانکی خبر داد
امام جمعه ایوانکی گفت: یک کارخانه عظیم دارویی در ایوانکی در حال احداث است.
ایجاد بزرگ‌ترین باغ انجیر موقوفه کشور در سمنان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خبر داد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از ایجاد بزرگ‌ترین باغ انجیر موقوفه کشور در این استان خبر داد.
ساخت نخستین توربین بادی دو مگاواتی ایران
مدیرکل تحقیقات و توسعه فناوری توانیر خبر داد
مدیرکل تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر گفت: متخصصان در حال ساخت نخستین توربین بادی دو مگاواتی کشور هستند.
سیر صعودی مصرف بنزین در سمنان
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود از توزیع ۲۳۴ میلیون لیتر فرآورده بنزین از ابتدای امسال در استان سمنان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش داشت.
راه‌اندازی مرکز همکاری شهرهای آسیایی و جاده ابریشم در سمنان
دهه فجر سال جاری انجام می شود
مسئول روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سمنان از راه اندازی مرکز همکاری شهرهای آسیایی و جاده ابریشم در شهرداری سمنان خبر داد.