بارش باران و برف در بخش‌هایی از تهران
طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان استان امروز (۷ بهمن‌ماه) ابری و با نفوذ سامانه بارشی تا صبح جمعه (۸ بهمن‌ماه) در بعضی ساعات در بخش‌های جنوبی همراه با بارش باران و در نیمه شمالی استان بارش باران و برف و در ارتفاعات مه و بارش برف و کولاک پیش‌بینی می‌شود.
تداوم آلودگی هوای پایتخت برای چهارمین روز پیاپی
با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۶ بهمن‌ماه) با توجه به حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد موثر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد گرچه در ساعات پایانی روز با رشد ناپایداری جوی احتمال کاهش غلظت آلاینده‌ها وجود دارد.
وضعیت قرمز در ۱۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران
در حالی که کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت ۱۳۷ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، کیفیت هوا در ۱۴ ایستگاه در شرایط قرمز و ناسالم برای همه گروه‌ها قرار دارد.
نقش موثر زنان در مدیریت منابع آب و انرژی در خانواده
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: توجه به نسل‌های آینده هدفی است که در آموزش محیط زیست به عنوان هدفی اصلی تعریف می‌شود که در این زمینه زنان و مادران به عنوان قلب خانواده نقش راهبردی دارند.
تداوم آلودگی هوای تهران برای سومین روز پیاپی
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۵ بهمن ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرارگرفته است که ناشی از استقرار ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر است.
ورود سامانه جدید بارشی به کشور؛ برف و باران در این استان‌ها
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به آلودگی هوای سه کلانشهر طی امروز (۵ بهمن ماه) از بارش برف و باران در نوار غربی کشور و دامنه جنوبی البرز طی فردا (۶ بهمن‌ماه) خبر داد.
تداوم آلودگی هوای تهران تا چهارشنبه
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آلودگی هوای تهران تا چهارشنبه (۶ بهمن ماه) تداوم دارد و از اواخر این روز بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.
نقش تاثیرگذار زنان در حفاظت از محیط زیست
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران همزمان با میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) با اشاره به نقش تاثیرگذار زنان در حفاظت از محیط زیست گفت: برای ایجاد محیط زیستی سالم که زنان نقش پر رنگی در آن دارند، شناخت توانمندی‌ها و استعدادهای زنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دی، ماه استثنایی بارش برای استان‌های جنوبی
رییس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با تشریح وضعیت بارش در دی ماه سال جاری گفت: دی ماه ۱۴۰۰ ماه بسیار خوبی از نظر بارش بود همچنین پیش‌بینی می‌شود که ادامه زمستان ۱۴۰۰ از نظر بارش در حد نرمال باشد.
آغازمرحله دوم پایش «خلیج فارس و دریای عمان» با همکاری محیط زیست
سرپرست دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از مرحله دوم گشت دریایی سواحل جنوب با هدف پایش بلندمدت «خلیج فارس و دریای عمان» از طریق کشتی کاوشگر خلیج فارس از ۲۱ دی ماه سال جاری در بندر بوشهر خبرداد.
افزایش دما تا۸درجه در نیمه شمالی کشور/افزایش آلودگی شهرهای صنعتی از امروز
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش دما درنیمه شمالی کشورو آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرتردد خبر داد.
کاهش تعداد روزهای ناسالم در اولین ماه زمستان ۱۴۰۰
بررسی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد هوای پایتخت در دی‌ماه سال جاری نسبت به سال گذشته روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس بیشتری را تجربه کرده اما تعداد روزهای ناسالم برای همه گروه‌ها به عدد صفر رسیده است.
«هشدار قرمز» هواشناسی در خصوص وقوع گردو خاک در خوزستان
سازمان هواشناسی نسبت به رخداد گرد و خاک در استان خوزستان هشدار داد.
پیش بینی وضعیت جوی کشور
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش در مناطق جنوب و جنوب شرق کشور از ورود سامانه جدید بارشی از مرزهای غربی کشور خبر داد.
احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات
رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات خبر داد.