کانون وکلا متصدی برگزاری آزمون وکالت است
پس از تصویب قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت در سال۷۶کانون های وکلا لاینقطع هرساله به برگزاری آزمون کارآموزی وکالت اقدام کرده اند.
محمدیاری: شرایط حضوری شدن دانشگاه‌ها وجود ندارد
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: فکر می کنم که الان شرایط و بستر برای اینکه آموزش دانشجویان حضوری شود، وجود ندارد و باید یک مدت دیگر تحمل کنیم.
مدارس جنوب کرمان مجازی شد
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت :بارش شدید باران در روزهای گذشته و آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیل مدارس مناطق جنوبی کرمان را تعطیل کرد
اسکان اضطراری مردم سیل‌زده
مدیرکل روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از اسکان اضطراری مردم سیل زده شهرستان میناب در مدارس این منطقه خبر داد.
عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی مدارس
دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیگیری رعایت پروتکل‌ها بر عهده وزارت آموزش و پرورش است که اقدامات لازم را جهت اجرای پروتکل‌های بهداشتی انجام دهد.
نام‌نویسی نزدیک به ۱۱۸ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ثبت نام کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۱ برای پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از زمان آغاز ثبت نام تاکنون را ۱۱۷ هزار و ۹۹۸ نفر اعلام کرد.
تعطیلی
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از تعطیلی فعالیت حضوری دانش آموزان در روزهای چهارشنبه (۱۷ آذر) و پنجشنبه (۱۸آذر) خبر داد.
زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد اعلام شد
ثبت‌نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ از فردا سه‌شنبه مورخ ۱۶ آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.
ابلاغ سیاست‌های مدارس درباره بازگشایی مدارس
مرکز هماهنگی حوزه وزارتی به ادارت کل آموزش و پرورش، «بخشنامه توصیه های سیاستی کارگروه ویژه بررسی مسایل کووید ۱۹ در ارتباط با آموزش حضوری مدارس» را به استان‌ها ابلاغ کرد.
آغاز پذیرش دانشجویان بدون کنکور
ثبت نام و انتخاب رشته جهت شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) برای نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از امروز آغاز می شود.
آغاز ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ از ۱۶ آذر
ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ از روز سه شنبه ۱۶ آذرماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و داوطلبان تا ۲۳ آذر فرصت دارند در آزمون ثبت نام کنند.
دانشگاه‌ها برای برگزاری آزمون غیرحضوری اختیارات کامل دارند
وزیر علوم:
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در مورد نحوه برگزاری آزمون دانشگاه‌ها در زمانی که جهش جدیدی از کرونا مشاهده شده است گفت: ما این اختیار را به دانشگاه‌ها داده‌ایم تا بر اساس اولویت‌بندی در این زمینه تصمیم‌گیری کنند.
ثبت‌نام و انتخاب رشته برای ظرفیت‌های خالی مانده
تاریخ ثبت نام و انتخاب رشته جهت شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) برای نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شد.
زاکانی و قالیباف عضو هیأت امنای دانشگاه تهران شدند
در احکامی جداگانه از سوی دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۶ عضو حقیقی و رئیس کمیسیون دائمی دوره هشتم هیئت امنای دانشگاه تهران منصوب شدند.
آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ از امروز
ثبت‌نام برای آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۱ از روز دوشنبه مورخ ۰۱/۰۹/۱۴۰۰ آغاز و در روز دوشنبه مورخ ۰۸/۰۹/۱۴۰۰ پایان می‌پذیرد.