رئیس شورای شهر تهران خبر داد:
تعیین تکلیف سه پرونده درباره باغ بودن یا نبودن/ایجاد جایگاه های کوچک سوخت رسانی درپایتخت
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهدی چمران در پایان هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات این جلسه گفت: در جلسه امروز سه شنبه بر اساس دستور جلسه شهردار تهران حضور پیدا کرد و در ارتباط با انتصابات جدید توضیحاتی را ارائه کردند. شاید در جلسات بعدی شهرداران مناطق نیز برای معرفی خود حضور پیدا کنند اما در این جلسه شهردارتهران توضیحاتی در ارتباط با انتصابات ارائه کرد و اعضا نیز تذکرات خود را مطرح کردند که شهردار تهران پاسخ و توضیحات لازم را ارائه کرد.

وی افزود: پس از صحبت های شهردار تهران شورا وارد بررسی دستور جلسات شد که در ابتدا طرح دو فوریتی که توسط شهردار تهران ارائه شده بود مورد بررسی قرار گرفت. در این طرح سازمان های شهرداری بر طبق مصوبه گذشته شورا آئین نامه شان به تصویب رسیده بود و برای رسیدگی به مراجع ذیربط ارسال شده بود. البته هنوز کار به صورت نهایی طی نشده است. لذا شهرداری با بررسی آئین نامه ها به این نتیجه رسیده که آئین نامه های جدید دارای اشکالاتی است و باید اصلاح شود. لذا در این طرح دو فوریتی درخواست توقف روال تصویب نهایی آئین نامه ها را دارد و برای این کار چهار ماه فرصت بررسی درخواست را کرده بود که نهایتا این مدت به سه ماه تغییر پیدا کرد و دو فوریت این طرح به تصویب رسید تا بر این اساس اساسنامه های جدید به شورا ارائه و به تصویب برسد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بررسی یک فوریت طرح کمیسیون حمل و نقل و ترافیک دستور کار بعدی اعضای شورای شهر تهران بود. در این طرح اصلاحیه مصوبه "الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه های کوچک سوخت رسانی در شهر تهران" مورد بررسی قرار گرفت. در این طرح مقرر است که بخش خصوصی با کمک شهرداری تهران در زمین های خاصی نسبت به ایجاد جایگاه های تک پمپی اقدام کند. یک فوریت این طرح به تصویب رسید تا جزئیات آن در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد.

چمران با اشاره به اینکه طرح "الزام شهرداری به ارائه لایحه ایجاد واحد ارائه خدمات مشاوره شهرسازی و معماری شهرداری تهران" یکی دیگر از دستور جلسات امروز جلسه شورای شهر تهران بود، افزود: در حوزه بحث تکریم ارباب رجوع در حوزه شهرسازی مقرر بود که راهنمایی هایی به افراد صورت بگیرد تا گیر دلالان نیفتند. لذا باید دفاتری توسط معاونت شهرسازی ایجاد شود که یا با سیستم حضوری و یا به صورت هوشمند راهنمایی ها را ارائه کنند و یک مرجع پاسخگویی وجود داشته باشد که پاسخ ها ثبت و ضبط شود که کل این موضوع امروز به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

وی ادامه داد: سه مورد از پرونده باغاتی که در دوره قبلی شورا تعیین تکلیف شده بودند اما شکایتی در دیوان عدالت اداری در خصوص آنها مطرح شده بود و نهایتا دیوان برای بررسی دوباره این سه پرونده را به شورا ارجاع داده بود مورد بررسی مجدد اعضای شورا قرار گرفت که هر سه پرونده به اتفاق آرا به عنوان باغ شناخته شدند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال بازگشت زمان اجرای طرح ترافیک به حالت قبلی با توجه به لغو دورکاری در استان تهران گفت: بر روی این موضوع مطالعه نکردیم. البته شاید دوستان در حمل و نقل این کار را انجام داده باشند که باید از آنها سوال شود.

انتهای پیام