شناسایی ۵۰۰ هزار خانواده نیازمندِ ناشی از کرونا
مدیرکل بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمات حوزه بهداشتی و درمانی کمیته امداد در دوران شیوع کرونا را تشریح کرد.
کاهش آمار طلاق در سه ماهه نخست سال ۹۹
معاون وزیر کشور عنوان کرد
معاون وزیر کشور از کاهش ۸ درصدی آمار طلاق در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته خبر داد.
ثبت ۲۰۰ هزار ازدواج در روز‌های کرونایی سال ۹۹
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور از ثبت ۱۹۱ هزار و ۴۶۲ مورد ازدواج در سه ماه اول سال ۹۹ خبر داد.
چرایی سختگیری قانون در واگذاری سرپرستی کودک
چندی پیش تصاویری از تعدادی نوزاد برای فروش در فضای مجازی منتشر شد؛ تصاویری که واکنش کاربران فضای مجازی را برانگیخت و به دنبال آن نیروهای پلیس متهمان پرونده را شناسایی و درصدد دستگیری آنها برآمدند، با این وجود اما سوالی که مطرح می‌شود این است که مسئله کودک‌فروشی ناشی از چیست و چرا رخ می‌دهد؟ که نایب رئیس انجمن ایرانی مطالعات زنان معتقد است در رابطه با جرم عوامل موثر بر ارتکاب جرم نیز باید موردتوجه قرار گیرند و فقر والدین یکی از عوامل کودک فروشی است.
عادت‌های صبحگاهی مفید برای زندگی سالم‌تر
در این گزارش به برخی از عادت‌های صبحگاهی مفید افراد برای داشتن زندگی سالم‌تر اشاره شده است.
قرارگاه محرومیت زدایی بنیاد مردم نهاد بین‌المللی خیریه آبشار، ۱۰ تریلی حامل ۱۰۰۰ سری جهیزیه برای نوعروسان استان‌های محروم آماده کرد که همزمان با میلاد مبارک امام رضا علیه السلام اهدا خواهد شد.
جمعیت ایران در آینده‌ای نزدیک رو به پیری می‌رود
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از به صدا درآمدن زنگ خطر کاهش نرخ موالید در کشور خبر داد.
تغذیه صحیح جهت جلوگیری از چاقی و افسردگی در خانه‌نشینی کرونا
مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران ضمن هشدار نسبت به بروز چاقی و افسردگی در قرنطینه کرونا، به ارائه راهکارهایی برای رفع این مشکلات پرداخت.
چگونه بعد از ازدواج عاشق بمانیم؟
یک روانشناس درباره راهکار برای تداوم عشق بعد از ازدواج، توضیحاتی داد.
خنده، دوای دردهای سالمندان
نتایج بررسی‌های پژوهشگران نشان داد
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد خنده درمانی می‌تواند شدت درد سالمندان را کاهش دهد.
توزیع بیش از 12 میلیون پرس غذا در 110 نقطه از سراسر کشور
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر خبرداد
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر از اجرای مرحله مقدماتی رزمایش همدلی با عنوان پویش علی یاوران خبرداد و گفت: هیأت‌های مذهبی طی ماه رمضان به یاد امیرالمؤمنین(ع) 110 نقطه کشور و در هر نقطه توزیع 110 هزار پرس غذا میان نیازمندان را هدف‌گذاری کرده‌اند.
چگونه ساعت خوابمان را در روزهای قرنطینه تنظیم کنیم؟
به دنبال تداوم تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا، به نظر می‌رسد که نظم روتین خواب نوجوانان، جوانان و کودکان بر هم ریخته و اغلب به الگوی شب زنده‌داری روی آورده‌اند،
چه کنیم تا در محل کار
این روزها که در فاز اجرای فاصله گذاری هوشمند به سر می بریم و برخی کسب و کارها و ادارات فعالیت هایشان را آغاز کرده اند، باید توجه کنیم تا در محل کارمان نکات بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنیم تا از کرونا در امان بمانیم...
جامعه در حیرت یک انتخاب: «نان» و «جان»، هر دو نمی‌شود؟
در حالی که روز به روز به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان اضافه می‌شود،ایده‌های جدیدی برای مقابله با آن مطرح می‌شود تا همزمان با حفظ سلامت افراد و کنترل شیوع بیماری، از تشدید آثار اقتصادی آن نیز،جلوگیری شود.از سختگیری‌های چین تا بی‌تفاوتی سوئد،هرکشور به دنبال رویکرد متناسب با شرایط خود است و در ایران هم از ایده فاصله‌گذاری هوشمند، صحبت می‌شود.
از «سوگ ابراز نیافته» برای قربانیان کرونا تا نحوه همدردی با خانواده آنها
براساس آمارهای وزارت بهداشت تاکنون بیش از سه هزار نفر جان خود را بر اثر بیماری کووید-19 از دست داده‌اند که بر همین اساس، خانواده‌های بسیاری هم داغ‌دار عزیزانشان شده‌اند که البته باتوجه به عدم امکان برگزاری مراسم ترحیم به سبک گذشته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این خانواده‌ها نتوانسته‌اند سوگ ناشی از «از دست دادن عزیزشان» را نیز به خوبی ابراز کنند.