تسلط و احاطه جوانان ایرانی؛ از هوش مصنوعی تا اینترنت اشیا
وزیر کشور با بیان اینکه فاصله ما از سطح فناوری دنیا هر روز کمتر می‌شود، گفت: در حوزه هوش مصنوعی به عنوان آینده دنیا، گروه‌های دانش بنیان، دانشجویان و اساتید ما با قدرت فعالند.
دولت تدبیری بیاندیشید تا موضوع دریاچه ارومیه حل شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دولت خدمتگزار آیت الله رئیسی تدبیری بیاندیشید تا موضوع دریاچه‌ ارومیه سریعاً به نتیجه برسد، مردم آذربایجان شرقی و غربی نگران خشکی دریاچه ارومیه هستند.
دریاچه ارومیه نفس‌های آخرش را می‌کشد / مسئولان فکری بکنند
صدای فریاد بی‌آبی دریاچه ارومیه مدت‌هاست که بلند شده، اما متأسفانه علی‌رغم اقدامات کم‌وبیش مسئولان هنوز دردی دوا نشده و هر روز خبرهای بد بیشتری از وضعیت این دریاچه مخابره می‌شود.
خسارت ۶۰ میلیارد تومانی سیل در آذربایجان شرقی/احتمال وقوع مجدد سیل
مدیرکل مدیریت بحران استانداری:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از خسارت ۶۰ میلیارد تومانی سیل اخیر در سطح استان خبر داد.
حمایت از صنایع و شرکت‌های صادرات‌محور، اولویت اصلی مدیریت آذربایجان‌شرقی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه حمایت از صنایع و شرکت های صادرات محور، اولویت اصلی مدیریت ارشد استان است، گفت: تا زمانی که صادرات و ارزآوری اتفاق نیافتد ثروت ملی افزایش نخواهد یافت.
۱۸ هزار ملک در سامانه املاک شهرداری تبریزثبت شد
مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزشیابی شهرداری تبریز از ثبت ۱۸ هزار ملک در سامانه املاک شهرداری خبر داد. تراب محمدی عصر امروز در جلسه مدیران بازرسی مناطق و سازمان‌های شهردار اظهار کرد: از ۱۸ سامانه شفافیت، ۱۲ مورد فعال بوده و شش مورد آن نیز در دست اقدام برای راه‌اندازی است.
بازگشت سوخت گاز به نیروگاه تبریز، به تنهایی هوای آلوده شهر را سالم نمی‌کند
رئیس حفاظت محیط زیست تبریز با اشاره تشدید روند آلودگی شهر طی روزهای اخیر، گفت: بازگشت سوخت گاز به نیروگاه تبریز، به تنهایی نمی‌تواند هوای آلوده شهر را سالم کند و در این راستا نیازمند همراهی مردم هستیم.
تولید ۸۶۰۳ تن انواع آبزیان ،در تبریز
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از تولید ۸۶۰۳ تن انواع آبزیان (گرمابی، سردابی و خاویاری) طی سال گذشته از سطح ۱۲۲۰۱ هکتار مزرعه در استان خبر داد و افزود: از این تعداد، ۲۷۳۳ تن شامل انواع ماهیان از منابع آبی استان صید شده است.
بازدید مدیر مخابرات آذربایجان شرقی از پروژه‌های مخابراتی تبریز
مدیر مخابرات منطقه آذربایجان شرقی به همراه مدیر مخابرات مرکز استان و مسئولان اجرایی در معاونت شبکه و مرکز استان، از پروژه‌های در دست اجرای مخابراتی شهرستان تبریز بازدید و از نزدیک در جریان عملیات اجرایی این پروژه‌ها قرار گرفتند.
عدم افزایش تعرفه تلفن ،آهنگ توسعه کندتر میشود؟
مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه زیر ساخت‌های مخابراتی نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد که با تعرفه‌ی فعلی تلفن ثابت، امکان توسعه زیادی وجود ندارد.
تصادف جان 549نفر را گرفت
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: امسال ۵۴۹ نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.
برگزاری کارگاه مجازی آشنایی با مشاغل پردرآمد
معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان از برگزاری کارگاه مجازی آشنایی با مشاغل پردرآمد بازارکار توسط سازمان دانشجویان شعبه آذربایجان شرقی خبر داد.
رشد کمی وتحول کیفی در حوزه های علمیه
مروز شاهد تحول کمی و کیفی تولید علم در حوزه‌های علمیه هستیم تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و عنایت خاص رهبر انقلاب به مقوله تولید علم، شاهد تحول کمیّ و کیفی رشته‌های تخصصی، در حوزه‌های علمیه هستیم.
آذربایجان‌شرقی را با همراهی مردم ونخبگان به جایگاه اصلی می‌رسانیم
استاندار منتخب آذربایجان شرقی:
استاندار منتخب آذربایجان شرقی گفت: با همراهی مردم و نخبگان، آذربایجان‌شرقی را به جایگاه اصلی خود می‌رسانیم.
خسارت ۵۷ هزار میلیارد ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان‌شرقی
معاون سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی خبرداد
معاون سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از خسارت ۵۷ هزار و ۴۸۶ میلیارد ریالی حوادثی همچون خشکسالی، سیل و بارندگی، سرمازدگی، باد و طوفان و تگرگ در سال زراعی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ خبر داد.