مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل:
حفاظت از بناهای تاریخی اردبیل افزایش می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، نادر فلاحی در جلسه برنامه‌ریزی تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل عنوان کرد: به منظور افزایش میزان حفاظت و صیانت از بناهای تاریخی در مناطق مختلف استان اردبیل انجمن‌های میراث فرهنگی تشکیل می‌شود.

وی معرفی میراث فرهنگی استان اردبیل را ضروری دانست و افزود: معرفی میراث فرهنگی استان اردبیل و همچنین صیانت و حفاظت از بناهای تاریخی و آثار باستانی بسیار ضروری و الزامی است که در صدد اجرای برنامه‌های مختلفی در این راستا هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از برنامه‌ریزی برای تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در اردبیل خبر داده و تصریح کرد: استان اردبیل در حوزه میراث فرهنگی ظرفیت‌های بسیاری دارد به طوری که آثار و بناهای تاریخی فراوانی در مناطق مختلف استان قرار گرفته است.

فلاحی در ادامه بیان کرد: مقبره شیخ صفی‌الدین اردبیلی، مسجد جمعه، خانه ارشادی، پل هفت چشمه و برج شاطر در اردبیل، کاروانسرای قانلی بولاق، قلعه قهقهه و سنگ بنشه‌های ساسانی در مشگین‌شهر، شاه‌تپه در گرمی، حمام سنگی در کوثر، هفت تپه در خلخال و قلعه بوینی یوغون در نیر از جمله بناهای تاریخی استان اردبیل به شمار می‌رود.

وی خاطر نشان کرد: با تشکیل انجمن‌های مختلف در حوزه میراث فرهنگی علاوه بر اینکه در صیانت از آثار تاریخی استان موفق خواهیم بود گام اساسی و مهمی نیز در معرفی جاذبه‌های گردشگری استان و جذب مسافران و گردشگران خواهیم برداشت.