آسمان تهران کمی ابری است
امروز با ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس و البرز رگبار باران گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
وقتی دانش‌آموختگان محیط زیست جایی در آزمون استخدامی پردیسان ندارد
شهر فردا در گفت‌وگو با یک کارشناس محیط زیست بررسی می‌کند
با انتشار دفترچه پنجمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی همگان منتظر یک آزمون عادلانه برای ورود به دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان حفاظت محیط زیست بودند.اما شرایط سوال برانگیز شرکت در این آزمون در پست‌های اجرایی در نظر گرفته شده موجب نارضایتی و اعتراض دواطلبان،کارشناسان و متخصصین حوزه محیط زیست شده است.
خشکسالی دامن مازندران را می گیرد؟
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری مازندران گفت: چنان چه در شیوه زندگی و مصرف آب تغییری ایجاد نشود در آینده نزدیک کمبود آب و خشکسالی دامن گیر تمامی مناطق مازندران می‌شود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز (30 اردیبهشت) در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی‌می‌شود که در برخی موارد با خیزش گرد و خاک همراه خواهد شد.
تغییرات اقلیمی به نابودی گسترده حشرات منجر می‌شود
محققان در یک بررسی جدید هشدار دادند: تغییرات اقلیمی به شکلی در حال پیشروی است که به نابودی حشرات منجر می‌شود.
احیاء گوزن زرد ایرانی ازاولویت‌های محیط زیست
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان بازدید از پارک های ملی دز و کرخه، گفت: احیای گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی خود از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است.
بارندگی در شرق و مرکز کشور
گزارش هواشناسی؛
سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا در شرق و برخی مناطق مرکزی کشور شاهد بارندگی خواهیم بود اما در جنوب شرق کشور وزش باد شدید، گرد و خاک را به همراه خواهد داشت.
گزارش آلودگی هوای بیست و هفتم اردیبهشت؛
مرکز پایش آلودگی هوا، شاخص آلودگی هوای پایتخت را ۴۷ و در وضعیت پاک اعلام کرد.
کدام جنگل‌ها از نظر اقتصادی و محیط‌ زیست با ارزش‌تر هستند؟
محققان دریافتند که جنگل‌هایی که ترکیبی از درختان و سایر گیاهان هستند، از نظر اقتصادی و محیط زیست با ارزش‌تر به شمارمی‌آیند.
کشف لاشه پلنگ در منطقه حفاظت شده کوسالان
این برای نخستین بار است که حضور پلنگ در استان کردستان بصورت مستند تایید می‌شود.
سازمان هواشناسی برای بسیاری از استان‌های کشور برای امروز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت، با احتمال تگرگ پیش بینی کرده است.
استخدام 500 نفر در سازمان حفاظت محیط زیست
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجوزهای لازم برای جذب 500 نفر در این سازمان اخذ شده است که از این تعداد 200 نفر کارشناس و کارشناس ارشد و 300 نفر محیط بان خواهند بود.
ایران فردا بارانی است
سازمان هواشناسی اعلام کرد فردا جمعه نیز هوای بسیاری از مناطق کشور شاهد رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، با احتمال تگرگ خواهد بود.
ورود سامانه بارشی جدید به کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان‌های پربارش طی امروز و فردا، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز شنبه خبر داد و گفت: این سامانه ابتدا نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور را در بر می‌گیرد.