آثار ساسانی فارس ثبت جهانی می شود
ارزیابان شورای بین‌المللی ابنیه و محوطه‌ها به عنوان بازوی مشاور یونسکو روز سه شنبه با هدف بررسی میدانی پرونده ثبت جهانی پنج اثر تاریخی استان فارس متعلق به دوره ساسانیان وارد فیروزآباد شدند تا بارقه های امید برای ثبت این آثار در میراث جهانی و طرح آن در اجلاس آتی یونسکو تقویت شود.
باغ قاجاری منشی‌باشی در شیراز مرمت می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: بخش‌هایی از باغ تاریخی منشی‌باشی در شهر شیراز با تخصیص اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال مرمت می‌شود.
اعضای شورا دخالتی در لیست ها ندارند
نایب رئیس شورای شهر شیراز:
نایب رئیس شورای شهر شیراز گفت: لیست های منتشر شده مدیران آینده شهرداری شیراز کذب است و اعضای شورا هیچگونه ارتباطی با این موضوع ندارند.
ایجاد 30 هزار شغل در بازارچه‌های شیراز
مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری شیراز گفت: بیش از ۳۰ هزار نفر در بازارچه های دائمی، فصلی و میدان مرکزی شهر شیراز اشتغال دارند.
مرگ دو کارگر در پی ریزش چاه در شیراز
دو کارگر در شیراز به علت ریزش چاه جان باختند.
خسارت 1300 میلیارد تومانی حوادث در شیراز
تامل در آمار حوادث سال‌های اخیر که هزاران میلیارد ریال خسارت مالی و حجم عظیم خسارت انسانی و جانی برجای گذاشته و روح و جان انسان‌ها را آزرده کرده است، نشان می‌دهد با راهکارهایی بسیار ساده می‌توان از بزرگترین حادثه‌ها جلوگیری کرد.
احیای دو خانه قاجاری در بافت تاریخی شیراز
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از بازسازی و مرمت بخش‌هایی از خانه‌های تاریخی " توجه" و "آموزگار" واقع در بافت تاریخی ـ فرهنگی شیراز متعلق به دوره قاجار خبر داد.
2 کارگر در شهرک صنعتی شیراز به دلیل سقوط در مخزن نگهداری آمونیاک در پی یخ زدگی شدید جان باختند.
مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز:
مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز با بیان اینکه استفاده از متروی شیراز در سه روز اول مهر رایگان است، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته به دنبال افزایش ساعت فعالیت متروی این کلان‌شهر در فاز دوم خط یک هستیم.
اجرای طرح
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس خبر داد
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان فارس از اجرای طرح ارتقای وضعیت ترافیکی به صورت مستمر در کلانشهر شیراز خبر داد و گفت: اجرای این طرح و کنترل از طریق دوربین‌های ثبت تخلفات، ۷۵ درصد تخلفات رانندگی را در شیراز کاهش داده است.
زمین‌لرزه ۴.۸ ریشتری اوز در فارس را لرزاند
زمین‌لرزه ۴.۸ ریشتری اوز در استان فارس را لرزاند.
پول های بی حساب در شورای شیراز هزینه شد
رئیس شورای شهر شیراز:
رئیس شورای شهر شیراز گفت: پول های بدون حساب و کتاب در شورای گذشته شهر شیراز هزینه شد و حالا نباید برای کمک به نیازمندان و مستضعفین کوتاهی کنیم.
مترو شیراز برای ۳ روز اول مهر رایگان شد
با تصویب شورای شهر شیراز استفاده از متروی شیراز طی ۳ روز اول مهر رایگان شد.
وزیر کشور وارد شیراز شد
عبدالرضا رحمانی فضلی جهت حضور در مراسم تودیع و معارفه استاندار فارس وارد شیراز شد.
فراز و نشیب‌های بازار مسکن در شیراز
خانه در ایران به‌عنوان مهمترین فاکتور رفاهی محسوب می‌شود؛ عاملی که امنیت خاطر را به همراه آورده و پشتوانه‌ای تاثیرگذار برای بسترسازی آینده‌ای مطمئن است.