هنوز ابلاغیه‌ای برای تعطیلی موزه‌ها دریافت نکرده‌ایم
مدیر امور موزه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری گفت: این وزارت‌خانه تا این لحظه ابلاغیه‌ای مبنی بر تعطیلی موزه‌ها از ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت نکرده است.
تعطیلی شهربازی و باغ وحش ارم به دلیل کرونا
شهربازی و باغ وحش ارم که از زمان شیوع کرونا یک دوره تعطیلی را پشت سرگذاشته بود، از امروز ۱۷ تیرماه مجددا تعطیل شد.
اعلام آمادگی یونسکو برای همکاری‌های توسعه گردشگری با ایران
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسکو برای تداوم همکاری‌ها با ایران به منظور تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری خبر داد.
دست‌نوشته‌های شهید هسته‌ای به کتابخانه ملی ایران اهدا شد
کتابخانه و دست‌نوشته‌های شهید هسته‌ای دکتر مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران که شامل ۱۰۴۴ عنوان کتاب،۵۳ نسخه نشریه،۹ منبع غیر کتابی (عکس، گذرنامه زیارتی و...)‌،۳ کارتن دست‌نوشته،مقالات و جزوه‌های درسی می‌شود؛ به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا شد.
تشریح آخرین جزئیات از آتش سوزی جنگل های پاوه
مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه آخرین جزئیات از آتش سوزی جنگل های پاوه تشریح را تشریح کرد.
ایران سرانجام صاحب «حساب اقماری گردشگری» شد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از آغاز فاز اجرایی حساب اقماری گردشگری (TSA) به منظور سنجش اثرات اقتصادی صنعت گردشگری در کشور خبر داد.
میراث فرهنگی برای «جهنم سبز» چه می‌کند؟
نخستین اعتراض‌ها از بی‌توجهی به تاریخِ پادگان «۰۶ ارتش» رابازیگری مطرح کردکه هر روز صبح محوطه‌ی قدیمی پادگان را از پنجره‌ی خانه‌اش می‌دید،درختان و بناهای قدیمی که از بی‌توجهی فرتوت و ناتوان شده بودند؛حالا بعد ازگذشت سه سال هر چند فقط همان اعتراض تنها دلیل تغییر کاربری پادگان نبود،بلکه همه چیز دست به دست هم داده تا بوستان جای پادگان را بگیرد.
اجرای تورهای گردشگری محدودیتی ندارد
معاون وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد: محدودیتی برای برنامه‌ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی وجود ندارد.
کشف بیش از 17 میلیون انواع ارز و 6400 گرم طلا
جانشین رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از 17 میلیون انواع ارز و 6400 گرم طلا در اولین طرح سراسری مقابله با اخلالگران بازار ارز در کشور خبر داد.
زمان احتمالی پرواز حج اعلام شد
با پایان معاینات پزشکی زائران زیر ۶۰ سال در بیشتر نقاط کشور، سازمان حج و زیارت اعلام کرد: اگر حج برقرار شود، نخستین پرواز زائران ایرانی به عربستان ششم تیرماه خواهد بود.
بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری
جمهوری چک و انگلیس، پایین ترین نرخ بیکاری را برای مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا دارند.
بازگشایی مراکزتفریحی روباز و طبیعت‌گردی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مردم می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مراکز تفریحی روباز، طبیعت‌گردی و کوهنوری استفاده کنند.
ترک‌های صاحبقرانیه عمیق‌تر شد/دماوند آرام است
موزه‌ها و بناهای تاریخی تهران بعد از زلزله ۵/۱ ریشتری
معاون میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌گوید: خوشبختانه بناها و موزه‌های استان تهران از زلزله‌ هیچ آسیبی ندیدند، اما سازه‌ی بناها باید به صورت دقیق و مشخص بررسی شوند.
پوریان گفت: به دنبال تعدد جمعیت دام‌ها و زایش‌های بالای آن‌ها، با اشباع گوشت و ثبات قیمت در بازار روبه‌رو هستیم.
گردشگری جهانی تا سال ۲۰۲۱ تعطیل خواهد بود؟!
گردشگری از بخشهای اصلی اقتصادی بود که بعد از شیوع ویروس کرونا، بیشترین آسیب را دید و فعالان این حوزه پیش‌بینی کرده‌اند که این صنعت تا سال ۲۰۲۱ تعطیل خواهد بود؛ کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و اسپانیا بیشترین لطمه اقتصادی از ناحیه را متحمل خواهند شد.