در چه صورت زن می‌تواند شوهر خود را ممنوع الخروج کند؟
بر اساس قانون اجازه خروج زن از کشور به عهده مرد است و زوجه برای دریافت پاسپورت باید اجازه همسر خود را داشته باشد اما گاهی اوقات ممکن است پیش بیاید که زوجه همسر خود را ممنوع الخروج می‌کند و اجازه خروج از کشور را از شوهر خود بگیرد.
سلامت زوجین متقاضی «فرزند خواندگی» بررسی می شود
با ارجاع زوجین متقاضی فرزندخواندگی از سوی سازمان بهزیستی و یا مراجع قضایی، سلامت ایشان در مراکز پزشکی قانونی بررسی می شود.
زنان چگونه سرعت پوکی استخوان را مهار کنند؟
متخصص زنان، زایمان و ناباروری و عضو انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با اشاره به این که بافت استخوانی با از دست دادن مواد معدنی و کلسیم تحلیل می رود و با مصرف داروهای مکمل هم درمان نمی شود، گفت: مهم است زنان بدانند چه مراقبت هایی تا حد امکان سرعت پوک شدن استخوان را آهسته یا به تعویق می اندازد.
تولد ۵۵۴ نوزاد در طرح برکت خانواده
مدیرعامل بنیاد برکت گفت: با درمان بیش از ۵۵۰۰ زوج نابارور روستایی در قالب طرح «برکت خانواده» ۵۵۴ نوزاد متولد شده‌اند.
قرص‌های رژیمی عامل بروز اختلالات غذایی در زنان
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد مصرف قرص‌های رژیمی و ملین‌ها خطر ابتلا به اختلالات غذایی را افزایش می‌دهد.
۶ تا ۱۲ میلیون تومان؛ هزینه درمان ناباروری در ایران
ناباروری یکی از مسائل مهم دنیاست که دولت‌ها باید برای کاهش آمار آن نگاه ویژه‌ای داشته باشند.
بیماران ای بی به دلیل تحریم‌ها با مشکلات جدی مواجه شده‌اند
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از حضور مهاجران ۱۵ کشور در تهران خبر داد.
کاهش 9 درصدی ثبت ازدواج
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در ۶ ماه گذشته دادگاه‌های انتظامی فعال شد و در این مدت دو هزار پرونده رسیدگی و برای ۲۷۰ سردفتر و دفتریار حکم انفصال صادر شده و در ۲۳ مورد نیز حکم انفصال اجرا شده است.
خطر کارِ کودک؛ از کارگاه‌های زیرزمینی تا خرده فروشی مواد مخدر
انجمن حمایت از حقوق کودکان با انتشار یادداشتی به قلم بابک خطی به مشکلات کار زیرزمینی کودکان پرداخت و محو شدن کودکان از معابر یک راه‌حل موضعی دانست.
آغاز غربالگری بینایی کودکان 3 تا 6 سال
برنامه غربالگری بینایی کودکان 3 تا شش سال در پایگاه‌های غربالگری بینایی آغاز شد.
نیمی از زنان بالای ۵۰ سال دچار پوکی استخوان هستند
معاون وزیر بهداشت:
معاون وزیر بهداشت و رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از هر دو زن بالاتر از ۵٠ سال یک نفر و از هر پنج مرد بالاتر از ۵۰ سال دو نفر دچار پوکی استخوان می‌شوند.
اختلال لکنت زبان به طور معمول در کودکی و بین دو تا سه سالگی شروع می‌شود که رسیدگی زودهنگام می‌تواند بهترین روش درمانِ آن باشد.
یک چهارم زنان ایرانی اهل روستا هستند
براساس آمارهای سال ۹۵ مرکز آمار ایران ۱۰ میلیون و ۱۰۰ نفر از زنان ایرانی روستانشین هستند؛ زنانی که با وجود فعالیت‌های سخت در کارهای کشاورزی، قالی بافی، دامپروری، سبک زندگی متفاوت و... و با وجود ارتقاء و پیشرفت امکانات بهداشتی در دوران پس از انقلاب، به نظر می‌رسد هنوز به امکانات بهداشتی و درمانی دسترسی مطلوبی ندارند.
خیابانهای پایتخت در محاصره کودکان کار؛ 14 هزار کودک کار در تهران
گفتگوی شهرفردا با عضو کمیسیون فزهنگی مجلس
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : 14 هزار کودک کار تنها در تهران فعالیت می کنند ،این در حالیست که نباید طرح ساماندهی کودکان کار به گونه ای دنبال شود که این کودکان از خیابانها به کارگاه های زیر زمینی هدایت شوند.
وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی گفت: پروژه چتر نارنجی با هدف ارائه خدمات حقوقی و روانشناسی به بانوانی که در زندگی خود دچار مشکلاتی بوده و قصد بازگشت به زندگی و آشتی با خانواده و همسرانشان را دارند کمک می‌کند.