احداث ۵ حلقه چاه آب در شاهرود
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان سمنان بابیان اینکه نیاز آب شاهرود ۷۵۰ لیتر بر ثانیه است، گفت: احداث پنج حلقه چاه جدید، راهی برای جبران کسری ۱۰۰ لیتر بر ثانیه آب شاهرود است.
مناطق نمونه گردشگری استان سمنان به بخش خصوصی واگذار می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان بر لزوم احیا و ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری تأکید کرد و گفت: مناطق نمونه گردشگری استان سمنان به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.
۱۱ حوزه آب ریز استان سمنان میزبان طرح های آبخیزداری هستند
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، با بیان اینکه ۱۱ حوزه آب ریز استان میزبان طرح های آبخیزداری هستند، گفت: ۱۳ طرح آبخیزداری در این حوزه های آب ریز انجام می شود.
سمنانی‌ها ۳۱۰ میلیون ریال صدقه الکترونیکی پرداخت کردند
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان:
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: ۳۱۲ میلیون ریال صدقه پرداخت‌شده در بهار سال‌جاری توسط نیک‌اندیشان این استان به روش‌های الکترونیکی بوده است.
طرح کاداستر اراضی استان سمنان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
معاون اداره کل منابع طبیعی استان سمنان:
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، گفت: تا پایان سال ۹۷ طرح کاداستر اراضی طبیعی و مراتع استان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
شرور سابقه‌دار در شاهرود به هلاکت رسید
فرمانده انتظامی شاهرود:
فرمانده انتظامی شاهرود بابیان اینکه شرور سابقه‌دار در این شهر به هلاکت رسید، گفت: تاکنون ۱۰شاکی برای جرایم خشن این فرد به کلانتری مراجعه کردند.
۳ مقنی در یکی از قنات‌های کشاورزی میامی جان باختند
یک منبع آگاه بابیان اینکه سه مقنی در روستای استربند میامی جان باختند، گفت: از جزئیات این حادثه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.
۳۴ روستای استان سمنان داخل حریم شهری قرار دارند
مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری سمنان:
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه ۳۴ روستای استان داخل حریم شهری قرار دارند، گفت: این امر مانع بزرگی برای اجرای طرح‌های توسعه در بخش روستایی است.
اعضای بدن طلبه زن جوان گرمساری به بیماران نیازمند اهدا شد
با موافقت اعضای خانواده؛
اعضای بدن طلبه زن جوان ممتاز گرمساری که به دلیل خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود با موافقت اعضای خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد.
واژگونی کامیون در سمنان یک کشته بر جای گذاشت
معاون جمعیت هلال احمر استان سمنان:
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان از جان باختن یک نفر در حادثه واژگونی کامیون در محور سمنان-فیروزکوه خبر داد و گفت: این حادثه در نزدیکی روستای افتر سرخه به وقوع پیوست.
۲۸۰ طرح ساماندهی منابع آبی در مناطق عشایری کشور اجرا می‌شود
رئیس سازمان عشایری:
رئیس سازمان عشایری بابیان اینکه ۲۸۰ طرح ساماندهی منابع آبی در مناطق عشایری کشور اجرایی می‌شود، گفت: برای این طرح‌ها دو هزار و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده است.
یک کارگر در معدن طزره البرز شرقی جان باخت
یک کارگر معدن طزره از مجموعه معادن شرکت البرز شرقی شاهرود در دامغان به دلیل گازگرفتگی حین انجام کار در داخل کارگاه معدن جان خود را از دست داد.
باران مهمان شهرهای استان سمنان شد
همزمان با روز آدینه؛
نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که سامانه کم فشاری از صبح جمعه وارد استان سمنان شده و تا روز یکشنبه در این استان باقی خواهد ماند،این بارش‌ها احتمال بروز سیلاب را افزایش می‌دهد.
وقوع سانحه رانندگی در محور دامغان-سمنان مرگ ۲ نفر را رقم زد
رئیس پلیس‌راه استان سمنان:
رئیس پلیس‌راه استان سمنان بابیان اینکه سانحه رانندگی در محور دامغان-سمنان مرگ در دم راکب و سرنشین موتور را رقم زد، گفت: رعایت نکردن حق تقدم از سوی موتور علت بروز این تصادف بوده است.
۳ میلیون تردد خودرو در استان سمنان ثبت شد
همزمان با تعطیلات نیمه خرداد ماه؛
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از تردد دو میلیون و ۹۰۰ هزار خودرو در تعطیلات نیمه خرداد ماه جاری از محورهای مواصلاتی سطح استان خبر داد.