شرایط انتقال قبوض حج تمتع و عمره مفرده
سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای شرایط انتقال قبوض حج و عمره را اعلام کرد و گفت که این نقل و انتقال فقط در دفاتر زیارتی دارای مجوز سازمان حج و زیارت میسر است.
آزادبرها به چالشی برای سازمان حج و زیارت تبدیل شده و طبق اظهار نظر سرپرست سازمان حج و زیارت باید هر چه سریعتر جمع‌آوری شوند
مدیر عملیات ستاد شمسا گفت: زیارت حرمین عسکریین از امروز (دوشنبه) به صورت رسمی و با تشرف ۶ کاروان از زوار ایرانی آغاز شد.
چند می گیرند تا پاسپورت بدهند؟
به بهانه اجرا و ابلاغ بخشنامه اعطای تابعیت ترکیه ای از سوی دولت این کشور ، در زیر نگاهی بسیار اجمالی و کوتاه به کشورهایی خواهد شد که پیش از ترکیه این قانون را به مورد اجرا گذاشته اند.
رازهای سازه‌های زیرزمینی نصف جهان
یک مسئول میراث فرهنگی اطلاعات جدیدی از کشف راه آبه مسجد امام و کشف بخشی از سازه‌های زیرزمینی هدایت آب در شهر تاریخی اصفهان در محور شمال غرب مسجد تاریخی امام را تشریح کرد.
سرپرست سازمان حج و زیارت با اعلام آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای سفر حج تمتع طبق روال هر سال، گفت:‌ بعید می‌دانم ایران و عربستان درباره ویزای حج چالشی داشته باشند، چون قبلا توافق کرده‌اند.
افزایش سهمیه حج پس از ۵ سال
دولت عربستان سعودی اعلام کرد قصد دارد پس از پنج سال سهمیه‌ حضور حجاج از کشورهای مختلف را افزایش دهد.
سفیر فرانسه در تهران با برتری خواندن تاریخ ایران نسبت به فرانسه از برپایی نمایشگاه‌ موزه لوور در ایران خبر داد و گفت: همچنین نمایشگاه هنر ایرانی در حوزه پرتره عصر قاجار در بهار ۲۰۱۸ در فرانسه برگزار می‌شود.
امن‌ترین و ناامن‌ترین خطوط هوایی جهان
در بین ۶۰ شرکت بزرگ هواپیمایی جهان کدام‌یک امن‌ترین و ناامن‌ترین هستند؟ موسسه اروپایی "JACDEC" در گزارش اخیر خود به این پرسش پاسخ داده است.
«کوروش علیزاده» جوان ایرانی است که با موتورسیکلتش ایرانگردی می‌کند و جزو اولین توریست‌هایی در کشور است که با موتور سیکلت به مسافرت می‌رود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق گفت: در نشست اخیر سرپرست فرمانداری و اعضای شورای شهر بافق با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع انتقال قبر وحشی بافقی از یزد به بافق مطرح شده است.
توزیع جغرافیایی سفر در ایران نیازمند تغییر است
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: باید توزیع جغرافیایی سفر در ایران را تغییر دهید و برای آن برنامه داشته باشید.
استانداردهای پرسنل هتل‌ها بازنگری می‌شود
رئیس جامعه هتلداران کشور از بازنگری استانداردهای پرسنل هتل‌ها خبر داد.
جشن آغاز سال ۲۰۱۷ در جهان تحت تدابیر شدید امنیتی
تدابیر شدید امنیتی در شهرهای بزرگ مثل برلین و کلن، آلمان را در ورود به سال نوی میلادی مشایعت می‌کند.