امروز بسیاری از کشورهای اسلامی «هویت اسلامی» ندارند
رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر اینکه امروز بسیاری از کشورهای اسلامی، «هویت اسلامی» ندارند، فرمودند: معارف قرآنی نجات‌بخش و سازنده زندگی مقتدرانه و عزتمندانه امت اسلامی است و باید به گفتمان رایج و روشن در جوامع اسلامی تبدیل شود.
افشای راز جنایت در شب عروسی
مرد جوانی که پس از پایان جشن عروسی به همراه دوستانش راهی خانه آنها شده بود، نیمه های شب قربانی جنایت هولناک شد. راز این جنایت، همزمان با کشف جسد سوخته ای در جنوب تهران و با ردیابی های کارآگاهان جنایی پایتخت فاش شد.
امید به زندگی ایرانیان چقدر است؟
شاخص‌های بهداشتی ایران در هیاهوی آمار
"امید به زندگی" از جمله شاخص‌های مهم بهداشتی و بیانگر سطح سلامت و زندگی در جوامع مختلف است؛ شاید مهم‌ترین سوال در هفته سلامت این باشد که وضعیت این شاخص تاثیرگذار بهداشتی در ایران بویژه بعد از طرح تحول نظام سلامت، چگونه است؟
چهارده قرن پس از جامعه مدنی رسول اكرم(ص) در مدينه النبی، حكومت‌های اسلامی با اشكال گوناگون زمام امور مسلمين جهان را بر عهده گرفته‌اند. آنچه واضح است اين است كه تمامی اين دول اسلامی و زمامدارانشان اعتقاد دارند صاحب قانونی‌ترين شكل حكومت اسلامی هستند.
محمود سلطانی:
«ما از کلمه شهروند زیاد استفاده می‌کنیم؛ در حالی‌ که منظورمان شهرنشین است. شهرنشین کسی است که از مزایای یک شهر استفاده می‌کند بدون این که تعلق خاطری به آن شهر داشته باشد. شهروندی یک تفکر و باور است.»
معجزۀ امام علی(ع) در بهبود تب پیامبر(ص)
رسول خدا(ص) نشست و آزار از دوشش افتاد و فرمود: ای علی! خدا تو را به چند خصلت فضیلت داده و از فضیلت‌های تو این است که دردها را مطیع تو کرده است و از هر چیزی باز داری و نهی کنی، به إذن خدا نهی می‌شود.
می‌گویند این خصلت ایرانی‌هاست که در برابر هر معضل و اتفاقی با خنده و شیرین‌زبانی ظاهر می‌شوند. اینکه زلزله می‌آید زودتر از خبرش، لطیفه‌هایش دست‌به‌دست می‌چرخد.
تعویض ماهی قرمز با کتاب، البته فقط در شهر گل و بلبل
ماهی قرمز سفره های هفت سین با کتاب تعویض می شود.
اختراع روشی جدید برای جذب کننده های سنتی در وسایل بهداشتی
از سوی مخترعان صورت گرفت
مخترعان ایرانی موفق به تولید پودر سوپر جاذب ایرانی شدند که خاصیت جذب بالای مایعات را در وسیله های بهداشتی دارد.
بیش از یک میلیون خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان پذیرش شدند
در ایام نوروز ثبت شد؛
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پذیرش بیش از یک میلیون خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان سراسر کشور تاکنون خبر داد.
بهار شادی‌ها، سرسبزی‌ها، طراوت‌ها و به ویژه بهار جان‌ها و احیای قلوب در فصل بهار امری چشمگیر است، اما تمام اینها، تنها ماکتی از برنامۀ خداوند یعنی جریان ظهور است. خدا در فصل بهار درصدد بیداری انسان‌هاست.
عید نوروز در کشاکش سنت و مدرنیته/ چرا ماهی قرمز در سفره عید ماندگار شد؟
گفت و گو با دکتر حسین آقاجانی؛ عضو هیات مدیره انجمن انسان شناسی
در جامعه مدرن، قانون حاکم است. در جامعه ما، قانون نهادینه نشده و در اینجا هنوز هنجارها مهم است/ جوامعی مثل جامعه ما بین سنت و مدرنیته، گیر کرده است. یعنی رفتارهای ما گاهی احتمالا مدرنیته باشد ولی تفکر و نگرش سنتی است.
زن میانسال زمانی که دید شوهر دومش، خرج دانشگاه دخترش را نمی‌دهد، راهی دادگاه خانواده شد و درخواست طلاق کرد.
مطالعه جدید نشان می دهد داشتن فرزند به افزایش طول عمر کمک می کند.
اغذیه فروشی‌ها و نانوایی‌ها در صدر شکایات مردمی
رییس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت گفت: بیشترین شکایت از اصناف مربوط به اماکن مسکونی، اغذیه فروشی‌ها و ساندویچی و پیتزا و نانوایی بود و بیشترین اخبار و شکایات مربوط به دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد با ۱۴ درصد، شهید بهشتی با ۱۲ درصد و ایران با ۱۱ درصد بوده است.