استاندار قم مطرح کرد
شرایط ویژه استان قم در میزان درگیری با کرونا
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بهرام سرمست در حاشیه افتتاح پایگاه خودرویی واکسیناسیون قم که در بلوار شهید سلیمانی به بهره برداری رسید، با تشکر از فعالان حوزه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مرکز واکسیناسیون خودرویی علاوه بر ۵ مرکز دیگر، به افرادی که دارای شرایط خاص هستند خدمات واکسیناسیون در خودرو ارائه می‌دهد.

استاندار قم در ادامه ضمن توصیه مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: از مردم می‌خواهیم در جهت کنترل و جلوگیری از شیوع موج جدید بیماری در حوزه واکسیناسیون نیز همکاری مطلوب را داشته باشند.

وی روند واکسیناسیون در قم را قابل قبول دانست و گفت: در کنار زحمات کادر درمان، مردم نیز با استقبال خودشان از واکسیناسیون به این امر کمک کنند تا گروه‌های مشمول و افراد بالای ۷۰ سال واکسن خود را سریع‌تر دریافت کنند.

سرمست با اشاره به اینکه قم از نظر زمان، شدت و وسعت درگیری با بیماری، شرایط خاصی را داشته است، گفت: در ارزیابی‌های کشوری میزان استقبال مردم قم از واکسیناسیون در حد متوسط و قابل قبول است اما با توجه به شدت درگیری استان با بیماری انتظار می‌رود که استقبال مردم بیشتر از وضعیت فعلی باشد.

استاندار قم افزود: از صدا و سیما و رسانه‌ها می‌خواهیم تا در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری داشته باشند و همچنین مردم نیز دریافت واکسن را به تأخیر نیندازند تا از آسیب به گروه‌های پر خطر اجتناب شود.