پس از انتشار برخی اطلاعات مبهم در مورد عرضه یک گوشی با نمایشگر تاشو توسط سامسونگ حال به نظر می‌رسد، این اخبار صحت دارند.
رئیس آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز، گفت: ارتقای موقعیت ایران در سطح منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی در حوزه علوم شناختی و نقشه‌برداری مغز هدف برگزاری سمپوزیوم تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران است.
استقبال از گوشی جدید آیفون 8 اپل کمتر از حد انتظار بوده و همین مسأله موجب شده تا ارزش سهام این شرکت در بازارهای جهانی کاهش یابد.
خرابکارانی هستند که در شبکه‌های اینترنت عمومی، مانند وای‌فای‌های عمومی، مشغول دزدیدن بسته‌های شبکه هستند. به همین دلیل لازم است حتی‌المقدور از وصل شدن به شبکه‌های عمومی و باز پرهیز کرده و در صورت استفاده از آنها به حساب‌های بانکی، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی خود وارد نشوید.
تولید دستگاه الکتروشوک قلبی در ایران
توسط محققان کشور صورت گرفت؛
محققان کشور موفق به طرحی و ساخت دستگاه الکتروشوک قلبی شدند که این سیستم مورد نیاز مراکز درمانی، ورزشی، تفریحی و... است.
ساخت راکتور گرما خورشیدی در کشور
محقق سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران موفق به طراحی و ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی شد.
رتبه علمی ایران در جهان چیست؟
در اینفوگرافیک زیر شاخص های علمی کشور از سال ۵۷ تا سال ۹۵ را در میان کشورهای جهان می بینید.
به کمک یک عینک هوشمند؛
کنترل گوشی یا ساعت هوشمند در حین راه رفتن با کج کردن بینی به سمت راست و چپ ممکن است ایده جالبی باشد، از همین رو عینک هوشمندی به همین منظور طراحی شده است.
این شارژر دستگاه شما را از ۴ متری شارژ می کند
یک استارت آپ شارژری ساخته که قادر است از فاصله ۴ متری موبایل را شارژ کند.
مرگ زودرس در پی هورمون درمانی
وقتی سخن از روش درمان جایگزینی هورمون به میان می‌آید، همیشه مخالفانی دارد. برخی می‌گویند به طور مستقیم منجر به مرگ زودرس می‌شود، در حالی که برخی این ادعا را رد کرده و استدلال می‌کنند که این فرایند به آن اندازه که تصور می‌شود، مضر نیست. این پژوهش جدید در مورد آن بحث می‌کند.
مهندسی میکروب‌ها برای تولید محصولات غذایی
یک شرکت زیست شناسی در بوستون به نام Ginkgo Bioworks،در تلاش است تا به صورت مصنوعی میکروب‌های تثبیت کننده نیتروژن را به گونه ای مهندسی کند که بتوانند در هر گیاهی زندگی کنند و (مانند حبوبات) به خودی خود کود تولید کرده و به طور موثر از کودهای مصنوعی وابسته به سوخت های فسیلی رهایی یابند.
تولید نانو نخ‌های شیشه‌ای ضد آتش
پژوهشگران دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر در تحقیقات آزمایشگاهی خود به تولید نانو الیاف شیشه‌ای با قابلیت کاربرد در تولید عایق‌های صوتی و تولید پارچه‌های ضد آتش دست یافتند.
تولید اولین ربات با استفاده از دی‌ان‌‌ای
دانشمندان برای اولین بار موفق به تولید یک ربات شده اند که تنها از رشته‌های دی ان‌ای تشکیل شده و از آن می‌توان برای انجام اموری همچون پاکسازی بدن یا جابه‌جایی برخی مولکول‌ها یا املاح استفاده کرد.
طراحی یک روش جدید برای همکاری ربات‌ها
محققان دانشگاه‌های بروکسل و لیسبون در قالب یک پروژه تحقیقاتی تحت‌نظر اتحادیه اروپا موفق به طراحی روشی برای همکاری ربات‌ها شده‌اند.
تجهیزآیفون‌های جدید به شارژ سریع
اپل در مراسم رونمایی از محصولات جدید خود، از قابلیت شارژ سریع آیفون X، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیز پرده‌برداری کرد.