تحصیل بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس ایرانی خارج از کشور
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی فیاضی ظهر امروز (۷ بهمن‌ماه) در حاشیه تودیع و معارفه مدیران‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مدارس ایرانی خارج از کشور در دو حوزه فعالیت خود را گسترش خواهند داد که یکی در حوزه جذب دانش‌آموزان تمام‌وقت متشکل از فرزندان ایرانیان مامور در خارج از کشور، فرزندان ایرانیان مقیم و یا بومیان ایران‌دوست که علاقه‌مند به آموزش‌های ایرانی هستند.

وی افزود: دومین اقدام، آموزش زبان و هنر پارسی برای ایرانیان مقیمی است که به صورت‌ تمام‌وقت در مدارس حضور ندارند و در مدارس کشور میزبان حاضر می‌شوند و برای حفظ ارتباط با زادگاه‌پدری خود، است.

این مسئول با بیان اینکه ایرانیان مقیم خارج از کشور جزو فرهیخته‌ترین مهاجران هستند، ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۰ مدرسه با بیش از ۱۰ هزار نفر دانش‌آموز در کشورهای مختلف خدمات آموزشی ارائه می‌کند. هر دانش‌آموزی که مدارس ایرانی رجوع می‌کند، کسی است که برای منافع فراسرزمینی کشور اهمیت می‌دهد.

فیاضی با اشاره به تغییرات مدیریتی در استان‌ها، خاطرنشان کرد: مدیران در یک گردش نخبگانی در حال چرخش هستند و استان‌هایی نیز تغییر خواهند داشت و یا در استان‌هایی نیز امکان تثبیت مدیران، وجود دارد.