اربعین نمادی از وحدت و عظمت دنیای اسلام است

در سفر اربعین نه تنها تشیع بلکه اهل تسنن هم حضور دارند. علاوه بر مسلمانان برخی از غیر مسلمانان معتقد به امام حسین (ع) نیز حضور دارند. حضور مسلمانان از همه قاره های جهان نمادی از وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است.
بارش باران و برف در استان تهران
مدیرکل هواشناسی تهران از بارشی شدن هوای استان خبرداد و گفت: هوای استان تهران سرد وهمراه با بارش باران و در برخی مناطق بویژه دربخش‌های شمالی با بارش برف همراه خواهد بود.
تنفس در ۷ کلانشهر سخت شد
وارونگی هوا، وضعیت آلودگی را اگرچه به مرز اضطرار برای همه گروه‌های جامعه نرسانده، اما تداوم این وضعیت، خطرناک به نظرمی‌رسد. کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران مصوباتی را برای کاهش آلایندگی‌ها اجرا کرده‌است. کاهش ۵۰ درصدی بلیت حمل و نقل عمومی یکی از این مصوبات است.
هوای تهران همچنان آلوده است
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۱۶ قرار گرفته و هوای پایتخت همچنان آلوده است.
هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است
کیفیت هوای پایتخت امروز چهارشنبه ۲۲ آبان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۳ از نظر غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای هشتمین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی، عروقی و ریوی، سالمندان، ‌کودکان و بانوان باردار) قرار دارد.
فراخوان برگزاری نخستین جشنواره‌ ملی عکس حیات‌وحش ایران
نخستین جشنواره ملی عکس حیات وحش ایران در اسفند امسال در تهران برگزار می شود.
اعلام آخرین تصمیمات درباره آلودگی هوای تهران بعدازظهر امروز
معاون عمرانی استانداری تهران از برگزاری نشستی با حضور استاندار تهران برای اطلاع رسانی آخرین تصمیمات جهت مقابله با آلودگی هوای تهران در ساعت ١۶ امروز خبر داد.
نفس تهران به شماره افتاد
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 119 قرار گرفته و هوای پایتخت آلوده است.
پای لنگ ممنوعیت تردد کامیون‌ها در روزهای آلوده تهران
مشاور معاون حمل و نقل شهردار تهران با انتقاد از آنچه عدم همکاری پلیس راهور برای کنترل و برخورد یا کامیون‌های دودزا و آلاینده خواند، خواستار بهره‌گیری کامل از زیرساخت‌های مکانیزه هوشمند به نفع سلامتی مردم شهر شد.
هوای پایتخت ناسالم است
شاخص کیفیت هوای تهران برای امروز نیز با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۱۰ ناسالم اعلام شد.
نهالکاری، پاکسازی و آموزش برای حفظ محیط زیست
قرارسبز هفته دوم آبان ۱۳۹۸
فعالان محیط زیست قرار سبز هفته دوم آبان ماه را با انجام فعالیت‌های مختلفی برای حفظ محیط زیست سپری کردند.
هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است
کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۲۲ از نظر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) ناسالم است.
هوای پایتخت امروز برای گروه‌های حساس ناسالم است
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به دنبال وضعیت جوی پایدار امروز تهران انتظار می‌رود در ساعات پایانی امروز (۱۵ آبان ماه) با افزایش حجم ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.
هوای تهران سالم است
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر رو ی عدد 98 قرار گرفته و هوای تهران سالم است.
ابلاغ اخطاریه زیست‌محیطی به واحدهای آلاینده بهارستان
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از شناسایی سه واحد رنگ کاری آلاینده مستقر در خیرآباد این شهرستان در گشت و پایش شب گذشته ماموران اجرایی این اداره خبر داد.
کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در شمال شرق کشور
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا در شمال شرق کشور از بارش پراکنده باران در برخی نقاط خبر داد.