بلوغ زودرس در «دختران»  موجب کوتاهی قد در بزرگسالی است
فوق تخصص غدد کودکان گفت: بلوغ زودرس در دختران منجر به کوتاهی قد در بزرگسالی می‌شود.
چگونه از زندگی احساس «رضایت» داشته باشیم؟
یک روان‌پزشک با بیان اینکه احساس رضایت و نشاط داشتن چیزی متفاوت از داشته‌ها و نداشته‌های انسان است، گفت: اینکه چقدر دلمان می‌خواهد از زندگی‌ رضایت داشته باشیم، یک تصمیم است که باید بگیریم.
5 مهارت مدیریت زمان مؤثر برای مدیران
پیدا کردن یک مدیر مؤثر و موفق که نمی داند چگونه به درستی مدیریت زمان و کارمندان خود را انجام دهد ، کمی شبیه به پیدا کردن یک اسب شاخدار است. شما وجود نخواهد داشت ، زیرا آنها وجود ندارند. اینکه چگونه شما در استفاده از وقت خود مدیریت می کنید در نهایت مشخص خواهد کرد که آیا شما در انجام آن کارها موفق هستید یا نه.
اعلام روزشمار هفته ملی سلامت بانوان ایرانی
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از برگزاری هفته سلامت بانوان ایران ( سبا) با شعار "ورزش، شادابی، آرامش" خبر داد.
چه بخوریم تا سالم بمانیم
یک کارشناس تغذیه می‌گوید به دنبال توسعه شهرنشینی و زندگی ماشینی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران، و ترکیبی از رژیم غذایی ناسالم و سبک زندگی کم تحرک موجب تغییر در عادات و رفتار غذایی افراد و افزایش نرخ چاقی شده است.
17 درصد بزرگسالان دچار پوکی استخوان هستند
دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران گفت: بیش از 20 درصد خانم های بالای پنجاه سال و 17 درصد بزرگسالان بالای 30 سال دچار پوکی استخوان هستند.
شاخص‏های اجتماعی به سمت قرمز شدن در حرکت است
طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) هر ۴۰ ثانیه یک نفر در جهان بر اثر خودکشی می‌میرد و شمار افرادی که سالانه به دلیل خودکشی جان می‌بازند از شمار افرادی که در جنگ کشته می‌شوند،‌ بیشتر است.
از هر ۹ نفر یکی گرسنه است
روز ۱۶ اکتبر سالگرد تاسیس سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد (FAO) در سال ۱۹۴۵ میلادی است و با هدف دستیابی به امنیت غذایی برای تمام ساکنین زمین، با عنوان روز جهانی غذا نام‌گذاری شده است، طبق آخرین آمار این سازمان بین‌المللی، از هر ۹ انسان یک نفر از گرسنگی رنج می‌برد و یک سوم از جمعیت جهان تحت تاثیر سوء‌تغذیه قرار دارند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، گفت: نخستین بار است که سامانه سپند برای سرویس مدارس اجرایی شده و قطعاً تا پایان مهر مشکلات و کاستی‌های آن برطرف خواهد شد. مشکلات سرویس‌ مدارس تا پایان مهر حل می‌شود
تجرد بیش از یک میلیون مرد بالای ۴۰ سال در کشور
«۸۹ درصد از مردان میانسال کشور دارای همسر، ۰.۴ درصد بدون همسر در اثر فوت، ۱.۸ درصد بدون همسر در اثر طلاق و ۸.۶ درصد هنوز ازدواج نکرده‌اند؛ یعنی حدود یک میلیون و ۴۰۰ نفر از مردان ۳۰ تا ۵۹ سال کشور هنوز ازدواج نکرده‌اند.»
برای داشتن عمر طولانی با همسرتان بیشتر دعوا کنید
داشتن یک رابطه موفق و سالم با همسران تاثیر مهمی بر همه ابعاد زندگی از جمله سلامت دارد. خیلی از ما فکر می‌کنیم رابطه‌ای خوب است که در آن کمتر دعوا کنیم و بیشتر خوش باشیم. اما یک مطالعه جدید، چیز‌های دیگری می‌گوید.
کودکان کار و مشکلاتی پیش روی آنها
مشکلات اقتصادی می‌تواند عامل تاثیرگذاری برای افزایش بی‌رویه آمار کودکان کار در سطح کلانشهرها و یا حتی روستاها باشد، چراکه باید به‌خاطر داشت که کودکان کار تنها در سطح شهرها نیستند، بلکه می‌توان آن را در روستا‌ها نیز مشاهده کرد‌‌.
بلایی که غذای چرب بر سر مغز می آورد
محققان دریافته اند که رژیم غذایی با چربی بالا باعث آسیب به عملکرد مغز انسان می‌شود.
حاشیه‌نشینی زمینه‌ساز اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی
پژوهشگر حوزه اجتماعی عنوان کرد
یک پژوهشگر حوزه اجتماعی با بیان اینکه حاشیه‌نشینی و طردشدن اجتماعی دو مفهوم زمینه‌ساز اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی هستند،گفت: عدم وجود آموزش در مناطق حاشیه‌نشین آسیب‌های متعددی را تولید می‌کند.
کارآفرینی قابل یادگیری است نه آموزش
مدیر گروه توسعه کارآفرینی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران:
مدیر گروه توسعه کارآفرینی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: تجربه نشان می‌دهد که کارآفرینی قابل یادگیری است نه آموزش.
آخرین اخبار