مسابقات قهرمانی دانش آموزان از فردا کلید می خورد
مسابقات قهرمانی دانش آموزان دختر و پسر کشور از اول مردادماه به مدت یک ماه در ۵ استان کشور برگزار می شود.
نرخ جدید مهدهای ستاره دار
بخشنامه شهریه مهدکودک ها در سال ۹۸ اعلام شد. امسال شهریه مهد کودک‌ها 29 درصد افزایش یافته است.
اجرای طرح کارنامه الکترونیکی دانش‌آموزان از ابتدای سال تحصیلی جدید
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از اجرای طرح پرونده و کارنامه الکترونیکی دانش‌آموزان از ابتدای سال تحصیلی جدید خبر داد.
نحوه ثبت‌نام دانشجویان خارج از کشور در آزمون‌های پزشکی
رئیس سازمان سنجش پزشکی کشور گفت: دانشجویانی که در خارج کشور هستند یا به کشورهای خارجی سفر کرده‌اند می‌توانند برای شرکت در آزمون‌های داخل کشور، با ارسال ایمیل به سازمان سنجش پزشکی درخواست خود را اعلام کنند.
تفاهم‌نامه همکاری بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ارتباطات امضا شد
تفاهم‌نامه همکاری بین «وزارت آموزش و پرورش» و «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» امضا شد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش چشم این وزارتخانه را نشانه گرفت
سرپرست وزارت آموزش و پرورش معتقد است که حراست چشم بینای سازمان و نظام است اما معلوم نیست که چرا این کلیدی‌ترین بخش‌ آموزش و پرورش را بی سر و صدا تغییر داد و مراسم تکریم بدون حضور مدیر قبلی حراست برگزار شد!
شهریه مهدهای کودک تا سقف ۲۹ درصد افزایش می یابد
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور مقرر شد حداکثر افزایش شهریه مهدهای کودک امسال در تمام استان ها ۲۹ درصد باشد.
آموزش و پرورش نتوانسته روحیه نقادی را افزایش دهد
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را به عنوان سیاست جدی در دستور کار خود قرار داده است و کل نظام برنامه درسی را بر اساس سندتحول در مهارت‌هایی چون انتقادگری، تفکر خلاق و حل مسئله تغییر می‌دهیم گفت: در واقع فرآیندهای یاددهی و یادگیری را به این سمت می بریم.
آمار کنکور از شکست طرح
یک مشاور مدرسه معتقد است که نمره ملاک مناسبی برای انتخاب رشته تحصیلی نیست اما دسته‌بندی دانش‌آموزان براساس نمره برای آموزش‌وپرورش آسانتر است از سوی دیگر آمار داوطلبان کنکور امسال از شکست طرح فعلی هدایت تحصیلی می‌گوید.
۴ گزینه‌ احتمالی دولت برای وزارت آموزش و پرورش
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ۴گزینه‌ احتمالی برای وزارت آموزش و پرورش را اعلام کرد.
امشب آخرین فرصت انتخاب رشته کارشناسی ارشد
امشب آخرین فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد است از سوی دیگر برخی داوطلبان نسبت به کاهش ظرفیت برخی رشته‌ها از جمله مهندسی پلیمر معترض هستند.
برخی فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی باید تعطیل یا تعدیل شوند
معاون پرورشی و فرهنگی اظهار کرد:‌ سازمان دانش‌آموزی باسابقه بیست‌ساله باید در فعالیت‌ها و مأموریت‌های خود بازبینی انجام دهد تا با تغییر نیازها و فناوری‌های نو نگاه جدیدی پیدا کند.
مهلت مجدد ثبت‌نام در آزمون ملی دانش آموختگان دندانپزشکی از امروز
داوطلبان باید مدارک اعلام شده را اسکن کنند و پس از ارسال آن به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به صورت اینترنتی کد رهگیری را دریافت کنند.
زمان آخرین فرصت انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ اعلام شد
مشاور عالی سازمان سنجش گفت داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ تا یکشنبه ۲۳ تیر فرصت دارند برای انتخاب ۱۰۰ کدرشته محل اقدام کنند.
آمار اولیه انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸/ ۲۳ تیر آخرین فرصت
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تاکنون بیش از ۷ هزار نفر نسبت به انتخاب کدرشته های خود در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ اقدام کردند.