ابراز نگرانی میراث فرهنگی از عدم برگشت آب به چشمه علی
مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر ری از عدم بازگشت آب به «چشمه علی» این شهرستان ابراز نگرانی کرد.
نمایش آثار لاکچری در عمارت قوام‌السلطنه
مدیر موزه سفالینه و آبگینه از نمایش آثار هنری هنرمندان داخلی و خارجی در عمارت قوام‌السلطنه خبر داد.
مجمع گفت وگوی کشورهای آسیایی (ACD)،همدان را به دلیل برخورداری از ظرفیت‌ های بی ‌نظیر گردشگری به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ انتخاب کردند.
مهلت ارسال آثار به دومین همایش «میراث فرهنگی و توسعه پایدار» تمدید شد
به دلیل تغییر زمان برگزاری همایش
مسئول دبیرخانه دائمی همایش میراث‌فرهنگی و توسعه پایدار گفت‌: با توجه به استقبال جامعه علمی کشور، آخرین مهلت ارسال اصل مقالات تا اول شهریور ماه تمدید شد.
تور بین‌المللی موتورهای سنگین پاریس ـ اصفهان به تهران رسید
تور سافاری بین‌المللی موتورهای سنگین پاریس ـ اصفهان، پس از عبور از مرز بازرگان و شهرهای تبریز، اردبیل و رشت، با استقبال و همراهی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به پایتخت رسید.
گرمای جهانی نمادی از تغییرات اقلیمی است
کارشناسان معتقدند موج گرما و آتش سوزی‌های جنگلی که در سراسر جهان ویرانی به بار آورده نمایی از تغییرات اقلیمی است.
اشک‌های توریست آلمانی برای امام حسین (ع)
رئیس سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی به بیان خاطره‌ای از امام جمعه یزد در خصوص واکنش یک توریست آلمانی به عزاداری ایام محرم پرداخت.
یافته‌های جدید باستان‌شناسان نشان می‌دهد مردم فرهنگ ناتوفیان در خاورمیانه از حدود ۱۵ هزار سال پیش اقدام به پخت نان می‌کردند. این زمان مربوط به دوران پیش از آغاز کشاورزی و یکجانشینی بوده و به همین دلیل کشف فوق، بسیار بااهمیت محسوب می‌شود.
افت تعداد گردشگران خارجی فارس
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس با اشاره به کاهش تعداد گردشگران خارجی در شرایط کنونی، بر لزوم تلاش برای افزایش جذب گردشگر داخلی تاکید کرد: «باید با برنامه‌های ضربتی و عملیاتی، شرایط را برای تحرک‌پذیری گردشگری داخلی و درون استانی متمرکز کرد.»
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام خبر اعزام ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر به شهرهای زیارتی در سال جاری از برگزاری تورهای یکروزه گردشگری در تابستان خبرداد.
جزییات پایتخت شدن مجدد شهر ری
یک مسول میراث‌فرهنگی به تشریح پیشنهاد پایتخت شدن شهر ری پرداخت.
اختلاط بافت سنتی و مدرن در «دزاشیب»
یکی از محله‌های کوچک و نسبتا شلوغ شمیران که هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده و نمایی از اختلاط سنت و مدرنیته را به تصویر کشده است، محله «دزاشیب» است.
ایران؛ مقصد امن گردشگران خارجی
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا:
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اشاره به آمار ۵ میلیون نفری گردشگران خارجی در سال گذشته گفت: روند افزایشی ورود اتباع خارجی به کشور نشان می‌دهد امنیت مورد نظر محقق شده است.
برگزاری مراسم افتتاحیه پنجمین المپیاد ورزشی بازنشستگان شهرداری تهران
قاسمی از برگزاری مراسم افتتاحیه پنجمین المپیاد ورزشی بازنشستگان شهرداری تهران در روز یکشنبه خبر داد.
خیمه‌های نسوز و دارای کولرگازی برای حجاج ایرانی
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مطرح کرد؛
حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: با توجه به اینکه مراسم حج سال جاری با اوج گرمای هوا مواجه شده است، خیمه‌های نسوز را ویژه زائران ایرانی در نظر گرفته ایم و این خیمه‌ها مجهز به کولر گازی هستند.