رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس:
زباله‌های عفونی کرونایی در تل سیاه دفن می‌شود
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، پوریا دروار با بیان اینکه فراگیر شدن ویروس کرونا موجب شده تا میزان زباله‌های عفونی نسبت به گذشته افزایش چشمگیری داشته باشد، اظهار کرد: با توجه به ضرورت حفظ سلامت جامعه و شهروندان، جمع‌آوری زباله‌های عفونی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی جمع‌آوری و دفع می‌شود تا سلامت جامعه با مخاطرات احتمالی مواجه نشود.

وی افزود: همه مراکز درمانی، بیمارستانها و مطب پزشکان تحت پوشش جمع‌آوری زباله‌های عفونی قرار گرفته‌اند تا در این شرایط حساس کرونایی همه زباله‌ها به موقع جمع‌آوری و دفع شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه دفع به موقع و همراه با شیوه نامه‌های بهداشتی این زباله‌ها می‌تواند از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه تخلف از سوی مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و مطب پزشکان، با آنان برخورد قانونی می‌شود.

دروار تصریح کرد: زباله‌های عفونی جمع‌آوری شده تحت نظر کارشناسان این سازمان در سایت «تل سیاه» دفع می‌شود که تنها سایت و محل دفن زباله‌های عفونی بندرعباس است.

وی از جمع‌آوری بیش از ۵۶۰ تن زباله عفونی طی شش ماهه گذشته خبر داد و اضافه کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در دفع غیر قانونی زباله‌های عفونی مراتب را به سازمان پسماند اطلاع دهند.