تبدیل وضعیت معلولان شاغل دستگاه‌های دولتی» در صدر پیشنهادات اصلاح قانون حمایت از معلولان
مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان از پیگیری سازمان بهزیستی از طریق مجلس و معاون اول رئیس جمهوری برای اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان خبر داد و گفت: « تبدیل وضعیت معلولان شاغل دستگاه‌های دولتی» و «افزایش درصد استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی از ۳ به ۷ درصد» بیشترین پیشنهادات اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان بوده است.
لزوم توجه به «سالمندی جمعیت» در سیاست‌های کلی تامین‌ اجتماعی
دبیر مرکز مطالعات جمعیت ضمن هشدار نسبت به کاهش ضریب پشتیبانی در صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی، عنوان کرد: برای مدیریت چالشها و تحقق‌ سیاست‌های کلی تامین اجتماعی، باید توجه ویژه‌ای به سالمندی جمعیت داشت و آن را در سیاست‌های کلی تامین‌اجتماعی برجسته کرد.
برای حفاظت از قلب خود این روغن‌ها را مصرف نکنید
مصرف روغن‌های جامد و نیمه جامد، باعث رسوب اسیدهای چرب اشباع در رگ‌ها، تنگی و انسداد عروق قلب و سکته قلبی می‌شود. بنابراین برای حفاظت از قلب خود این روغن‌ها را مصرف نکنید.
شبک های اجتماعی اعتیاد آور است؟
بررسی‌های یک مطالعه بر روی هزار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشان داد که حدود ۴۴ درصد از دانشجویان به شبکه‌های اجتماعی معتادند.
مقابله با بی‌خانمانی با طرح‌های نوآورانه
حدود ۱۵۰ میلیون نفر(حدود ۲درصد جمعیت‌ جهان) در سراسر جهان بی‌خانمان هستند البته، ممکن است تعداد واقعی بسیار بیشتر باشد زیرا شمارش بی‌خانمان‌ها دشوار است. راهکارهایی مانند خانه‌های مدولار کوچک، ساخت مسکن با چاپ سه‌بعدی و کانتینرهای قابل‌ حمل می‌تواند برای کاهش بی‌خانمانی افراد در جهان بسیار موثر باشد.
هشدار در خصوص طلاق‌های صوری زنان برای دریافت مستمری بازنشستگی والدین
معاون اسبق امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به انجام طلاق‌های صوری در کشور برای گرفتن حقوق بازنشستگی پدران و مادر، گفت: طلاق های صوری در کشور انجام می گیرد و اموال دولتی را می‌بلعد و هیچ کسی حواسش نیست. در برخی استانها خانواده ها برای بدست آوردن پولی، به صورت صوری طلاق می گیرند تا حقوق بازنشستگی پدر یا مادر خود را بگیرند و سپس مجددا بر سر زندگی مشترک خود باز می‌گردند.
تهران در میان ۵ استان کشور با کمترین نرخ باروری
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه از سال ۹۵ تا ۹۹میزان باروری در کل کشور از ۲.۱۲ به ۱.۶۵رسیده است، گفت: استان تهران در میان پنج استان با کمترین میزان باروری قرار دارد.
کاهش ازدواج تهرانی‌ها در سال ۹۹ /صدرنشینی خراسانی‌ها در ازدواج
مدیرکل برنامه ریزی و توسعه جوانان وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به افزایش چهار درصدی ازدواج در کشور طی سال ۹۹ گفت: علیرغم افزایش ازدواج در کشور اما استان‌هایی نیز هستند که طی سال ۹۹ با کاهش ازدواج و یا رشد منفی ازدواج مواجه بودند که از جمله این استان‌ها تهران با کاهش نیم درصدی و کردستان با کاهش ۱.۳ درصدی بوده که نیازمند آسیب شناسی جدی توسط دانشگاهیان است.
لزوم تغییر در مهندسی شهر برای رفاه حال سالمندان
دبیر شورای ملی سالمندان شهر تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر جمعیت ایران به سمت سالخوردگی پیش می‌رود، گفت: اولین کار برای رفاه سالمندان در حوزه شهری این است که باید مهندسی شهر تغییر یابد.
پایان‌دادن به گرسنگی و فقر مهمترین اولویت‌های جهانی
پایان گرسنگی، فقر و بهبود سلامتی به‌عنوان مهمترین مواردی است که بیشتر افراد جهان خواستار آن هستند. نتایج بررسی جدید نشان داد که بیش از نیمی از مردم جهان بر این باورند که این موارد باید اولویت باشد، اما افراد تصور می‌کنند که دولت‌ها در این زمینه اقدامات کافی انجام نمی‌دهند.
سالمندی تنها بحرانی است که در سال‌های پیش رو گریبانگیر کشور می‌شود و مسئولان مربوطه باید زیرساخت‌های لازم برای این منظور را فراهم کنند.
بحران «سالمندان تنها» در ۲ دهه آینده
رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر اینکه ایران در دو دهه آینده با بحران بزرگ سالمندی جمعیت مواجه خواهد شد، از دولت آینده خواست تا در برنامه هفتم توسعه با همکاری مجلس شورای اسلامی به بازآرایی ساختاری و سیاستگذاری در عرصه سالمندی اقدام کند.
افزایش سالمندی و حذف خاله و عمه طی ۳۰ سال آینده
مدیرکل ثبت احوال استان فارس، با ارائه تحلیلی از آمارهای جمعیتی در این استان، نسبت به افزایش قابل توجه جمعیت سالمند و حذف تدریجی عمه، خاله، دائی و عمو از فهرست فامیل در خانواده‌ها، طی سه دهه آینده، هشداری جدی داد.
ماجرای جوان دهه شصتی که ۴۰ فرزند دارد
می دانید همین حالا در ایران بیش از ۶۶۰ خیر برای آنکه کودکان بی‌سرپرست در شیرخوارگاه ها و مراکز اقامتی بهزیستی نباشند و طعم داشتن خانواده را بچشند مراکز «شبه خانواده» راه انداخته‌اند و پدرخوانده یا مادرخوانده هزاران کودک بی‌سرپرست شدند؟«عباس عسگری» یکی از همان پدرخوانده‌های دهه شصتی است با ۴۰ بچه قد و نیم قد و ماجراهایی شنیدنی.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه توصیه وزارت آموزش و پرورش برای تعطیلات نوروز نیز همانند دیگر ایام سال، پرهیز از سفر و در خانه ماندن است، گفت: هرگونه فعالیت اسکان و خانه‌های معلم در ایام تعطیلات نوروز تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کروناست.