هوای پایتخت آلوده است
مرکز پایش آلودگی هوای تهران ضمن اشاره به تداوم آلودگی هوای تهران به ویژه برای گروه‌های حساس توصیه کرد: گروه‌های حساس جامعه شامل کلیه بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از تردد غیرضروری پرهیز کنند.
آلودگی هوا موجب نابینایی می‌شود
آلودگی هوا با افزایش خطر کاهش بینایی پیشرونده و برگشت‌ناپذیر مرتبط است که به‌عنوان دژنراسیون ماکولا در اثر افزایش سن (AMD) شناخته می‌شود.
هوای ‌پایتخت برای دومین روز پیاپی «ناسالم برای گروه‌های حساس» شد
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای ‌پایتخت امروز (۷ بهمن ماه) برای دومین روز ‌پیاپی برای گروه‌های حساس ناسالم شد و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.
افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار از فردا اجرایی می‌شود
رئیس انجمن حمل‌ونقل ریلی گفت: مسافرانی که پیش از این بلیت قطار پیش خرید کرده بودند، مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند.
مازوت ایران چند برابر آلوده‌تر از مازوت کشورهای پیشرفته است
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: مازوت تولید در ایران ۳۵ppm هزارگوگرد دارد این درحالیست که مازوت مورد استفاده در کشورهای پیشرفته دارای ۵۰۰ppm گوگرد است.
کاهش کیفیت هوای ‍‍پایتخت طی امروز
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای ‍‍پایتخت هم‌اکنون (۴ بهمن ماه) در محدوده قابل قبول است. با این حال کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق ‍‍پرتردد ‍‍پیش‌بینی می‌شود.
هوای پایتخت «پاک» شد
بر اساس گزارش مرکز پایش آلودگی هوای تهران، وضعیت کیفی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز جمعه (۳ بهمن ماه) در وضعیت قابل قبول بود واکنون با میانگین ۵۰ در شرایط پاک قرار دارد.
بارش برف و باران در جاده های ۱۵ استان
تاکید بر خودداری از سفر در جاده های چند استان
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی ۱۵ استان خبر داد.
تداوم هوای سرد در کشور ادامه دارد،
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا اوایل هفته آینده تداوم هوای سرد در کشور ادامه دارد، گفت: امروز بعدازظهر در اکثر نقاط کشور شاهد وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود.
افزایش غلظت آلاینده دی‌اکسید گوگرد در برخی نقاط تهران تا ۵۰ درصد
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه طی آبان، آذر و دی ماه امسال غلظت آلاینده دی‌اکسید گوگرد در برخی نقاط تهران تا ۵۰ درصد بیشتر شده بود، گفت: بخشی از آلودگی هوا از خارج از شهر وارد تهران می‌شود.
کاهش ۹۹ درصدی آلودگی خروجی اگزوز خودروها با نصب فیلتر دوده
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تسهیلات جدید برای خرید موتورسیکلت‌های انژکتوری گفت: فیلتر دوده تا ۹۹ درصد آلودگی خروجی اگزوز خودروها را کاهش می‌دهد.
استفاده از فیلتر دوده به کاهش ۹۹ درصدی آلودگی هوا کمک می‌کند
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تسهیلات جدید برای خرید موتورسیکلت‌های انژکتوری گفت: فیلتر دوده تا ۹۹ درصد آلودگی خروجی اگزوز خودرو‌ها را کاهش می‌دهد.
تنفس ۲۴ روز هوای آلوده طی دی ماه
کیفیت هوای تهران در بیشتر روزهای دی ماه آلوده گزارش شده است همچنین طی ۱۳ روز از یک ماه اخیر تهرانی‌ها در وضعیت قرمز هوا را تنفس کردند.
امسال وضعیت حاد تری در آلودگی هوا داریم
حناچی گفت:حل مشکل آلودگی هوا حاکمیتی است و وضعیت آلودگی امسال حادتر بود.
برف و باران در ۱۱ استان و افت شدید دما خواهیم داشت
سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به کاهش ۷ تا ۲۰ درجه‌ای دما در اکثر مناطق کشور از بارش برف و باران در ۱۱ استان و کولاک برف و وقوع بهمن در برخی مناطق خبر داد.