رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
سیستان و بلوچستان روز بدون فوتی کرونا را سپری کرد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: به همت دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان و گروه‌های جهادی و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان سومین استانی بودیم که سویه دلتا در آن مشاهده شد اما اولین استانی بود که از این پیک خارج شد.

وی ادامه داد: هم‌اینک روزانه ۲۰ هزار دُز واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان تزریق می‌شود که امکان افزایش آن تا ۵۰ هزار دُز نیز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به وضعیت شکننده کرونا و احتمال اوج‌گیری مجدد و ورود به پیک جدید گفت: از همه‌ی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، دستگاه‌های مرتبط در بحث تبلیغات، ائمه جمعه وجماعات تقاضا داریم که همچون گذشته در راستای انجام وظیفه اجتماعی خود، مردم را به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون حداکثری ترغیب کنند.

هاشمی افزود: نیروهای نظامی و انتظامی مانند عضو خانواده بهداشت و درمان دغدغه مند کنار ما هستند و این همراهی‌ها در قالب طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ۳۰۹ بیمار حاد تنفسی و ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس براساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروریست شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد