سلامت، شاه بیت هفت سین نوروزی
هفت سین از نمادهای ما ایرانیان برای ورود به سال نو است، هرکدام از اجزای هفت سین با خود نمادی دارند که حاوی بیشترین معنای سلامت و برکت است، اما امسال که کرونا شیوع پیدا کرده شاید بیشتر قدر سلامت خود و دیگران را بدانیم و سعی کنیم با رعایت توصیه‌های بهداشتی، از سین‌های هفت سین را حفظ سلامت خود و دیگران قرار دهیم.
نکات مهم کرونایی هنگام پخت و پز مواد غذایی
رییس انجمن تغذیه ایران برخی نکات مهم در خصوص پخت و پز مواد غذایی جهت پیشگیری از انتقال کروناویروس را توضیح داد.
حجت بر ائمه اطهار بالاترین مقام حضرت زهرا (س)
کارشناس مذهبی گفت: حضرت زهرا هم الگوی زنان است و هم مردان همانطور که امام زمان عج می فرماید ما حجت همه مردم هستیم و مادر ما حجت بر ما ائمه اطهار است و بالاترین مقام برای یک زن این است که او می تواند بالاترین مقام را داشته و حجت بر ائمه شود.
با قوانین امری و اجباری نمی‌توان آمار طلاق را کاهش داد
در پی تصویب قانون سهمیه بندی طلاق
قانون سهمیه بندی طلاق، دو هدف کلی را دنبال می‌کند؛ ابتدا فراهم کردن امکانی برای مبارزه با فساد در مجتمع‌های قضایی و توزیع عادلانه درآمد بین دفترخانه‌های ثبت طلاق هر استان و دوم کاهش آمار طلاق از طریق جلوگیری از زدوبند‌های زوجین با دفاتر ثبت طلاق در خصوص صرف نظر کردن از فرصت ۳ ماهه زوجین برای سازش.
چرا معاونت جوانان از افزایش مبلغ «وام ازدواج» نگران است؟
رشد مبلغ وام ازدواج از 3 میلیون تومان در سال 88 به 50 میلیون تومان در سال آینده در نگاه اول این امید را در دل جوانان ایجاد می‌کند که می‌توانند با کمک این افزایش بخشی از مشکلاتشان را حل کنند، اما شرایط اقتصادی در دو سال گذشته نوسانات زیادی را تجربه کرد و در عمل نشان داد افزایش مبلغ وام نه تنها برای حل مشکلاتشان گارگشا نبوده، اما در عین حال پیامدهایی نیز با خود به همراه آورده است.
راه اندازی پنج سرای تجربه در پنج پهنه شهر تهران برای سالمندان
در سومین جلسه شهر دوستدار سالمند مقرر شد که مسئولان شهرداری تهران نسبت به ایجاد پنج سرای تجربه در پنج پهنه شهر تهران برای سالمندان اقدام کنند.
مقام معظم رهبری حجت را تمام کرد
در پی انتشار کلیپی در ترویج چند همسری در فضای مجازی
چند روزی است که کلیپی در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که واکنش‌های بسیاری را به‌ دنبال داشته است. این کلیپ چند دقیقه‌ای مستندی شش قسمتی در مورد زندگی ۴ زن بوده که با هم در یک خانه به عنوان همسران یک مرد به‌طور مشترک زندگی می‌کنند.
متوسط عمر ازدواج ۹ سال شد
در نظام ثبت احوال، تعداد ازدواج‌های ثبت شده حدوداً ۳ برابر طلاق هاست؛ چراکه تعداد ازدواج تابعی از ساخت سنی جمعیت بوده و در کشور ما به دلیل نوسان های بزرگ جمعیتی، تعداد ازدواج دچار نوسان های بزرگ شده است، از اینرو این شاخص به جای آنکه نمایی از وضعیت طلاق نشان دهد بیشتر متاثر از تغییرات وضعیت ازدواج است.
عینک زدن زنان ژاپنی در محل کار پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه بعضی شرکت‌ها به کارکنان زن گفته‌اند عینک‌های خود را بردارند، به موضوعی بحث‌انگیز بدل شده
بدوید تا از دست مرگ دور بمانید
نتایج یک تحقیق در استرالیا نشان داده که ورزش دویدن به هر اندازه که باشد، می‌تواند مرگ زودهنگام را کاهش دهد و خطر را از بیخ گوش‌مان دور کند.
سحرتبر نیجه ناهنجاری شبکه های اجتماعی است
گسترش رسانه‌های نوین در دهه‌های اخیر که فرهنگ جدیدی را برای جوانان به همراه آورده است، موجب تغییر و دگرگونی در فرهنگ و زمینه‌های پایبندی به ارزش‌ها، نهادها، سبک زندگی و نظایر آن شده است.
شرایط بازنشستگی با کمتر از 10 سال سابقه چیست؟
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی شرایط بازنشستگی با ۱۰ سال سابقه در تامین اجتماعی را تشریح کرد و گفت: اگر فردی با بهره‌مندی از شرایط سنی، زیر ۱۰ سال سابقه داشته باشد می‌تواند کسری سابقه خود را تا ۱۰ سال بخرد.
پرجمعیت‌ترین خانواده انگلیسی ۲۴ نفره می‌شود
پرجمعیت‌ترین خانواده انگلیسی از تولد بیست و دومین فرزند خود خبر دادند.
بلوغ زودرس در «دختران»  موجب کوتاهی قد در بزرگسالی است
فوق تخصص غدد کودکان گفت: بلوغ زودرس در دختران منجر به کوتاهی قد در بزرگسالی می‌شود.
چگونه از زندگی احساس «رضایت» داشته باشیم؟
یک روان‌پزشک با بیان اینکه احساس رضایت و نشاط داشتن چیزی متفاوت از داشته‌ها و نداشته‌های انسان است، گفت: اینکه چقدر دلمان می‌خواهد از زندگی‌ رضایت داشته باشیم، یک تصمیم است که باید بگیریم.