صدرنشینی‌تهرانی‌ها در سفر پس از کاهش محدودیت‌ها+ جزییات و مقاصد
بر اساس آمارهای موجود در فاصله ۲۳ دی ماه تا دوم بهمن ماه ترددهای جاده‌ای بین استانی هفت درصد افزایش را نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته تجربه کرده‌ است و در این میان تهرانی‌ها در کنار شهروندان البرز بیشترین تردد را در میان استان‌های شمالی و هرمزگان داشته‌اند.
پروتکل‌های کرونایی زیر چرخ اتوبوس‌های بین‌شهری!
با وجود تاکید و هشدارهای بسیاری که مسئولان دستگاه‌های مختلف درباره رعایت شدن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا می‌دهند، این ضوابط در بسیاری از اتوبوس‌های بین شهری از جمله دادن بسته‌های بهداشتی مانند ماسک به مسافران، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و غیره توسط شرکت‌های حمل‌و نقل و رانندگان رعایت نمی‌شود.
اگر قانون هوای پاک اجرایی شود ۷۰ درصد اقتصاد تعطیل می شود
کلانتری:
رییس سازمان محیط زیست گفت: در شرایط حاضر اگر قانون هوای پاک اجرایی شود۷۰ درصد اقتصاد تعطیل می‌شود.
محدود شدن سفر حتی در نوروز
به دنبال مصوبه اخیر کمیته عالی نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی مدیریت کرونا مبنی بر ممنوعیت تبلیغ سفر و مشوق‌های آن در تمام تعطیلات پیش ‌رو حتی نوروز، معاون گردشگری گفت: این مصوبه به معنی تعطیلی کامل سفر نیست؛ سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی درحال انجام است.
عربستان حج عمره زائران خارجی را تعلیق کرد
عربستان سعودی با هدف جلوگیری از گسترش گونه جدید ویروس کرونا که در بریتانیا شیوع پیدا کرده است تمامی پروازهای بین‌المللی را لغو کرد و در نتیجه حج عمره زائران خارجی را به حالت تعلیق درآورد.
شش اثر تاریخی فرهنگی یزد ثبت ملی شد
وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان ثبت ملی شش اثر فرهنگی و تاریخی استان یزد را به استاندار ‌اعلام کرد.
لزوم توجه به دنیای پسا کرونا
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران خواستار توجه و برنامه ریزی برای دنیای پسا کرونا شد.
برنامه ریزی حج ۱۴۰۰ در دستور کار سازمان حج و زیارت قرار گرفت
در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج با اشاره به تجربه راه‌اندازی تدریجی عمره مفرده در عربستان،موضوع حج۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت.
شب‌نشینی در کویر لوت ممنوع شد
مدیر محوطه میراث جهانی بیابان لوت شهداد گفت: اقامت شبانه و چادر زدن در منطقه کلوت‌ها و دریاچه بیابان لوت شهداد تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
امامزاده‌های تهران تا اطلاع بعدی بسته شد
امامزاده‌های استان تهران با توجه به تعطیلی مراکز غیرضرور با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا از اول آذر تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود.
ارسال رایگان کتاب به در منزل تهرانی‌ها
رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از ارسال رایگان کتاب‌های خریداری شده در روز کتاب گردی توسط شهرداری تهران به در خانه خریداران خبر داد.
مرمت آب انبار ابراهیم آباد اراک آغاز شد
مدیر پایگاه قنات جهانی ابراهیم آباد اراک:
مدیر پایگاه قنات جهانی ابراهیم آباد اراک گفت: آب انبار جهانی ابراهیم آباد اراک مرمت می شود.
کپرنشینی برای گردشگران به اقامت لوکس تبدیل شد
اگر هنوز در برخی از مناطق کشور از واژه کپرنشینی برای نشان دادن اوج محرومیت یک منطقه استفاده می کنند، اما برخی از فعالان گردشگری از آن برای تجربه متفاوت اقامت گردشگران بهره می برند.
افزایش سرانه جنگلی استان مرکزی در سال ۹۹
مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی خبر داد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: امسال ۶۰۰ هکتار به سرانه جنگلی استان مرکزی افزوده می‌شود.
ماجرای سکه های عتیقه ابن بابویه
یک هفته با اخبار میراث فرهنگی و گردشگری؛
کشف سکه های عتیقه در ابن بابویه، آخرین اخبار درباره بسته حمایتی دولت به فعالان گردشگری، محدودیت های سفر برای کاهش تب کرونا از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.