افزایش 10 تا 15 درصدی شهریه مهدکودک ها
همانند سال‌های گذشته، افزایش میانگین ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه مهدهای کودک امسال نیز اعمال خواهد شد.
رکود و عقب‌ماندگی در آموزش ابتدایی کشور
مدیرکل اسبق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
مدیرکل اسبق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر خوشبینانه نگاه کنیم و واکنش منفی نداشته باشیم حداقل آن چیزی که در این دوره تصدی آموزش ابتدایی توسط افراد بدون تجربه رخ داده است توقف، رکود و عقب‌ماندگی است.
آغاز ثبت سفارش کتاب های کلاس اولی‌ها از ۱۵ تیرماه
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبر داد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: مهلت ثبت‌نام کتاب‌های درسی پایه‌های دوم تا ششم دوره ابتدایی، پیش دانشگاهی و پایه‌های هشتم و نهم استعدادهای درخشان تا ۱۵ خرداد ادامه دارد.
زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی ادامه دارد
تا 15 خرداد
زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی از پایه دوم تا پایه ششم دوره ابتدایی در سال تحصیلی 97-96 که از 19 فروردین آغاز شده بود، تا 15 خرداد ماه ادامه دارد.
اعلام زمان ثبت نام مدارس شاهد
سرپرست اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد از سوم خردادماه خبر داد.
آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی موسسات غیردولتی؛ فردا
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 85 هزار داوطلب در دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام در این دوره‌ها فردا یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه پایان می‌پذیرد.
دانشگاه آزاد روز جمعه را تعطیل کرد
به دلیل برگزاری انتخابات در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه،هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای روز جمعه را تعطیل اعلام کرد.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد سال ۹۶ به صورت کارنامه در نیمه دوم خرداد منتشر می شود.
صندوق رفاه دانشجویان شیوه‌نامه پرداخت و باز پرداخت وام ویژه دانشجویان دکتری ویژه دانشجویان روزانه را اعلام کرد.
رییس سازمان سنجش آموزش و پرورش با اشاره به آمادگی کامل برای برگزاری امتحانات از برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان طی برنامه اعلام شده و بدون تغییر نسبت به سال گذشته خبر داد.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد از راه اندازی سامانه اصالت سنجی پایان نامه از سوی پژوهشگران این واحد خبر داد.
جزئیات ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای و مؤسسات غیرانتفاعی
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی خبر داد و گفت: داوطلبان با آزمون در روز 13 مرداد ماه می‌توانند برای شرکت در آزمون اقدام کنند.
طی حکمی از سوی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی محمد رنجبر به سمت مشاور علمی رییس دانشگاه منصوب شد.
از شهریورماه
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانات نهایی از شهریور امسال خبرداد
امشب، آخرین فرصت انتخاب رشته دکتری آزاد
امشب آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و ثبت نام بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی است.