2هزارزائر اولی به عتبات عالیات در اربعین امسال اعزام می شوند
مدیرعامل بنیاد احسان خبر داد
مدیرعامل بنیاد احسان گفت: در ایام اربعین امسال ۲۰۰۰ زائر اولی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.
مراقب کلاهبرداری برخی تورهای مسافرتی و زیارتی باشید
معاون اجتماعی پلیس فتا
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن اشاره به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی (ع) از شهروندانی که تصمیم به عزیمت به کربلا را دارند، درخواست کرد که هشدارها و توصیه‌های سایبری را جدی بگیرند و در دام کلاهبرداری برخی تورهای مسافری و زیارتی نیفتند.
فراخوان جذب مبلّغ و مشاور خانواده برای موکب‌های اربعین
فراخوان جذب مبلغین و مشاورین در موکب فرهنگی اربعین با موضوع خانواده اعلام شد.
تبدیل ایران به قطب گردشگری مُحرم
حضور یک هزار و ۵۰۰ گردشگری خارجی برای تماشای آئین‌های مُحرم تنها در شهر یزد،‌ نشان از ظرفیت گردشگری معنوی و مذهبی ایران برای تبدیل این کشور به قطب گردشگری محرم دارد که با فراهم کردن زمینه‌ها و زیر ساخت‌های لازم می‌تواند علاوه بر معرفی معارف، آموزه‌های این ماه به رونق گردشگری نیز بیانجامد.
توصیه های صندوق جهانی حیات وحش به گردشگران
امروزه کمپین‌های زیست محیطی مختلفی در سراسر جهان وجود دارد که مردم را به دوستی با محیط زیست تشویق کرده و راهکارهای مختلفی برای حفظ آن ارائه می‌دهند.
طرح توسعه آرامگاه پروفسور حسابی درگیر اختلاف نظرها
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تفرش با اشاره به این‌که مگر چند پروفسور حسابی در کشور وجود دارد؟ گفت: متاسفانه اجرای طرح و آزادسازی حریم گرفتار اختلاف دیدگاه و تفسیر متفاوت از بندهای قانونی اجرای طرح شده است.
آئین عزاداری در محرم چگونه شکل گرفت ؟
شهری که این شب‌ها، خیال شهروندانش از قدم زدن‌های تند در کوچه پس کوچه‌های تنگ و تاریکش آرام گرفته و نوا‌های حزن انگیز آشنا، تاب شنیدن صدا‌های سخت را برایشان آسان کرده است.
بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به کشور بازگشتند
رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: از ابتدای عملیات بازگشت حاجیان(۲۵ مردادماه) تاکنون، بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به کشور بازگشته‌اند.
۱۸۱ هزار نفر از متقاضیان زیارت اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند
معاون امور حج و زیارت خبر داد
معاون امور حج و زیارت در جلسه کارگروه اربعین حسینی سازمان حج و زیارت از نام نویسی حدود ۱۸۱ هزار نفر از متقاضیان زیارت اربعین حسینی در سامانه سماح خبر داد.
کشف سنگ‎نگاره باستانی رمزآمیز در غرب کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: یکی از قدیمی‌ترین نقش برجسته‌های دنیای باستان در ارتفاعات شهرستان ثلاث باباجانی با قدمت حدود چهار هزار سال کشف شد.
شیوه مشارکت دانشگاهیان در پیاده‌روی اربعین تعیین شد
از سوی وزارت علوم اعلام شد
معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی بخشنامه‌ای برنامه‌ریزی‌ها و مصوبات ستاد اربعین دانشجویی را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد.
تخریب پنهانی تپه ۸ هزار ساله تهران
بخش‌هایی از تپه 8 هزار ساله و ثبت ملی شده «پوئینک» در شهرستان قرچک استان تهران به‌صورت مخفیانه و بی‌سروصدا طی چند روز اخیر تخریب شد.
بازگشت ۱۲ کاروان زائران ایرانی از مدینه به کشور
طبق اطلاعیه ستاد مدینه منوره تا پایان امشب ۹ هزار و ۵۷۲ زائر در قالب ۶۷ کاروان در مدینه النبی حضور دارند و ۱۲ کاروان با ۱۷۷۹ زائر از فرودگاه مدینه به کشور بازمی گردند.
قاچاقچی بزرگ عتیقه لو رفت
۸۰ قلم شئی تاریخی از یک قاچاقچی در گلستان کشف شد.
چه کسی باید وزیر میراث فرهنگی و گردشگری شود؟
این روزها موضوع وزارتخانه شدن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اخبار مهم در دستگاه اجرایی کشور است.