کشف چند کتیبه در مجموعه تخت جمشید
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: با تلاش باستان شناسان کشورمان چند کتیبه مهم در کوه رحمت تخت جمشید کشف شد.
الزام ایرلاین‌ها به عرضه بلیت دوطرفه اربعین
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که همه شرکت‌های هواپیمایی موظف به عرضه بلیت دو طرفه پروازهای اربعین هستند اما در عین حال بسترهای لازم برای بازگشت زمینی آن‌ها فراهم شده است.
قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین پنج تا شش میلیون تومان
در شرایطی که قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین پنج تا شش میلیون تومان (به صورت دو طرفه) اعلام شده بود، شرکت‌های هواپیمایی با روشی جدید به دنبال بالابردن قیمت‌ها هستند.
پروازهای اربعین ایرلاین عراقی لغو شد
سازمان هواپیمایی در اخطاری مقرراتی پروازهای شرکت هواپیمایی العراقی را به دلیل رعایت نکردن مقررات در زمینه دریافت ویزای رسمی از زائران ایرانی لغو کرد.
100هزار نفر در سماح ثبت نام کردند؛ 60هزار زائر به کربلا اعزام می‌شوند
دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تا روز گذشته ۱۰۰ هزار نفر در سامانه سماح پیش‌ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند، گفت: افرادی که ویزا دارند نیازی به ثبت‌نام در سامانه سماح ندارند.
سامانه ثبت‌نام اربعین از دسترس خارج شد
سامانه ثبت‌نام اربعین از دسترس خارج شد، این درحالی است که طبق اعلام سازمان حج و زیارت قرار بود پیش ثبت‌نام اربعین از صبح امروز آغاز شود.
وضعیت تردد در مرز زمینی با عراق/ موکب داران توجه کنند
طبق اعلام سخنگوی گمرک، با اعلام دولت عراق، زوار بر اساس سهمیه اعلامی، صرفا به صورت هوایی می توانند برای شرکت در مراسم اربعین حسینی حضور پیدا کنند و امکان تردد زمینی نیست.
فعالان گردشگری برای دریافت واکسن کرونا ثبت نام کنند
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نامه ای به ادارات کل میراث استان ها عنوان کرد که فعالان گردشگری بدون در نظر گرفتن شرایط گروه سنی نسبت به ثبت نام و ارائه اطلاعات برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.
قیمت بلیت پروازهای اربعین زیر ۵ میلیون تومان
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با تأکید وزارت امور خارجه، ویزای عراق برای ایام اربعین صرفا به صورت انفرادی صادر می شود و فعلا خبری از ویزای گروهی نیست.
تلاش برای ایجاد ساز و کار رعایت پروتکل های بهداشتی در عراق برای مراسم اربعین
نایب رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم تلاش برای ایجاد ساز و کاری همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی برای حضور زائران بیشتر در عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی تاکید کرد.
ستاد کرونا ورود گردشگران خارجی را وتو کرده است؟
معاون گردشگری می‌گوید: با وجود تایید و موافقت مهم‌ترین کمیته‌های ستاد ملی کرونا با ازسرگیری صدور ویزای ایران، اما ستاد این طرح را وتو و یا به نوعی حذف کرده است.
تکذیب هجوم مسافران به بنادر جنوبی
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: تصاویری که در فضای مجازی درباره هجوم مردم به بنادر جنوبی کشور منتشر شده مربوط به سال گذشته است و در حال حاضر پایانه‌های مسافری بنادر جنوبی بسته است.
بدون ویزا به عراق نروید
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که تنها شرکت هواپیمایی عراق در فرودگاه بغداد و نجف به زائران ویزا می‌دهد و هیچ کدام از شرکت‌های ایرانی نمی‌توانند، ویزایی صادر کنند.
همه مرزهای عراق بسته است/ زوار برگردانده می‌شوند
مرزهای مسافری زمینی به سمت عراق بسته است، این محدودیت در رویه مسافری و شامل مرزهای رسمی در دو بخش اقلیم و عربی عراق خواهد بود و زوار امکان خروج ندارند.
افزایش سفرها در هفته‌ای بدون ممنوعیت
آمارها نشان‌ می‌دهد سفرهای مردم در هفته گذشته که ممنوعیت ترددی هم نداشت، افزایش چهار درصدی را نسبت به هفته قبل از آن تجربه کرده است بدتر اینکه در این میان نام استان‌هایی مانند خراسان رضوی که از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت بحرانی قرار دارند، در صدر قرار دارد!