عضو هیات رییسه شورای شهر در مرکز 137 تاکید کرد
لزوم بسیج همه امکانات شهرداری برای انجام درخواست‌های مردمی 137
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا شهریاری  با حضور در مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد، 137، به صورت مستقیم، پاسخگوی سئوالات، انتقادات و پیشنهادات شهری شهروندان بود.
وی در مورد اهمیت پاسخگویی به درخواست‌های مردمی 137 اظهار داشت: شهروندان در طی شبانه روز، همه مشکلاتی را که در سطح شهر اعم از مشکلات ترافیکی، نظافت، محیط زیست، سد معبر، آسفالت و ... می‌بینند با 137 در میان گذاشته و انتظار دارند این مرکز با پیگیری سریع، پاسخگویی به موقع داشته باشد.

گشوده شدن چشم شهر برای انجام درخواست‌های شهری شهروندان

شهریاری تصریح کرد: در همین راستا، در سال جاری پیشنهاد راه‌اندازی نرم‌افزار چشم‌شهر را دادیم تا به کمک 137 آمده و با اعتبار 80 میلیارد تومانی که به آن اختصاص داده شده است، بعد از تماس شهروندان، به صورت فوریتی، مشکلات منعکس شده آنان، پیگیری و رفع شود.
وی تاکید کرد: نباید درخواست‌های مردمی 137 روی هم انباشته شود، بلکه باید بلافاصله، با ارجاع این پیام‌ها به واحدهای اجرایی در شهرداری، پاسخ مناسب آماده و یا اقدام لازم صورت گرفته و نتیجه به 137 منعکس شود تا به گوش شهروندان برسد.

با اجرای ماده 100 قانون اساسی، باید شورای شهر باشیم نه شهرداری

نایب رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد خاطرنشان ساخت: بعد از تماس هر شهروند با 137، باید امکانات شهرداری در مناطق، سازمان‌ها و معاونت‌ها برای حل مشکل انعکاس داده شده از سمت وی، بسیج شود تا نیازی به پیگیری مجدد برای رفع یک مشکل از سوی شهروندان نباشد زیرا در این صورت، شهروندان اعتماد خود را به مدیریت شهری از دست خواهند داد.
شهریاری با تاکید بر اینکه باید حداقل، 80 درصد از درخواست‌های مردمی به نتیجه برسد، در پاسخ به یکی از شهروندان اظهار داشت: به دنبال تحقق مدیریت یکپارچه شهری هستیم تا از دوباره کاری جلوگیری شود.
وی عنوان کرد: در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که شهرداری معبری را به تازگی آسفالت کرده و یا یک پیاده رو را بهسازی نموده است و بعد از مدت کوتاهی، یک شرکت خدماتی مثل آب، برق و یا گاز، برای دادن انشعاب و یا سایر امور، اقدام به حفاری در همان معبر نموده‌اند که این مشکل ناشی از عدم تحقق ماده 100 قانون اساسی است، ما باید شورای شهر باشیم نه شورای شهرداری تا بتوانیم بر همه امور نظارت داشته باشیم. برای تحقق این مهم در حال پیگیری هستیم.