«شیرشاه» رکورد زد
فیلم انیمیشن «شیرشاه» که نسخه جدید از انیمیشن کلاسیک دیزنی در سال ۱۹۹۴ است توانست با آغاز کران در سینماهای آمریکا فروش جهانی خود را از مرز نیم میلیارد دلار عبور دهد.
جنگل‌های هیرکانی به تکنولوژی‌های روز مجهز می‌شوند
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: جنگل‌های هیرکانی با توجه به ثبت جهانی صورت گرفته به تکنولوژی‌های روز از جمله دوربین، پهپاد و سنسورهای حساس به دود آتش مجهز می‌شوند.
منطقه شکار ممنوع کاوه‌ده به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از ارتقاء منطقه کاوه ده در شهرستان فیروزکوه با مساحتی در حدود 90 هزار هکتار از منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت شده خبر داد.
حجاج از حمل داروهای ممنوعه پرهیز کنند
رئیس پلیس فرودگاه استان همدان از زائران سرزمین وحی خواست از به همراه داشتن هرگونه مواد مخدر و داروهای ممنوعه ای همچون قرص‌های کدئین دار و مسکن خودداری کنند.
سازمان جهانی گردشگری باید با ILO در ارتباط باشد
یک کارشناس گردشگری گفت:سازمان جهانی گردشگری UNWTO باید با سازمان جهانی کار ILO در ارتباط بهتر و کارآمدتری باشد.
۷۷ درصد ویزای زائران خانه خدا صادر شده است
رئیس سازمان حج و زیارت از صدور ۷۷ درصد ویزای زائران سرزمین وحی خبر داد.
مناطق آزاد، فرصتی برای رونق و توسعه گردشگری
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مناطق آزاد را فرصتی برای رونق و توسعه گردشگری در کشور دانست و گفت: قوانین حاکم بر این مناطق با تکیه بر جذب گردشگر می‌تواند منجر به شکوفایی اقتصادی شود.
آمادگی بیمارستان مکه برای ارائه خدمات به زائران ایرانی
مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع از آغاز فعالیت مراکز درمانی و درمانگاههای مکه مکرمه همزمان با ورود زائرین ایرانی به شهر مکه مکرمه خبرداد.
قلعه الموت ثبت جهانی می شود
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پرونده قلعه الموت در کنار مجموعه‌ای از قلعه‌ها برای ثبت جهانی آماده شده است و لقدامات لازم برای عملی شدن آن انجام می شود.
رونمایی از تازه‌ترین اثر حسام‌الدین سراج در فرهنگ‌سرای ارسباران
آیین رونمایی آلبوم موسیقی «چشم بی خواب» با آواز حسام الدین سراج جمعه ۲۸ تیر با حضور اهالی موسیقی در فرهنگ‌سرای ارسباران رونمایی می‌شود.
پرواز زائران ایرانی به جده آغاز شد
مسئول عملیات نقل حج تمتع ۹۸ از آغاز پرواز هواپیماهای حامل زائران ایرانی به فرودگاه جده عربستان خبر داد و گفت: از این پس، شمار این پروازها در جده و مدینه در هر روز به ۱۶ فروند خواهد رسید.
توسعه گردشگری داخلی باعث رونق ورود
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری در داخل کشور باید محور تعامل سازنده باشد، از این رو با رونق و توسعه گردشگری در داخل کشور انسجام هویت ایرانی را خواهیم داشت که افزایش گردشگر خارجی را به دنبال دارد.
تداوم عملیات اعزام زائران تا ۱۴ مرداد
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: زائران هشت استان از فرودگاه امام خمینی اعزام می شوند.
کار فرهنگی سودی ندارد که مالیاتی به آن تعلق بگیرد
اتحادیه صنفی ناشران و کتاب‌فروشان، درباره معافیت‌های مالیاتی این صنف گفت: کار فرهنگی، چیزی نیست که سود آنی داشته باشد و در میان سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت اجتماعی جای می‌گیرد و کل درآمد دولت از این مالیات ناچیز است.
انتقال حجاج برای اولین‌بار تحت تحریم ناجوانمردانه انجام می‌شود
مدیرعامل هما:
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: صنعت هوانوردی کشور در خط مقدم تحریم ناجوانمردانه و جنگ اقتصادی است برای نخستین بار تحت تحریم عملیات انتقال حجاج را انجام می‌‌دهد.