توضیحاتی درباره حضوری شدن کلاس‌های نهضت سوادآموزی
رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت سوادآموزان این سازمان بزرگسالان هستند که واکسینه شده‌اند بنابراین باید همزمان و هماهنگ با آموزش وپرورش، کلاس‌های نهضت سوادآموزی هم به صورت حضوری تشکیل شود.
تشریح آخرین تصمیمات برای بازگشایی مدارس
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آغاز واکسیناسیون دانش آموزان، آخرین تصمیمات برای بازگشایی حضوری مدارس را تشریح کرد.
تقدم تأمین سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها برفعالیت های آموزشی
وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای دیگر در خصوص بازگشایی مدارس؛ «تقدم تأمین سلامت دانش آموزان، معلمان و خانواده ها برفعالیت های آموزشی» را تشریح کرد.
بررسی آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و اجرای طرح ملی واکسیناسیون در کشور
در جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا صورت می گیرد
معاون وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از برگزاری بیستمین جلسه این قرارگاه با حضور وزیر کشور و بررسی آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و اجرای طرح ملی واکسیناسیون در کشور خبر داد.
امروز آخرین مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد
سخنگوی سازمان سنجش گفت: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد که تاکنون انتخاب رشته نکرده اند تا ساعت ۲۴ بامداد امروز سه شنبه ۱۶ شهریور فرصت انتخاب رشته دارند.
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی مشخص شد
سخنگوی سازمان سنجش گفت: نتایج نهایی آزمون کارشناسی ۱۴۰۰ هفته آخر شهریور ماه اعلام می‌ شود.
تمدید فرصت نام‌نویسی کارشناسی ارشد پزشکی
فرصت دوباره برای انتخاب رشته و ویرایش فرم برای داوطلبان مجاز آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۱۴۰۰ از یکشنبه ۷ شهریورماه ارائه می شود.
اعلام نشانی خرید اینترنتی کتاب درسی دانش‌آموزان
آن دسته از دانش آموزانی که تاکنون کتاب‌های درسی خود را خریداری نکرده‌اند تا ۱۵ شهریور مهلت دارند که با ورود به سامانه IRTEXTBOOK.IR نسبت به خرید کتاب درسی خود اقدام کنند.
اعلام زمان تشکیل کلاس‌های ترم جدید دانشگاه آزاد
معاونین دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل تقویم آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ این دانشگاه برای دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی و گروه علوم پزشکی را اعلام کردند.
نوبت‌دهی واکسن است بر اساس گروه‌های سنی دانشجویان نیست
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: واکسیناسیون دانشجویان علیه کرونا مانند سایر مردم تابع سیاست‌های کلان وزارت بهداشت هستند و تنها تفاوت، در نوبت‌دهی واکسن است که بر اساس گروه‌های سنی دانشجویان نیست.
«دستورالعمل برگزاری امتحانات شهریور ۱۴۰۰» به استان‌ها ابلاغ شد
مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، «دستورالعمل برگزاری امتحانات شهریور ۱۴۰۰» را با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی » به استان‌ها، ابلاغ کرد.
۷۸ درصد داوطلبان پذیرفته شدند
رئیس مرکز امور وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه از پذیرش ۷۸ درصد داوطلبان در آزمون وکالت سال ۹۹ خبر داد.
آموزش دانشجویان همچنان مجازی
وزارت علوم اعلام کرد
رئیس تحقیقات و فناوری کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم از تداوم آموزش‌های مجازی در مهر برای همه مقاطع تحصیلی خبر داد.
اعلام اسامی معرفی‌شدگان رشته‌های تحصیلی خاص در سایت سازمان سنجش
فهرست اسامی معرفی شدگان‌ چند برابر ظرفیت رشته‌های دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
تکمیل واکسیناسیون کادر مدارس تا قبل از مهر
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت پوشش فعلی واکسیناسیون در کشور در جمعیت بالای ۱۸ سال را ۲۷.۴۶ درصد خواند و گفت: تصمیم بر آن شده که پوشش دو نوبت واکسیناسیون معلمان و سایر کارکنان مدارس تا قبل از آغاز مهرماه به پایان برسد، در مورد اساتید دانشگاه ها نیز به همین منوال خواهد بود و امیدواریم سال تحصیلی جدید با اطمینان خاطر بیشتری آغاز شود.