ساخت و ساز در بافت‌ تاریخی اصفهان تسریع یابد
عضو شورای شهر اصفهان:
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لازم است که در بافت‌های تاریخی شهر از جمله مناطق یک، سه و پنج اصفهان ساخت و سازها تسریع یابد.
راه حل مشکلات مزمن اصفهان استفاده حداکثری از منابع است
عضو شورای شهر اصفهان:
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید از منابع، ایده‌ها و اراده جمعی در جهت بکارگیری خلاقیت استفاده حداکثری کرد و در راستای حل مشکلات مزمن بهره برد.
ورود به بازار سرمایه برای شهرداری اصفهان یک الزام است
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان:
مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان گفت: ورود به بازار سرمایه برای شهرداری یک الزام است و باید زمینه و زیرساخت های اجرایی آن برای مدیریت شهری فراهم شود.
تهیه طرح آمایش شهری اصفهان با همکاری بخش خصوصی
نورصالحی خبر داد
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: طرح آمایش شهری شهرداری اصفهان با رویکردهای جدید و رصد مسایل و مشکلات شهر توسط مشاور بخش خصوصی تهیه می‌شود.
هزینه ورود به محدوده مرکز شهر اصفهان ۱۰ هزار تومان شد
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر اصفهان:
رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برای ورود به محدوده مرکز شهر از هر خودروی عبوری ۱۰ هزار تومان دریافت می‌شود.
خودروهای متقاضی ورود به شهر اصفهان مدیریت می‌شوند
معاون حمل و نقل و ترافیکی شهرداری اصفهان:
معاون حمل و نقل و ترافیکی شهرداری اصفهان گفت: به دنبال اجرای طرح محدودیت تردد در محدوده مرکزی شهر اصفهان، متقاضیان ورود به شهر مدیریت می‌شوند.
اجرای طرح محدودیت تردد خودرو در مرکز شهر اصفهان
رئیس شورای شهر اصفهان خبر داد
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح محدودیت تردد خودرو در مرکز شهر به جای طرح زوج و فرد، اجرا می شود.
دریافت پایان کار برای ساختمان ها آسان تر شد
با تصویب طرح تسهیل در فرآیند تهیه نقشه اعیانی، تفکیکی آپارتمان‌ها، فرآیند دریافت پایان کار برای ساخت و سازهای شهری آسان تر شد.
اصفهان چقدر برای رشد جمعیت جا دارد؟
مهاجران حال و آینده
یکی از عوامل مهم در بروز مشکلات شهر اصفهان مثل تهدیدات آبی، خطرات زیست محیطی، آسیب های روانی، اجتماعی و در یک کلام کاهش کیفیت زندگی ساکنان این شهر "افزایش جمعیت" است.
طرح محدودیت تردد در محدوده مرکزی جایگزین طرح زوج و فرد می‌شود
اول مرداد ماه سال جاری
با تصویب شورای اسلامی شهر و پس از سپری شدن تشریفات قانونی، طرح محدودیت تردد در معابر مرکزی شهر به عنوان جایگزین طرح زوج و فرد از اول مردادماه قابل اجرا خواهد بود.
محور چهارباغ سامان می‌یابد
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: عملیات سنگفرش پیاده رو ضلع شرقی خیابان چهارباغ عباسی حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان انقلاب به طول ۱۱۰۰ متر در دست اجرا قرار گرفت.
شهرداری ملزم به استفاده از ابزارهای تأمین مالی در بازار سرمایه شد
با رأی قاطع شورای اسلامی شهر، شهرداری اصفهان ملزم به استفاده از ابزارهای تأمین مالی در بازار سرمایه به منظور رونق بخشی به اقتصاد شهری شد.
قدرت اجتماعی در کنار مدیریت شهری قرار گیرد
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ما باید کارایی و اثر بخشی مدیریت شهری را در مقابله با مسایل قدیمی و قدرت پاسخگویی مدیریت شهری در برابر چالش‌های تازه از مسایل زیست محیطی و فناوری‌های نو را بالا ببریم و در این راستا تنها راه باقیمانده بهره گیری از قدرت کشش مدنی و به صحنه آوردن قدرت اجتماعی است.
افزایش جمعیت سالمندان تا ۱۲ درصد منجر به بحران جمعیتی می‌شود
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان:
مدیرکل ثبت احوال اصفهان گفت: با شرایط فعلی پیش بینی ما رسیدن جمعیت سالمندان استان به مرز ۱۲ درصد است که این امر منجر به ایجاد بحران جمعیتی خواهد شد.
شهرداری متولی اصلی تدوین طرح جامع شهر اصفهان است
معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان:
معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه متولی اصلی اجرای طرح جامع اصفهان بر عهده شهرداری است، گفت: هزینه‌های این طرح باید از محل اعتبارات دولتی تامین شود و امیدواریم تا تیر ماه این امر محقق شود.