زنان سرپرست خانوار را بیمه می‌کنیم
اولین نشست خبری معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.
میزان سازش در طلاق‌های توافقی فقط ۱۴ درصد است
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: در طلاق‌های توافقی طرفین تصمیم خود را برای جدایی گرفته‌اند و مداخله در این طلاق‌ها بسیار سخت است.
افزایش خشونت خانگی در همه‌گیری کرونا
مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شیوع ویروس کرونا در افزایش خشونت خانگی و بدرفتاری اعضای خانواده تاثیر داشته است.
خانواده مهم‌ترین عامل انتقال سبک زندگی درست به جوانان
مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان گفت: شیوه تربیت فرزندان و مشاهده سبک زندگی درست در خانواده، تاثیر زیادی در ایجاد حس تعهدپذیری و تمایل جوانان به ازدواج دارد.
پنجره جمعیتی، فرصتی بالقوه که باید بالفعل شود
پژوهشگر موسسه تحقیقات جمعیت کشور گفت: در حال حاضر جمعیت ایران در مقطعی از حیات خود قرار دارد که نسبت جمعیت در سنین فعالیت اقتصادی به حداکثر خود رسیده است.
حمایت خیرین پایتخت از خانواده های زندانیان استان هرمزگان
بنیاد خیریه آبشارعاطفه ها برگزار می کند
بنیاد بین المللی خیریه آبشارعاطفه ها نخستین رزمایش مواسات و همدلی را مصادف با روز حمایت از خانواده های زندانیان برگزار می کند.
وارد فاز جدید بیماری شده ایم
وزیر بهداشت با اشاره به کم لطفی هایی که بعضا متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می شود، گفت: مدافعان سلامت ما قبل از آغاز واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.
سقط‌های زیر زمینی افزایش پیدا می‌کند
از سال ۹۲ تا سال ۹۹، بالغ بر ۷ هزار و ۶۰۰ سقط‌ درمانی انجام شده است و حالا طرح جوانی جمعیت می‌تواند موجب افزایش تولد سالانه بیش از ۷۰۰ مورد فرد دارای معلولیت به جمعیت کشور شود و آمار سقط‌های زیرزمینی را افزایش دهد.
سقط جنین خطر مرگ زودرس زنان را افزایش می‌دهد
نتایج تحقیقات منتشرشده در نشریه BMJ نشان داد، زنانی که سقط جنین داشته‌اند با احتمال مرگ زودرس (پیش از ۷۰ سالگی) بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی نسب به زنان دیگر مواجه هستند.
توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت برای خرید در روزهای پایانی سال
سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه از مردم می خواهیم تا حد امکان به صورت مجازی خریدهایشان را انجام دهند، گفت: در عین حال در صورت نیاز به خرید حضوری حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.
آمار عجیب از تأهل مردان در ایران
یک جمعیت‌شناس می‌گوید: یک‌سوم جمعیت مردهای ایران تنها و مجرد زندگی می‌کنند و ۶۰ هزار مرد متأهلِ ۱۰ تا ۱۸ ساله در کشور داریم که معادل دو درصد جمعیت مردان است.
پس از 25 سال ثبت ازدواج از طلاق پیشی گرفت
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در ۹ ماه سال جاری، ۵ درصد رشد ثبت ازدواج و ۳ درصد کاهش ثبت طلاق را داشتیم و پس از ۲۵ سال شاهد افزایش نرخ ازدواج بوده‌ایم.
گوشی را از فرزند خود دور کنید
دکتر احمدی؛ متخصص اعصاب و روان با حضور در برنامه پزشک شما از شبکه شما در مورد اعتیاد به اینترنت توضیحاتی ارایه داد.
لزوم کاهش هزینه های مخابراتی «شب یلدا»
استادیار گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی با اشاره به فرارسیدن شب یلدا، گفت: شب یلدا نزدیک است و با توجه به تغییر سبک زندگی در پاندمی کووید ۱۹ و لزوم سیاست‌گذار سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در این راستا، نهادها می‌توانند با کاهش تعرفه‌های مخابرات و ایجاد بسترهای رایگان و یا ارزان قیمت برای تماس مجازی خانواده‌ها، به برقراری تعادل در شرایط فعلی کمک کنند.
سکوت زنان در برابر خشونت، عامل جری‌تر شدن مردان
دستیارحقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری:
دستیارحقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت : زنان باید شجاعانه به بیان خشونت‌های اعمال شده علیه خود بپردازند و پیگیر احقاق حقوق خود شوند.