افزایش موقتی غلظت آلاینده‌های هوا در روزهای پایانی هفته
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن طی امروز و فردا (۲۷ و ۲۸ شهریور) کیفیت هوای پایتخت را طی برخی ساعات در شرایط نامطلوب قرار می‌دهد.
سرپرست جدید محیط زیست ایلام معرفی شد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام را معرفی کرد.
هوای تهران در صبح بیست و ششمین روز از شهریور سالم است
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا
هوای امروز تهران در صبح بیست و ششمین روز شهریور، با شاخص کیفیت 67 در شرایط سالم قرار دارد.
۹۰ درصد جمعیت جهان تابستانی داغ را تجربه کردند
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که ۹۰ درصد جمعیت جهان امسال گرم‌ترین فصل تابستان را بر اساس رکوردهای ثبت شده تجربه کرده‌اند.
هوای پایتخت سالم است
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛
آن طور که شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گزارش داده؛ هوای تهران در بیست و پنجمین روز شهریور 1398، با شاخص کیفیت 72 در شرایط سالم قرار دارد.
آخرین وضعیت مخازن سدهای تهران
سیلاب‌های بهاره جان تازه‌ای به سدها بخشید؛ به طوریکه به گفته مسئولان ذخایر سدها نسبت به سال آبی گذشته ۱۶ میلیارد مترمکعب افزایش یافت. به طور کلی شرایط نسبت به سال‌های نرمال، مخصوصا در سدهای تهران شرایط خوبی است. در حال حاضر در حال نزدیک شدن به سال آبی ۹۸-۹۷ هستیم و با حجم خوبی از مخازن وارد سال آبی جدید خواهیم شد.
انتقاد از بی‌توجهی وزارت نیرو به آبشارها
یک فعال محیط زیست با بیان اینکه متولی آبشارها در ایران وزارت نیرو است، گفت: وزارت نیرو به‌عنوان بخشی از حاکمیت ایران متولی یکی از زیباترین اجزای طبیعت ایران است اما ارزشی برای آن قائل نیست.
آسمان شمال کشور بارانی می‌شود
سازمان هواشناسی اعلام کرد: طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در سواحل دریای خزر بارش باران و برخی استان‌های واقع در بخش‌های شمالی کشور بارش باران، رعدو برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
تهران نفس می کشد
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص میانگین هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط پاک است اما در برخی ساعات امروز (۱۹ شهریور) غلظت ذرات معلق به طور موقت افزایش می‌یابد.
معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در شمال کشور گرفتاری که از بابت دفع غیراصولی پسماند به وجود آمده، همه را نگران کرده است، گفت: به طوری که در سال‌های نه چندان دور باید در شمال کشور شاهد پراکندگی و انباشت بوی تعفن از بابت دفع غیراصولی پسماندها باشیم که قطعا به مهاجرت‌های اهالی نیز منجر خواهد شد.
تجمع موقتی آلاینده‌ها در هوای تهران
بر اساس پیش‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها، طی امروز (۱۷ شهریور) وجود دارد اما فردا (۱۸ شهریور) با توجه به کاهش تردد خودروها غلظت آلاینده ازن نسبت به امروز کمتر خواهد بود.
توصیه‌های زیست‌محیطی به هیات‌های عزاداری
مدیرکل‌ دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با ذکر توصیه‌هایی برای کاهش مصرف پلاستیک و مدیریت پسماندها در تکایا و هیاتهای عزاداری از همه شهروندان و مسئولان هیات‌ها خواست که در توزیع نذورات حداقل از ظروف پایه گیاهی استفاده کنند.
افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی در برخی ساعات بعدازظهرامروز (۱۶ شهریورماه) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می‌شود.
سیلاب در انتظار آیین نامه
سیلاب یکی از مخرب ترین خطرات زیست محیطی و البته قابل مقابله و در برخی مواقع قابل پیشگیری به وسیله ابزارها و راهکارهای انسانی است. اکثر سیلاب ها ناشی از دخالت منفی انسان بر حوزه محیط زیست و طبیعت بوده و رایج‌ترین شکل آن اینگونه است که رودخانه طغیان کند.
کاهش ۱۰ درجه ای دمای در برخی مناطق کشور
سازمان هواشناسی با اعلام کاهش ۶ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق کشور از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی طی امروز تا روز چهارشنبه در ۷ استان از جمله استان‌های شمالی خبر داد.