۳۶۸ اکیپ بهداشتی و درمانی به اردبیل اعزام شدند
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رامین سلطانی  اظهار کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل در کنار سایر اقشار سعی کرده تا در شرایط سخت کرونایی به هموطنان ارائه خدمات کنند که با عضویت ۷۵ درصد جامعه پزشکی، پیراپزشکی، پرستاران و دهیاران ارائه این خدمات از تنوع و تکثر برخوردار بوده است.

وی یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت را گرامی داشت و تصریح کرد: مأموریت ذاتی بسیج جامعه پزشکی در ارائه خدمات درمانی، بهداشتی، علمی، پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و خدمت‌رسانی به ساکنان مناطق محروم است که در بخش‌های مختلف این خدمات و مأموریت‌ها به شکل مناسب انجام شده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: از اسفند ۹۸ که استان اردبیل به مانند کشور درگیر بیماری کرونا بود در قالب تفاهم نامه بسیج و دانشگاه علوم پزشکی سعی کردیم تا در کنار مدافعان سلامت باشیم تا در این حوزه نقش‌آفرینی اصلی را در کنترل و مهار بیماری کرونا انجام دهیم.

سلطانی افزود: در این شرایط بحرانی ما در کنار کادر بهداشتی و درمانی سعی کردیم تا در قالب طرح‌های مختلف به ارتقا سلامت و آگاهی مردم کمک کرده و آسیب‌های ناشی از کرونا را تا حد زیادی مهار کنیم.

وی از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از ۲۸ آبان سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: استان اردبیل جز اولین استان‌های کشور در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بود که در این زمینه تاکنون ۴۸ جلسه با حجم کاری بالا و با همراهی مسئولان استان در رده‌های مختلف انجام شده تا در قالب کارگروه‌های تخصصی نظارت، مراقبت، حمایت و آموزش بتوانیم خدماتی را به هموطنان ارائه کنیم.

سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در قالب اکیپ‌های مراقبتی ۲۴۷ تیم استانی متشکل از پزشک، ۵ پرستار و ۱۰ نفر پیراپزشک و بهیار با حضور در مناطق مختلف به ویژه به شکل محله‌محور و خانه به خانه کنترل بیماری کرونا را در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح ۹۸ درصد جمعیت استان از خدمات تیم‌های نظارتی، مراقبتی، حمایتی و آموزشی بهره‌مند شده و سعی و تلاشمان بر این بوده تا آسیب‌های ناشی از بیماری کرونا به حداقل برسد.

سلطانی تهیه و توزیع ۷۵۰ هزار تراکت، برگه آموزشی و پیک سلامت را به همراه توزیع ۲۵ هزار بسته بهداشتی در سطح استان یادآور شد و ادامه داد: در قالب کارگاه‌های تولید ماسک در اوایل شیوع این بیماری سعی کردیم تا ماسک مورد نیاز هموطنان را در مناطق مختلف تهیه و حتی توزیع رایگان را انجام دهیم.

وی دایر کردن ۲۴ نقاهتگاه با ظرفیت یک‌هزار و ۷۰۰ تخت را در سطح استان در کنترل این بیماری یادآور شد و اظهار کرد: ۲۴ اکیپ غربالگری پای کار آمدند تا با اعزام تیم‌های تخصصی، فوق تخصصی و عمومی به روستاها و مناطق محروم در خدمت آنها بوده و خدمات متنوعی را ارائه کنند.

سلطانی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در یک سال اخیر بسیج جامعه پزشکی با اعزام ۳۶۸ اکیپ درمانی و بهداشتی به مناطق محروم سعی کرده تا توزیع رایگان دارو، تست کرونا و واکسیناسیون را به شکل مناسب انجام دهد.

وی گفت: همزمان با هفته بسیج شاهد راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در منطقه محروم شال خلخال بودیم که در این زمینه هموطنان خدمات کیفی و مناسبی را دریافت کردند.

سلطانی فعالیت ۵۶ تیم نظارتی را در سطح استان یادآور شد و افزود: ۹۷ درصد مطب پزشکان و مراکز بهداشتی، درمانی مورد بازدید قرار گرفته و سعی کردیم با همکاری جامعه پزشکی از ازدحام جمعیت و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی جلوگیری و سلامت مردم و مراجعین را تضمین و تأمین کنیم.

رئیس بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل خاطر نشان کرد: در حال حاضر در ۲۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون بسیجیان با حضور مستقیم و همراهی با کادر درمانی سعی می‌کنند تا تزریق واکسن را انجام داده و به صورت کامل مهار بیماری در سطح استان اردبیل انجام شده است.