پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه برگزار می‌شود
پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه، هفدهم تیر ماه ۱۳۹۹ با هدف گسترش و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی دو کشور برگزار می‌شود.
ساخت دستگاه تب‌سنج هوشمند توسط محققان پارکی
فناوران پارک علم و فناوری کرمان در راستای مقابله با ویروس کرونا، موفق به طراحی و ساخت دستگاه تب‌سنج هوشمند شدند.
زنگ مدرسه تابستانی از امروز به صدا درآمد
با حضورچهره های هنری و فرهنگی؛
زنگ مدرسه تابستانی تهران از امروز با برگزاری کارگاه گویندگی ، اجرا و نمایش با حضور مهتاب نصیرپور و منصور ضابطیان به صدا در آمد و به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.
فروش داخلی ۶۰ دستگاه تولید ماسک محققان در کشور
محققان یکی از تعاونی‌های فناوری با طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک نیاز کشور را به این محصول پیشگیری از ابتلا به بیماری ویروسی در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور مرتفع کرد.
سامانه‌ای برای پاک‌سازی سطوح فلزی و منسوجات با کمک پلاسما
یکی از شرکت‌های فناور دستگاهی برای پاک‌سازی سطوح با استفاده از پلاسما عرضه کرده است که علاوه بر ضد عفونی کردن سطوح منسوجات و فلزات قادر به ایجاد لایه‌های نانومتری است.
استارتاپ‌های آموزشی به واسطه شیوع کرونا رشد ۱۰۰۰ واحدی داشت
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: استارتاپ‌های حوزه آموزشی در شرایط شیوع کرونا، رشد هزار واحدی داشته است؛ امید است با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده و همکاری آموزش وپرورش فعالیت این استارتاپ‌ها گسترش بیشتری یابد.
کالیفرنیا ۵.۵ ریشتر لرزید
سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USSG) از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر در جنوب کالیفرنیا و ۲۰۰ کیلومتری شمال لس ‌آنجلس خبر داد.
۵ دانشگاه ایران در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: پایگاه رتبه‌بندی تایمز فهرست دانشگاه‌های برتر آسیا را در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرد که بر این اساس، پنج دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر قاره کهن قرار گرفته‌اند.
مبتلایان به ویروس کرونا با هوش مصنوعی شناسایی می شوند
دبیر اجرایی مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء با اشاره به کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع و حوزه‌های آموزشی، گفت: ما از طریق نرم‌افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی توانستیم بسیاری از افراد مبتلا به کرونا را در شهرها و کشورها مختلف شناسایی کنیم.
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به دانش فنی تولید ماده موثره داروی درمان دیابت و جلوگیری از سکته قلبی دست یافتند.
افزایش خواص ضدعفونی‌کننده‌ها با نانو ذرات نقره
با توجه به اینکه اثر ضدعفونی‌کننده‌های پایه الکل با تبخیر الکل، کاهش می‌یابد، محققان یکی از شرکت‌های فناور بر پایه نانو ذرات نقره ضدعفونی‌کننده‌هایی را با ماندگاری بیشتر برای از بین بردن میکروارگانیسم‌ها به تولید رساندند.
تولید آب‌معدنی‌های طعم‌دار در کره جنوبی با فناوری ایرانی
محققان یکی از شرکت‌های فناور با استفاده از فناوری نانو فرمولاسیون حل کردن چربی در آب برای تولید مکمل‌های غذایی را به یک شرکت کره‌ای فروختند و در ادامه با استفاده از این فناوری آب معدنی‌های حاوی اسیدهای چرب را در کشور تولید کردند.
ورود ۵ شرکت دانش بنیان به حوزه ساخت واکسن کرونا
دبیرستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: از روزهای آغاز بیماری کرونا در کشور از شرکت های فعال در حوزه واکسن و ‌آنفلوآنزا خواستیم که راه‌های رسیدن به واکسن این بیماری را بررسی کنند و در حال حاضر ۵ شرکت به این حوزه ورود کرده‌اند.
تولید سامانه کاهش ۷۵ درصدی آلودگی خودرو‌ها براساس پلاسما
راکتور تصفیه کننده گاز‌های خروجی با کمک پلاسما که می‌تواند گاز‌های خروجی محیط از جمله خودرو‌ها را تصفیه کند به دست محققان ساخته شد.
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران
دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.