ایجاد ۱۱ هکتار فضای تفریحی در قلب شهر بیرجند
شهردار بیرجند:
شهردار بیرجند با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ شهروندان چهره ای جدید از بیرجند را خواهند دید، گفت: ۱۱ هکتار در قلب شهر به فضای تفرجگاهی، تنفسی و پارک و بوستان تبدیل می‌شود.
لزوم اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان برای جلوگیری از تخلفات ملکی
معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند مطرح کرد
معاون شهرسازی و معماری شهرداری بیرجند گفت: اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان جلوی بسیاری از تخلفات از جمله پیش فروش ملک به چند نفر در خراسان‌جنوبی را خواهد گرفت.
تعیین ضرب الاجل ۴۸ ساعته برای تامین آب روستاهای خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد
استاندار خراسان جنوبی با تعیین ضرب الاجلی ۴۸ ساعته برای تأمین آب مناطق روستایی و عشایری استان گفت: در شرایط فعلی اولویتی بالاتر از تأمین آب شرب مردم نداریم.
شهرستان های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفتند
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی:
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در خراسان جنوبی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات ارسالی وزارت بهداشت شهرستان های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفته اند.
استفاده از ظرفیت ۲۹۲ نیروگاه خورشیدی در خراسان جنوبی
مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی خبرداد
مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۹۲ نیروگاه خورشیدی در حال بهره برداری در استان است، گفت: ۲۰درصد مشترکین اداری الزام به استفاده از انرژی خورشیدی دارند.
۱۷۰۰ روستا از سکنه خالی شد
پیچ‌وخم‌های طرح توسعه نهبندان
طرح توسعه نهبندان در حالی سال ۷۸ در جریان سفر مقام معظم رهبری تصویب‌شده است که کم‌کاری دولت در اجرای دقیق این طرح این منطقه را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
سرانه فضای سبز خراسان جنوبی به ۸.۵ متر مربع افزایش می یابد
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان جنوبی از افزایش سرانه فضای سبز استان طی یک سال گذشته خبر داد گفت: با احداث و تکمیل ۲۹ پارک و تفرجگاه امسال این رقم به ۸.۵ متر مربع می رسد.
آبرسانی سیار به عشایر خراسان جنوبی نیازمند ۴ میلیارد تومان اعتبار
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی خبر داد
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: چهار میلیارد و ۵۲۶ میلیارد تومان برای تامین آب شرب و دام‌ عشایر درخواست کرده‌ایم که امید است اختصاص یابد.
مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی:
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه کرونا موجب کاهش اهدا خون شده است، گفت: از ابتدای امسال چهار هزار و ۳۲۱ نفر در استان موفق به اهدا خون شده اند.
«نوبخت» وارد خراسان‌جنوبی شد
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دقایقی قبل به منظور افتتاح چندین پروژه و انعقاد تفاهم نامه های اشتغال زایی وارد خراسان جنوبی شد.
آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۷۰۰ نفر رسید
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شمار مبتلایان به کرونا در استان با شناسایی ۸ بیمار جدید به ۷۰۰ نفر رسید.
درآمد ۳ میلیاردی مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی از بافت فرش
معاون کمیته امداد خبر داد
معاون کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته دو هزار و ۵۵۰ متر مربع فرش به مبلغ سه میلیارد تومان توسط مددجویان این نهاد بافته شده است.
جاده‌ها قاتل خاموش حیوانات
گونه های مختلف جانوری همچنان در جاده‌ها بر اثر تصادف با اتومبیل جان خود را از دست می‌دهند و این مشکل در جاده‌های بیابانی خراسان‌جنوبی بیشتر در برخورد با شتر رخ می‌دهد.
هلال احمر بیشترین کمک‌های مردمی در حوادث را جذب کرده است
رئیس سازمان جوانان هلال احمر:
رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: بیشترین کمک‌های جمع آوری شده ِمردمی در حوادثی چون سیل لرستان توسط هلال احمر صورت گرفته که نشان از اعتماد مردم به این نهاد است.
دعوت از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در پروژه‌های شهری بیرجند
شهردار بیرجند مطرح کرد
شهردار بیرجند از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در پروژه‌های شهری دعوت کرد و گفت: با اختصاص مشوق‌ها، شرایط را برای جذب و سوق سرمایه گذار به سوی شهرداری فراهم می‌کنیم.