مه سمی بر فراز بریتانیا و سرگردانی ۱۰ هزار مسافر فرودگاه+ تصاویر
مه شدید و کاهش دمای هوا در بریتانیا باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شهروندان انگلیسی شد.
تنفس الیاف آزبست منتشر شده در هوا باعث بیماری‌های خطرناک می‌شود.
دفاع وزارت بهداشت از استانداردهای سنجش آلودگی هوا
در پاسخ به شهر فردا عنوان شد
حریر چی گفت:مرجع تعیین استانداردها آلودگی هوا سازمان حفاظت محیط زیست است اما تا جایی که من اطلاع داریم این استاندارها قدیمی نیست.
امسال چشم‌ها نگران ٤٠٠-٣٠٠هکتاری است که مردم سلطان‌آباد گندم و جو کاشته‌اند. باران نیست. نگران تابستان پیش رویند. مهاجرها یادشان نیست وقتی که در این روستا شالیزار بود و می‌گویند این‌جا برهوت است.
اجرای طرح تست معاینه فنی خودروهای درحال تردد در روز هوای پاک
همزمان با گرامیداشت روز هوای پاک با شعار باهم بسوی هوای پاک پیش از ظهر امروز چند طرح زیست محیطی با حضور ناصر مهردادی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.
کاهش دمای کشور از هفته آینده
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هفته آینده هوا سرد شده و روزهای پر بارشی را در استان های مختلف پیش رو داریم.
وقتی ستاد احیای دریاچه نیز به آینده امیدوار نیست
دولت از آغاز سال جاری عملیات احیا را رها کرده و ستاد احیای دریاچه نیز نسبت به آینده امیدوار نیست.
اگر لایحه هوای پاک 3 سال معطل نمی ماند و تکلیف 16 نهاد مسئول مشخص شده بود، اگر بنزین هایمان استاندارد بود، اگر خودروهای فرسوده از چرخه خارج می شد، اگر خودروهایمان استاندار بود، اگر شبکه حمل و نقل شهریمان کامل بود، اگر مبلمان شهریمان انسان محور بود تا خودرو محور اگر اگر اگر....
عامل بیماری تنفسی مردم خوزستان را یافتیم
معاون سازمان حفاظت محیط زیست:
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مشکلات تنفسی مردم خوزستان در نخستین باران پاییزی گفت: عامل بیماری تنفسی مردم اهواز گرده‌افشانی درخت «کنوکارپوس» بوده که امسال تعداد بیماران تنفسی ناشی از این بیماری به زیر هزار نفر رسیده است.
به زودی ۱۰میلیون موبایل در ایران زباله می‌شود
ابتکار:
رییس سازمان محیط‌زیست با تاکید بر این‌که در آینده نزدیک 10 میلیون موبایل پسماند خواهیم داشت، گفت: با استفاده از فناوری‌های سبز باید اقدام به بازیافت این پسماندها کنیم.
در هوای آلوده ماسک بزنیم یا نزنیم؟!
هوای کلان شهرهای کشورمان چند سالی است که مُخل حیات شده و به دلیل وجود آلاینده ها روزهای نفس گیری را تجربه می کند؛درکنار تصمیماتی که در سطح کلان کشور برای مقابله با این مشکل اتخاذ می شود عده ای نیز توصیه هایی از جمله استفاده از ماسک دارند.
تلاطم در آشوراده
آشوراده تنها جزيره ايراني درياي خزر در شرقي‌ترين بخش جزيره ميانكاله، چون جواهري مي‌درخشد. جواهري كه بسياري از سودجويان چشم طمع به آن دوخته‌اند.
«آلاینده‌ها» نرفته بازگشتند
کیفیت هوای تهران که روز گذشته پس از ۱۹۲ ساعت آلودگی، اندکی بهبود یافته بود دوباره در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت؛ به سالمندان، بیماران و کودکان توصیه می‌شود تا از منزل خارج نشوند؛ امروز شادآباد آلوده‌ترین و محلاتی سالم‌ترین مناطق هستند.
تلفن‌های همراه ۴۰ عنصر آلوده‌کننده دارند که بازیافت نشدن آن‌ها برای محیط‌زیست خطرناک است.
به جز تردد بیش از هفت‌میلیون موتورسیکلت و خودرو که نمی‌گذارد آسمان آبی باشد، شب‌ها هم ساخت‌وساز و تردد کامیون‌های فرسوده عامل آلودگی هوای تهران شده است؛ آلودگی که همین دیروز از سوی قائم‌مقام وزیر بهداشت اعلام شد سومین عامل خطر مرگ‌ومیر در کشور است.