ارتباط بین دیابت و مصرف میوه
افراد با مصرف میوه‌های تازه 12‌ درصد کمتر در خطر ابتلا به دیابت قرار دارند و مصرف میوه تازه بیش از 3 روز در هفته، خطر مرگ را تا 17‌درصد کاهش می‌دهد.
راه تشخیص روغن زیتون اصل
عضو شورای ملی زیتون گفت:علی رغم سرانه مصرف ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم، تولید روغن زیتون داخل جوابگوی مصرف نیست به طوریکه ناگزیر هستیم مابقی نیاز داخل را از طریق واردات تامین نماییم.
هزینه آزمایش ژنتیک برای زوج‌های تالاسمی مینور رایگان است
رییس انجمن تالاسمی ایران:
رییس انجمن تالاسمی ایران گفت: هزینه آزمایش ژنتیک برای زوج های تالاسمی مینور رایگان است و اینکه می گوییم پیشگیری مقدم بر درمان است، باید در عمل محقق شود و فقط حرف نزنیم.
وزیر بهداشت با آیت الله سیستانی در نجف دیدار کرد
وزیر بهداشت در آخرین مرحله از سفر سه روزه خود به عراق و زیارت عتبات عالیات در کربلا و نجف، ظهر امروز با آیت الله سیستانی دیدار کرد.
ممنوعیت فروش
مدیرکل نظارت بر داروهای طبیعی و سنتی سازمان غذا و دارو از افزایش چندین برابری نظارت‌ بر عطاری‌ها خبر داد و گفت: فرآورده‌های دارویی طبیعی و سنتی به هیچ‌وجه نباید در عطاری‌ها به فروش رسند؛ چرا که نمی‌توان اصالت آن‌ها را تضمین کرد.
تردید محققان در مورد فوائد رژیم‌ غذایی کم‌نمک برای سلامت قلب
متخصصان سلامت در یک بررسی جدید ادعا کردند که پرهیز از مصرف خوراکی‌های نمک‌دار به اندازه‌ای که پیش از این تصور می‌شد نمی‌تواند برای سلامت قلب مفید باشد.
معجزه‌ای به نام موسیر ایرانی
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: موسیر ایرانی از گیاهان اندمیک کشور است.
شناسایی عامل اصلی بیماری «ام اس»
محققان برای نخستین‌بار عامل اصلی بیماری «ام‌اس» را شناسایی کردند.
بهبود متابولیسم دیابتی‌ها با ورزش سنگین
مطالعه جدید محققان نشان می دهد ورزش با شدت بالا موجب بهبود متابولیسم گلوکز افراد دیابتی می‌شود.
سرپرست اورژانس کشور، گفت: امسال دو فروند هواپیما در قالب بیمارستان هوایی ۴۵ تخته برای خدمات دهی به بیماران اورژانسی راه اندازی می شود.
این سردردها زندگی شما را تهدید می‌کند
«سردردها تهدید کننده حیات انسان به شمار نمی‌آیند. با این حال سردردهای مزمن می‌توانند هشدار دهنده و علائمی از بروز مشکلات جدی نظیر سکته مغزی، آنوریسم و مننژیت باشند که نیازمند خدمات اورژانسی هستند.»
شناسایی عامل ناشناخته موثر در ام‌اس
محققان بریتانیایی برای اولین‌بار عامل اصلی بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ام‌اس را شناسایی کردند.
تجهیز تمام شهرستان های کشور به سیستم واکنش سریع
سلیمی در نشست خبری مطرح کرد
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در راستای واکنش سریع به حوادث و بلایای طبیعی و کاهش تلفات تمامی شهرستان‌های کشور به سیستم سریع مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی مجهز می‌شوند.
سرطان از مهلک‌ترین و شایع ترین بیماری‌های هزاره جدید در جهان، ایران و مازندران است که به اعتقاد پزشکان بروز رفتارهای نامتناسب با سلامتی ازجمله چاقی را می توان عامل مهمی در بسترسازی ابتلای آن بویژه سرطان معده به عنوان کشنده ترین نوع این بیماری دانست.
89 درصد ایرانیان نمکی هستند
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با اشاره به چربی خون بالا در تعداد زیادی از دانش‌آموزان به دلیل مصرف فست‌فود، گفت: 80 درصد دانش‌آموزان دچار کم‌تحرکی هستند.