توضیحات شهرداری درباره مرگ 2 شهروند در مترو
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی شهر فردا، کانال تلگرامی سخنگوی شهردار تهران در مطلبی نوشت:  شهرداري تهران ضمن ابراز تاسف و تاثر از دو حادثه به وقوع پيوسته در متروي تهران به اطلاع مي رساند: 

‏‎١. در حادثه روزگذشته ايستگاه مترو صادقيه ، بنابر صورتجلسه مقامات رسمي، اظهارات شاهدان و عوامل اجرايي ، عبور فرد متوفي از خط زرد و عدم توجه به هشدار پيجر ايستگاه باعث برخورد با قطار عبوري و وقوع حادثه شده است. اين حادثه در ساعت ١٨:١٠دقيقه به وقوع پيوسته كه پس از اقدامات اوليه و انتقال مصدوم به بيمارستان امام خميني توسط عوامل اورژانس متاسفانه ‎در ساعت ١٩:٤٠ فوت ايشان اعلام مي شود.

‏‎٢. در حادثه بعد از ظهر امروز(١٢ مهرماه) ايستگاه ميدان شهدا فردي حدودا ٥٩ ساله در ساعت ١٤:٥٣ دقيقه همزمان با ورود قطار به ايستگاه  به محوطه ريل عبوري وارد و دچار حادثه شد كه متاسفانه به دليل شدت جراحات در گذشت.   بنابر اظهارات شاهدان و مستندات مقامات مسئول  و نحوه وقوع حادثه ، احتمال خودكشي به عنوان علت اصلي حادثه مطرح است كه توسط مراجع ذي صلاح در حال بررسي مي باشد.

‏‎شهرداري تهران ضمن اظهار تاسف از اين حوادث و تسليت به خانواده هاي داغدار ، رعايت هشدار ها و نكات ايمني در استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي بخصوص مترو را موكدا از شهروندان عزيز خواستار است.