مدیرعامل شرکت گاز کردستان:
۹۲ درصد روستاهای کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد فعله گری در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه خوشبختانه با راه اندازی خطوط سراسری ششم و نهم در استان شاهد پایداری نیاز گاز طبیعی در استان هستیم، اظهار کرد: این خطوط سراسری زمینه استفاده صنایع انرژی بر در استان را فراهم کرده است و نوید خوبی برای توسعه صنعتی استان است.

وی افزود: در سطح استان بیش از ۱۱ هزار کیلومتر لوله گذاری انجام شده که از این میزان ۸۸۳ کیلومتر در سال ۹۸ بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان ادامه داد: هم اکنون ۲۷۶ هزار و ۵۸۹ انشعاب گاز در استان داریم که ۱۱۸ هزار آن در روستاها است.

فعله گری همچنین از پذیرش ۴۰۱ هزار مشترک شهری و ۱۴۲ هزار مشترک روستایی در استان خبر داد و یادآور شد: در سال ۹۸ خوشبختانه با کار جهادی همکاران ما در استان ۲۰ هزار مشترک را به شبکه سراسری گاز وصل کردیم و تا پایان سال جاری نیز ۲۲ هزار مشترک جدید وصل خواهند شد.

وی بیان کرد: ۳۱ شهر را کاملاً زیر پوشش قرار داده‌ایم و از هزار و ۶۲۳ روستای دارای سکنه استان یک‌هزار و ۳۳۴ روستا گازرسانی شده است که این تعداد بیش از ۹۲ درصد روستاهای استان را شامل می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: ۱۲۸ روستای جدید در سال ۹۸ گازرسانی شده است و در سال‌جاری نیز در ۹۱ روستا گازرسانی انجام خواهد شد و تمام تلاشمان این است که تا آغاز سال نو تعداد روستاهای بهره مند استان را به یک‌هزار و ۴۰۰ روستا برسانیم.

فعله گری از تأمین گاز مورد نیاز برای توسعه صنعتی استان خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون ۵۲ جایگاه سی. ان. جی و ۲ هزار و ۴۳۸ واحد صنعتی در استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و در مجموعه حدود ۴۰ درصد گاز طبیعی استان را مصرف می‌کنند.