انتشارسی و ششمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سی وششمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری (پاییز ۱۴۰۰ ) منتشر شد؛ بر همین اساس 10 عنوان مقاله در این فصلنامه انتشار یافته که به شرح ذیل است. 
 
1-ارزیابی تاب‌آوری شبکه‌های حمل‌ونقل ریلی شهری با استفاده از روش Hazid 
2-ارزیابی و تحلیل وضعیت شاخص‎های گردشگری مناطق شهری تبریز با استفاده از مدل چرخه حیات گردشگری
3-استراتژي بهداشت، ايمني و محيط‌زيست (HSE) در شهرداري تهران 
4-بررسی تأثیر سیاست‌های پولی بر ریسک‌پذیری بانک‌ها، مطالعه بین‌کشوری
5-بررسی تأثیر شاخص‎های توسعه مالی، رشد اقتصادی و تجارت بین‎المللی با رویکرد مقایسه‎ای در کشورهای درحاتوسعه و توسعه‎ یافته 
6-تأثیـر تحولات بازارهـا بر بازار مسکن شهری در ايران: با تأکيـد بر نااطميناني‏هاي قيمت بازار طلا
7-تحلیل شکاف سازوکارهای شناسایی استعدادهای نیروی انسانی در شهرداری تهران

8-تحلیل قابلیت‏ها و فرصت‎های اقتصادی مؤثر بر استراتژی توسعه شهر اردبیل
9-شناسایی عوامل مؤثر بر پذیرش اینترنت اشیاء در حمل‌ونقل هوشمند شهری 
10-طراحی مدل درآمد پایدار شهرداری قم مبتنی بر گردشگری (الگوی مبتنی بر نظریه‎ پردازی داده‎ بنیاد(
لازم به ذکر است، اشاعه و گسترش دانش اقتصاد و مدیریت شهری، انتشار یافته‌ها و نظریات جدید در این حوزه، نشر پژوهش‌های حوزه‌های مرتبط و فراهم آوردن زمینه تبادل آرا در مسائل وابسته به اقتصاد و مدیریت شهری، از جمله اهم اهداف این فصلنامه علمی است. فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری، دارای درجه علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در پایگاه استنادی بین‌المللی ISI و پایگاه‏های استنادی سراسری Noormags، Magiran، Ricest،SID ،Ensani ، EZM، Econbiz و Gate Way-Bayern نمایه شده است.

پایگاه تخصصی Econlit وابسته به انجمن علمی اقتصاد آمریکا نیز که یکی از معتبرترین انجمن‌های اقتصادی بین‌المللی محسوب می‌شود در شماره ژوئن سال ۲۰۱۵ به معرفی ۱۲ مجله معتبر دنیا پرداخت که فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری نیز در میان آنها قرار داشت.

انجمن علمی اقتصاد شهری ایران (حائز رتبه انجمن علمی برتر گروه علوم انسانی کشور در شش سال پیاپی) صاحب امتیاز و دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی مدیر مسئول این فصلنامه علمی می‌باشد. دکتر مهدی صادقی شاهدانی نیز سردبیری این فصلنامه را بر عهده دارد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‎توانند به سایت‌های WWW.iueam.ir و WWW.iuea.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام /