رئیس شورای شهر:
آماده همکاری برای نوسازی املاک وقفی در بافت فرسوده اصفهان هستیم
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، در پیام محمد نورصالحی آمده است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
المال والبنون زینة الحیاة الدنیا والباقیات الصالحات خیر عند ربک ثوابا وخیر أملاً
(دارایی و فرزند زینت و پیرایه‌های این زندگانی دنیاست و کردارهای نیک که همواره برجای می‌مانند نزد پروردگارت بهتر، امید بستن به آنها نیکوتر است) {سوره کهف / آیه ۴۶}

گرامیداشت هفته وقف، فرصت مغتنمی است تا آثار و برکات این صدقه جاریه بر همگان آشکار شود و به تعبیر امام راحل (ره) جامعه از فضیلت بسیار و پاداش بیشمار آن بهره‌مند گردد.

سنت حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی بوده به طوری که بخش عظیمی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی به ویژه کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.

احیای این سنت حسنه و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور تقویت شد، سنتی که با احیای مجدد آن، گره از بسیاری مشکلات مردم و دردمندان باز شد و امروز نیز این مهم میسر نیست مگر با ایجاد زمینه‌های بروز مسوولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی.

دستاورد وقف خدمت به مردم است و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه منجر به خدمت و برکت و ایجاد زمینه بروز مسئولیت پذیری و تأمین سرمایه عظیم اجتماعی می‌باشد.

بدینوسیله هفته وقف را بر واقفان نیک اندیش، خیرین گرانقدر و بخشنده، ائمه معزز جمعه و جماعت، هیأت امناهای ارجمند، خادمین تلاشگر مساجد و بویژه همکاران زحمتکش در اداره اوقاف و امور خیریه تبریک عرض نموده و آرزوی عزت و سعادت در زندگی دنیا و آخرت را تمنا دارم.

در همین راستا مدیریت شهری اصفهان نیز هفته وقف را فرصت مغتنم شمرده و برای انجام برنامه‌ریزی‌های مشترک میان شهرداری و اداره کل اوقاف استان اصفهان برای رفع دغدغه‌ها و حل مسائل فی ما بین این دو نهاد و به منظور پیشبرد امور و رفع موانع و مشکلات نوسازی املاک وقفی در بافت‌های فرسوده اعلام آمادگی می‌کند."