موج چهارم کرونا در آستانه نوروز/ خریدهای نوروزی به چه قیمتی؟

با نزدیک شدن نوروز، با گشتی در برخی اماکن و بازارها و می‌بینیم برخی افراد نه‌تنها خود را در معرض خطر کرونا قرار می‌دهند که حضور پرمخاطره آن‌ها، شرایط را برای حضور کسانی که خود را مقید به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌دانند نیز سخت کرده است.
آمار عجیب از تأهل مردان در ایران
یک جمعیت‌شناس می‌گوید: یک‌سوم جمعیت مردهای ایران تنها و مجرد زندگی می‌کنند و ۶۰ هزار مرد متأهلِ ۱۰ تا ۱۸ ساله در کشور داریم که معادل دو درصد جمعیت مردان است.
پس از 25 سال ثبت ازدواج از طلاق پیشی گرفت
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در ۹ ماه سال جاری، ۵ درصد رشد ثبت ازدواج و ۳ درصد کاهش ثبت طلاق را داشتیم و پس از ۲۵ سال شاهد افزایش نرخ ازدواج بوده‌ایم.
گوشی را از فرزند خود دور کنید
دکتر احمدی؛ متخصص اعصاب و روان با حضور در برنامه پزشک شما از شبکه شما در مورد اعتیاد به اینترنت توضیحاتی ارایه داد.
لزوم کاهش هزینه های مخابراتی «شب یلدا»
استادیار گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی با اشاره به فرارسیدن شب یلدا، گفت: شب یلدا نزدیک است و با توجه به تغییر سبک زندگی در پاندمی کووید ۱۹ و لزوم سیاست‌گذار سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در این راستا، نهادها می‌توانند با کاهش تعرفه‌های مخابرات و ایجاد بسترهای رایگان و یا ارزان قیمت برای تماس مجازی خانواده‌ها، به برقراری تعادل در شرایط فعلی کمک کنند.
سکوت زنان در برابر خشونت، عامل جری‌تر شدن مردان
دستیارحقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری:
دستیارحقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت : زنان باید شجاعانه به بیان خشونت‌های اعمال شده علیه خود بپردازند و پیگیر احقاق حقوق خود شوند.
ازدواج جوانان معطل کرونا نماند!
ویروس کرونا این روزها جزئی‌ترین جنبه‌های زندگی بشر نیز را با وقفه روبرو کرده اما به گفته مسئولان، ازدواج جوانان علیرغم بروز این بحران، شاید به رشد مورد انتظار نرسیده باشد، اما معطل این واقعه هم نمانده است.
۴۰ درصد زنان بالای ۵۰ سال به پوکی استخوان مبتلا هستند
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بروز و شیوع بیماری پوکی استخوان در سالمندان بیشتر است و ۴۰ درصد زنان بالای ۵۰ سال به این بیماری مبتلا هستند.
اثرات آشنایی زودهنگام کودکان با گوشی های هوشمند
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت:به دلیل کرونا و ورود زودهنگام کودکان به فضای مجازی، در آینده می‌تواند مشکلات جدی را برای جامعه ایجاد کند زیرا کودکان حدود ۱۰ سال زودتر از روال عادی با گوشی‌های هوشمند آشنا شده‌اند.
سایت‌های همسریابی هیچ کدام مجوز ندارند
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ارسال نامه به دادستان کل کشور و پلیس فتا برای مسدود کردن تمامی سایت‌های همسریابی خبر داد و گفت: تمامی این سایت‌ها متخلف بوده، به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند و مجوز رسمی ندارند.
آگاهی عمومی برای اطلاع رسانی خشونتهای خانگی افزایش یافته است
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: افزایش آمارهای خشونت خانگی ناشی از افزایش موارد خشونت نیست بلکه این موارد پیشتر نیز وجود داشته و دلیل افزایش نیز رشد آگاهی مردم در اطلاع رسانی است.
نظر مراجع تقلید درباره خواستگاری و ازدواج در ماه محرم و صفر
نظر مراجع تقلید درباره احکام مراسم خواستگاری و ازدواج در ماه محرم و صفر را در این گزارش بخوانید.
ثبت بیش از ۱۲۷ هزار ازدواج و ۳۴ هزار طلاق در ۵ ماه گذشته
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای فروردین تا ۲۰ مرداد سال جاری ۱۲۷ هزار و ۲۴۵ مورد ازدواج و ۳۴ هزار و ۴۵۷ مورد طلاق در پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور ثبت شده است.
بررسی کیست های رحم
اکثر کیست‌های تخمدان به طور طبیعی به عنوان نتیجه چرخه قاعدگی در طول سال‌های باروری خانم ایجاد می‌شوند.
مواظب این بیماری در کودکان «پسر» باشید
فوق تخصص ارولوژی با اشاره به پیچ خوردگی بیضه درکودکان،گفت:اگر والدین با یک بیضه دردناک، متورم، قرمز و بزرگ شده در کودک مواجه شدند، باید آن را خیلی جدی تلقی کنند؛ چراکه اگر در ظرف 24 ساعت این عارضه تشخیص داده نشود و به حالت طبیعی برنگردد،بیضه از بین می‌رود.
۱۶ میلیون جوان در انتظار ازدواج
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده اظهار کرد: مشکل تمایل در ازدواج جوانان نداریم بلکه مشکل توان و عدم در اختیار قراردادن امکانات به جوانان است.