تجهیز ۱۰ راهدارخانه برای اجرای طرح راهداری زمستانی در قم
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم ضمن اعلام آمادگی ۱۳۰ نفر عوامل راهدارجهت اجرای طرح راهداری زمستانی اظهار کرد: ده راهدارخانه تجهیز، ۱۲۵ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری اورهال و مقادیر متناسبی مخلوط ماسه و نمک دپو شده است.
پرچم عزا بر فراز گنبد حرم حضرت معصومه(س) برافراشته شد+عکس
پرچم گنبد حرم مطهر حضرت معصومه(س) در شب رحلت شهادت‌گونه آن حضرت با حضور خیل عظیم زائران از نقاط مختلف ایران اسلامی، در صحن امام رضا(ع) حرم قم برگزار شد.
۵۰ نقطه فوق بحرانی در استان قم
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم مطرح کرد؛
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم از وجود ۵۰ نقطه فوق بحرانی در استان قم خبرداد.
کمبود کارت آب شیرین در قم نداریم
یک مسئول عنوان کرد
مدیر حراست شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه کمبود کارت آب شیرین در شهر نداریم، تأکید کرد:نباید هر کارت آب بیشتر از ۳۷ هزار تومان در شهر به فروش برسد.
بررسی آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی شهر قم در شورای عالی ترافیک کشور
رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از بررسی موضوعات مرتبط با ایمنی شهری، آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی شهر قم در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه این شورا در راستای نظارت ستادی شورا خبر داد.
اسکان شبانه بیش از ۱۲۳ هزار زائر در استان قم
معاون استاندار قم مطرح کرد؛
جانشین ستاد اربعین استان قم از اسکان شبانه بیش از ۱۲۳ هزار زائر در استان قم خبرداد.
رفتار ترافیکی شهروندان قمی باید تغییر کند
معاون شهردار قم عنوان کرد
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم آموزش در جهت تغییر رفتارهای ترافیکی را تنها راه کاهش آمار تصادفات دانست و ابراز کرد: در حال حاضر دوره‌های آموزشی باهدف اصلاح رفتار رانندگان تاکسی و اتوبوس اجرا می‌شود تا مهارت این افراد در حفظ آرامش بیشتر افزایش پیدا کند.
سه هزار نیروگاه خورشیدی با هدف توانمندسازی اقشار کم برخوردار در قم ایجاد می شود
طرح توانمندسازی اقشار کم برخوردار از طریق احداث ۳ هزار سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی بر اساس توافقنامه پنج جانبه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوریِ، وزارت نیرو، سازمان بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی در قم اجرا می‌شود.
چهاردهمین جشنواره هلهله فرشته‌ها در قم برگزار می‌شود/آغاز زندگی مشترک 110 زوج
مدیرعامل بنیاد خیریه یازهرا(س) از برگزاری مراسم افتتاحیه چهاردمین جشنواره هلهله فرشته ها با حضور سخنرانان و مداحان برجسته کشور خبر داد.
خدمات و فعالیت‌های داوطلبانه در استان باید هدفمند شود
دبیر اجرایی شوراهای هماهنگی خدمات و فعالیت‌های داوطلبانه استان قم گفت: یکی از مسائلی که این شورا حول محور آن تشکیل شده بحث شناسایی و هدفمندکردن کارهای داوطلبانه است تا بتوانیم خدمات اجتماعی پایداری را برای بهره‌مندی مردم فراهم کنیم.
مسولان به فکر حل مشکلات اقتصادی باشند/کمک 110 میلیارد ریالی برای تهیه جهیزیه
حبیبی منش بازیگر سینما:
بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه شرایط سخت اقتصادی پیش روی مردم، مشکلات بسیاری را برای آنها به دنبال داشته است، از مسولان خواست با فراهم کردن تسهیلات مناسب، به فکر حل مشکلات اقتصادی مردم به ویژه اقشار نیازمند باشند.
طراحی خطوط ریلی قم تناسبی با شرایط امروز ندارد
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم، ابراز کرد: با توجه به اینکه کلید خطوط ریلی شهر قم از دهه ۸۰ زده شد، طراحی آن متناسب با شرایط امروز نبوده و در حال حاضر در مورد خط A مترو قم محدودیت تأمین ناوگان داریم و مراحل اجرایی فاز ۲ خط A نیز در دستور کار قرار دارد.
نانوایی‌های متخلف قم توبیخ شدند
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از تشکیل ۱۲۰ پرونده تخلف در ۷۰۰ نانوایی طی روزهای گذشته توسط بازرسی و نظارت تعزیرات خبر داد.
قم شهری که می توانست میهمانان خود را میخکوب کند
شهر قم سالانه میزبان حضور میلیون های میهمان است که اکثرا با یک اتراق ساده و یک زیارت کوتاه مدت بار سفر بسته و ازقم به سمت شهرهای دیگر حرکت می کنند، درحالی که این شهر جذابیت هایی دارد که هنوز برای کسی گفته نشده است.
افزایش تقاضا برای آبی که نیست!
کارشناس منابع آبی قم بیان کرد: تأسف‌بار اینکه هیچ محل و منبع جدید برای تأمین آب وجود ندارد و کماکان مطالبه و تقاضای آب رو به فزونی است.