فرمانده انتظامی سیستان‌ و بلوچستان:
۲۳۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان کشف شد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار احمد طاهری اظهار داشت: در هفته گذشته طرح مبارزه با قاچاق سوخت، با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، با جدیت، در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان به اجرا درآمد.

وی افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی و دیگر رده‌های عملیاتی استان سیستان و بلوچستان، با شناسایی و تخریب ۵ محل دپوی سوخت و در بازرسی از ۸ دستگاه تریلی سوخت کش و ۱۳ دستگاه اتوبوس دارای باک اضافی، ۲۳۴ هزار و ۳۹۶ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه قانونی توزیع را شامل ۱۶۳ هزار و ۵۴۶ لیتر گازوئیل، ۸ هزار و ۱۵۰ لیتر بنزین، ۳۲ هزار و ۴۵۰ لیتر نفت، ۴۵۰ لیتر نفت سیاه و ۲۹ هزار و ۸۰۰ لیتر سایر فرآورده‌های نفتی، در شهرستان‌های ایرانشهر، سیب و سوران و سراوان کشف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به توقیف ۲۱ دستگاه تریلی و اتوبوس حامل سوخت قاچاق، تصریح کرد: در این رابطه ۳۱ فرد متخلف نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با تأکید به برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با قاچاق کالا و سرمایه‌های ملی، بیان داشت: پدیده قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور زمینه ساز جرایم دیگری در سطح جامعه می‌شود و مقابله با آن یکی از اولویت‌های کاری پلیس به شمار می‌رود.