کشف لاک پشت های برکه ای از فروشنده ماهی قرمز شب عید
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمدرضا عابدی مقدم در سخنانی اظهار داشت: کنترل و پایش مراکز عرضه ماهی قرمز و واحدهای فروش آکواریوم و ماهیان زینتی در روزهای پایانی سال به صورت منظم و مستمر ادامه دارد.

وی با اشاره به ممنوعیت هرگونه خرید و فروش جانوران وحشی به ویژه سمندر لرستانی، لاک پشت و مارآبی در مراکز عرضه ماهی قرمز، خاطرنشان کرد: در جریان گشت و کنترل سطح شهر قم، ۳۹ عدد لاک پشت برکه‌ای خزری از یک متخلف کشف و ضبط شد و به این تخلف در مجامع قضایی رسیدگی خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قم از برخورد با متخلفان زیست محیطی در ایام نوروز خبر داد و گفت: بدون تردید آسیب رساندن به طبیعت و جانوران، هیچ قرابتی با فرهنگ ایرانی و اسلامی و آیین نوروز ایرانیان ندارد و در ایام تعطیلات نوروزی، باید حواسمان بیشتر به طبیعت باشد.

وی بر ضرورت توجه به بایدها و نبایدهای گردشگری طبیعی در ایام نوروز از جمله آسیب نرساندن به گیاهان و جانوران و رهانکردن زباله در طبیعت تأکید کرد و گفت: شهروندان محترم می توانند گزارش های خود از تخلفات زیست محیطی در ایام نوروز را با شماره تلفن های ۳۲۶۰۲۹۸۱ و ۱۵۴۰ در جریان بگذارند.