سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز:
سند کاهش خطرپذیری در استان البرز تهیه می‌شود
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا فلاح‌نژاد در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان فردیس که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه هر بحران بر اثر بی‌تدبیری ایجاد می‌شود، افزود: بهتر است به جای پرداختن به ضعف دیگران، نقص و ضعف خود را بیابیم و در راستای رفع آنها اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه قانون مدیریت بحران جدید ابلاغ شده و لازم است هر نهاد و ارگانی این ابلاغیه را مطالعه کنند، گفت: باید مدیریت بحران در البرز کیفی سازی شود، در این راستا سند آموزشی به تمامی نهادها اعلام شده است و هر ارگانی موظف است به جامعه هدف خود آموزش دهد.

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به اینکه سند کاهش خطر پذیری در حال تهیه و تدوین است، گفت: حدود هفت موضوع بحرانی مدنظر است و سند مقابله با بحران در همه مناطق البرز باید آماده و تدوین شود.

فلاح‌نژاد در بخش دیگری با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی شهرستان فردیس سند آفت‌شناسی را آماده کند، گفت: موضوعات بحرانی دیگر همچون سیل، زلزله و آتش‌سوزی در دستور کار است.

وی گفت: وضعیت شهرک‌های صنعتی سیمین دشت و نور باید با جدیت پیگیری شود، بحران در شهرک‌های صنعتی موضوع حائز اهمیتی است.

سرپرست مدیریت بحران استانداری البرز با بیان اینکه باید بانک اطلاعاتی در شهرستان‌های البرز تهیه شود، ادامه داد: پلاسکویابی در سطح استان و شهرستان فردیس از دیگر اقدامات است که می‌توانیم با تجهیز کردن این مناطق آسیب‌های ناشی از بحران را کاهش دهیم.

فلاح نژاد بیان کرد: «انبار نفت» جز اماکن حساس فردیس است که پیش از این مقرر شده بود جا به جا شود.

وی با بیان اینکه محیط زیست همکاری کند تا در حیطه آلودگی هوا اقدامی شده باشد، افزود: مسکن‌هایی در سطح شهرستان وجود دارد که بافت‌های ناکارآمد و فرسوده دارند که به نظر می‌رسد با همکاری بنیاد مسکن مقاوم‌سازی انجام شود. همچنین اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت در دستورکار تمام نهادهای مرتبط قرار گیرد تا برنامه منسجمی در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های زمان بحران داشته باشیم.