عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه اکنون مجددا بر روی شاخه بالارونده بیماری هستیم و به نظر می‌رسد که این وضعیت، آغاز یک پیک باشد، ‌گفت: از آنجایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافته، ممکن است تعداد افراد زیادی درگیر بیماری شوند و وقتی جمعیت بالایی درگیر بیماری شود، مطمئنا عوارض و مرگ‌ومیر و بستری در آی‌سی‌یو بیشتر می‌شود.
۴ رقمی شدن مبتلایان کرونا و جان باختن ۸ تن
جدیدترین آمار کرونا در ایران
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰۰۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و متاسفانه هشت بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
افزایش مبتلایان به وبا در استان مرکزی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هم‌اکنون تعداد مبتلایان به وبا در استان کردستان از ۲۵ نفر به ۳۰ نفر رسیده است.
خطرات «وبا» برای کودکان را جدی بگیرید
یک فوق تخصص عفونی کودکان با اشاره به شناسایی برخی موارد ابتلا به وبا در سطح کشور، گفت: بیماری وبا برای کودکان می تواند خطرآفرین شود و نیاز است که والدین به علامت "اسهال" در فرزندان خود توجه کرده و حتما در کوتاهترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنند.
سقط غیرقانونی سالانه ۳۷۰ هزار جنین در کشور
دبیر شورای راهبردی جمعیت استان تهران، درباره آمار سقط جنین غیر قانونی کشور، گفت: سالانه ۳۷۰ هزار سقط در کشور داریم که اغلب آنها جنایی و غیر قانونی است و تنها حدود ۳.۵ تا ۴ درصد این موارد مربوط به روابط خارج از عرف و باقی این موارد با انگاره‌هایی نظیر "ناخواسته بودن بارداری" و "بدون برنامه ریزی بودن بارداری" همراه هستند.
آخرین آمار مبتلایان به کرونا
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان به کرونا را اعلام کرد.
۲ داروی مهم بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با مصوبه شورای عالی بیمه سلامت ۲ داروی مهم بیماران خاص از جمله یک داروی بیماران تالاسمی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
بستری ۱۹ نفر بر اثر مسمومیت با الکل در مشگین‌شهر؛ یک نفر فوت کرد
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت : به‌دلیل مصرف الکل صنعتی در شهرستان مشگین‌شهر، ۱۹ نفر بستری و یک نفر فوتی کرده است.
اگر علت بیماری دانشجویان، مسمومیت غذایی باشد، پیمانکار شدیدا مجازات خواهد شد. رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: علت و منشأ مسمومیت حدود ۵۰ تن از دانشجویان این دانشگاه در دست بررسی است.
۶ فوتی و شناسایی ۵۶ مبتلای جدید کرونا در کشور
بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۶ بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.
آخرین آمار کرونا؛ شناسایی ۲۰۲ بیمار جدید و فوت یک هموطن دیگر
طی شبانه روز گذشته ۲۰۲ بیمار جدید در کشور شناسایی شد و یک بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست داد.
چاقی، ساختار قلب را تضعیف می‌کند
نتایج یک مطالعه نشان می دهد: چاقی می تواند قلب را دچار نارسایی کرده و ساختار آن را تضعیف کند.
دوره نهفتگی آبله میمون چند روز است؟
موارد اخیر ابتلا به آبله میمون نگرانی‌هایی را در مورد این ویروس ایجاد کرده اما سازمان بهداشت جهانی گفته هنوز دلیلی برای وحشت وجود ندارد.
احتمال اینکه سویه جدیدی از کرونا شکل بگیرد، وجود دارد
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه جهش جدید نگران کننده‌ای از کرونا به وجود نیامده است، گفت: البته احتمال اینکه سویه جدیدی از کرونا شکل بگیرد، وجود دارد.
اعلام لیست ۱۴‌ قلم داروی ممنوعه زائران حج برای حمل به عربستان
رئیس پلیس پیشگیری فراجا ضمن تشریح لیست داروهایی که حمل آن‌ها به کشور عربستان ممنوع است، گفت: هر زائر ۵ هزار یورو یا معادل آن می‌تواند همراه خود داشته باشد.