مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان‌های تندری و بارش‌های رگباری شدید همراه با صاعقه طی دو روز آینده اخطار داد.
در ویتنام خانه‌هایی وجود دارد که ساکنان آنها سالهاست‌ با استفاده از گیاهان به صورت طبیعی محیط زندگی خود را خنک می‌کنند.
تداوم بارش باران در کشور تا روز جمعه
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: رگبار و رعد و برق در برخی استان های کشور تا روز جمعه ادامه دارد.
نهضت تخریب سدها در آمریکا از شایعه تا واقعیت
استاد امپریال کالج لندن تشریح کرد
استاد امپریال کالج لندن نهضت تخریب سدها در ایالات متحده را یک حرف دروغ خواند
بحران نمک قم بیخ گوش تهران
دریاچه بزرگ و مهم قم، نزدیک به پرازدحام‌ترین مراکز جمعیتی کشور که با مشکلاتی مشابه تالاب‌های دیگر ایران درگیر است، مغفول ماند و تاکنون کسی برای حل مشکل آن اقدامی نکرده است.
مدیر کل پیش بنی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه در سواحل دریای خزر دما روند افزایشی خواهد داشت، از وقوع رگبار پراکنده باران طی دو روز آینده در برخی نقاط کشور خبر داد.
کشوری که همه زباله‌اش را بازیافت یا تبدیل به انرژی می‌کند
بر اساس آمارهای دولتی در سوئد بیش از نیمی از زباله‌های خانگی به منابع انرژی برای گرم کردن خانه‌ها در سرمای شدید سوئد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
احتمال بارش تگرگ در تهران
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور خبر داد:
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد موج بارشی جدیدی به کشور وارد شده و در برخی از مناطق کشور شاهد بارندگی و سیلاب خواهیم بود.
«من به عنوان یک کارشناس که چهار - پنج دولت مختلف را تجربه کرده‌ام، حالا احساس می‌کنم نظراتم در دولت و مجلس خریدار دارد چون برای اولین‌بار تالاب‌ها صاحب حقابه شده و این حقابه شکل قانونی گرفت. از سوی دیگر شاهدیم که در قالب یک ستاد راهکارهای خوبی برای احیای دریاچه ارومیه ارائه شده که بسیاری از دستگاه‌ها در آن مشارکت دارند.»
جریمه لطمه زنندگان به محیط زیست ۳ تا ۵ برابر می‌شود
با تصویب مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به لایحه حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌های کشور جریمه متخلفان از قانون را بر حسب تشخیص مرجع قضایی به سه تا پنج برابر خسارات وارده تعیین کردند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه کلیه خاک‌های اطراف تهران آلوده هستند، از مصرف بی رویه سم و کود در اراضی کشاورزی انتقاد کرد و گفت: این سموم به سفره غذایی مردم نیز منتقل می‌شوند.
بررسی جداول آماری شرکت مدیریت منابع آب ایران حاکیست از آغاز سال آبی 96- 1395 (ابتدای مهرماه) تا روز گذشته (جمعه، اول اردیبهشت ماه) متوسط ارتفاع بارش های کشور به 207 میلیمتر رسیده است.
فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۱ درجه بالای صفر، گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای صفر درجه، سردترین مرکز استان خواهد بود؛ دمای تهران فردا تا ۲۹ درجه بالای صفر افزایش می‌یابد.
هر فرد روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم زباله تولید می کند
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران:
رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه هر فرد روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم زباله تولید می کند، گفت: ۸۰ درصد پسماندها قابل برگشت و استفاده مجدد هستند.
افتتاح مرکز مشترک آب ایران و استرالیا
رئیس دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد
مرکز مشترک آب ایران و استرالیا در دانشگاه صنعتی شریف عصر دیروز چهارشنبه ۳۰ فروردین آغاز بکار کرد.