رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: طبق آخرین اطلاعات و آمار ارزیابی شده ثبتی متاسفانه امسال ۱۶۰ زائر ایرانی اربعین در اثر تصادفات رانندگی، سکته قبلی و مغزی و سایر حوادث فوت شده اند.
استاندارد بودن داروهای بیهوشی در کشور
جهانگیری‌فرد در خصوص آمار مرگ و میر بیمارانی که نیاز به بیهوشی قلب دارند، گفت: این آمار در دنیا کمتر از یک درصد است که کشور ما نیز آمار متفاوتی در این زمینه ندارد.
مردان 4 برابر زنان بر اثر مسمومیت می‌میرند
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با بیان اینکه مردان 4 برابر زنان بر اثر مسمومیت می‌میرند، گفت: کل فوتی‌ها در اثر مسمومیت‌ها در سال قبل 6635 نفر بوده است.
با این روش
یک خبر خوش برای آن دسته از افرادی که بیماری "کبد چرب" مبتلا هستند؛ اصلاً نگران کبد چرب گرید ۱ یا ۲ خود نباشید! کافیست برای درمان از همین امروز شروع کنید .
معجزه ورزش با معده خالی برای مبارزه با دیابت نوع ۲
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که ورزش کردن با معده خالی به مردم در کنترل سطح قند خونشان و دیابت نوع دو کمک می‌کند.
احتمال ابتلای مردان به سرطان سینه چقدر است؟
به عقیده این انکولوژیست و سرطان شناس تشخیص زودهنگام سرطان می‌تواند نقش زیادی در درمان آن داشته باشد.
برگزاری هفته سلامت زنان با شعار ورزش، شادابی، آرامش
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از برگزاری هفته سلامت زنان ایران (سبا) با شعار "ورزش، شادابی، آرامش" خبر داد.
افزایش ۲ برابری مقاومت آنتی‌بیوتیکی طی ۲۰ سال
نتایج یک مطالعه در اروپا نشان داد
نتایج یک تحقیق در اروپا نشان می‌دهد که مقاومت باکتری‌ها به داروهای آنتی‌بیوتیک‌ در مدت ۲۰ سال دو برابر افزایش داشته‌ است.
مبارزه با دیابت نوع دو با ورزش کردنِ ناشتا
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ورزش کردن با شکم خالی اثرات مثبت "عمیقی" بر سلامتی داشته و به افراد کمک می‌کند تا میزان قند خون خود را در مقایسه با ورزش کردن بعد از خوردن غذا بیشتر بتوانند کنترل کنند.
امداد رسانی به 125 هزار زائر در پیاده روی اربعین
رئیس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی به ۱۲۵ هزار و ۷۸۳ زائر حسینی در اربعین امسال خبر داد.
علت سفیدی زودهنگام موی سر چیست؟
استرس تنها فاکتوری نیست که موجب سفید شدن زودرس موها می‌شود.
کاهش نقدینگی در داروخانه‌ها
نایب رییس انجمن داروسازان ایران ضمن اشاره به آنچه که "کاهش شدید نقدینگی در داروخانه‌ها" خواند، گفت: در حال حاضر اقتصاد داروخانه‌ها به شدت دچار بحران شده است.
ساعت ملکولی راه نجات کودکان
شناسایی سریع اوتیسم و سرطان در کودکان می‌تواند مراحل درمان را برای آنها بسیار ساده‌تر کند و به همین دلیل دانشمندان توانستند با استفاده از ساعت ملکولی بدن، این دو بیماری را به‌سرعت در بدن کودکان تشخیص دهند.
قانون عصای سفید؛ راهی روشن برای رعایت حقوق نابینایان
ن یک نابینا هستم، یعنی جهانی پر ا ز تاریکی در مقابل، کنار و پشت سر، من چیزی را نمی‌بینم، روشنایی روز را نمی‌بینم، جلوه مهتاب را نمی‌بینم، غم پدر را نمی‌بینم و اشک‌های مادر را، خیلی چیزهای زیبا و خیلی چیزهای زشت را نمی‌بینم، اما ... اما حس می‌کنم ...
ایران از نظر خدمات بهداشتی اولیه شرایط مناسبی دارد
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: ایران به عنوان کشوری که از سطح اقتصادی متوسط رو به بالا برخوردار است، از نظر خدمات بهداشتی و درمانی اولیه در منطقه، کشوری مثال زدنی محسوب می‌شود و دارای پوشش بیمه همگانی گسترده‌ای در کشور است.
آخرین اخبار