تولد چهارمین نسل از موش مدل هموفیلی در پژوهشگاه ژنتیک
رئیس ستاد توسعه سلول‌های بنیادی عدم دسترسی به موش‌های مدرن را یکی از چالش‌های حوزه‌های پزشکی و داروسازی نام برد و گفت: بر این اساس محققان پژوهشگاه مهندسی ژنتیک به دانش فنی این حیوانات دست یافتند که در حال حاضر نسل چهارم موش‌های مدل هموفیلی تولید شده است.
افتتاح پنج پروژه بهداشتی و درمانی در آبادان و خرمشهر
چهار پروژه‌ بهداشتی و درمانی در آبادان و یک پروژه در خرمشهر امروز در جریان سفر وزیر بهداشت افتتاح شد.
شرایط اجرای نسخه نویسی الکترونیک
سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای موفق طرح نسخه نویسی الکترونیک به شرایط اجتماعی جامعه و بیمه شدگان و حتی پزشکان بستگی دارد.
قول می‌دهم حتی یک روز هم دارو کمیاب نشود
وزیر بهداشت:
وزیر بهداشت با اشاره به این که در کشور هیچ گونه کمبود دارویی نداریم، در این باره گفت‌: این قول را به مردم می‌دهیم که حتی یک روز هم کمبود دارو نداشته باشیم.
چند توصیه برای مصرف آنتی‌بیوتیک‌
آنتی‌بیوتیک‌ها از جمله داروهای تجویزی برای از بین بردن عفونت‌های باکتریایی هستند که مصرف نادرست آن‌ها به ویژه در سال‌های اخیر موجب مقاوم شدن باکتری‌ها در برابر این داروهای ضروری شده است.
معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: سم زدایی بدون روش روان درمانی بعد از ترک کمتر از ۳ درصد موفقیت دارد.
اولین وب سایت خاص افراد دارای کور رنگی، توسط دانشجوی رشته گفتاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طراحی و راه‌اندازی شد.
تمهیدات اورژانس تهران برای راهپیمایی ۲۲ بهمن
راهپیمایی ۲۲ بهمن در آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب رئیس اورژانس تهران تمهیدات مربوط به راهپیمایی ۲۲ بهمن را اعلام کرد.
درمان سرطان سالی چند؟
معاون درمان وزارت بهداشت، هزینه‌های مستقیم درمان سرطان در ایران را سالانه بالغ بر 3000 میلیارد تومان اعلام کرد.
آمار قربانیان عمل‌های جراحی بیش از مالاریا و سل است
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: در سطح جهان آمار قربانیان عمل‌های جراحی بیش از بیماری مالاریا و ویروس HIV است.
حضور اپلیکیشن‌های برتر سلامت در شیراز
سال هاست شیراز به عنوان کلانشهر پیش رو در حوزه سلامت نه تنها شهرت کشوری یافته بلکه در عرصه بین‌المللی نیز به مرکزی برای گردهمایی ایده های خلاق و نبوغ اصحاب علم در این بخش شده است.
بسته حمایتی بیماران SMA نیازمند تامین اعتبار 230 میلیارد ریالی
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن تشریح بسته حمایتی وزارت بهداشت برای بیماران SMA، گفت: طبق برآوردهای ما هزینه بسته خدمتی برای کل بیماران SMA بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال است.
بستری شدن ۲۱ نفر به دلیل مصرف سبزی و کاهوی آلوده در قشم
رئیس شبکه بهداشت قشم گفت: از روز جمعه ۱۲ بهمن تاکنون ۲۱ نفر به دلیل مصرف سبزی و کاهوی آلوده در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم بستری شدند.
۷۰۰پیوند کبد در سال و رتبه اول شیراز در دنیا
شادنوش با بیان اینکه انجام حدود ۳۰۰۰ اهدای عضو در سال نرمال به نظر می‌رسد، تصریح کرد: مشکل ما ضعف شناسایی افراد است که با راه اندازی سیستم رجیستری این مشکل برطرف خواهد شد.
مسابقه پیام کوتاه وزارت بهداشت درباره پیشگیری از سرطان
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با روز ملی سرطان مسابقه بهترین پیام کوتاه مردمی در خصوص پیشگیری از سرطان را از ۱۶ بهمن تا ۱۲ اسفند ماه برگزار می‌کند.