اربعین نمادی از وحدت و عظمت دنیای اسلام است

در سفر اربعین نه تنها تشیع بلکه اهل تسنن هم حضور دارند. علاوه بر مسلمانان برخی از غیر مسلمانان معتقد به امام حسین (ع) نیز حضور دارند. حضور مسلمانان از همه قاره های جهان نمادی از وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است.
سعدآباد، نیاوران و گلستان گران شدند، موزه ملی ارزان!
سه سال بعد از تغییر قیمت ورودی موزه‌ها و بناهای تاریخی زیر نظر میراث فرهنگی و به دنبال مصوبه‌ای که هیات دولت براساس اعلام مسؤولان این سازمان، در اوایل دهه ۹۰ تصویب کرده، قیمت ورودی موزه‌ها و بناهای تاریخی زیر نظر این وزارتخانه تا چند درصد افزایش یافته است.
هیچ کاروانی تا برقراری امنیت به عتبات اعزام نخواهد شد
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر امورعتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به وضعیت فعلی عراق و تا آرام شدن اوضاع این کشور، هیچ کاروانی تا برقراری امنیت کامل به عتبات عالیات اعزام نخواهد شد.
چه کسانی از پرداخت عوارض خروج معاف هستند؟
دولت طبق قانون از هر مسافری که با گذرنامه جمهوری اسلامی ایران از کشور خارج می‌شود، عوارض خروج دریافت می‌کند اما برخی شهروندان از این قانون معاف شده‌اند.
سرقت گنجینه یک کلیسای قرون وسطایی در فرانسه
سارقان مسلح گنجینه یک کلیسای قرون وسطایی را در جنوب غربی فرانسه به سرقت بردند.
سیاستگذاری گردشگری در ایران
«مهدیه شهرابی»، «دکترای تخصصی مدیریت گردشگری»گفت: وجود یک برنامه نظام‌مند گردشگری در قالب سیاست‌گذاری‌هایی که هم‌راستا با برنامه‌های توسعه کشور باشد، می‌تواند منجر به هم‌سویی رویکردها جهت پیشرفت صنعت گردشگری ایران شود.
زائران، سفر به کربلا را عقب بیندازند
سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات گفت: زائران تا برقراری امنیت لازم، سفر خود را به تعویق بیندازند. چرا که اکنون شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.
نمایشگاه میراث وقف در موزه ملی افتتاح شد
رئیس موزه ملی ایران گفت: امروز نمایشگاه «میراث وقف» هم‌زمان با دهه وقف در موزه ملی ایران افتتاح شد.
کشف غاری در البرز با ۴۵ هزار سال قدمت
باستان‌شناسان به‌تازگی ابزارهایی را در پناهگاه صخره‌ای (غار) سُهره کشف کرده‌اند که نشان می‌دهد این پناهگاه بین ۴۵ تا ۱۲۵ هزار سال قدمت دارد و به این ترتیب فلات مرکزی ایران در نقشه پارینه‌سنگی جهان قرار گرفته است.
جزئیات الواح هخامنشی
مهر امسال 1783 لوح هخامنشی از دانشگاه شیکاگو، بعد از 84 سال به کشوربازگردانده شد. 110 قطعه از این لوح‌ها در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته‌شده است.
ادامه خدمت رسانی به زائران حسینی
سرپرست مدیریت بحران استان تهران مطرح کرد
به گفته درجاتی، کاروان‌های کشور‌های همسایه برای بازگشت به کشورهایشان به مدت ۱۰ روز در کشور حضور دارند.
بلیت قطارهای مسافری تا پایان آذر از دوشنبه آغاز می‌شود
فروش بلیت قطارهای مسافری رجا برای بازه زمانی ۱۱ آبان لغایت ۳۰ آذر ماه ۹۸، از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۶ آبان آغاز می‌شود.
رشد ۳۶۲ درصدی گردشگران ورودی از عمان به ایران
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از رشد ۳۶۲ درصدی گردشگران ورودی از عمان به ایران خبر داد و گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۴۹ هزار گردشگر ورودی از عمان به ثبت رسیده است.
رشد362درصدی گردشگران ورودی از عمان در 6 ماه نخست امسال
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری نزدیک به 49هزار گردشگر ورودی از عمان داشتیم که رشد 362 درصدی را نشان می‌دهد.
یک اثر تذهیب سلجوقی نمونه‌سازی شد
صفحه عنوان و بسم‌الله قرآن کریم برگرفته از کتاب هنر خط و تذهیب قرآنی اثر مارتین لینگز، یکی از آثار تذهیب سلجوقی نمونه‌سازی شد.
فراخوان عمومی تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه حج تمتع
سازمان حج و زیارت اعلام کرد
سازمان حج و زیارت با صدور فراخوان عمومی از تمامی دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع دعوت کرد تا نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.