تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۱ امروز در جاده کرج-چالوس از سمت مرزن آباد به سمت کرج ممنوع خواهد بود.
سي‌‌تير را مي‌شود زندگي کرد. در دل هياهوي بوق و دود ماشين‌ها و بافت‌هاي شهري، فضايي فراهم شده که دلي از عزاي شهرنشيني و ماشين‌محوري درمي‌آورد؛ مسيرهايي با کافه‌هاي خياباني که مردم را به دور از زندگي ماشيني به دل شهر راه مي‌دهد. مغازه‌ها و دکه‌هايي که خاطره جمعي مي‌سازند، صداهايي که از دل برمي‌آيند و دور مي‌شوند از هياهوي زندگي ماشيني.
سازمان حج و زیارت اعلام کرد پیام منتشر شده به نقل از شبکه خبری سی ان ان مبنی بر احتمال لغو سفر زائران ایرانی به بیت الله الحرام، صحت ندارد.
یک‌روز تعطیلی بیشتر برای سردر باغ ملی تهران
با استناد به اصل ۱۳۸ قانون اساسی، در سال ۱۳۸۲ با تصویب هیئت دولت طرح «سامان‌دهی میدان مشق» و تبدیل آن به قطب تاریخی - فرهنگی تهران به تصویب رسید، اما نه تنها اجرائی نشد، بلکه امروز دستگاه‌هایی که خود را مالک محوطه می‌دانند، بدون اطلاع میراث فرهنگی درهای این محوطه تاریخی را به روی گردشگران می‌بندند.
تکلیف آمارهای گردشگری امسال یکسره می‌شود؟
پس از ۱۵ سال، سرانجام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصمیم گرفت به آمارهای گردشگری سر و سامانی دهد و تکلیف طرح معوق «حساب های اقماری گردشگری» را روشن کند.
ثبت اضطراری ساختمان خانه شهر
معاون میراث فرهنگی کرمان مطرح کرد
معاون میراث فرهنگی استان کرمان از مستند نگاری و تهیه پرونده ثبت ملی ساختمان خانه شهر کرمان خبر داد.
دستیابی به پروتکل فناوری تولید بذرهای هیبرید سبزیجات
محققان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران دست یافتند
محققان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با دستیابی به پروتکل فناوری تولید بذرهای هیبرید سبزیجات به روش اصلاح معکوس و توسعه دانش‌ فنی این بذور موفق به جلوگیری از خروج سالانه 200 میلیون دلار ارز شدند.
کاهش قیمت فیش حج تمتع از 18 به 8 میلیون تومان
در حالی که حاجیان ایرانی با دغدغه و ابهام در امنیت عربستان یا رفتارهای سوء سعودی‌ها مواجه هستند دلالان فیش حج تمتع قیمت را در سرازیری قرار داده و به نظر می‌رسد که بازار برای آنان کساد شده است.
3 گروه از بیماران برای حج اعزام نمی شوند
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با تشریح هزینه واکسن مننژیت از سوی حجاج گفت: طبق دستورالعمل پزشکی حج، سه گروه از بیماران نمی‌توانند به حج اعزام شوند، اما بیماران دیالیزی به مانند سال‌های گذشته به حج اعزام خواهند شد.
طرح جامع معماری یا "مستر پلان" تخت جمشید با هدف ایجاد هماهنگی میان تمامی طرح‌های معماری در سایت پارسه آماده و تهیه می‌شود.
چینی ها به بازار گردشگری ایران می آیند
«مشکل گردشگری ایران با چین، اقامت در خانه‌های غیرمجاز نیست، بلکه دانشجویان چینی‌زبان رشته‌های ادبیات فارسی و الهیات هستند که بازار کار را از دست ایرانی‌ها خارج کرده‌اند.»
مصوبه محدوده تاریخی ۱۶۸ شهر کشورابلاغ شد
دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مصوبه شورا درباره اصلاح مصوبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ابلاغ محدوده تاریخی ۱۶۸ شهر کشور و تعیین رویکردهای کلی حفاظت و احیای محدوده های تاریخی- فرهنگی را ابلاغ کرد.
سازه‌های سلجوقی به دادِ «تابران توس» رسیدند
با تائید وجود سازه‌های معماری از دوره سلجوقی در شهر تاریخی تابران توس، عملیات انتقال آب به روستاهای قرار گرفته در عرصه ۳۶۰ هکتاری این روستای تاریخی، با استفاده از لوله‌های ۱۶۰ انجام می‌شود.
سازمان حج و زیارت شرایط و تعهدات پوشش بیمه حجاج سال جاری را اعلام کرد.
تکمیل شدن ظرفیت ثبت‌نام حج تمتع در 21 استان کشور
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خبر داد
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه استقبال مردم از جلسات آموزشی متمرکز حج ۹۶ در برخی استانها بسیار مناسب بوده است، گفت: این استقبال نشان می‌دهد که وسوسه‌های نادرست و شایعه‌افکنیها نتوانسته خللی در مسیر حج زائران به‌وجود آورد.