۲۲ درصد انار جهان در ایران تولید می‌شود
وزیر جهاد کشاورزی:
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۲۲ درصد از سرانه تولید محصول انار در جهان، در ایران تولید می‌شود.
اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان ساعی
در بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان ساعی شهرستان خمینی‌شهر استان اصفهان، ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این بیمارستان اختصاص یافت.
تهدید خالی شدن مناطق کمتر برخوردار از داروسازان
آئین‌نامه جدید تأسیس داروخانه، این روزها در حالی به تائید مسئولان وزارت بهداشت رسیده که اشکالات و ابهامات فراوانی دارد و عملاً بازگشت به عقب و تیر خلاصی بر پیکر نحیف داروسازی در کشور خواهد بود.
از تکثیر بُز با فناوری ایرانی تا صادرات دستگاه الیاف به اوگاندا
بخش خصوصی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان با رویکرد کشت فراسرزمینی در کشور اوگاندا، علاوه بر به‌نژادی نوعی بز و مرغ با عملکرد بالا نسبت به تولید ذرت ویژه مناطق دیم، احداث بزرگترین توتستان جهان با بیش از ۱۰ میلیون درخت توت ویژه پرورش کرم ابریشم و بومی‌سازی نوعی سیب‌زمینی برای کشت در ایران اقدام کردند، ضمن آنکه دستگاه ایرانی تولید الیاف از ساقه موز را به این کشور صادر کردند.
بی توجهی به ظرفیت معدن پتاس خور
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد
بررسی مشکلات معدن پتاس خور در کمیسیون معادن مجلساصفهان-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بهره‌برداری صحیح و جذب سرمایه‌گذار بومی و غیر بومی در رابطه با معدن پتاس شهرستان خور در کمیسیون معادن مجلس پیگیری می‌شود.
فرهنگ کتابخوانی از کودکی
کارشناس مسئول فرهنگی، هنری مدیریت آموزش و پرورش کاشان، گفت: کتاب خوب، مهمترین ابزار برای استقلال فکری کودکان و کمال انسان است و فرهنگ کتابخوانی باید از دوران مدرسه نهادینه شود.
کلاهبرداری اینترنتی به بهانه حراج
رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان حراج پاییزی به شهروندان هشدار داد.
روز حماسه و ایثار اصفهان ثبت شد
درخواست ثبت ملی روز ۲۵ آبان به عنوان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان نتیجه داد و این روز در تقویم رسمی کشور ثبت شد.
بارش برف در اصفهان
رئیس پلیس راه استان اصفهان خبر داد؛
رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: بارش برف در محورهای غربی استان اصفهان در جریان است و در مابقی محورها تنها شرایط افزایش ابر را داریم.
پای لَنگ مدیریت رواناب‌ها در اصفهان "باران که پس از مدت‌ها آمده بود مرهمی بر جان خشکیده دیار زاینده رود شود در نبود آمادگی و تدبیر حجم زیادی از آب شیرین با تخلیه در شبکه فاضلاب شهری اصفهان مدیریت شد."
احداث ۱۲ خط بی. آر. تی در شهر اصفهان تا سال ۱۴۰۴
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه اعلام کرد:
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: تا سال ۱۴۰۴ ، احداث ۱۲خط اتوبوس تندرو بی. آر. تی در نظر گرفته شده که تاکنون سه خط آن به طول ۳۲ کیلومتر اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.
دعوت از شرکت‌های دانش بنیان برای تحول در خدمات‌رسانی به شهر
معاون شهردار اصفهان تشریح کرد:
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: اصلاح فرآیندهای فرسوده و ناقص در نحوه خدمت‌رسانی به شهروندان و تحول و به‌روزرسانی این الگوها با بهره‌گیری از دانش و توان شرکت‌های دانش بنیان در صدر برنامه‌های معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان خواهد بود.
رویکرد شورای شهر توجه ویژه به مسائل فرهنگی است
نایب رئیس شورای شهر:
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان به پاکیزگی شهرت دارد و باید این شهرت حفظ شود شورای شهر نیز آمادگی دارد برای بهبود وضعیت کمک کند.
اصفهان یکی از بهترین آرامستان‌های ایران را دارد
عضو شورای شهر:
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: قرار است وضعیت بازارهای روز کوثر مورد بررسی قرار گرفته و ادامه کار این مجموعه بازارها با یک نگاه کامل‌تری پیش رود.
تاکید بر خانواده‌محوری در برنامه‌ریزی‌های شهری اصفهان
در گفتگو با عضو شورا مطرح شد
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اگر صرفاً به زنان، جوانان و نوجوانان فارغ از خانواده پرداخته شود، مشکلاتی نیز ایجاد خواهد شد اما با نگاه خانواده محوری همه مشکلات حل خواهد شد.