برگه‌های طرح سرشماری اتباع خارجی جدیدالورود ۳ ماه تمدید شد
اعتبار برگه های تردد کلیه اتباع خارجی که در طرح‌های بازشماری و شناسایی جدید شرکت کرده‌اند، ۳ ماه تمدید شد.
چه تصمیمی برای «بقعه بی‌بی شهربانو» گرفته شد؟
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهر ری در حالی از مشارکت کارخانه سیمان در مرمت اضطراری «گنبد بی‌بی شهربانو» خبر داد که گمان می‌رود ترک‌های این بقعه ناشی از فعالیت این کارخانه باشد و این پرسش را پیش می‌آورد که با ادامه فعالیت کارخانه سیمان، چه ضمانتی وجود دارد دوباره آن حادثه برای بقعه بی‌بی شهربانو تکرار نشود و مرمت اضطراری علاج واقعه باشد؟
برنامه‌های هفته گردشگری در ایران اعلام شد
برنامه‌های هفته گردشگری و شعار ایران به این مناسبت اعلام شد، حدود ۹۰ جشنواره و رویداد ملی و محلی از پنجم تا یازدهم مهرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتقال ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار اربعین به داخل کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال ۵۳۶ زائر مصدوم و بیمار به داخل کشور از ابتدای مراسم پیاده‌روی اربعین تاکنون خبر داد.
اعزام ۱۱۰ دستگاه ماشین‌آلات برای نظافت مسیر پیاده‌روی اربعین
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد:
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از اعزام بیش از هزار نفر نیروی انسانی و ارسال ۱۱۰ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری جهت خدمات ‌رسانی به زائرین مراسم پیاده‌روی اربعین در مرزها و شهرهای مرزی کشور خبر داد.
زائران اربعین ۵ ساعت پیش از پرواز در فرودگاه نجف حاضر باشند
ایران‌ایر:
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: زواری که قصد برگشت از فرودگاه نجف به ایران را دارند، با توجه به ازدحام در ورودی فرودگاه به‌علت بررسی‌های امنیتی، پنج ساعت قبل از پروازشان به فرودگاه نجف مراجعه کنند تا از پرواز جا نمانند.
آخرین وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزها/ گرما و ازدحام زوار در مهران و شلمچه
جانشین پلیس راهور انتظامی کشور، وضعیت ترافیکی مسیرهای منتهی به مرزهای مهران و شلمچه را سنگین اعلام کرد.
راه‌اندازی زودهنگام موکب‌های اربعین
به دنبال افزایش تعداد زائران در مرزهای ایران و عراق، معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از راه‌اندازی زودهنگام موکب‌ها در مبادی مرزی خبر داد.
تمهیدات و شرایط تمدید اعتبار گذرنامه‌ و صدور برگ تردد اربعین
خبر خوش برای زائران حسینی؛
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که پلیس به صورت شبانه‌روزی مسائل مرتبط با گذرنامه را پیگیری می‌کند و ظرف ۴۸ ساعت آینده با تدابیر اندیشیده شده بخش عمده‌ای از برگ‌های تردد به زائران تحویل داده می‌شود.
ورود بیش از ۵ هزار زائر ایرانی از مرز منذریه به عراق طی ۴۸ ساعت گذشته
یک مسئول عراقی تاکید کرد که طی ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۵ هزار زائر ایرانی از مرز منذریه(خسروی) وارد عراق شدند تا در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی مشارکت کنند.
اطلاعاتی درباره موکب‌های بانوان در اربعین و چند توصیه مهم
مدیر امور بانوان ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از راه‌اندازی ۱۰۰ موکب ویژه خانم‌ها در اربعین خبر داد و چند توصیه مهم درباره نحوه حضور بانوان در پیاده‌روی اربعین مطرح کرد.
سفر به عراق عادی شد
اعزام زمینی کاروان‌های زیارتی عراق که در پی ناآرامی‌های عراق از شامگاه دوشنبه متوقف شده بود، همزمان با بازگشایی مرزها از سرگرفته شد.
تردد از مرزهای زمینی برای سفر به عراق آزاد شد
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی:
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: از امروز صبح نهم شهریور ماه امکان رسمی تردد زائران اربعین حسینی از مرزهای زمینی فراهم شده و زائران می توانند از طریق مرزهای زمینی به عراق تردد کنند .
صدور مجور برای پروازهای ایران-عراق
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اعلام کرد
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با تاکید بر تلاش برای تسهیل شرایط زائران کربلا گفت: تا این لحظه دو شرکت درخواست پرواز دادند که در حال سیر مراحل صدور مجوز برای آنها هستیم.
مرز عراق همچنان بسته است
فرمانده مرزبانی کشور:
فرمانده مرزبانی کشور گفت: تا زمانی که امنیت در عراق برقرار شود، مرز بسته خواهد بود.