سکوت زنان در برابر خشونت، عامل جری‌تر شدن مردان
دستیارحقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری:
دستیارحقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت : زنان باید شجاعانه به بیان خشونت‌های اعمال شده علیه خود بپردازند و پیگیر احقاق حقوق خود شوند.
ازدواج جوانان معطل کرونا نماند!
ویروس کرونا این روزها جزئی‌ترین جنبه‌های زندگی بشر نیز را با وقفه روبرو کرده اما به گفته مسئولان، ازدواج جوانان علیرغم بروز این بحران، شاید به رشد مورد انتظار نرسیده باشد، اما معطل این واقعه هم نمانده است.
۴۰ درصد زنان بالای ۵۰ سال به پوکی استخوان مبتلا هستند
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بروز و شیوع بیماری پوکی استخوان در سالمندان بیشتر است و ۴۰ درصد زنان بالای ۵۰ سال به این بیماری مبتلا هستند.
اثرات آشنایی زودهنگام کودکان با گوشی های هوشمند
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت:به دلیل کرونا و ورود زودهنگام کودکان به فضای مجازی، در آینده می‌تواند مشکلات جدی را برای جامعه ایجاد کند زیرا کودکان حدود ۱۰ سال زودتر از روال عادی با گوشی‌های هوشمند آشنا شده‌اند.
سایت‌های همسریابی هیچ کدام مجوز ندارند
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ارسال نامه به دادستان کل کشور و پلیس فتا برای مسدود کردن تمامی سایت‌های همسریابی خبر داد و گفت: تمامی این سایت‌ها متخلف بوده، به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند و مجوز رسمی ندارند.
آگاهی عمومی برای اطلاع رسانی خشونتهای خانگی افزایش یافته است
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: افزایش آمارهای خشونت خانگی ناشی از افزایش موارد خشونت نیست بلکه این موارد پیشتر نیز وجود داشته و دلیل افزایش نیز رشد آگاهی مردم در اطلاع رسانی است.
نظر مراجع تقلید درباره خواستگاری و ازدواج در ماه محرم و صفر
نظر مراجع تقلید درباره احکام مراسم خواستگاری و ازدواج در ماه محرم و صفر را در این گزارش بخوانید.
ثبت بیش از ۱۲۷ هزار ازدواج و ۳۴ هزار طلاق در ۵ ماه گذشته
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین تا ۲۰ مرداد سال جاری ۱۲۷ هزار و ۲۴۵ مورد ازدواج و ۳۴ هزار و ۴۵۷ مورد طلاق در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور ثبت شده است.
بررسی کیست های رحم
اکثر کیست‌های تخمدان به طور طبیعی به عنوان نتیجه چرخه قاعدگی در طول سال‌های باروری خانم ایجاد می‌شوند.
مواظب این بیماری در کودکان «پسر» باشید
فوق تخصص ارولوژی با اشاره به پیچ خوردگی بیضه درکودکان،گفت:اگر والدین با یک بیضه دردناک، متورم، قرمز و بزرگ شده در کودک مواجه شدند، باید آن را خیلی جدی تلقی کنند؛ چراکه اگر در ظرف 24 ساعت این عارضه تشخیص داده نشود و به حالت طبیعی برنگردد،بیضه از بین می‌رود.
۱۶ میلیون جوان در انتظار ازدواج
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده اظهار کرد: مشکل تمایل در ازدواج جوانان نداریم بلکه مشکل توان و عدم در اختیار قراردادن امکانات به جوانان است.
توضیحاتی در مورد علل بروز سقط مکرر و ناباروری
یک جراح و متخصص زنان و زایمان، در مورد علل بروز سقط مکرر و ناباروری، توضیحاتی ارائه داد.
با صرف نظر از برگزاری مراسم، زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنید
وزیر ورزش و جوانان همزمان با آغاز هفته ازدواج از خانواده‌ها خواست تا با صرف نظر از مراسم، زمینه آغاز زندگی مشترک جوانان را فراهم کنند.
ممکن است کرونا برای مدتی اختلال باروری ایجاد کند
مدیر آزمایشگاه نازایی رویان گفت: شواهد نشان می‌دهد به دلیل حضور ویروس کرونا در بدن و ایجاد عفونت ویروسی ممکن است فرد برای مدتی دچار اختلال باروری شود.
10 برابر بیشتر زنان از تدخین دخانیات آسیب می خورند
یک متخصص بیماری های قلبی و عروقی می گوید که 10 برابر بیشتر زنان از تدخین دخانیات آسیب می خورند. این آسیب سبب انواع سرطان و نازایی ها می شود.