اگر قدرت سیاسی نباشد، قلدرها و تنبل ها زیربار نمی روند/ ملت ایران ملت صبوری است/ برخی روشن فکر نماها بی صبری نشان دادند

سخنرانی نوروزی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت فرارسیدن سال نو و عید مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله علیه‌و آله و سلم آغاز شد.
منع رفت‌وآمد ۲۴ ساعته در مکه و مدینه
عربستان سعودی منع رفت‌وآمد ۲۴ ساعته در مکه و مدینه اعمال کرد.
نوروز امسال، یزد را در خانه ببینیم
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اشاره به راه اندازی گردشگری مجازی در استان یزد و دعوت از مردم برای شرکت در این پویش، این اقدام را یکی از راهکارهای جهانی معرفی جاذبه‌ها و تقویت ماندگاری مردم در خانه دانست.
ثبت پنج اثر ناملموس شهرستان سرخه در فهرست آثار ملی کشور
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از ثبت پنج اثر ناملموس شهرستان سرخه در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
موزه تنوع زیستی پارک طبیعت پردیسان تعطیل شد
موزه تنوع زیستی پارک طبیعت پردیسان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد.
همه موزه‌های کشور در نوروز تعطیل هستند
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه‌ای که قید «آنی – حائز اهمیت» روی آن ثبت شده است، دستورِ تعطیلی موزه‌ها، کاخ‌موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی در تعطیلات نوروز ۹۹ را صادر کرد.
لغو مراسم پنجشنبه آخرسال و تحویل سال نو در بقاع متبرکه
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از لغو مراسم پنجشنبه آخر سال و تحویل سال نو در تمامی بقاع متبرکه در سراسر کشور به منظور جلوگیری از تجمعات خبر داد.
تعطیلی موقت اماکن سیاحتی و زیارتی در پی شیوع کرونا
انجمن‌های علمی پزشکی خواستار شدند
رئیس و اعضای مجمع انجمن‌های علمی پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به بحران کرونا در کشور خواستار تعطیلی موقت اماکن سیاحتی و به خصوص زیارتی شدند.
سفر به کدام استان‌ها ممنوع است؟
نوروز ۹۹ مردم ایران به دلیل ورود ویروسی به نام کرونا باید سال متفاوتی را سپری کنند چرا که این بیماری زودتر از مسافران در استان‌های مختلف جا خوش کرده و به همین دلیل سفر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: ذخایر خون کشور قابل قبل است و در این زمینه مشکلی نداریم و خون مورد نیاز بیمارستان و مراکز درمانی تامین شده است.
معاون گردشگری گفت: با این پیش‌بینی که فرصت سفر در نوروز به دنبال شیوع ویروس کرونا از بین می‌رود، طرح تعطیلات یا فرصت مرخصی برای سفر کارمندان دولت و مردم در حال پیگیری است تا پس از فروکش کردن تب این ویروس در کشور، اجرا شود.
تعطیلی نماز جمعه این هفته در تمامی مراکز استان‌ها
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اعلام کرد: نماز جمعه این هفته در سراسر مراکز استان ها تعطیل است.
تکلیف
بعد از انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از اقدامات پیشگیرانه برای ممانعت از فراگیری این ویروس، کنسل کردن سفرهای غیر ضروری بود؛ حالا صنعت گردشگری در آستانه ورشکستگی قرار دارد و منتظر است ببیند آیا شرایط فعلی در ایام نوروز هم تداوم خواهد داشت؟!
تهرانگردی های نوروزی در سایه کرونا
رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران از جایگزینی برنامه های مجازی شهرداری برای ایام نوروز به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد.
تصمیمات آستان عبدالعطیم(ع) برای مقابله با کرونا
با توجه به تصمیمات ستاد مقابله با بحران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)، در‌های حرم مطهر نیم ساعت پیش از نماز صبح تا ساعت ۲۰ برای زایران باز و از هشت شب تا ازان صبح بسته می‌شود.
ثبت نام قطعی در کاروان های نوروزی عتبات به هفته آینده موکول شد
سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام قطعی در کاروان های نوروزی عتبات به یکشنبه آینده ۱۱ اسفند ماه موکول شد.
آخرین اخبار