رونمایی از آلبوم جدید خالق قلندروار
آلبوم «ازدحام سکوت» به آهنگسازی عماد توحیدی و بهنام شهرکی با شعرخوانی بهروز رضوی به زودی منتشر می شود.
در گفت وگوی پروفسور صدقی پدر علم هیدرولوژی ایران با «شهرفردا» عنوان شد
به گفته صدقی سد گتوند هر سال 12 میلیارد مترمکعب آب شیرین معادل حداقل 10 تا 15 درصد آب سطحی کشور را شور می کند و نمیدانیم با آب نمک چه کنیم. این 12 میلیارد مترکعب آبی شیرین و مناسبی بود که هر سال جلگه خوزستان را آبیاری می کرد و ما از آن بهره می بردیم اما اکنون آب را تبدیل به نمک می کنیم و واقعا راه حلی برای آن وجود ندارد.
تهران روز پاک هم تجربه کرد
وضعبت هوا در هفته‌ای که گذشت
در هفته‌ای که گذشت هوای پایتخت 3 روز سالم، 3 روز ناسالم و یک روز هم پاک بوده است.
هنرمندان از دریچه‌های متفاوت به چالش‌های محیط زیست بپردازند
رئیس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران گفت: در حال حاضر علاقه هنرمندان برای ورود به چالش های محیط زیستی بیشتر از گذشته است، بنابراین هر کدام از هنرمندان برای حل چالش‌های زیست محیطی می‌توانند از دریچه خاصی به مسائل نگاه کنند و در ارتقاء آگاهی‌های محیط زیستی جامعه بکوشند.
11 استان در انتظار باران و رگبار
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید از سمت جنوب غرب کشور خبر داد و بارش باران، رگبار و رعد و برق را برای 11 استان پیش بینی کرد.
آغاز به کار جشنواره توسعه سبز در واحد علوم و تحقیقات
رئیس انجمن متخصصان محیط زیست ایران مطرح کرد
باید تا پایان برنامه ششم توسعه حدود ۴ هزارمگابایت برق را از منابع انرژی تجدیدپذیر تأمین کنیم و این امر نیازمند برنامه ریزی مناسب و حرکتی عظیم دارد.
تحقیقات کاربردی برای حل معضلات زیست محیطی از اهداف اصلی واحد علوم و تحقیقات
رئیس واحد علوم و تحقیقات مطرح کرد
رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد استفاده از تحقیقات کاربردی برای حل معضلات و مشکلات زیست محیطی کشور را از جمله اهدف اصلی این واحد دانشگاهی عنوان کرد.
برای اثبات احیای هورالعظیم گروه حقیقت یاب بفرستید
ابتکار:
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه برخی مدام می گویند دروغ می گویید و تالاب هورالعظیم احیاء نشده است، از انجمن متخصصان محیط زیست ایران خواست با تشکیل هیاتی حقیقت یاب و رصد اقدام ها و شرایط تالاب از نزدیک توسط دانشگاهیان در این خصوص اعلام نظر کنند.
نیویورک تایمز در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است از وضعیت گرد و خاک در اهواز و اعتراضات مردمی به مشکلات به وجود آمده است نوشت.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: سقز و هزارکانیان از روز یکشنبه دمای 30 درجه زیر صفر را تجربه کرده و هم اکنون نیز دمای 29 درجه زیر صفر در ایستگاه هزارکانیان دیوانداره و 28 درجه زیر صفر نیز در ایستگاه سقز به ثبت رسیده است.
ورود سامانه بارشی به کشور از چهارشنبه
دمای هوا تا اواخر هفته در سطح کشور روند افزایشی خواهد داشت از اواخر وقت روز چهارشنبه سامانه بارشی از سمت جنوب وارد کشور شده و طی روز پنچشنبه در بخش‌هایی از جنوب کشور سبب بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد می‌شود.
محافظت 1.6 میلیون متر مربع از عرصه های طبیعی فقط با هزار محیط بان/ بودجه برنامه های محیط زیستی شوخی است
شهر فردا گزارش می دهد
اسمش این است که ما 3 هزار محیط بان داریم اما واقعیت این است که ما یک پهنه 1.6 میلیون متر مربعی را با کمتر از 1000 محیط بان حفاظت می کنیم و می خواهیم هم از مناطق مراقبت کنیم هم آماربرداری کنیم و هم در شرایط غیر مترقبه به فریاد سایر دستگاه ها برسیم!
توضیح ابتکار درباره مشکلات تنفسی در اهواز
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره افزایش مشکلات تنفسی در اهواز توضیحاتی را ارائه کرد.
روند افزایش دما در کشور امروز شروع می‌شود و به غیر از برخی از مناطق شرقی کشور، تا اواخر هفته در اغلب مناطق افزایش دما با شیب ملایم ادامه می‌یابد.
میزان ریزگردها در آبادان؛ 12برابرحد مجاز
میزان ذرات معلق در هوا در صبح شنبه در آبادان یک هزار و 790 میکروگرم بر متر مکعب حدود 12برابر است.