نگرانی از افزایش موارد بستری مبتلایان به اُمیکرون
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با توجه به گسترش سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک جدید در هفته های آینده وجود دارد.
زیرسویه
وزیر بهداشت دانمارک روز گذشته (چهارشنبه) گفت: زیرسویه "بی ای.۲" (BA.۲) اُمیکرون که در دانمارک به گونه غالب اُمیکرون تبدیل شده، مسری تر از زیرسویه BA.۱ به نظر می رسد.
آماده باش مراکز درمانی در سراسر کشور
دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا اعلام کرد
دبیر کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته، کشور در آستانه آغاز پیک ششم کرونا با سویه امیکرون است؛ در عین حال بر ضرورت اصلاح معیارهای رنگ‌بندی کرونایی شهرها و ...تاکید کرد.
آغاز واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ ساله‌ها از امروز
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا برای گروه سنی ۹ تا ۱۲ سال از امروز، خبر داد.
واکسن چگونه علائم کووید را تغییر می‌دهد؟
یکی از پزشکان اورژانس نیویورک توضیحاتی در رابطه با این موضوع ارائه کرده که بیماران کووید-۱۹ بسته به اینکه کدام دُز از واکسن‌ کرونا را دریافت کرده‌اند معمولا چه علائمی دارند و همچنین بیماران واکسینه نشده، بدترین وضعیت را داشته‌اند.
جزئیات و نحوه اجرای بسته حمایت تغذیه‌ای کارکنان دولت
مدیر برنامه بهبود تغذیه در محیط‌های جمعی وزارت بهداشت، جزئیات اجرای بسته حمایت تغذیه‌ای کارکنان دولت را تشریح کرد.
جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان
مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۳۱۷ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۳۱ هزار و ۱۱۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۶۲ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۳۷۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.
اُمیکرون باعث کووید طولانی می شود؟
با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ ناشی از گسترش سویه اُمیکرون در سراسر جهان، نگرانی‌هایی در مورد بازگشت علائم طولانی مدت این بیماری از جمله تنگی نفس، خستگی، مه مغزی، اضطراب و حتی افسردگی مطرح شده است.
تاثیر ویروس کرونا بر افزایش جمعیت فقیر کشورهای وابسته به واردات
شهر فردا گزارش می دهد
فائو هشدار داده است که هزینه‌های بالاتر جمعیت فقیر را در کشورهای وابسته به واردات، در معرض خطر قرار می دهد.
۳۴ فوتی و ۱۷۰۶ مبتلای جدید کرونا در کشور
بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰۶ مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۳۴ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
خطر بالقوه گردش «امیکرون» در کشور
یک اپیدمیولوژیست گفت: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که از غافلگیر شدن‌مان جلوگیری کند و مجددا در شرایطی قرار نگیریم که مجبور باشیم با هزینه بالا آن تبی را که به سراغ جامعه می‌آید را کنترل کنیم.
مهمترین راه مقابله با امیکرون تزریق دز سوم واکسن است
فوق تخصص عفونی اطفال:
فوق تخصص عفونی اطفال، تزریق دُز سوم واکسن کرونا را مهمترین راه مقابله با سویه اُمیکرون دانست و گفت: باتوجه به ورود سویه جدید کرونا به کشور، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس همچنان ضروری است.
مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟
دکتر احمد شاه فرهت فوق تخصص اطفال از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک و مشکلاتی که ایجاد می کند خبر داده و گفت:لذا مصرف بی‌رویه و خودسرانه آنتی‌بیوتیک نه‌ تنها مشکل اقتصادی ایجاد می‌کند بلکه برای سلامتی کودک و جامعه نیز بسیار مضر است.
نگران
رییس سازمان غذا و دارو:
رئیس سازمان غذا و دارو از سلامت محصولات کشاورزی خبر داد.
چند توصیه برای مراقبت از سلامت روان
مراقبت از خود و به ویژه مراقبت از "سلامت روان"، امری مهم در طول زندگی هر فرد محسوب می‌شود.