سرپرست سازمان حج و زیارت با اعلام این خبر گفت: در صورت اطمینان از تامین امنیت، عزت و کرامت حجاج ایرانی، اعزام حجاج به حج ۹۶ انجام خواهد شد.
سفر آمریکایی‌ها به ایران از سر لجبازی با «ترامپ»
رییس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به افزایش درخواست آمریکایی‌ها برای سفر به ایران گفت: به استناد اظهارات آژانس‌های آمریکایی، بسیاری از شهروندان آن کشور از سر لجبازی با ترامپ می‌خواهند به ایران سفر کنند.
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی با تشریح چرایی برتری نوروز بر کریسمس گفت: آیینی نداریم که خانواده موضوعیت نداشته باشد و سفره نداشته باشیم و دور آن نشینیم، به نحوی‌که در تمام آیین‌ها نظیر شب یلدا و نوروز سفره داریم.
آغاز ثبت نام قطعی در کاروان‌های نوروزی عتبات از امروز
مشتاقان زیارت عتبات که در دوره پیش ثبت نام‌ها شرکت کرده‌اند، از ساعت 9 صبح امروز (دوشنبه) می‌توانند بر اساس اولویت‌های قرعه کشی نسبت به قطعی کردن ثبت نام خود در کاروان ها اقدام کنند.
اولین باغ وحش ایران در زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار در بخشی از قصر دوشان تپه ساخته شد.
جوان‌ترین زن جهانگرد دنیا سفرش را در جولای سال 2015 آغار کرده و در مدت 18 ماه از 196 کشور مختلف بازدید کرده است.
سازمان حج و زیارت نتایج قرعه‌کشی پیش ثبت نام عتبات عالیات را اعلام کرد.
گردشگری شهری؛ سرآمدترین نوع صنعت توریسم
گردشگري به عنوان يكي از فرآيندهاي توليد فضا، از مختصات بنيادين جوامع شهري محسوب ميشود كه در كنار ازدحام، تراكم، آلودگي و فعاليتهاي سخت و كسالت آور، انسان را قادر به تحمل محيطهاي شهري می کند.
پرواز را به خاطر بسپار، پرنده خوردنی است!
حکایت شکار بی رویه پرنده در شهرهای شمالی کشور به ویژه فریدون کنار حکایت چندین و چندباره است و واکنش مسئولان محیط زیست و مقامات محلی به این موضوع هم کاربردی ندارد اما حالا با شیوع بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان موضوع سرایت این بیماری به مردم، داستان این شهر را مهم تر کرده است.
بازدید از موزه‌ها در روز 21 بهمن رایگان است
بازدید از تمامی موزه‌ها و اماکن تحت‌پوشش سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری روز 21 بهمن رایگان است.
آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات
سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای از آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات خبر داد.
کشورهای مختلف دنیا با عناوین و نام‌های ثبت نشده‌ای هم شناخته می‌شوند که شاید کمتر از آن‌ها بدانیم، این گزارش برای آشنایی شما با این عناوین است.
رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با هشدار نسبت به اینکه پرستاران ایرانی به دلیل کار بسیار و شیفت‌های متعدد شبانه دچار «سندرم مرگ» شدند، نسبت به عدم حضور رئیس دولت یازدهم در مراسم پرستاران انتقاد کرد و گفت: این عدم حضور در هیچ دولتی سابقه ندارد.
آغاز پیش ثبت‌نام سفر عتبات
سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت‌نام سفرهای نوروزی عتبات خبر داد.
کاهش مسافر و اوضاع بد اقتصادی باعث شده برای نوروز امسال بیشتر هتل‌ها از افزایش نرخ اقامت صرف‌نظر کنند.