شهردار مشهد:
شهر به وسیله هنر، کارکرد بهتری به عنوان یک محیط اجتماعی پیدا می‌کند
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا کلایی در گفت و گو با خبرنگار ما در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ارتباط شهروندان با یکدیگر و اینکه چگونه بتوانند تبادلات را با هم در حوزه‌های مختلف اجتماعی قرار دهند در بستری شکل می‌گیرد به نام فضای شهری که می‌تواند رفتار آنها را متاثر کند.
وی افزود: اگر بتوانیم به وسیله عنصر هنر در فضاهای شهری مجموعه‌ای از مفاهیم کلان و مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها را برای ارتباط بهتر قرار دهیم طبیعتا شهر کارکرد بهتری به عنوان یک محیط اجتماعی پیدا می‌کند.
کلایی با بیان اینکه اصل و اساس فعالیت‌هایمان دوست داشتن مشهد است، اظهار داشت: دوست داشتن مشهد تحت تاثیر فضاهای شهری است و هر چه هنر بتواند با معنویتی که ایجاد می‌کند و همچنین با ایجاد زمینه‌های اجتماعی انسان‌ها را به یکدیگر نزدیک کند و یا اجازه دهد که آنان ارتباطات خود را با محیط، با خداوند متعال و با سایر انسان‌ها سازمان دهند می‌توانیم جامعه بهتری داشته باشیم.
وی ادامه داد: از این جهت است که زیباسازی شهر و ارائه مفاهیم مناسب و متناسب در سیما و منظر شهری و همچنین هنرهای شهری بسیار موثر است.