منعی برای انتخاب نام
در اطلاعیه‌ای اعلام شد
روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور طی اطلاعیه اعلام کرد: تاکنون ۶ هزار و ۲۶۸ نام ژینا در کشور به ثبت رسیده است و انتخاب این نام یا تغییر به نام ژینا ممانعتی ندارد.
بیش از یک میلیون تولد و ۵۴۴ هزار فوتی در سال ۱۴۰۰ به ثبت رسید
بر پایه آمار ثبت احوال کشور نرخ ولادت در سال گذشته یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۱۱ مورد ثبت شده که در سال گذشته همچنین تعداد فوتی‌های ثبت شده ۵۴۴ هزار و ۵۱۵ مورد بوده است.
چند خانواده تهرانی متقاضی فرزندخواندگی هستند؟
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از واگذاری ۹۳ کودک فاقد سرپرست به خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی طی سال جاری خبر داد.
مرخصی زایمان برای تمامی بیمه‌شدگان زن شاغل ۹ ماه است
سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد: مدت مرخصی زایمان برای تمام زنان بیمه‌شده شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی که دارای رابطه مزدبگیری با کارفرما هستند، ۹ ماه است.
پیدا شدن نوزاد رهاشده در باغ‌های اطراف شهرستان گراش
رئیس اداره بهزیستی گراش از پیدا شدن یک نوزاد رهاشده در یکی از باغ‌های اطراف این شهر خبر داد.
وام ضروری بازنشستگان پرداخت شد
صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: وام ضروری ۱۲میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران به حساب حقوق بازنشستگی ۲۲ هزار و ۹۱۳ نفر از متقاضیان مشمول «نوبت پنجم» واریز شد.
آماری قابل تامل از جوانانی که معتقدند «لازم نیست حتما ازدواج کنند»
نتایج یک پیمایش در سطح کشور، پیش از پاندمی کووید ۱۹ و در سال ۹۷ نشان می دهد که اگرچه میل به ازدواج در هر جوانی وجود دارد و بیش از نیمی از جوانان ازدواج را امری «ضروری» می‌پندارند اما نزدیک به ۴۰ درصد از جوانان نیز معتقدند «لازم نیست حتما ازدواج کنند» و این آمار می‌تواند زنگ خطر «تغییر نگرش جوانان نسبت به ازدواج» را بلند کند.
اصلاح همسان سازی حقوق بازنشستگان
مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه برای اصلاحیه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به نتیجه رسیدیم، گفت: این اصلاحیه دو تا سه برابر اصل همسان‌سازی بار مالی برای صندوق خواهد داشت اما ما مصمم هستیم بر اساس قانون و در جهت احقاق حق بازنشستگان، همسان سازی را اصلاح و از اوایل سال آینده آن را اجرا کنیم.
افتتاح «پلاسکو»، آخر هفته/به دولت
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه امسال در مجموع کمک‌های محرومیت‌زدایی ما (مستقیم و غیر مستقیم) ۴۲۰۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: اما برای سال آینده هیات امنا این عدد را بالای ۷۰۰۰ میلیاردتومان ارتقاء دادند و رشد بسیار خوبی است.
آثار حذف ارز ترجیحی بر زندگی «دهک‌های پایین»
تقدیم لایحه حذف ارز ترجیحی از سوی رییس جمهور به مجلس از چالش برانگیزترین مباحث این روزها شده است؛ هرچند عنوان می‌شود در صورت تصویب این لایحه قرار است دولت یارانه‌ای به منظور جبران برخی هزینه‌ها در نظر بگیرد اما رئیس انجمن علمی اقتصاد سلامت ایران معتقد است «آثار تورمی حذف ارز ترجیحی در سبد خرید گروه‌های کم درآمد، بسیار تاثیرگذار است» این در حالیست که نباید فراموش کرد علاوه بر گروه‌های نیازمند شناسایی نشده، در حال حاضر حدود ۲.۵ میلیون خانوار تحت حمایت کمیته امداد و ۱.۱ میلیون خانوار نیازمند و جزو دهک‌های پایین تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.
آغاز واریز «عیدی» بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز /واریز عیدی همه بازنشستگان تا فردا
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از واریز «عیدی» بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز خبر داد.
واگذاری رایگان ۷۰۰ مدرسه تحت تملک بنیاد مستضعفان به آموزش و پرورش
رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم امضای تفاهم‌نامه این بنیاد با وزارت آموزش و پرورش با اشاره به احداث ۲۰۰۰ کلاس درس توسط بنیاد مستضعفان، از واگذاری رایگان ۷۰۰ مدرسه تحت تملک بنیاد در سراسر کشور به وزارت آموزش و پرورش خبر داد.
درآمدزایی مددجویان با فروش «برق» در انتظار تصویب بودجه ۱۴۰۱
در بندی از لایحه بودجه ۱۴۰۱ تاکید شده که ۱۰ درصد مبلغ برق مصرفی شهروندان برای توسعه و تولید برق تجدیدپذیر و با اولویت خانوارهای کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هزینه شود، این در حالیست که طرح «برکت آفتاب» جهت راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی برای مددجویان از سال ۹۴ شکل گرفته و این کار درآمد دست‌کم ۱۰ میلیونی را در طول سال برای مددجویان کمیته امداد رقم زده؛ حال در صورت تصویب لایحه، علاوه بر تولید انرژی، همزمان ایجاد اشتغال و درآمدزایی مددجویان هم فراهم می‌شود.
برای ازدواج شناخت کافی پیدا کنید
صدای هق هق گریه زن جوان فضای راهروی طبقه اول دادگاه خانواده را پر کرد و حاضران در دادگاه توجه‌شان بی‌اختیار به سمت او جلب شد.
فراوانی «اضطراب» و «افسردگی» در بین مردان جدی است
یک روانشناس با بیان اینکه در حال حاضر فراوانی اضطراب و افسردگی در بین بزرگسالان و از جمله مردان جدی است، درباره اینکه چرا مردان تمایلی به صحبت درباره «سلامت روان» خود ندارند، گفت: حفظ حرمت برای مردان مهم‌تر از این است که با بیان مشکلات خود برخی افراد به آنها برچسب "اختلال روانی" بزنند. از این رو در صورت نیاز هم باید کریمانه و به صورت غیر مستقیم غربالگری بهداشت روان برای مردان انجام شود.