پرداخت حق التدریس معلمان، سرباز معلمان و نیروهای قراردادی در این هفته
مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش خبر داد
مدیرکل برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدواریم بتوانیم طی دو، سه روز آینده تمام حق‌التدریس معلمان آزاد، حقوق سرباز معلمان و نیروهای قراردادی و همچنین بخشی از حق‌التدریس نیروهای آزاد را پرداخت کنیم.
در جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد، اهم سیاست‌های بودجه‌ای این دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
جزئیات سیاست‌های نهضت سواد آموزی در سال 96
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اعلام کرد
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی مشارکت در انسداد مبادی ورودی بی‌سوادی با اولویت حمایت از آموزش کودکان در معرض آسیب، توسعه کمی و کیفی مراکز یادگیری محلی و استفاده از فناوری‌های نوین در آموزش را از سیاست‌های این سازمان در سال 96 برشمرد.
فعالیت مراکز غیرمجاز آموزشی بدون مجوز قانونی نیست
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش:
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش گفت: مراکز غیر مجاز با هر عنوان و فعالیتی بدون اخذ مجوز از وزارت آموزش و پرورش رسمیت قانونی ندارند و هر مرکز وابسته به هر ارگان و نهادی مکلف است از آموزش و پرورش مجوز دریافت کند.
ثبت‌نام در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان که از 5 اسفند ماه آغاز شده است تا روز یکشنبه 22 اسفندماه ادامه دارد و داوطلبان می توانند جهت انجام ثبت‌نام به سامانه اسکان فرهنگیان مراجعه کنند.
پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان آغاز شد
با حضور دانش آشتیانی و عارف؛
پنجمین کنگره سراسری انجمن اسلامی معلمان ایران صبح امروز (پنج‌شنبه) برگزار شد.
فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور 96
مشاور عالی سازمان آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 14 هزار داوطلب در مهلت مجدد ثبت نام آزمون سراسری سال 1396 خبر داد و گفت: داوطلبان تا فردا چهارشنبه 18 اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت‌نام کنند.
توکلی خبر داد
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 96 نتوانستند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند، از روز یکشنبه 15 اسفند تا روز چهارشنبه 18 اسفند مهلت مجددی درنظر گرفته شده است.
آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی 97-1396 از فردا (شنبه چهاردهم اسفند ماه) آغاز می‌شود.
آموزش مسائل جنسی در مدارس انگلیس اجباری می شود
وزارت آموزش و پرورش انگلیس درس مسائل جنسی را در برنامه تحصیلی مدارس این کشور گنجاند.
مدارس فرسوده، در انتظار اعتبار/ دولت به تعهداتش عمل نکرد
مدیر آموزش و پرورش شهرستان شبستر:
مدیر آموزش و پرورش شهرستان شبستر گفت: دولت متعهد بود به هر میزان که خیران به مدارس کمک کنند، برای نوسازی، مقاوم سازی و بهسازی مدارس هزینه کند که به دلیل نبود اعتبار موفق به اجرای تعهد خود نشده است.
مدیر امور آزمون‌های مرکز استعدادهای درخشان اعلام کرد
مدیر برنامه‌ریزی امور المپیادها و آزمون‌های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از تمدید مهلت ثبت نام دانش آموزان در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان خبر داد و گفت: تا زمانی که سامانه باز است داوطلبان امکان اصلاح اطلاعات ورودی را دارند.
تعطیلی زنگ ورزش مدارس شهر تهران در روز چهارشنبه ۴ اسفندماه
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از تعطیلی زنگ ورزش مدارس شهر تهران چهارشنبه ۴ اسفندماه خبر داد.
امروز آخرین فرصت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد سال 96
سازمان سنجش به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی که موفق به ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد نشده اند، بار دیگر پنجره ثبت نام را در بازه زمانی اول تا سوم اسفند 95 گشود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 96 خبر داد و گفت: این آزمون جمعه، ششم اسفندماه جاری برگزار می‌شود.