خبر خوش برای شاهرودی‌ها
درپی مطالبه عمومی؛
رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود از باقی ماندن خانه تاریخی امیر اعظم شاهرود در فهرست آثار ملی خبر داد تا این خانه با معماری منحصر بفردش از تخریب نجات یابد.
شهرداری‌ها پیشانی طرح‌های گردشگری استان سمنان هستند
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان، گفت: شهرداری‌ها پیشانی و نقش غیرقابل‌انکار در اجرای طرح‌های گردشگری در استان دارند.
نوجوان ۱۴ ساله سرخه‌ای به قتل رسید
فرمانده انتظامی سرخه:
فرمانده انتظامی سرخه از قتل یک نوجوان ۱۴ ساله در این شهرستان خبر داد و گفت: پس از گزارش شاهدان به‌فوریت های پلیسی ۱۱۰ متهم شناسایی و دستگیرشده است.
واژگونی سمند در میامی حادثه آفرید
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان:
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان بابیان اینکه واژگونی سمند در میامی حادثه آفرید، گفت: متأسفانه در این حادثه یک مرد ۶۵ ساله جان باخت.
شیب شیروانی ۱۲۵ کیلومتر از راه‌های استان سمنان اصلاح شد
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سمنان:
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان از اصلاح شیب شیروانی ۱۲۵ کیلومتر راه‌های استان طی ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: این اقدام بخش زیادی از تصادفات جاده‌ای را کاهش می‌دهد.
کشف ۱۱۵ کیلوگرم شیشه در سمنان
فرمانده انتظامی استان سمنان:
فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف ۱۱۵ کیلو و ۶۰۰ گرم ماده مخدر صنعتی شیشه طی عملیات مشترک با پلیس سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: در این راستا یک سوداگر مرگ دستگیر شد.
بررسی ۲ هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ سمنان
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان از بررسی بالغ بر دو هزار پرونده در هشت ماه نخست سال جاری در کمیسیون‌ ماده ۱۰۰ این استان خبر داد.
محور سمنان-فیروزکوه مسدود شد
رئیس پلیس‌راه استان سمنان:
رئیس پلیس‌راه استان سمنان بابیان اینکه محور سمنان-فیروزکوه به دلیل بارش برف مسدود شده است، گفت: این تصمیم بنا به درخواست پلیس‌راه تهران و مازندران صورت گرفته است.
دربانیان شهردار دیباج دامغان شد
با حکم استاندار سمنان؛
با رأی اعضای شورای اسلامی شهر دیباج و حکم استاندار سمنان، سعید دربانیان شهردار جدید این شهر از توابع دامغان شد.
دکل‌های مخابرات شهر سمنان ساماندهی شوند
رئیس شورای اسلامی شهر سمنان:
رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با انتقاد مبنی بر روند کند رسیدگی به وضعیت دکل‌های مخابراتی این شهر، گفت: این وضعیت ساماندهی شود.
وزیر گردشگری به شاهرود سفر می‌کند
برای جشن ثبت جهانی جنگل ابر؛
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود، گفت: وزیر گردشگری برای این جشن به شاهرود سفر می‌کند.
۱۵ خودروی گرفتار در برف محور گلوگاه به دامغان امدادرسانی شدند
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان:
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دامغان بابیان اینکه ۱۵ خودروی گرفتار در برف محور گلوگاه به دامغان امدادرسانی شدند، گفت: کار امدادرسانی همچنان ادامه دارد.
کاهش سطح آب‌های زیرزمینی در استان سمنان
به نظر می‌رسد خشک‌سالی و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی سبب شده تا کیفیت آب استحصال‌شده در استان سمنان به طرز چشم‌گیری کاهش‌یافته و آب به سمت شوری حرکت کند.
جشنواره ملی ایل سنگسری در ایستگاه آخر
جشنواره ملی ایل سنگسری با رونمایی از پرونده ثبت ملی فنون بافت و برپایی گوت، کوچ ایل سنگسری و ۱۲ نان مهدی‌شهر به کار خود پایان داد.
گردشگری استان سمنان ۳۷.۵ درصد رشد داشته است
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان ضمن بیان اینکه تبدیل استان از معبر به مقصد ازجمله هدف‌گذاری‌های میراث فرهنگی است، گفت: امسال گردشگری استان ۳۷.۵ درصد رشد داشته است.