آغاز ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از امروز
ثبت نام پذیرفته شدگان دوره‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مهر ماه ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی از امروز آغاز می‌شود.
با ابلاغ ماده واحده تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی(پس از پایان متوسطه)" از سوی رئیس شورای انقلاب فرهنگی، سهم نمره سابقه تحصیلی برای سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در رشته‌های پرمتقاضی در سال‌های آتی اعلام شد.
بهترین بستر برای فرهنگ سازی سرمایه گذاری روی دانش آموزان است
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های مدیریت شهری:
وزیر آموزش و پرورش گفت: شهرداری تهران کارهای بسیار خوبی را در حوزه‌های اجتماعی، نرم‌افزاری، هنری و فرهنگی انجام داده و با پرداختن به مسائلی مانند ورزش و یادمان شهدا در مدارس بابی را گشوده که گسترش این اقدامات نیازمند انعقاد قرارداد و تفاهم نامه‌هایی فی مابین شهرداری و آموزش و پرورش است.
آغاز بکار حضوری مدارس در سال جدید
درچهاردهمین روز سال ۱۴۰۱ مدارس کل کشور ادامه سال تحصیلی را حضوری کردند.
انتشار سی و هفتمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی  اقتصاد و مدیریت شهری
سی و هفتمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری (زمستان ۱۴۰۰ ) منتشر شد .
برگزاری اولین مسابقه استعدادیابی دانش آموزان در ساخت بازی موبایل و رایانه
اولین مسابقه بازی نویسی دانش آموزی در تهران با هدف استعدادیابی و کار جمعی در رده سنی نوجوان در کارخانه نوآوری تهران با حضور مدیران و حامیان مادی و معنوی این مسابقه برگزار شد.
مشکل باقی‌ماندن آنتی‌بیوتیک در گوشت پرندگان چقدر جدی است؟
پژوهشگران با انجام یک مطالعه عنوان کردند که شیوع باقی‌مانده آنتی‌بیوتیک در گوشت طیور در ایران بالا است و بیشترین میزان آنتی‌بیوتیک در کبد و کم‌ترین میزان آن در عضله ران شناسایی شده است.
برای توسعه فناوری به سلول‌های کشت ایده نیاز داریم
مدیرعامل مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق با تاکید بر ضرورت حضور جوانان در عرصه های ایده پردازی گفت: تحولات فناورانه به سرعت در حال انجام است و اگر از آن غافل شویم عقب می مانیم و باید در این مسیر جوانان را وارد عرصه های ایده پردازی کنیم.
استفاده از پروتئین‌های میکروجلبک‌ها برای تهیه گوشت و پنیر با پایه گیاهی
گروه شیلات و آبزیان دانشگاه تهران موفق به تولید گوشت و پنیر با پایه گیاهی(آنالوگ) با استفاده از ترکیبات مستخرج از میکروجلبک‌ها شدند.
انتشارسی و ششمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری
سی وششمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری (پاییز ۱۴۰۰ ) منتشر شد . گفتنی است ۱۰ عنوان مقاله در این فصلنامه انتشار یافته که به شرح ذیل است.
پیش‌بینی نیاز به تزریق دز چهارم واکسن برای مقابله با اُمیکرون
مدیر شرکت تولید دارویی فایزر مدعی شد: احتمال دارد چهارمین دز واکسن نیز برای حفاظت در مقابل سویه امیکرون لازم باشد.
ذهن آگاهی، کلید غلبه بر
استفاده بیش‌ازحد از اینترنت، نه‌تنها موجبات احساس تنهایی بیشتر را فراهم می‌آورد، بلکه تبعات ناخوشایندی در زندگی روزمره افراد به‌ویژه نوجوانان خواهد داشت. محققان کشور برای غلبه بر این مشکل، راه‌حل ذهن آگاهی را با موفقیت آزمایش کرده و پیشنهاد داده‌اند.
رونمایی از کتاب حقوق شهر و شهروندی، بازاندیشی در مبانی، مفاهیم ، ابعاد و کارکردها
شهر فردا خبر می دهد؛
کتاب «حقوق شهر و شهروندی ، بازاندیشی در مبانی، مفاهیم ، ابعاد و کارکردها» روز دوشنبه اول آذرماه1400 در سرای اهل قلم رونمایی می شود.
خبری خوش برای کارجویان و کارفرمایان
دبیر علمی رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی با اشاره به رونمایی از پلتفرم نوین و هوشمند در بازار کار طی ۲۱ تیر گفت: رویداد راهکارهای منابع انسانی Humanagement با هدف کمک به سازمانها در حوزه استعدادیابی و معرفی راهکارهای جذب و استخدام برگزار می شود.
۵ عادت اشتباهی که در نوروز به محیط زیست آسیب می‌زند
یک استادیار اکولوژی گیاهی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه برخی از ما عادات اشتباهی داریم که سبب آسیب رسیدن به محیط زیست در ایام نوروز می‌شود، گفت: ازجمله این عادات اشتباه رها کردن ماهی قرمزها و سبزه‌ها در طبیعت است.