آغاز نخستین کنفرانس ملی نشست تخصصی
نخستین کنفرانس ملی نشست تخصصی "شهر دوستدار کودک" آغاز شد.
راهکارهای مقابله با چالش های شهری چیست؟
رییس سابق برنامه‌ریزی کلانشهرهای ایران گفت: شهرهای مقاوم یکی از ترجمان‌های تاب‌آوری شهری است چرا که در اقتصاد مقاومتی به دنبال تاب‌آوری شهرها هستیم و ریشه اقتصاد مقاومتی در ادبیات اقتصادی جهان به تاب‌آوری باز می‌گردد.
دغدغه‌های روز جامعه شهری بررسی می‌شود
رشیدی:
معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: حوزه شهروندی تلاش می‌کند تا دغدغه‌های به روز جامعه شهری را مد نظر قرار داده و در جهت فرهنگسازی و ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی در شهر گام‌های مؤثری بردارد.
۸۰ درصد چاه‌های منطقه ناژوان در معرض خشکی
درختان و فضاهای سبز منطقه گردشگری ناژوان که از آن به عنوان هویت تاریخی شهر اصفهان یاد می‌شود، تابستان گذشته به دلیل کمبود منابع آبی شرایط سختی را پشت سر گذاشتند.
کاهش دفن پسماندهای اصفهان تا سال ۱۴۰۰
جوادی خبر داد
رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: روزانه ۱۰۰۰ تن پسماند شهری جمع‎‌آوری و ۶۶۰ تن آن دفن می شود که این آمار زیاد است، از این رو برنامه‌ریزی شده تا سال ۱۴۰۰ میزان پسماندهای دفنی به کمتر از ۱۰۰ تن برسد.
نرخ بلیط باغ گل‌ها برای سال ۹۸ تصویب شد
با تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان نرخ جدید بلیط باغ گل‌ها برای سال ۹۸ به تصویب رسید.
سیستم های مالی شهرداری ها باید به سیستم‌های تعهدی تبدیل شود
کارشناس برنامه ریزی شهری:
یک کارشناس جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت: برای دسترسی کوتاه مدت به منابع درآمدی پایدار گزینه دیگری به غیر از استفاده از سیستم‌های تعهدی در شهرداری ها نداریم، زیرا بخشی از عملکرد ها، املاک و دارایی های شهرداری در سیستم نقدی مورد توجه قرار نمی گیرد.
۲۰ درصد بودجه اصفهان در حوزه میراث فرهنگی به کاشان اختصاص دارد
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان:
مدیرکل میراث استان اصفهان ضمن اشاره به اعتبارات تخصیص داده شده به کاشان گفت: ۲۰ درصد بودجه استان اصفهان در حوزه میراث فرهنگی به کاشان اختصاص دارد.
اجازه ندهید به فعالیت شهرداری ها خدشه وارد شود
درخواست معین از نمایندگان مجلس
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از نمایندگان مجلس درخواست دارم که اجازه ندهند فعالیت شهرداری‌ها که تنها دستگاه باقی مانده دارای تحرک هستند دچار خدشه شود.
رنسانس شهری برای کودکان
تحقیق در حوزه شهرهای دوستدار کودک به ویژه در شهرهای اروپایی از سال‌های ۱۹۸۰ به بعد مورد توجه قرار گرفت و عمده این تحقیقات در راستای تخصیص حق شهروندی به بچه‌ها و رسیدگی به خواسته‌ها و نیازهای آنها بود.
خرید ۲۰ دستگاه ایسوزو برای آتش‌نشانی
سخنگوی آتش نشانی خبر داد
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از خرید ۲۰ دستگاه ایسوزو برای اطفاییه آتش نشانی خبرداد و گفت: خوشبختانه بعد از گذشت ۱۰ سال، انتظارها به پایان رسید و این تجهیز به ناوگان امدادرسان‌ آتش‌نشانی اصفهان اضافه شد.
جای خالی
رییس اداره تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: تفریح یک صنعت پر درآمد در دنیا به شمار می‌رود، اما متأسفانه در ایران جای خالی این صنعت احساس می‌شود.
پرستاران یکی از ارکان مهم سلامت جامعه هستند
شهردار اصفهان:
شهردار اصفهان گفت: پرستاران یکی از ارکان سلامت جامعه بوده و با وجود ناملایمات موجود، برای سلامت جسمی و آرامش روحی بیماران همه چیز خود را صرف می‌کنند.
جهانگیری لحظاتی قبل وارد کاشان شد
با همراهی وزیر نیرو؛
معاون اول رئیس جمهور با همراهی وزیر نیرو و هیئت همراه برای سفری یک روزه لحظاتی قبل وارد کاشان شد.
برقراری بیش از ۴ هزار تماس با شهروندان
۱۳۷ در هفته‌ای که گذشت؛
در هفته گذشته شهروندان اصفهانی چهار هزار و ۵۵۳ مرتبه با اداره ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری اصفهان تماس برقرار کردند.