انتقاد نظری از صدا و سیما در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کرونا
عضو شورای شهر تهران از دوقطبی کردن جامعه در متهم کردن مردم در شیوع دوباره کرونا انتقاد کرد.
اعزام موکب‌های اربعین به عراق تخلف است
رییس ستاد بازسازی عتبات:
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: اعزام موکب‌ها از ایران به عراق منتفی شد. دو کشور هنوز در این باره توافق نکرده‌اند و حرکت موکب‌داران به مرزهای عراق، تخلف و ممنوع است.
مرزهای ایران به روی گردشگران خارجی باز می‌شود؟
درحالی که با نظر وزارت بهداشت و ستاد کرونا، ورود گردشگران خارجی به ایران و صدور ویزای توریستی متوقف شده است، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از مذاکره با وزیر بهداشت برای از سرگیری صدور ویزا به تورهای گردشگری و گروه‌های خارجی خبر داده است.
تبدیل مهمانسرای تاریخی امام علی(ع) به موزه جنگ
پس از جلسات متعدد و رایزنی با مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ‌ایران، مهمانسرای امام علی(ع) که بیش از ۸۰ سال قدمت دارد،به‌زودی تبدیل به موزه جنگ می‌شود.
امسال سفر زیارت اربعین نخواهیم داشت
روحانی:
رئیس جمهور درباره برگزاری راهپیمایی اربعین در شرایط کرونایی امسال گفت: امسال راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت.
شرایط مرزهای عراق بعد از عاشورا/ اوضاع در سایر مرزها
طبق اعلام مسوولان گمرک، فعالیت مرزهایی از عراق که به دلیل ایام تاسوعا و عاشورا متوقف شده بود، مجددا از سر گرفته شده است.
عزیمت کشتی ایرانی حامل آلومینا از ونزوئلا
یک کشتی ایران که محموله ای برای سوپرمارکت ایرانی به ونزوئلا برده بود، پس از بارگیری یک محموله آلومینا به سمت اقیانوس آتلانتیک حرکت کرد.
هجوم مسافران در تعطیلات پیش‌رو رکورد می‌زند؟
بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می شود حدود دو میلیون وسیله نقلیه مختلف در تعطیلات پایانی هفته جاری که با تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی همزمان شده است، در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور تردد کنند که نسبت به هفته گذشته و تعطیلات ماه گذشته بیشتر خواهد بود.
کرونا فاجعه ای به وسعت 300 میلیون گردشگر در دنیا/ بیکاری در کمین صنعت گردشگری
دکتر امینیان در گفتگو با شهر فردا مطرح کرد
عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن درخواست از دولت برای صنعت گردشگری کشور، گفت: صنعت گردشگری در دنیا با ضرر 300 میلیون دلاری مواجه شده که این ضرر با وجود کرونا ویروس ادامه دار بوده و چنانچه دولت تسهیلات کافی به این صنعت در کشور اختصاص ندهد 300 هزار نفر در این صنعت بیکار خواهند شد.
پرداخت مرحله دوم هزینه تمتع ۱۴۰۰ به چه صورت خواهد بود؟
زائران خانه خدا جهت پرداخت مرحله دوم هزینه سفر حج تمتع سال ١۴٠٠، باید به چند نکته توجه کنند.
تصمیم قطعی برگزاری راهپیمایی اربعین گرفته نشده
معاون وزیر کشور عنوان کرد
دبیر جلسه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تأکید کرد:‌ هنوز برای برگزاری مراسم اربعین امسال تصمیم قطعی گرفته نشده است.
دولت بسته ویژه حمایتی برای گردشگری در نظر گرفته است
معاون گردشگری، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از درنظرگیری تسهیلات خاص دولت برای صنعت گردشگری خبر داد.
آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: آلبوم ناصری در جریان کنترل، بازبینی و سرشماری حساب اموال (انبارگردانی رسمی) آلبوم‌خانه این کاخ صبح روز سه‌شنبه (۲۸ مرداد ۹۹) پیدا شد.
تصویب فاز دوم همکاری‌های وزارت گردشگری و یونسکو
تداوم همکاری‌های مشترک وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، یونسکو (UNESCO) و سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با تامین مالی اتحادیه اروپا، مورد تایید قرار گرفت.
حج تمام شد
حج تمتع که در ادامه شیوع ویروس کرونا با تدابیر سختگیرانه‌ای برگزار شد، پس از پنج روز پایان یافت. وزارت حج عربستان اعلام کرد هیچ گزارشی از ابتلای زائران به این بیماری تا روز آخر حج ثبت نشده است.