نوزاد کرمانی در آسمان متولد شد
مادر باردار گلبافی که توسط اورژانس هوایی در حال انتقال به بیمارستان های شهر کرمان بود نوزاد خود را قبل از فرود در آسمان بدنیا آورد.
افزایش هزینه جهانیِ پیشگیری از مرگ‌ومیر مادران باردار
سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: هزینه جهانی پیشگیری از مرگ و میر مادران در هنگام زایمان شش برابر افزایش پیدا می‌کند.
یک روانشناس گفت: تصمیمات غلط و واکنش‌های شدید که اکثرا باعث پشیمانی می‌شوند، در شرایط هیجانی اتفاق می‌افتند.
زوج‌های نیازمند با حمایت کمیته امداد به خانه بخت رفتند
مدیر کل کمیته امداد استان تهران با اشاره به بهره مندی زوج‌های جوان تحت حمایت کمیته امداد از تسهیلات ازدواج گفت: ١٩۴ زوج جوان بهار امسال به خانه بخت رفتند.
۶ میلیارد تومان قرض الحسنه به نیازمندان استان تهران پرداخت شد
مدیر کل کمیته امداد استان تهران از پرداخت ۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومانی وام قرض الحسنه به نیازمندان این استان خبر داد و گفت: این مبلغ در بهار امسال و از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پرداخت شده است.
هیچ کس به اجبار هیچ خدمتی را انجام نمی‌دهد، به گفته پزشکان اگر در کارنامه پزشکی آنها آمار سزارین زیاد باشد، مورد مواخذه قرار می‌گیرند و آن‌چنان زایمان سزارین در چند سال اخیر رشد یافت که وزارت بهداشت با نگرانی به میدان آمد و در راستای کاهش این آمار، سیاست ترویج زایمان طبیعی را به راه انداخت.
چگونه با کودکان درباره آزار جنسی حرف بزنیم؟
خطر آزار جنسی در کمین همه‌ کودکان است. آمارها می‌گوید از هر 4 دختربچه یک نفر مورد سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرد اما این‌ همه ماجرا نیست؛ پسرها هم از این مشکل مصونیت ندارند.
بیش از ۸۲ درصد زنان کشور باسواد هستند
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه بیش از ۸۲ درصد زنان کشور باسواد هستند،گفت: بر اساس آمار سال ۹۵، دو میلیون و ۷۵۰ هزار بیسواد داریم که از این تعداد ۳۶۰ هزار نفر اتباع خارجی هستند.
۲۸میلیون و ۷۰۰هزار نفر در کشور تحت پوشش برنامه پزشک خانواده
اولین جلسه ستاد هماهنگی کشوری برنامه پزشک خانواده در سال ۹۸ با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار و چالش‌های پیش روی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
کودک آزاری محصول آسیب‌های اجتماعی پنهان
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: کودک آزاری محصول آسیب‌های اجتماعی پنهان در زیر پوست شهر است که اگر مورد بی توجهی قرار گیرد نتایج شدیدی برجا می گذارد.
تأثیر پایین بودن سواد سلامت روان خانواده ها در اعتیاد فرزندان
کارشناسان اعتیاد را نوعی بیماری ناشی از اختلالات روان شناختی، کمبود های فرهنگی و اقتصادی می دانند که همچون بلایی بر سر خانواده ها و جامعه آوار شده و باعث فروپاشی اجتماعی است و با گرفتار شدن در آن همه رویاهای زندگی انسان ها می سوزد و دود می شود.
سازمان تامین اجتماعی درباره اینکه به کدام گروه از بیمه شدگان تامین اجتماعی کمک هزینه ازدواج تعلیق می گیرد، اعلام کرد: به استناد ماده ۸۵ قانون تامین اجتماعی بیمه شدگان در صورت احراز شرایط از کمک هزینه ازدواج بهره مند می شوند.
افزایش گرایش به مواد مخدر در بین بانوان
مدیر کل سازمان بهزیستی استان فارس گفت: گرایش بانوان به مواد مخدر افزایش یافته است.
در این مقاله گزیده‌ای از نکاتی را مرور می‌کنیم که متخصصین سایت Parents اعم از متخصصان اطفال، روان‌شناسان رشد و مربیان برای تربیت فرزندان، به والدین پیشنهاد داده‌اند تا کودکانی سالم و شاد داشته باشند.
چرا زن‌ها زودتر از مردها پیر می‌شوند؟
دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که اکثر زنان گمان می‌کنند بعد از ۵۰ سالگی چروک‌ها با سرعت بیشتری روی صورتشان نقش می‌بندد و افتادگی پوست شتاب می‌گیرد.