موضوع ایمنی و سلامت زائران حرم مطهر رضوی در اولویت قرار دارد
وزیر کشور گفت: نخستین موضوع در خصوص مشهد ایمنی و سلامت زائران است. بر همین اساس مبادی ورودی این شهر در این خصوص باید تقویت شود.
اقامت رایگان مسافران قطارهای کنسلی مشهد در هتل‌ها
رییس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: اقامت رایگان مسافران قطارهای کنسلی از مشهد به سایر مقاصد با همکاری مدیران هتل‌های مشهد امکان پذیر است.
کاهش کلسترول با داروی جدید
گروهی تحقیقاتی دارویی با مولکول کوچک معرفی کرده که کلسترول را تا ۷۰ درصد در مدل‌های حیوانی کاهش می‌دهد.
علت گرمایش شهری چیست؟
بر اساس نتایج یک مطالعه بین‌المللی جدید روی ۲۰۰۰ منطقه شهری، شهرها ۲۹ درصد سریع‌تر از مناطق روستایی گرم می‌شود. محققان اظهار می‌کنند سبز شدن شهر و افزایش سطح پوشش گیاهی مانند درختان و باغ‌های پشت‌ بام‌ها راهی موثر برای مقابله با این افزایش دماست.
راهکارهای جدید ترویج حمل و نقل سبز
خراسان رضوی راه‌حل‌های جابجایی حمل‌ونقل سبز به انتخابی برای بسیاری در طول همه‌گیری تبدیل شد و با بازگشت کارکنان به شهرها و از سرگیری خدمات حمل‌ونقل انبوه، ازدحام در حال افزایش است و باید راهکارهایی برای تشویق گزینه‌های جدید تحرک در درازمدت، بدون کاهش حمل‌ونقل انبوه ارائه شود.
رکورد جابه جایی زائران مشهدالرضا شکست
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بیشترین عملیات جابجایی زائران حرم رضوی بوسیله ناوگان حمل ونقل عمومی، امسال همزمان با دهه پایانی صفر و شهادت امام رضا(ع) در مشهد به ثبت رسید.
قطار شهری مشهد رایگان شد
سرویس دهی خطوط یک و ۲ مترو مشهد به مناسبت ایام شهادت امام رضا(ع) امروز و فردا رایگان است.
آینده جهان؛ شهرهای بدون فرزند است
بر اساس داده‌های سرشماری منتشر شده جمعیت ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ با کمترین سرعت تاریخی رشد کرد.
چگونه آفریقا در برخورد با زباله‌های الکترونیکی پیشتاز است؟
در سال ۲۰۱۹ تولید ۵۳.۶ متریک تن زباله الکترونیکی(تجهیزات الکتریکی و وسایل برقی دور ریخته شده) در سطح جهان رکورد جدیدی ثبت کرد و این مقدار همچنان در حال افزایش است. کشورهای آفریقایی با سیاست‌ها، مقررات و قوانین راه‌های کاهش زباله‌های الکترونیکی پیشگام هستند و سایر کشورها باید تجربه آفریقا را در هنگام ایجاد یک سیستم مدیریت زباله الکترونیکی در نظر بگیرند.
تنها علامتی که بیانگر تفاوت ابتلا به سرماخوردگی و امیکرون است
واکسیناسیون خطر ابتلا به ویروس را تا حدی کاهش داده است و علائم ابتلا به امیکرون در بین افرادی که کاملا واکسینه شده‌اند را می‌توان به راحتی با سرماخوردگی اشتباه گرفت.
نسخه‌ای که از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می‌کند
از دست دادن توانایی در به خاطر سپردن وقایع گذشته یا کنونی می‌تواند بر کیفیت زندگی تاثیر بگذارد. به گفته کلینیک مایو ایالات متحده فراموشی گاه به گاه دلیلی برای نگرانی نیست و این نوع از دست دادن حافظه را می‌توان با افزایش سن مشاهده کرد و معمولا بر توانایی ما برای انجام کارهای روزانه در محل کار یا خانه تاثیر نمی‌گذارد. با این حال از دست دادن تدریجی حافظه می‌تواند به دلیل بیماری‌های جدی مانند آلزایمر یا زوال عقل باشد.
آیا ماشین‌های هوشمند می‌توانند تولید مواد غذایی را به دست بگیرند؟
با افزایش روزافزون جمعیت جهان تولید مواد غذایی کارآمد روز به روز اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. البته نوسازی فناوری کشاورزی پیشرفت‌های مهمی داشته اما این موضوع با هزینه‌های بسیاری نیز همراه است.
یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در خراسان رضوی هنوز واکسن ‌نزده‌اند
معاون فنی مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط واکسیناسیون کرونا در استان هنوز یک میلیون و ۵۰۰ نفر واکسن نزده‌اند و تعداد زیادی نیز واکسیناسیون خود را کامل نکرده‌اند.
کدام عامل زیست‌محیطی در ابتلا به بیش‌فعالی موثر است؟
نتایج مطالعه جدید موسسه بارسلونا نشان داده که محیط‌ زیست و آلودگی هوا در ابتلای کودکان به بیش‌فعالی تاثیر دارد.
اهمیت تعامل تجاری میان بخش خصوصی ایران و پاکستان
رئیس اتاق بازرگانی لاهور پاکستان با اشاره به مناسبات فرهنگی و تجاری میان ایران و پاکستان گفت: متاسفانه تعاملات بازرگانی و مناسبات تجاری بین دو کشور ایران و پاکستان طی سال‌های اخیر محدود شده و دلیل این محدودیت‌ها اعمال تحریم‌ها و نبود کانال‌های مناسب تجاری بوده است. امید است روابط تجاری بین ایران و پاکستان دوباره آغاز شود. ایجاد تعامل تجاری با بخش خصوصی بسیار اهمیت داشته و از ایجاد تعامل تجاری با بخش دولتی آسانتر است.