اعطای مشوق جهت تسهیل فرزندآوری
یک پژوهشگر و جمعیت شناس گفت: اعطای مشوق ها و تسهیل گری های مالی برای فرزندآوری بسیار لازم است اما کافی نیست.
زنان آتش‌نشانان در همه عملیات‌ها حضور خواهند داشت
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی:
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با ارائه توضیحاتی درباره طرح «پلاک ایمن» گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان بهمن‌ماه ۱۱۶ نیروی جدید سازمان آتش‌نشانی را تعیین و مشخص کنیم.
آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد طی بهار امسال و در قیاس با بهار سال گذشته، ازدواج مردان و زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله که بخش اعظمی از آنها را جوانان دهه شصت تشکیل می‌دهند با ۲۴.۷ درصد رشد مواجه بوده است.
خطر مرده زایی در زنان باردار مبتلا به بیماری کووید-۱۹
داده‌های آماریِ مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها در ایالات متحده (CDC) نشان می دهد: زنان باردار مبتلا به بیماری کووید-۱۹ بیشتر در معرض خطر مرده زایی هستند.
جزئیات بیمه شدن زنان خانه دار و دختران مجرد اعلام شد
سازمان تأمین اجتماعی، جزئیات بیمه شدن زنان خانه‌دار و دختران مجرد را اعلام کرد.
کاهش ۵۵۰ هزار تولد طی ۵ سال اخیر
شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفت
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور با بیان اینکه در حال حاضر تمام شاخص‌های جمعیتی ایران در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند، گفت: امید است دولت سیزدهم حمایت از فرزندآوری را در دستور کار قرار دهد و به مصوبه‌ مجلس شورای اسلامی درباره طرح جوانی جمعیت توجه ویژه کند؛ چرا که در صورت غفلت، در هشت سال آینده پنجره‌ طلایی جمعیت در کشور را از دست می‌دهیم و دیگر کاری از دست‌مان بر نمی‌آید.
وام ۱۰۰ میلیون تومانی اضافه برای زوج‌های روستایی و عشایری دهه شصتی
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی که تا پایان سال ۱۴۰۰ ازدواج‌ کنند ۱۰۰ میلیون تومان وام علاوه بر وام ازدواج در نظر گرفته شده است.
زنان سرپرست خانوار را بیمه می‌کنیم
اولین نشست خبری معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.
میزان سازش در طلاق‌های توافقی فقط ۱۴ درصد است
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: در طلاق‌های توافقی طرفین تصمیم خود را برای جدایی گرفته‌اند و مداخله در این طلاق‌ها بسیار سخت است.
افزایش خشونت خانگی در همه‌گیری کرونا
مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شیوع ویروس کرونا در افزایش خشونت خانگی و بدرفتاری اعضای خانواده تاثیر داشته است.
خانواده مهم‌ترین عامل انتقال سبک زندگی درست به جوانان
مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناختی وزارت ورزش و جوانان گفت: شیوه تربیت فرزندان و مشاهده سبک زندگی درست در خانواده، تاثیر زیادی در ایجاد حس تعهدپذیری و تمایل جوانان به ازدواج دارد.
پنجره جمعیتی، فرصتی بالقوه که باید بالفعل شود
پژوهشگر موسسه تحقیقات جمعیت کشور گفت: در حال حاضر جمعیت ایران در مقطعی از حیات خود قرار دارد که نسبت جمعیت در سنین فعالیت اقتصادی به حداکثر خود رسیده است.
حمایت خیرین پایتخت از خانواده های زندانیان استان هرمزگان
بنیاد خیریه آبشارعاطفه ها برگزار می کند
بنیاد بین المللی خیریه آبشارعاطفه ها نخستین رزمایش مواسات و همدلی را مصادف با روز حمایت از خانواده های زندانیان برگزار می کند.
وارد فاز جدید بیماری شده ایم
وزیر بهداشت با اشاره به کم لطفی هایی که بعضا متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می شود، گفت: مدافعان سلامت ما قبل از آغاز واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.
سقط‌های زیر زمینی افزایش پیدا می‌کند
از سال ۹۲ تا سال ۹۹، بالغ بر ۷ هزار و ۶۰۰ سقط‌ درمانی انجام شده است و حالا طرح جوانی جمعیت می‌تواند موجب افزایش تولد سالانه بیش از ۷۰۰ مورد فرد دارای معلولیت به جمعیت کشور شود و آمار سقط‌های زیرزمینی را افزایش دهد.