رسانه؛ دریچه ورود به انجمن های علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه انجمن های علمی رسالت ملی دارند، گفت: یکی از کارکردهای انجمن های علمی داشتن رسانه ای مستقل است.
هشدارنسبت به ارائه کارنامه در قبال«پول»
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به وضعیت استخدام معلمان در سال جاری گفت: پیش‌بینی این است که بین ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر در آزمون‌هایی که در یکی - دو ماه اخیر برگزار می‌شود، به جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان افزوده شوند.
کارنامه داوطلبان دکتری امروز منتشر می‌شود
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از حدنصاب بیش از ۴۸ هزار داوطلب آزمون دکتری ۹۸ امروز اعلام می شوند، گفت: بیش از ۴۷ هزار نفر حدنصاب لازم برای معرفی به دانشگاه‌ها را کسب کردند.
حداکثر شهریه مدارس غیردولتی ۹ تا ۱۵ میلیون تومان تعیین شد
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی گفت: حداکثر شهریه در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰ هزار تومان، برای متوسطه اول ۱۱ میلیون و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.
وضعیت برخی مدارس غیردولتی نگران‌کننده است
میرزاده:
نماینده مجلس گفت: از برخی مدارس غیردولتی بازدید کردیم و مشخص شد وضعیت بعضی مدارس نگران‌کننده است.
رونمایی از سامانه پاسخگویی به شکایات و تلفن گویای سازمان مدارس غیردولتی
سامانه پاسخگویی به شکایات و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی رونمایی شد.
آموزش زبان فارسی در بیش از ۷۰ کشورجهان
زبان فارسی طرفدارن زیادی در جهان دارد که در این گزارش به بررسی آموزش آن در کشورهای مختلف پرداخته ایم.
بازدید دانش‌آموزان از نمایشگاه‌های قرآن
مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش به تشریح برنامه‌های این وزارتخانه در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: بازدید از نمایشگاه‌های قرآن و توجه ویژه به بحث اقامه نماز جماعت، از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دانش‌آموزان است.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان درباره منابع آزمون ورودی به مدارس متوسطه دوره اول گفت: امسال یقیناً از شیوه سال قبل استفاده نمی‌شود. آزمون امسال از جنس «هوش» است و منبع مشخصی ندارد.
تطبیق کارنامه‌های تحصیلی دوره متوسطه با نظام آموزشی جدید؛ به‌زودی
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش از ابلاغ دستورالعمل تطبیق کارنامه‌های تحصیلی دوره‌های آموزش متوسطه با نظام آموزشی جدید (۳،۳،۳،۳) در آینده نزدیک خبر داد.
مهلت جدید ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ از امروز ۲۲ اردیبهشت آغاز شد.
وضعیت شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره تغییرات شهریه امسال مدارس غیردولتی در مقایسه با سال گذشته با توجه شرایط اقتصادی موجود گفت: تقریبا شهریه‌ها مانند سال گذشته است، اما با توجه به شاخص‌ها متناسب سازی شده است.
عضویت بیش از ۱.۵ میلیون دانش‌آموز در سازمان دانش آموزی
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به عضویت بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز در سازمان دانش‌آموزی گفت: دارای یکی از بزرگترین شبکه‌های درون سازمانی و پیشرو در تعلیم و تربیت اجتماعی دانش آموزان هستیم.
نامه نمایندگان به وزیر علوم برای تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری
تعدادی از نمایندگان در نامه‌ای به وزیر علوم خواستار تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری با توجه به سیلاب‌های اخیر در کشور شدند.
فرهنگیان قبل از تیرماه ابلاغ سال تحصیلی ۹۹-۹۸ خود را دریافت کنند
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از فرهنگیان خواست تا قبل از ۳۱ خرداد ۹۸ ابلاغ خود را دریافت کنند.
آغاز ثبت‌نام سنجش هوش پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان
بر اساس این گزارش؛کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ و کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ جهت شرکت در این سنجش الزامی است.