موسیر با مقاومت آنتی‌بیوتیکی سل مقابله می‌کند
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد موسیر می‌تواند به مقابله با مقاومت آنتی‌بیوتیکی در بیماری سل کمک کند.
تشخیص ۸ سرطان با یک آزمایش خون
در بسیاری از انواع سرطان، تشخیص بیماری فرآیندی طولانی است اما متخصصان به یک نوع جدید آزمایش خون دست پیدا کردند که روشی موثرتر برای این منظور است.
کاهش 25 درصدی کم خونی و کمبود آهن در دختران بالغ با مکمل یاری آهن
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: براساس مطالعات کشوری، از طریق مکمل یاری آهن، تا ۲۵ درصد کم خونی و کمبود آهن در دختران بالغ کاهش یافته است.
علت عمده‌ای که سبب ریزش مو می‌شود
متخصص پوست و مو با اشاره به علل عمده ریزش مو، گفت:کافئین در پیشگیری از ریزش مو و رشد آن تأثیر زیادی دارد.
کدام غذاها ریسک ابتلا به سرطان روده را افزایش می دهد؟
یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن گوشت قرمز، نان سفید و نوشیدنی های حاوی قند ممکن است باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ شود.
آیا ویروس آنفلوآنزا با تنفس هم منتقل می شود ؟
مطالعه جدید دانشگاه "مریلند" نشان می‌دهد که چگونه آنفلوانزا بدون نیاز به سرفه یا عطسه، به راحتی توسط تنفس طبیعی پخش می‌شود.
یک فلوشیپ ام اس تاکید کرد: استفاده از طب سنتی، طب سوزنی، هومیوپاتی، انرژی درمانی و مکمل‌های غذایی در درمان ام اس هیچ تاثیری ندارد.
برای اینکه بتوانیم خشم خود را مدیریت کنیم، ابتدا باید نسبت به هیجانات، احساسات، افکار، رفتار‌ها، سبک‌ها و الگو‌های درونی خود، آگاهی نسبتا کافی پیدا کنیم.
خوابیدن پس از غذا مهم‌ترین دلیل رفلاکس معده
فوق‌تخصص تغذیه عنوان کرد
فوق‌تخصص تغذیه عنوان کرد: خوابیدن با شکم پر بروز بیماری قند خون و بیماری‌های جذب و دفع مواد غذایی در دستگاه گوارش را در پی دارد که مهم‌ترین آن شامل چاقی است.
ابتلا به هپاتیت E برای کدام گروه‌ها خطرناک است؟
رییس شبکه هپاتیت ایران ضمن تشریح شایع‌ترین راه‌های انتقال ویروس هپاتیت E گفت: باید توجه کرد که بیشتر موارد مرگ‌ومیر هپاتیت E در دوران حاملگی رخ می‌دهد.
صدور بی‌رویه مجوز فست فودها بازنگری می‌شود
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:
مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از برنامه‌های این دفتر، شناسایی غذاها و خوراکهای محلی مناطق مختلف کشور است، افزود: متاسفانه برخی از غذاها و خوراکهای محلی، در حال فراموشی است و وزارت بهداشت برای شناسایی و ترویج این غذاها، برنامه‌های جدی دارد.
احساس گرسنگی یک زنگ هشدار طبیعی برای انسان است تا سوخت مورد نیاز بدن خود را تامین کند اما در اکثر افراد حتی با وجود خوردن حجم کافیِ مواد غذایی همچنان میل به خوردن وجود دارد.
در زمستان از غذاهای با طبع و ماهیت گرم بهره بگیرید
توصیه یک متخصص طب ایرانی
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و متخصص طب ایرانی، تغذیه را یکی از عوامل موثر در تعادل مزاج افراد در فصول مختلف ذکر و توصیه کرد: افراد در فصول سرد سال از غذاهای با طبع و ماهیت گرم بهره بگیرند.
کنترل درد بیماران بدون استفاده از داروهای مخدر
یک ابداع جدید پزشکی
برای تولید بسیاری از داروهایی که برای تسکین درد بیماران مورد استفاده قرار می گیرند از مواد مخدر استفاده می شود که عوارض جانبی زیادی دارند اما به تازگی روش جدیدی برای این کار ابداع شده است.
چگونه بر کبد چرب غلبه کنیم؟
خبر خوب این است که بیماری کبد چرب اغلب قابل درمان است و کبد می‌تواند از طریق ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی بار دیگر سلامت کامل خود را باز یابد.