تشکیل پرونده الکترونیک برای مصرف کنندگان داروی انسولین
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد
سازمان تامین اجتماعی از ابتدای سال جاری برای بیماران دیابتیک مصرف کننده انواع انسولین‌های قلمی، نسبت به تشکیل پرونده و اختصاص سهمیه دارو بر اساس دستورالعمل‌های علمی اقدام کرده است.
جذب پزشک بدون مجوز قانونی
معاون وزیر بهداشت خبر داد
معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حال سلامت تهران خوب نیست، گفت:‌برخی از مراکز غیردولتی و خصوصی مانند بانک‌ها با ارائه دستمزد بالا و سرانه بیمه تکمیلی چند برابر بیمه پایه به صورت غیرقانونی پزشک جذب می‌کنند.
5 خوراکی‌ که پوست آدمی را زود پیر می‌کند
«یکی از مضرترین محصولات شکر است. حضور مداوم آن در رژیم غذایی فرآیند سنتز کلاژن (پروتئینی که وظیفه محافظت از حالت انعطاف پذیری پوست را بر عهده دارد) را کند می‌کند.»
با آنتی بیوتیک‌ها خداحافظی کنید
آنتی بیوتیک‌ها به علت استفاده نابجا و بیش از اندازه در حال از دست دادن اثربخشی خود هستند و در بسیاری از موارد نیازی به مصرف آن‌ها نیست زیرا زمان پناه بردن به آنتی بیوتیک‌ها رو به پایان است.
استقرار موتور آمبولانس های اورژانس در کنار ایستگاه‌های آتش نشانی
شهردار تهران از استقرار موتور آمبولانس های اورژانس در کنار ایستگاه‌های آتش نشانی خبر داد.
راه‌اندازی سامانه دیده‌بان بهزیستی در مهرماه
مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه دیده‌بان در مهرماه خبر داد.
بیماران مشکلات بیمارستان‌ها را به سامانه «190 » اطلاع دهند
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم برای رسیدگی به مشکلات خود هنگام مراجعه به بیمارستان‌ها اعم از نحوه برخورد، تامین اقلام مورد نیاز و هزینه‌های دریافتی با سامانه 190 تماس بگیرند.
آموزش اقدامات اورژانسی به تاکسیرانان
رئیس اورژانس تهران خبر داد
رئیس مرکز اورژانس تهران از ارائه برخی از آموزش‌های پیش‌بیمارستانی به تاکسی‌های تهران در آینده خبر داد.
۴ هزار نمونه خون بند ناف ذخیره شده است
سخنگوی سازمان انتقال خون:
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: ۴هزار نمونه خون بند ناف در بانک خون بندناف ملی ایران در سازمان انتقال خون ذخیره شده است.
مؤثرترین روش کنترل «استرس» و «اضطراب»
یک روان‌پزشک با بیان اینکه اصلاح خواب و سبک زندگی از جمله روش‌های کنترل استرس و اضطراب است، گفت: در روش ریلکسیشن یا آرام سازی توجه فرد روی تنفس و جداسازی ذهن از اطراف است و باید تمرکز روی اعضای بدن باشد که در چنین شرایطی فرد می‌تواند ذهن را آرام کند.
تحویل داروهای بیماران خاص درب منزل با طراحی سامانه‌ای جدید
وزیر بهداشت خبر داد
وزیر بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر کمبودی در داروهای اساسی نداریم و تعداد اقلام کمبود دارویی کشور، امروز بسیار کمتر از میزان کمبود دارو در سال گذشته است و داروی بیماران خاص و صعب العلاج نیز با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه و تامین می‌شود.
روز پزشک رایگان ویزیت می شوید
خبر خوش برای تهرانیها
معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی از برگزاری دو رویداد در حوزه پزشکی برای روز پزشک خبر داد و گفت: به همین منظور تهرانی ها در روز یکم شهریور مصادف با روز پزشک به صورت رایگان ویزیت می‌شوند.
تشکیل ۵ پرونده قضایی در حوزه تخلفات ارزی دارو و تجهیزات پزشکی
رئیس سازمان غذا و دارو از تعامل با شرکت های پخش دارو برای اتصال به سامانه تیتک خبر داد و گفت: انتقال اطلاعات شرکت‌های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است و تلاش می کنیم که نواقص سامانه تیتک به مرور برطرف شود.
وجود ۵۰ هزار معلول و ۶۰۰ نفر ضایعه نخاعی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان گفت: در استان حدود ۶۰۰ نفر ضایعه نخاعی، ۵۰ هزار نفر معلول و ۹۰۰ خانواده ۲ معلول و ۲ معلول به بالا داریم.
۳۵ هزار قرص غیرمجاز در اتوبوس کشف شد
اتوبوس حامل قرص‌های غیرمجاز توسط ماموران انتظامی شهرستان تربیت حیدریه توقیف شد.