شناسایی باکتری‌های تجزیه‌کننده نفت در خاک خوزستان
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با انجام یک مطالعه، باکتری‌های بومی تجزیه‌کننده نفت را از خاک خوزستان شناسایی کردند.
پرداخت ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک کشاورزی خوزستان
مدیر شعب بانک کشاورزی خوزستان از پرداخت ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط شعب بانک در استان در سال جاری خبر داد.
نیروگاه مقیاس کوچک میانرود دزفول تا یک ماه آینده وارد مدار می‌شود
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: نیروگاه مقیاس کوچک ۲۵ مگاواتی میانرود در شهرستان دزفول تا یک ماه آینده وارد مدار خواهد شد.
استخدام های فامیلی اعضای شورای شهر دردسر ساز شد
نکته‌ای که این روزها ذهن‌های مردم و خبرنگاران را به خود معطوف ساخته است، استخدام‌های فامیلی توسط اعضای شورای شهر است. چندى پیش در فضاى مجازى بطور گسترده از انتصابات فامیلى رئیس و نایب‌رئیس شوراى شهر بندرعباس سخن به میان آمد که در این گزارش به‌طور کامل می‌خوانید.
نکته‌ای که این روزها ذهن‌های مردم و خبرنگاران را به خود معطوف ساخته است، استخدام‌های فامیلی توسط اعضای شورای شهر است. چندى پیش در فضاى مجازى بطور گسترده از انتصابات فامیلى رئیس و نایب‌رئیس شوراى شهر بندرعباس سخن به میان آمد که در این گزارش به‌طور کامل می‌خوانید.
جشنواره برداشت زعفران در شهرستان دزپارت
اولین جشنواره شکرانه برداشت زعفران امروز (سه شنبه) در روستای قلعه سرد از توابع بخش مرکزی شهرستان دزپارت برگزار شد.
تداوم روند کاهشی بیماران مبتلا به کرونا در استان خوزستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از بازگشت بخشی از بیمارستان رازی اهواز به چرخه ارائه خدمات عادی خبر داد.
راه‌اندازی کارگاه مشترک برای آموزش دانشجویان مکانیک خودرو در خوزستان
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستان از تجهیز و راه‌اندازی کارگاه مشترک با ایساکو برای آموزش دانشجویان رشته مکانیک خودرو خبر داد.
سدهای خوزستان تنها ۴ درصد ظرفیت دارند
استاندار خوزستان گفت: گرفتار یک خشکسالی بی سابقه هستیم به گونه‌ای که ذخیره سدهای استان تنها چهار درصد است و باید شرایط را مدیریت کنیم.
موج جدید کرونا هشدار برای واکسن نزده ها
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به بروز واریانت جدید و درگیری برخی کشورها با این گونه، گفت: نباید احتمال خطر بروز موج جدید، از ذهن دور باشد.
آماده‌سازی مراکز قرنطینه در مرزهای خرمشهر و دشت‌آزادگان
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در استان مطرح کرد
فرمانده قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به انتشار سویه جدید در کشورهای مختلف، خواستار تشدید مراقبت‌ها در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی استان خوزستان شد.
چرا روان‌آب وارد منازل شوشتری‌ها شد؟
فرماندار شوشتر در خصوص آبگرفتگی برخی منازل در این شهر در پی بارندگی دو روز گذشته توضیحی ارائه داد.
اهواز مرغ ندارد؟
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به وضعیت کمبود مرغ در بازار اهواز گفت: به دلیل مشکلات کارگری در سه کشتارگاه این شرایط در اهواز رخ داده است که سازمان صمت پیگیر رفع این مشکلات است.
خوزستان دچار تنش جدی آب در همه بخش‌ها است
نماینده اهواز با بیان اینکه انتقال آب از خوزستانی که تنش جدی آب دارد، اجحاف است، گفت: در سال گذشته کشاورزان خوزستان با محدودیت‌های جدی در کشت مواجه بوده‌اند و امسال نیز برای آن‌ها محدودیت کشت در نظر گرفته شده است و این مساله بیانگر وضعیت وخیم ذخایر آب در خوزستان است.
سرهنگ دوم «هادی کنعانی» در راه امنیت مردم در درگیری با سارقان و اشرار مسلح به درجه رفیع شهادت نائل شد.