قایق مسافربری در مرکز اندونزی غرق شد

​بنابر اعلام مقامات داخلی اندونزی یک قایق مسافربری در آب‌های مرکزی این کشور واژگون شد.
افتتاح پروژه‌های سلامت در دویست و شصت و هفتمین سفر وزیر بهداشت
در ادامه سفرهای وزیر بهداشت به استانهای کشور که با سفر به اردبیل، سفرهای هاشمی به آمار ۲۶۷ سفر خواهد رسید، پروژه‌های مختلف سلامت افتتاح خواهد شد، همچنین وزیر بهداشت در ششصدمین سفر خود به روستاهای کشور در یکی از مناطق محروم زنجان جراحی خواهد کرد.
اهدای پلاکت در تمام استانها امکان پذیر شد
سی وچهارمین اجلاس مدیران کل انتقال خون کشور در آستانه نهم مردادماه، روز ملی انتقال خون و سالروز تاسیس سازمان انتقال خون ایران به میزبانی کرمانشاه آغاز به کار کرد.
افزایش مرگ ناشی از آسم در ایرانیان بالای ۵۰ سال
طی سال‌ها اخیر مرگ بر اثر بیماری آسم در کشور ۲۵ درصد افزایش یافته و هر سال بیش از ۲۶۰۰ ایرانی بر اثر این بیماری ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.
آغازعملیات احداث بیمارستان ۱۷۰ تخت خوابی کهریزک
عملیات احداث بیمارستان خیریه کهریزک به همت خیر این پروژه، آغاز شد.
چطور می توان خونریزی بینی را متوقف کرد؟
استفاده از کمپرس سرد یکی از موثرترین روش ها برای توقف خونریزی بینی است. سرما انقباض رگ های خونی را تحریک می کند و به کاهش جریان خون و توقف خونریزی کمک می کند.
افراد سالخورده بیماری مزمن نمی گیرند
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که بیش از ۱۰۰ سال عمر دارند نسبت به آنچه در گذشته تصور می‌شد سالم‌تر هستند.
شمار افراد آلوده به ویروس اچ آی وی در روسیه همچنان در حال رشد است.
استقرار دائمی پلیس در مبادی رسمی گمرگ
جانشین فرمانده ناجا از استقرار دائمی پلیس در مبادی رسمی گمرگ خبر داد و گفت: فرایندهای قانونی برای حضور پلیس در گمرک طی شده و هدف از سفر به استان هرمزگان بررسی موانع موجود و رفع این مشکلات است.
اگر سابقه سکته دارید؛ مراقبت از خود را جدی بگیرید!
مطالعه‌ای درباره سکته نشان داده است افرادی که یک بار از این مشکل جان سالم به در برده‌اند بیش از آنچه در گذشته تصور می‌شد در معرض خطر هستند.
مقدمات ساخت اولین بیمارستان صحرایی در تهران فراهم شد
سرپرست اورژانس کشور:
سرپرست اورژانس کشور از انجام پیش‌بینی‌ها برای ایجاد اولین بیمارستان صحرایی خبر داد و گفت: در نظر داریم تا مقدمات ایجاد یک بیمارستان صحرایی را در پایگاه قلعه‌مرغی فراهم کنیم تا بتواند در مواقع بحران خدمات فوریتی را هم به تهران و هم به سایر نقاط کشور ارائه دهد.
درد رشد چقدر حقیقت دارد؟
بیشتر والدینی که کودک در حال رشد دارند اغلب با شکایت فرزندشان از درد در استخوان‌های پا روبرو هستند.
مبتلایان به زوال عقل صاحب مجموعه مسکونی می شوند
اولین مجموعه مسکونی مخصوص بیماران مبتلا به زوال عقل در استرالیا ساخته می‌شود.
برخورد نهادهای قضایی با مراکز اغوا کننده و دروغین طب سنتی
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آموزش دوره‌های غیرمجاز طب سنتی هیچ امتیاز رسمی ندارند، گفت: مراکز غیرمجاز طب سنتی با تبلیغات اغواکننده و بسیار گران به سلامت مردم آسیب می‌زنند که در روند پیشِ‌رو از طریق نهادهای قضایی با آنها برخورد می‌شود.
هر 5 دقیقه یک حادثه مغزی در تهران رخ می دهد
وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رسیدن به زمان استاندارد برای حضور اورژانس بر بالین بیماران و در صحنه حوادث گفت: هدف‌گذاری که انجام دادیم این است که بتوانیم زمان حضور را به ۱۲ دقیقه کاهش دهیم و رسیدن به این هدف باعث کاهش مرگ و میر، معلولیت‌ها و در نهایت هزینه‌های ناشی از حوادث در آینده می‌شود.
سلامت آب شُرب کشور مورد تایید است
«آلودگی آب استان تهران نگران کننده است»؛ این تیتر خبری است که چند روزپیش به نقل از مدیرکل حفاظت منتشر شد اما دو روز بعد این سازمان تلاش کرد که این خبر را اصلاح کند. ماجرای هشدار درباره سلامت آب استان تهران و وجود نیترات در آن تازگی ندارد هر از گاهی یک خبر درباره این موضوع منتشر می‌شود.