مدیرکل مدیریت بحران استانداری:
خسارت ۶۰ میلیارد تومانی سیل در آذربایجان شرقی/احتمال وقوع مجدد سیل
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدباقر هنربرضمن هشدار در خصوص احتمال وقوع سیل در روزهای آتی در سطح استان اظهار کرد: طبق اعلام اداره‌کل هواشناسی استان، بارش‌های رگباری و رعد و برق در آذربایجان شرقی تا اواخر روز سه‌شنبه این هفته ادامه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به ورود سامانه بارشی قوی از طرف کشور ترکیه به استان، از هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از توقف و اسکان در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کرده و در صورت لزوم نسبت به تخلیه‌ی ساکنین در معرض خطر اقدام کرده و از صعود افراد به ارتفاعات و کوهنوردی نیز پرهیز کنند.

وی افزود: توصیه می‌شود از توقف در حاشیه‌ی رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، انجام فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو خودداری شود.

هنربر یادآور شد: احتمال آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده و آسیب به محصولات کشاورزی به‌عنوان برخی دیگر از خطرات احتمالی فعالیت سامانه بارشی در سطح استان است.

وی در خصوص خسارات سیل اخیر استان تاکید کرد: در اثر سیل اخیر ۶۰ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات زیربنایی، راه و مسکن، آب و فاضلاب، زراعت و باغات کشاورزی استان وارد شده است.

وی در پایان اضافه کرد: طی روزهای اخیر از شهرستان‌های کلیبر، اهر، هریس، شادیان، بستان آباد، چاراویماق و میانه بازدید داشتیم تا گزارش برآورد خسارت‌ها را آماده کرده و به تهران ارسال کنیم.

انتهای پیام