نمایش تنوع گیاهان دارویی سمنان با حضور 10 کشور جهان
نمایش تنوع گیاهان دارویی سمنان با حضور 10 کشور جهان در قالب ششمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی انجام شد.
۱۲۵۰ شهر کشور در حوضه سیل‌خیز قرار دارد/ اختصاص بیش از ۲ هزار میلیارد تومان به طرح‌های آبخیزداری
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به قرار داشتن یک‌هزار و ۲۵۰ شهر کشور در حوضه سیل‌خیز، گفت: امسال ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در نظر گرفته شد.
اختراع و تجاری‌سازی دستگاه پله پیما در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان
محصول شرکت نیکو صنعت آهوان با عنوان «دستگاه پله پیما با محرک اصطکاکی مجهز به مکانیزم ترمز ایمنی ضد سقوط» ثبت اختراع و تجاری سازی شد
چاه های غیرمجاز مسدود شدند؟
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از صرفه جویی ۸۵۰۰ متر مکعبی آب در این استان با مسدود شدن تعدادی از چاه های غیرمجاز طی امسال خبر داد.
اجرای قانون جهش تولید مسکن دراستان سمنان
استاندار سمنان، شامگاه سی آبان در جلسه شورای مسکن استان اظهار کرد: اجرای قانون جهش تولید مسکن در استان از اولویت های جدی است و پتانسیل کسب رتبه های شاخص کشوری در این حوزه در استان وجود دارد.
اقدامات محوری برای مقابله با کرونا در سمنان
سخنگوی جدید ستاد استانی مقابله با کرونا و سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: بیماریابی فعال به صورت ۲۴ ساعته و خانه به خانه از مظاهر اقدام علمی در حوزه مدیریت مقابله با کرونا است که دانشگاه های علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی باید به این مهم مکلف شوند.
بستری های کرونا در دامغان ۳ برابر متوسط کشوری ست!
به گفته عضو ستاد استانی مقابله با کروناویروس میانگین بستری های کرونایی در دامغان، تنها شهرستان قرمز کرونایی در استان سمنان، ۳ برابر متوسط کشوری بستری ها است!
تجلیل شهرداری اراک از دانش آموزان برتر طرح مدرسه مجازی پسماند
سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از دانش آموزان برتر در طرح مدرسه مجازی پسماند تجلیل کرد.
۱۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سمنان بستری شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بستری ۱۵ بیمار جدید در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه طی شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: مجموع بیماران بستری تاکنون به ۹ هزار و ۵۵۰ نفر رسیده است.
پیاده راه ساوه اوایل آذرماه به بهره برداری می‌رسد
سرپرست شهرداری ساوه:
سرپرست شهرداری ساوه گفت: مشکلات مالی در تأمین مصالح باعث شد ادامه کار پیاده راه با تأخیر مواجه شود اما تلاش می‌کنیم این پروژه اوایل آذرماه امسال به بهره برداری برسد.
تداوم اقدامات مقابله با کرونا در شهر سمنان
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری خبر داد
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از ادامه روند اقدامات مقابله با کرونا در این شهر خبر داد.
۴ بیمار کرونایی در استان سمنان جان باختند
طبق آخرین آمارها؛
طبق آخرین آمارهای اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند تا تعدادکل فوتی‌های استان از ابتدا به هزارو۳۷۸ نفربرسد.
۲ بیمار کرونایی در استان سمنان جان باختند
طبق آخرین آمارها؛
طبق آخرین آمارهای اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان در ۲۴ ساعت گذشته دو بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند تا تعداد کل فوتی‌های استان از ابتدا به هزار و ۳۷۴نفربرسد.
۴۴۴ بیمار جدید کرونایی در استان سمنان ثبت شد
طبق آخرین آمارها؛
نگاهی به آمارهای ارائه شده از سوی ستاد کرونای استان سمنان نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۴ نفر بیمار قطعی کرونا شناسایی و شش نفر فوت شدند.
۵۱ میلیون تردد خودرو در استان سمنان به ثبت رسید
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از ثبت بیش از ۵۱ میلیون تردد خودرو طی پنج ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.