اربعین نمادی از وحدت و عظمت دنیای اسلام است

در سفر اربعین نه تنها تشیع بلکه اهل تسنن هم حضور دارند. علاوه بر مسلمانان برخی از غیر مسلمانان معتقد به امام حسین (ع) نیز حضور دارند. حضور مسلمانان از همه قاره های جهان نمادی از وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است.
۶ تا ۱۲ میلیون تومان؛ هزینه درمان ناباروری در ایران
ناباروری یکی از مسائل مهم دنیاست که دولت‌ها باید برای کاهش آمار آن نگاه ویژه‌ای داشته باشند.
بیماران ای بی به دلیل تحریم‌ها با مشکلات جدی مواجه شده‌اند
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از حضور مهاجران ۱۵ کشور در تهران خبر داد.
کاهش 9 درصدی ثبت ازدواج
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در ۶ ماه گذشته دادگاه‌های انتظامی فعال شد و در این مدت دو هزار پرونده رسیدگی و برای ۲۷۰ سردفتر و دفتریار حکم انفصال صادر شده و در ۲۳ مورد نیز حکم انفصال اجرا شده است.
خطر کارِ کودک؛ از کارگاه‌های زیرزمینی تا خرده فروشی مواد مخدر
انجمن حمایت از حقوق کودکان با انتشار یادداشتی به قلم بابک خطی به مشکلات کار زیرزمینی کودکان پرداخت و محو شدن کودکان از معابر یک راه‌حل موضعی دانست.
آغاز غربالگری بینایی کودکان 3 تا 6 سال
برنامه غربالگری بینایی کودکان 3 تا شش سال در پایگاه‌های غربالگری بینایی آغاز شد.
نیمی از زنان بالای ۵۰ سال دچار پوکی استخوان هستند
معاون وزیر بهداشت:
معاون وزیر بهداشت و رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از هر دو زن بالاتر از ۵٠ سال یک نفر و از هر پنج مرد بالاتر از ۵۰ سال دو نفر دچار پوکی استخوان می‌شوند.
اختلال لکنت زبان به طور معمول در کودکی و بین دو تا سه سالگی شروع می‌شود که رسیدگی زودهنگام می‌تواند بهترین روش درمانِ آن باشد.
یک چهارم زنان ایرانی اهل روستا هستند
براساس آمارهای سال ۹۵ مرکز آمار ایران ۱۰ میلیون و ۱۰۰ نفر از زنان ایرانی روستانشین هستند؛ زنانی که با وجود فعالیت‌های سخت در کارهای کشاورزی، قالی بافی، دامپروری، سبک زندگی متفاوت و... و با وجود ارتقاء و پیشرفت امکانات بهداشتی در دوران پس از انقلاب، به نظر می‌رسد هنوز به امکانات بهداشتی و درمانی دسترسی مطلوبی ندارند.
خیابانهای پایتخت در محاصره کودکان کار؛ 14 هزار کودک کار در تهران
گفتگوی شهرفردا با عضو کمیسیون فزهنگی مجلس
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : 14 هزار کودک کار تنها در تهران فعالیت می کنند ،این در حالیست که نباید طرح ساماندهی کودکان کار به گونه ای دنبال شود که این کودکان از خیابانها به کارگاه های زیر زمینی هدایت شوند.
وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی گفت: پروژه چتر نارنجی با هدف ارائه خدمات حقوقی و روانشناسی به بانوانی که در زندگی خود دچار مشکلاتی بوده و قصد بازگشت به زندگی و آشتی با خانواده و همسرانشان را دارند کمک می‌کند.
پیرشدن جمعیت چه مخاطراتی برای سالمندان آینده خواهد داشت؟
گزارش شهرفردا از چالش های اقتصادی و اجتماعی سالمندی جمعیت
پیرشدن جمعیت هرچند به تنهایی تهدیدی به شمار نمی رود، اما اگر الزامات آن مثل توسعه بیمه همگانی ، بهبود سبد تغذیه و تامین اجتماعی برای مستمری بگیران ، تعویق سن ازدواج و کاهش زاد و ولد با چالش های اقتصادی تحریم گره بخورد ، چگونه باید برای آن چاره اندیشی کرد؟
مادر فرفره‌ای چرخ زندگی را در «ته‌خط» می گرداند
زینب همانطور که یکی از فرفره‌ها را برداشته و روی دستش می‌چرخاند از وضعیت سخت اقتصادی که دارند می‌گوید، از ترک تحصیل دو پسر بزرگش و البته از خبرهای خوب. اینکه به کمک یکی از NGOهای محل و حمایت آنان بچه‌ها توانستند باز به مدرسه بروند و حتی مشکلات پزشکی خودش نیز هم توسط آن مرکز در حال پیگیری است.
نفقه معوقه زن قابل مطالبه است
طبق ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی، نفقه زن در عقد دائم بر عهده شوهر است و هرگونه کم و کاستی در انجام وظیفه باعث محکومیت و حتی برخورد قانونی می شود.
مصائب والدین کودکان دارای معلولیت برای ثبت نام در مهد کودک و پیش دبستانی
این بار اگر گذرتان به مهد کودک فرزندتان افتاد، بد نیست دور و برتان را دقیق‌تر نگاه کنید؛ یک لحظه خودتان را جای پدر و مادری بگذارید که در پاسخ برای ثبت‌نام فرزندش می‌شنود برای فرزند شما جایی نداریم. راستی اگر شما جای او بودید چه می‌کردید؟
واکنش دستیار حقوق شهروندی معاونت زنان ریاست‌جمهوری به خبر ازدواج یک کودک
دستیار حقوق شهروندی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در واکنش به خبر ازدواج کودک ۱۱ ساله با پسر ۲۲ ساله در یکی از نقاط کشور که در چند روز اخیر خبرساز شده است، تاکید کرد: طبق قوانین موجود نیز عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ۱۳ سالگی مطابق مقررات ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی مصوب سال ۸۱ مجمع تشخیص مصلحت نظام ممنوع است.