وقوع ۷ فقره سانحه فوتی در استان سمنان/۹ نفر جان باختند
فرمانده انتظامی استان سمنان:
فرمانده انتظامی استان سمنان بابیان اینکه طی چهار روز گذشته در محورهای مواصلاتی استان هفت فقره سانحه منجر به فوت رخ‌داده است، گفت: در مجموع این حوادث ۹نفر جان باختند.
سارق سیم و کابل در سمنان دستگیر شد
فرمانده انتظامی سمنان:
فرمانده انتظامی سمنان از دستگیری سارق سیم و کابل فشار قوی در این شهرستان خبر داد و گفت: این سارق در بازجویی‌های فنی به ۱۵ فقره سرقت سیم و کابل در سمنان اعتراف کرد.
سیاست‌های ۱۳گانه بخش کشاورزی استان سمنان تدوین شده است
معاون جهاد کشاورزی استان سمنان:
معاون جهاد کشاورزی استان سمنان درباره برنامه‌ریزی این اداره برای رفع مشکلاتی مانند خشک‌سالی و سرمازدگی، گفت: ۱۳ سیاست طی سال جاری در بخش کشاورزی تدوین‌شده است.
مشارکت مؤدیان زکات استان سمنان به ۸ میلیارد تومان رسید
معاون کمیته امداد استان سمنان:
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد سمنان بابیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در همان شهر هزینه می‌شود، گفت: مشارکت مؤدیان زکات استان طی هفت ماهه امسال به هشت میلیارد تومان رسید.
برخورد اتوبوس و تریلی در محور دامغان-سمنان/ ۲نفر جان باختند
رئیس پلیس‌راه استان سمنان:
رئیس پلیس‌راه استان سمنان از برخورد یک دستگاه اتوبوس اسکانیا با کشنده هوو در کیلومتر ۷۰ محور دامغان-سمنان خبر داد و گفت: در این حادثه دو نفر جان باختند و ۱۰ نفر مجروح شدند.
۲ حادثه تصادف در استان سمنان / ۳ نفر جان باختند
طی۲۴ساعت گذشته؛
در دو حادثه رانندگی طی ۲۴ ساعت گذشته، شش نفر مصدوم و سه نفر جان باختند که یکی از این حوادث در محور قم-گرمسار و دیگری در محور فولاد محله به وقوع پیوست.
۱۴ هزار خدمات درمانی به مددجویان کمیته امداد استان سمنان ارائه شد
معاون کمیته امداد استان سمنان:
معاون حمایت خانواده کمیته امداد استان سمنان از ارائه ۱۳ هزار و ۹۰۰خدمات بهداشت و درمان به مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد و گفت: سه هزار و ۵۰۰ مددجو از این خدمات بهره‌مند شدند.
طرح جامع پدافند غیرعامل سمنان ۱.۵میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان:
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به ضرورت تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل این استان با همراهی دستگاه های اجرایی، گفت: این طرح نیازمند ۱.۵میلیارد ریال اعتبار است.
۲ بنای تاریخی استان سمنان بررسی جهانی می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: دو بنای تاریخی مهم در استان با حضور رئیس و اعضای گروه بین المللی ایسکارسا مورد بررسی قرار گرفت.
۴۰۰۰ پروژه نیمه‌تمام راه‌سازی در کشور وجود دارد
معاون پارلمانی وزیر راه:
معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه حدود چهار هزار پروژه نیمه‌تمام راه‌سازی در کشور وجود دارد، گفت: بهترین راه تکمیل پروژه‌ها واگذاری آن‌ها به بخش خصوص است.
۲۱ میلیارد تومان به پروژه‌های آبخیزداری استان سمنان اختصاص یافت
در راستای کنترل سیلاب و فرسایش خاک؛
دبیر ستاد صندوق توسعه ملی سازمان جنگل‌ها از اختصاص ۲۱ میلیارد تومان به پروژه‌های آبخیزداری استان سمنان خبر داد و گفت: این طرح‌ها در کنترل سیلاب و فرسایش خاک مؤثر است.
وزیر راه و شهرسازی از پروژه حرم تا حرم قطعه گرمسار بازدید کرد
در رأس هیئتی؛
وزیر راه و شهرسازی درحالی‌ از پروژه حرم تا حرم قطعه گرمسار بازدید کرد که این طرح از سال ۸۹ به‌منظور کاهش بار ترافیکی تهران و کوتاه شدن مسیر تا مشهد مقدس کلید خورده است.
طرح کاداستر برای ۵.۵ میلیون هکتار اراضی استان سمنان اجرا شد
مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان:
مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه ۹۵ درصد عرصه‌های طبیعی استان سند دفترچه‌ای دارند، گفت: طرح کاداستر برای ۵.۵ میلیون هکتار اراضی اجرا شد.
وزیر راه و شهرسازی به گرمسار سفر می‌کند
نماینده گرمسار و آرادان در مجلس:
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی برای کلنگ زنی و افتتاح چند پروژه، به این دو شهرستان سفر می‌کند.
۱۱موتورسوار شاهرودی جان باختند
فرمانده انتظامی شاهرود:
فرمانده انتظامی شاهرود بابیان اینکه سال گذشته ۲۱ نفر در سطح شهر طی حوادث رانندگی جان باختند، گفت: از این تعداد ۱۱ نفر یعنی ۴۵ درصد فوتی‌ها را موتورسواران شامل می‌شود.