برای شرکت در تورهای شهرداری با ۱۳۷ پلاس تماس بگیرید
سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران:
سرپرست ستاد گردشگری شهر تهران از استقبال خوب شهروندان و مسافران تهران از تورهای نیم روزه گردشگری ویژه طبیعت گردی خبر داد و افزود: شهروندان برای شرکت در تورهای گردشگری می توانند با سامانه ۱۳۷ پلاس تماس بگیرند.
معرفی ۴مسیر ویژه تور پیاده‌گردی در محلات مرکزی شهر
شهردار منطقه۱۱ تهران از برپایی تورهای گردشگری در۴ مسیر ویژه این منطقه خبر داد.
سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران جزئیات تورهای روزانه تهرانگردی در نوروز را تشریح کرد.
پیشهاد مدیر توسعه گردشگری برای سفر به شهرهای خلوت‌
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی همزمان با تکمیل ظرفیت اقامتگاه‌ها در برخی استان‌ها و شهرها، دبیر ستاد خدمات سفر، شهرهایی را که خلوت‌تر هستند، به عنوان مقصدِ سفر جایگزین و مکمل در نوروز ۱۴۰۲، پیشنهاد کرد.
چراغ موزه منطقه ای جیرفت با آغاز عملیات اجرایی فاز اول روشن شد
بعد از ۱۵ سال معطلی؛
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان تکمیل موزه منطقه ای جیرفت را ضروری عنوان کرد و گفت: برای اجرای فاز اول این موزه مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
تداوم آلودگی هوای پایتخت تا دوشنبه
در پی آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر، مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کاهش سرعت باد و انباشت آلاینده‌ها را علت این وضعیت ذکر کرد و از تداوم آلودگی تا دوشنبه (۱۲ دی ماه) خبر داد.
رشد ۶۵ درصدی گردشگری در جهان تا پایان سال ۲۰۲۲
بر اساس برآورد سازمان جهانی گردشگری تا پایان سال ۲۰۲۲ با بهبود سریع‌تر، به ۶۵ درصد از سطح قبل از همه گیری کرونا خواهد رسید.
برگه‌های طرح سرشماری اتباع خارجی جدیدالورود ۳ ماه تمدید شد
اعتبار برگه های تردد کلیه اتباع خارجی که در طرح‌های بازشماری و شناسایی جدید شرکت کرده‌اند، ۳ ماه تمدید شد.
چه تصمیمی برای «بقعه بی‌بی شهربانو» گرفته شد؟
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهر ری در حالی از مشارکت کارخانه سیمان در مرمت اضطراری «گنبد بی‌بی شهربانو» خبر داد که گمان می‌رود ترک‌های این بقعه ناشی از فعالیت این کارخانه باشد و این پرسش را پیش می‌آورد که با ادامه فعالیت کارخانه سیمان، چه ضمانتی وجود دارد دوباره آن حادثه برای بقعه بی‌بی شهربانو تکرار نشود و مرمت اضطراری علاج واقعه باشد؟
برنامه‌های هفته گردشگری در ایران اعلام شد
برنامه‌های هفته گردشگری و شعار ایران به این مناسبت اعلام شد، حدود ۹۰ جشنواره و رویداد ملی و محلی از پنجم تا یازدهم مهرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتقال ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار اربعین به داخل کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار به داخل کشور از ابتدای مراسم پیاده‌روی اربعین تاکنون خبر داد.
اعزام ۱۱۰ دستگاه ماشین‌آلات برای نظافت مسیر پیاده‌روی اربعین
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد:
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اعزام بیش از هزار نفر نیروی انسانی و ارسال ۱۱۰ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری جهت خدمات ‌رسانی به زائرین مراسم پیاده‌روی اربعین در مرزها و شهرهای مرزی کشور خبر داد.
زائران اربعین ۵ ساعت پیش از پرواز در فرودگاه نجف حاضر باشند
ایران‌ایر:
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: زواری که قصد برگشت از فرودگاه نجف به ایران را دارند، با توجه به ازدحام در ورودی فرودگاه به‌علت بررسی‌های امنیتی، پنج ساعت قبل از پروازشان به فرودگاه نجف مراجعه کنند تا از پرواز جا نمانند.
آخرین وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزها/ گرما و ازدحام زوار در مهران و شلمچه
جانشین پلیس راهور انتظامی کشور، وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزهای مهران و شلمچه را سنگین اعلام کرد.
راه‌اندازی زودهنگام موکب‌های اربعین
به دنبال افزایش تعداد زائران در مرزهای ایران و عراق، معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از راه‌اندازی زودهنگام موکب‌ها در مبادی مرزی خبر داد.